Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα γίνω κουραστικός αλλά και πάλι πρέπει να σημειώσω ότι το Netflix σε Full HD μπορείς να το έχεις σχεδόν σε όλα τα κουτιά με amlogic, πόσο μάλλον στο GT KIng με S922 με την χρήση του coreelec !!! Μάλιστα έχουμε πει ότι η Beelink ήταν η πρώτη που ανακοίνωσε την διάθεσή του με 1 κάρτα sd και dual boot για Android/Coreelec.
Μια που γίνεσαι κουραστικός, γιατί δεν δίνεις και όλη την πληροφορία σωστά;

 

Γιατί δεν αναφέρεις και τα μειονεκτήματα του coreelec που το παρουσιάζεις ως κάτι μοναδικό;

Για τα σπασμένα γραφικά,.χαμένα fps,.ασυχγρονιστο ήχο και πόσα άλλα που αναφέρουν διάφοροι χρήστες;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Λογικά στο gt king pro θα παίξει και το τροποποιημενο netflix app.διαβασα σε χρήστες mecool με widevine L1 τους έπαιξε..πιο πολυ με ενδιαφέρει να σηκώνει τα online streamings 1080p γιατί ο s912 μου αρχίζει και δείχνει το γήρας του..
Ποιο είναι το τροποποιημενο netflix;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια που γίνεσαι κουραστικός, γιατί δεν δίνεις και όλη την πληροφορία σωστά;

 

Γιατί δεν αναφέρεις και τα μειονεκτήματα του coreelec που το παρουσιάζεις ως κάτι μοναδικό;

Για τα σπασμένα γραφικά,.χαμένα fps,.ασυχγρονιστο ήχο και πόσα άλλα που αναφέρουν διάφοροι χρήστες;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Τελικά κάτι παθαίνεις μόλις κάποιος προτείνει ΔΩΡΕΑΝ λύσεις για το HD Netflix (που δεν έχεις καν δοκιμάσει!!). Καταλαβαίνω βέβαια ότι αυτό χαλάει την διαφήμιση του firestick:)

Αλλά μην προσπαθείς να μηδενίσεις άλλες λύσεις (πολλές φορές μάλιστα παραπληροφορώντας).

Ευτυχώς υπάρχουν αρκετά forums για να ενημερωθεί ο καθένας για τα πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα κάθε προτεινόμενης λύσης.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

 

Ευτυχώς υπάρχουν αρκετά forums για να ενημερωθεί ο καθένας για τα πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα κάθε προτεινόμενης λύσης.

 

Σε αυτό που λες συμφωνώ μαζί σου +1000

Το θέμα είναι να γίνονται προτάσεις σε αυτούς που ρωτάνε. Και αυτός που θέλει μια επιλογή να του την δίνει κάποιος χρήστης του forum.

Στο κάτω κάτω θα δοκιμάσει και θα δει εάν βγάζει προβλήματα. Δεν θα πάθει κάποια ζημιά. Ούτε η τηλεόραση του θα καεί!!!

Πιστεύω ότι στην εποχή μας πια μπορείς να googlaρεις τα πάντα.. Εάν θέλεις πραγματικά να ψάξεις για ενδεχόμενα προβλήματα στη λύση που σου προτείνει κάποιος, είναι πανέυκολο.

Εάν βαριέσαι να το κάνεις.. είναι άλλο καπέλο.

Στις ημέρες μας η άγνοια πλέον είναι επιλογή σου.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που λες συμφωνώ μαζί σου +1000

Το θέμα είναι να γίνονται προτάσεις σε αυτούς που ρωτάνε. Και αυτός που θέλει μια επιλογή να του την δίνει κάποιος χρήστης του forum.

Στο κάτω κάτω θα δοκιμάσει και θα δει εάν βγάζει προβλήματα. Δεν θα πάθει κάποια ζημιά. Ούτε η τηλεόραση του θα καεί!!!

Πιστεύω ότι στην εποχή μας πια μπορείς να googlaρεις τα πάντα.. Εάν θέλεις πραγματικά να ψάξεις για ενδεχόμενα προβλήματα στη λύση που σου προτείνει κάποιος, είναι πανέυκολο.

Εάν βαριέσαι να το κάνεις.. είναι άλλο καπέλο.

Στις ημέρες μας η άγνοια πλέον είναι επιλογή σου.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φυσικά και είναι έτσι:)

Και για να μην ξεχνιόμαστε αναφερόμουν στον φίλο που προβληματιζόταν για την αγορά του GT King και είπα ότι σε αυτό το μηχάνημα (S922) δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στο coreelec και στην αναπαραγωγή του Netflix σε Full ΗD. Σημειώνω ότι δεν το έχω αυτό το μηχάνημα (αντίθετα έχω 1 με S912 και 1 με S905X2) και αυτά αναφέρονται για το GT King στα σχετικά forums.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το asphalt 9 στο mecool km9 pro με χειριστήριο του xbox 360 και παίζει άψογα. Έτσι αποφάσισα να πάρω ένα Bluetooth χειριστήριο (mocute 054) για να μην έχω καλώδια στην μέση. Σήμερα μου ήρθε το gamepad αλλά δεν φαίνεται να λειτουργεί με το asphalt. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Υπάρχει κάποια λύση;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το asphalt 9 στο mecool km9 pro με χειριστήριο του xbox 360 και παίζει άψογα. Έτσι αποφάσισα να πάρω ένα Bluetooth χειριστήριο (mocute 054) για να μην έχω καλώδια στην μέση. Σήμερα μου ήρθε το gamepad αλλά δεν φαίνεται να λειτουργεί με το asphalt. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Υπάρχει κάποια λύση;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δυστυχως για να δουλεψουν οι οποιες λυσεις (keymapper εφαρμογες για Game Controllers σε Android) το μποξακι θελει ρουταρισμα!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως για να δουλεψουν οι οποιες λυσεις (keymapper εφαρμογες για Game Controllers σε Android) το μποξακι θελει ρουταρισμα!

 

 

 

Γενικά τα Bluetooth gamepads δεν δουλεύουν με αυτό το παιχνίδι;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα Bluetooth gamepads δεν δουλεύουν με αυτό το παιχνίδι;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Αυτο δεν το ξερω...

Οπως ειδες πιο κοντα απ'ολα σε συμβατοτητα γενικα σε Android ειναι τα xbox 360

Ολα τα αλλα τυπου xbox 360 δεν νομιζω να εχουν ... καθολικη τυχη!

Ιδιως σε tv box!

Παντως εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τα GameSir αλλα χωρις προσωπικη αποψη!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,έχω στη κατοχή μου ένα tvbox*MINI M8SII Amlogic S905X Android 6.0*με 1γιγα μνήμη και ένα raspberry*pi3b+ ποιο από τα δύο θα τρέξει καλύτερα το kodi?

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο, νομίζω βρήκα τον βασιλέα.Ugoos AM6 Pro..

 

Το θεωρω χωρις υπερβολη το καλυτερο Amlogic tv box αυτην τη στιγμη!

1 με 2 κλικ στανταρ πιο πανω απο τα αντιστοιχα της ''πιατσας''!

Το μονο αρνητικο που θα μπορουσα ισως να βρω σ'αυτο το μποξακι ειναι το κοντρολ του που δεν εχει air mouse!

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρω χωρις υπερβολη το καλυτερο Amlogic tv box αυτην τη στιγμη!

1 με 2 κλικ στανταρ πιο πανω απο τα αντιστοιχα της ''πιατσας''!

Το μονