Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα παραθεσω ενα μποξακι που το πηρε ενας ανεψιος μου για νετφλιξ...

Εχει το ιδιο hardware με το Xiaomi αλλα εχει παραπανω :

1 θυρα usb + spdif + θυρα ethernet !!!

Και ολα αυτα με λιγα περισσοτερα χρηματα απο τα Xiaomi !

Προσωπικα δεν το επιασα στα χερια μου γιατι ο ανεψιος μου ζει σε αλλη πολη αλλα το νετφλιξ το ... παει ''σφαιρα'' !!!

 

IMG-20210211-132016.jpg

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Θα παραθεσω ενα μποξακι που το πηρε ενας ανεψιος μου για νετφλιξ...

Εχει το ιδιο hardware με το Xiaomi αλλα εχει παραπανω :

1 θυρα usb + spdif + θυρα ethernet !!!

Και ολα αυτα με λιγα περισσοτερα χρηματα απο τα Xiaomi !

Προσωπικα δεν το επιασα στα χερια μου γιατι ο ανεψιος μου ζει σε αλλη πολη αλλα το νετφλιξ το ... παει ''σφαιρα'' !!!

Λοιπόν από αυτά που ανέφερες ίσως το πιο σημαντικό για κάποιους είναι η θύρα ethernet (εάν βέβαια την χρειάζονται-συνήθως βέβαια οι πιο πολλοί θέλουν καλο WiFi). Φίλος μου που του είπα να πάρει το mi box s και επειδή ήθελε οπωσδήποτε να το βάλει με ethernet (έχει κεντρική εγκατάσταση σε όλα τα δωμάτια ethernet) με "κούφανε" μετά όταν μου είπε ότι έδωσε νομίζω κάτι γύρω στα 40 ευρώ για τέτοιο αντάπτορα (USB-ethernet):rolleyes: Όταν δε του είπα ότι είχα την εντύπωση ότι υπάρχουν τέτοιοι με 2-3 ευρώ, μου είπε ότι όταν το έψαξε του είπαν ότι μόνο αυτός λειτουργεί σωστά:rolleyes::rolleyes:

Επειδή δε το χρειάσθηκα ποτέ και δεν το έψαξα, ισχύει κάτι τέτοιο?

Σημειώνω ότι έχει και 100άρα σύνδεση (εάν παίζει κάποιο ρόλο και αυτό σε όσα του είπαν).

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Με ugreen usb to ethernet από Aliexpress θα έκανε την δουλειά του. Γύρω στα 10€ αυτό δουλεύουν όλοι οι fan του είδους.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από αυτά που ανέφερες ίσως το πιο σημαντικό για κάποιους είναι η θύρα ethernet (εάν βέβαια την χρειάζονται-συνήθως βέβαια οι πιο πολλοί θέλουν καλο WiFi). Φίλος μου που του είπα να πάρει το mi box s και επειδή ήθελε οπωσδήποτε να το βάλει με ethernet (έχει κεντρική εγκατάσταση σε όλα τα δωμάτια ethernet) με "κούφανε" μετά όταν μου είπε ότι έδωσε νομίζω κάτι γύρω στα 40 ευρώ για τέτοιο αντάπτορα (USB-ethernet):rolleyes: Όταν δε του είπα ότι είχα την εντύπωση ότι υπάρχουν τέτοιοι με 2-3 ευρώ, μου είπε ότι όταν το έψαξε του είπαν ότι μόνο αυτός λειτουργεί σωστά:rolleyes::rolleyes:

Επειδή δε το χρειάσθηκα ποτέ και δεν το έψαξα, ισχύει κάτι τέτοιο?

Σημειώνω ότι έχει και 100άρα σύνδεση (εάν παίζει κάποιο ρόλο και αυτό σε όσα του είπαν).

 

Οχι δεν ισχυει...

Οπως το ειπες!

Αν ''παιζει'' σε linux κατα 80-90% θα παιζει και σε Android!

Αλλα επειδη εχει να κανει ολο αυτο και με σταθεροτητα καλο ειναι να προτιμαμε αυτα που εχουν δουλεμενα τσιπακια...

Π.χ ... ASIX , Realtek (κλασικα ... αλλα οχι ολα) κτλ !

Εγω π.χ ... ειχα παρει για ενα A95X PLUS αυτο :

https://www.gearbest.com/cables-connectors/pp_009473685039.html?wid=1433363

και το δοκιμασα και σε xiaomi και επαιζε μια χαρα !

Φιλος μου εχει και αυτο το πολυ πιο φτηνο και παιζει επισης μια χαρα!

https://www.aliexpress.com/item/32989823072.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.11e15fcbKq3Uh1&algo_pvid=c8db4b80-5b7d-4860-8e5b-db2e6e2c20ae&algo_expid=c8db4b80-5b7d-4860-8e5b-db2e6e2c20ae-11&btsid=0b0a555f16133028393938118e0645&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Αλλα εδω με το Engel μιλαμε για ενα εξισου full πιστοποιημενο μποξακι με πολλα περισσοτερα καλουδια !!!

Παντως δεν ειναι τελικα τυχαιο οτι οσοι παιρνουν ενα τετοιο μποξακι (xiaomi) θελουν και το ethernet .... αλλιως δεν θα γινοταν χαμος με αυτα τα ανταπτορακια !!!

Και επισης δεν ειναι τυχαιο που ολα αυτα παιζουν καμπανα με τον mali 450 !!!

Π.χ ... καλα τα mecool αλλα και να ειχαν πιστοποιηση νετφλιξ δεν ειμαι σιγουρος οτι θα παιζανε hd & 4k χωρις να ''κομπιαζουνε'' με αυτο το hardware !!!!

Αχ...

Τα ειπα ... ολα!!!

:lol::lol::lol:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ισχυει...

Οπως το ειπες!

Αν ''παιζει'' σε linux κατα 80-90% θα παιζει και σε Android!

Αλλα επειδη εχει να κανει ολο αυτο και με σταθεροτητα καλο ειναι να προτιμαμε αυτα που εχουν δουλεμενα τσιπακια...

Π.χ ... ASIX , Realtek (κλασικα ... αλλα οχι ολα) κτλ !

Εγω π.χ ... ειχα παρει για ενα A95X PLUS αυτο :

https://www.gearbest.com/cables-connectors/pp_009473685039.html?wid=1433363

και το δοκιμασα και σε xiaomi και επαιζε μια χαρα !

Φιλος μου εχει και αυτο το πολυ πιο φτηνο και παιζει επισης μια χαρα!

https://www.aliexpress.com/item/32989823072.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.11e15fcbKq3Uh1&algo_pvid=c8db4b80-5b7d-4860-8e5b-db2e6e2c20ae&algo_expid=c8db4b80-5b7d-4860-8e5b-db2e6e2c20ae-11&btsid=0b0a555f16133028393938118e0645&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Αλλα εδω με το Engel μιλαμε για ενα εξισου full πιστοποιημενο μποξακι με πολλα περισσοτερα καλουδια !!!

Παντως δεν ειναι τελικα τυχαιο οτι οσοι παιρνουν ενα τετοιο μποξακι (xiaomi) θελουν και το ethernet .... αλλιως δεν θα γινοταν χαμος με αυτα τα ανταπτορακια !!!

Και επισης δεν ειναι τυχαιο που ολα αυτα παιζουν καμπανα με τον mali 450 !!!

Π.χ ... καλα τα mecool αλλα και να ειχαν πιστοποιηση νετφλιξ δεν ειμαι σιγουρος οτι θα παιζανε hd & 4k χωρις να ''κομπιαζουνε'' με αυτο το hardware !!!!

Αχ...

Τα ειπα ... ολα!!!

:lol::lol::lol:

Όπως είπα ποτέ δεν είχα μηχάνημα που να μην έχει υποδοχή ethernet. Αντίθετα υπήρξαν περιπτώσεις που είχαν μόνο ethernet (π.χ. παλιά Smart TV 2012 με ethernet αλλά όχι wifi:p) που χρειάζονταν είτε repeater με έξοδο ethernet ή powerline (προτίμησα το 2ο παρόλο πιο ακριβό - σε συνδυασμό με αξιοποίηση παλιού ρούτερ).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε και τα στραβά, εγώ στο mibox s είχα εδώ και καιρό κουμπωμένο ένα https://www.e-shop.gr/tp-link-ue330-usb-30-3-port-hub-gigabit-ethernet-adapter-2-in-1-usb-adapter-p-PER.612841 το οποίο έπαιζε μία χαρά για αρκετό καιρό.

Πλέον και χωρίς να έχει αλλάξει κάτι ενώ δείχνει συνδεδεμένο τυπικά, ουσιαστικά δεν δίνει , έχω κάνει τα πάντα , έχω προσπαθήσει με static ip αλλά και πάλι τίποτα.

Στο μεταξύ το hub σε windows που το δοκίμασα λειτουργεί κανονικά.

Το μόνο που δεν δοκίμασα είναι hard reset του box αλλά βαριέμαι το στήσιμο πάλι . . . . .

Αν εχει κάποιος καμμιά ιδέα ευσπρόδεκτη . . . . . . .

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε και τα στραβά, εγώ στο mibox s είχα εδώ και καιρό κουμπωμένο ένα https://www.e-shop.gr/tp-link-ue330-usb-30-3-port-hub-gigabit-ethernet-adapter-2-in-1-usb-adapter-p-PER.612841 το οποίο έπαιζε μία χαρά για αρκετό καιρό.

Πλέον και χωρίς να έχει αλλάξει κάτι ενώ δείχνει συνδεδεμένο τυπικά, ουσιαστικά δεν δίνει , έχω κάνει τα πάντα , έχω προσπαθήσει με static ip αλλά και πάλι τίποτα.

Στο μεταξύ το hub σε windows που το δοκίμασα λειτουργεί κανονικά.

Το μόνο που δεν δοκίμασα είναι hard reset του box αλλά βαριέμαι το στήσιμο πάλι . . . . .

Αν εχει κάποιος καμμιά ιδέα ευσπρόδεκτη . . . . . . .

 

Ο πρωτος (κλασικα) ελεγχος ειναι το τροφοδοτικο του μποξ !

Για δοκιμασε το λοιπον ολο το ... συστημα αν μπορεις με ενα αλλο τροφοδοτικο...!

Αν συνεχιζει τα ιδια το επομενο ... τεστ ειναι οπως ειπες ενα reset του μποξ ...

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ο πρωτος (κλασικα) ελεγχος ειναι το τροφοδοτικο του μποξ !

Για δοκιμασε το λοιπον ολο το ... συστημα αν μπορεις με ενα αλλο τροφοδοτικο...!

Αν συνεχιζει τα ιδια το επομενο ... τεστ ειναι οπως ειπες ενα reset του μποξ ...

 

Είναι δυνατόν να φταίει αυτό ? Τι μπορεί να έπαθε 5 μηνών ? Στο μεταξύ το έχω σε πρίζα ον-οφ και δεν δίνει ρεύμα συνέχεια .

Εννοείται ότι σε όλα τα άλλα το box δουλεύει άψογα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να φταίει αυτό ? Τι μπορεί να έπαθε 5 μηνών ? Στο μεταξύ το έχω σε πρίζα ον-οφ και δεν δίνει ρεύμα συνέχεια .

Εννοείται ότι σε όλα τα άλλα το box δουλεύει άψογα

 

Οταν δεν φτανει η ενταση του ρευματος φυσικο και επομενο ειναι να υπαρχουν τετοια προβληματα...!

Και σιγα την κατασκευη ενος παλμοτροφοδοτικου που επειδη ειναι 5 μηνων δεν ... μπορει να χαλασει!

Και στο κατω κατω της γραφης ποιος σας ειπε ρε παιδια οτι αν το βαζουμε σε μια μπριζα ον-οφ δεν εχει προβλημα !

Τσαφ στο ανοιγμα ... τσαφ και στο κλεισιμο!

Και ιδιως στο ανοιγμα ...!

Και προσοχη...δεν λεω εγω οτι χαλασε αλλα αυτου του ειδους τα τροφοδοτικα επαναλαμβανω δεν ειναι και τα πιο αξιοπιστα !

Ανεξαρτητως ... μαρκας !

Μια δοκιμη παντως αν υπαρχει η δυνατοτητα δεν θα ειναι και η ... συντελεια του κοσμου!

:rolleyes:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Οταν δεν φτανει η ενταση του ρευματος φυσικο και επομενο ειναι να υπαρχουν τετοια προβληματα...!

 

Και σιγα την κατασκευη ενος παλμοτροφοδοτικου που επειδη ειναι 5 μηνων δεν ... μπορει να χαλασει!

 

Και στο κατω κατω της γραφης ποιος σας ειπε ρε παιδια οτι αν το βαζουμε σε μια μπριζα ον-οφ δεν εχει προβλημα !

 

Τσαφ στο ανοιγμα ... τσαφ και στο κλεισιμο!

 

Και ιδιως στο ανοιγμα ...!

 

Και προσοχη...δεν λεω εγω οτι χαλασε αλλα αυτου του ειδους τα τροφοδοτικα επαναλαμβανω δεν ειναι και τα πιο αξιοπιστα !

 

Ανεξαρτητως ... μαρκας !

 

Μια δοκιμη παντως αν υπαρχει η δυνατοτητα δεν θα ειναι και η ... συντελεια του κοσμου!

 

:rolleyes:

Ναι βρε συ, δοκιμή μπορώ να κάνω, έχω πάρει στον γείτονα box και θα το τσεκαρω αργότερα με του φίλου το τροφοδοτικό

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο mi box ,3 αν θυμάμαι καλά, έκαψε την Μοναδική θύρα usb φτηνιαρικο hub σε λιγότερο από 4 μήνες, οπότε καλύτερα ένα δοκιμασμένο,ας είναι και από Κίνα, παρά του 5λιρου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπαρχεί rom για το alfawise s92;

Το προορίζω για τρίτο στην ιεραρχία αλλα εχει μείνει με android 6 το καημένο...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπαρχεί rom για το alfawise s92;

Το προορίζω για τρίτο στην ιεραρχία αλλα εχει μείνει με android 6 το καημένο...

 

Απ'οσο ξερω αυτο ειναι beelink gt1...

Πριν λιγο καιρο ο @makis1024 ειχε δωσει κατι γι'αυτα τα μποξακια απο ρωσια μερια!

Για τσεκαρε ....

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο mi box ,3 αν θυμάμαι καλά, έκαψε την Μοναδική θύρα usb φτηνιαρικο hub σε λιγότερο από 4 μήνες, οπότε καλύτερα ένα δοκιμασμένο,ας είναι και από Κίνα, παρά του 5λιρου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η κουβέντα δεν γίνεται για το hub, αυτό δουλεύει κανονικά. Για το τροφοδοτικό του ρεύματος λέει ο Γατος

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπαρχεί rom για το alfawise s92;

Το προορίζω για τρίτο στην ιεραρχία αλλα εχει μείνει με android 6 το καημένο...

Εγώ πάντως το Beelink GT1 2/16 το έχω αφήσει με την τελευταία ρομ του SC (Android 6) του έχω Square Home 3 Launcer και εκεί που το έχω δώσει και την χρήση που κάνουν πετάει ακόμα:)

Εάν όμως θέλεις (και επειδή αυτό που λες είναι μάλλον "αδελφάκι" του και με Wifi QC9377-εάν δεν κάνω λάθος) μπορείς να δοκιμάσεις και την τελευταία του Slimbox 10.6 (που από ότι λένε κάνει απόλυτα και για το Beelink GT1 2/16 -QC9377 και άρα και το δικό σου).

https://yadi.sk/d/R-SsRsI69nBU_A?w=1

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η κουβέντα δεν γίνεται για το hub, αυτό δουλεύει κανονικά. Για το τροφοδοτικό του ρεύματος λέει ο Γατος

Για αυτό ίσως είναι καλό να έχουμε και ένα τέτοιο καλώδιο (το σκέφτομαι και εγώ που κάνω συλλογή από διάφορα καλώδια/gadgets:lol:) έτσι ώστε:

1. Να μπορείς να χρησιμοποιήσεις και ένα οποιοδήποτε φορτιστή smartphone (που καλό όμως είναι να έχει τουλάχιστον 2Α-όπως οι πιο πολλοί αυθεντικοί φορτιστές).

2. Πιθανόν να το συνδέσεις με θύρα USB της τηλεόρασης, έτσι ώστε να ανάβει και να σβήνει με αυτήν;) Το έχουν κάνει με επιτυχία κάποιοι όπως λένε σε HK1 Box, H96maxX3 κλπ. Εγώ που το δοκίμασα στην 24άρα Samsung TV/monitor η θύρα δεν είχε την "δύναμη" να το τροφοδοτήσει πλήρως. Δεν το δοκίμασα στις μεγάλες με Full HD και με 4Κ που έχω (πιθανόν εκεί οι θύρες να δίνουν παραπάνω ampere).

https://www.aliexpress.com/item/32897677826.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.447d2b24jf4J1B&algo_pvid=5e6d6e05-bb20-4fb0-a325-8570529f7392&algo_expid=5e6d6e05-bb20-4fb0-a325-8570529f7392-0&btsid=0bb0623316133209731063843e0c29&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210214084256&SearchText=USB+2.0+to+DC+5.5mm+x+2.1mm+1.0m+Power+Cable

https://www.skroutz.gr/s/24020683/DeLock-Cable-USB-A-male-DC-5-5-x-2-1mm-Μαύρο-1m-82197.html?from=catspan

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει βγει έκδοση r3 από τον Vortex για την ugoos port 0.3.8.1 του για το X88 King. Επίσης και για όλα τα άλλα (μεταξύ των οποίων και το HK1 box που έχω και εγώ την 0.3.8.1 r2 -στο H96 max X3 έχω την δική μου).

Οι διαφορές σε αυτές τις καινούργιες εκδόσεις είναι σύμφωνα με τον ίδιο:

- Διορθώσεις στο interface ATV για ορισμένες εφαρμογές όπως π.χ. το Titanium

- Καλύτερη απόκρυψη του Magisk ώστε να περνάει το Safety Net.

 

Επειδή προσωπικά δεν χρησιμοποιώ ATV εκδόσεις, έχω δε περάσει με το 0.3.8.1 το Safety Net τόσο στο X88 King όσο και στο HK1 Box, δεν έχει νόημα η εγκατάσταση της r3. To ίδιο και για όσους βρίσκονται στην ίδια κατάσταση;)

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

εκανα το τεστ με άλλο τροφοδοτικό από mibox s και ακριβώς η ίδια συμπεριφορά.

Εδώ που τα λέμε μου φαίνεται παραξένο να έφταιγε αυτό ιδίως από την σιγμή που όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν κανονικά .

Επαναφορά δεν κανω , βαριέμαι το στήσιμο από τη αρχή , μάλλον θα κάνω με το επόμενο update

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ίσως είναι καλό να έχουμε και ένα τέτοιο καλώδιο (το σκέφτομαι και εγώ που κάνω συλλογή από διάφορα καλώδια/gadgets:lol:) έτσι ώστε:

1. Να μπορείς να χρησιμοποιήσεις και ένα οποιοδήποτε φορτιστή smartphone (που καλό όμως είναι να έχει τουλάχιστον 2Α-όπως οι πιο πολλοί αυθεντικοί φορτιστές).

2. Πιθανόν να το συνδέσεις με θύρα USB της τηλεόρασης, έτσι ώστε να ανάβει και να σβήνει με αυτήν;) Το έχουν κάνει με επιτυχία κάποιοι όπως λένε σε HK1 Box, H96maxX3 κλπ. Εγώ που το δοκίμασα στην 24άρα Samsung TV/monitor η θύρα δεν είχε την "δύναμη" να το τροφοδοτήσει πλήρως. Δεν το δοκίμασα στις μεγάλες με Full HD και με 4Κ που έχω (πιθανόν εκεί οι θύρες να δίνουν παραπάνω ampere).

 

Π.χ :

 

0-02-05-0da4cd67d8958b411898915162da90435f539fc5798583ecf66b475e6c4c4c3b-29ce554.jpg

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Π.χ :

Ναι κάτι τέτοιο εννοώ. Άσε που το έφτιαξα χθες μόνος μου από ένα παλιό καλώδιο Logic3 που είχα, που στη 1 άκρη είχε USB-A και στην άλλη 2πλό βύσμα mini USB (φόρτισης+data) και βύσμα μόνο φόρτισης, που ήταν όμως με άλλη διάμετρο από αυτή που θέλω (5.5 Χ 2.1). Από ένα σετ όμως παλιού φορτιστή για λαπτοπ, που είχε ολόκληρη σειρά βύσματα για να τα εναλλάσεις βρήκα το σωστό, το έφτιαξα και όλα ΟΚ;)

Να υποθέσω ότι και εσύ μόνος σου το έφτιαξες (εάν βλέπω καλά έχει ένωση) από κανένα παλιό/καμένο τροφοδοτικό?:lol:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάτι τέτοιο εννοώ. Άσε που το έφτιαξα χθες μόνος μου από ένα παλιό καλώδιο Logic3 που είχα, που στη 1 άκρη είχε USB-A και στην άλλη 2πλό βύσμα mini USB (φόρτισης+data) και βύσμα μόνο φόρτισης, που ήταν όμως με άλλη διάμετρο από αυτή που θέλω (5.5 Χ 2.1). Από ένα σετ όμως παλιού φορτιστή για λαπτοπ, που είχε ολόκληρη σειρά βύσματα για να τα εναλλάσεις βρήκα το σωστό, το έφτιαξα και όλα ΟΚ;)

Να υποθέσω ότι και εσύ μόνος σου το έφτιαξες (εάν βλέπω καλά έχει ένωση) από κανένα παλιό/καμένο τροφοδοτικό?:lol:

 

Ετσι.....

Φαντασια θελει...!

Και μαλιστα το USB ειναι και φωτιζόμενο !!!

 

0-02-05-2203209efca77ef9920646e3ad677b8405fd579b32233ad660d87bf84a838420-f1740ff.jpg

 

:bow:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Μετά από διάβασμα των τελευταίων 50-60 σελίδων, δεν έχω αποφασίσει...

 

Μπορείτε να μου προτείνετε 1 μποξακι για Netflix (ιδανικά 1080p έστω και με άλλη rom ή coreelec) / kodi (χωρίς σπασίματα) / IPTV (ΑΝ ασχοληθώ και αξίζει) / κανένα παιχνίδι με controller για τα παιδιά.

 

Το Xiaomi TV box s πιστεύω είναι σαν hardware 'λιγο'...

 

Τα gt king Pro και am6 pro είναι ακριβά και σίγουρα χωρίς drm δεν ξέρω αν αξίζουν (εκτός αν με coreelec είναι οκ και χωρίς κανένα μειονέκτημα).

 

Δεν είμαι τόσο έμπειρος... Έχω αλλάξει 5-6 ρομ σε ένα αρχαίο cs968... Αλλά ως εκεί.

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από διάβασμα των τελευταίων 50-60 σελίδων, δεν έχω αποφασίσει...

 

Μπορείτε να μου προτείνετε 1 μποξακι για Netflix (ιδανικά 1080p έστω και με άλλη rom ή coreelec) / kodi (χωρίς σπασίματα) / IPTV (ΑΝ ασχοληθώ και αξίζει) / κανένα παιχνίδι με controller για τα παιδιά.

 

Το Xiaomi TV box s πιστεύω είναι σαν hardware 'λιγο'...

 

Τα gt king Pro και am6 pro είναι ακριβά και σίγουρα χωρίς drm δεν ξέρω αν αξίζουν (εκτός αν με coreelec είναι οκ και χωρίς κανένα μειονέκτημα).

 

Δεν είμαι τόσο έμπειρος... Έχω αλλάξει 5-6 ρομ σε ένα αρχαίο cs968... Αλλά ως εκεί.

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Βαση των λεγομενων σου κοιτας τις προτασεις μας ... πιο πισω σε S905X3!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ψάχνω για box unroot που να μην έχει android tv λειτουργικό και δοκιμασμένα να παίζει Cosmote και nova go. Με όσο το δυνατόν καλύτερα χαρακτηριστικά και τουλάχιστον android 9.

Φαντάζομαι ζητάω πολλά ε;

Ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ψάχνω για box unroot που να μην έχει android tv λειτουργικό και δοκιμασμένα να παίζει Cosmote και nova go. Με όσο το δυνατόν καλύτερα χαρακτηριστικά και τουλάχιστον android 9.

Φαντάζομαι ζητάω πολλά ε;

Ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Υπαρχουν τροποι να δεις αυτα που θελεις πλεον σε πολλα S905X3 μποξακια αλλα θα πρεπει να την ... ιδρωσεις λιγο την ... φανελα για να φτασεις σε αυτο το αποτελεσμα !

Αλλιως μονο σε ATV μποξακια!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...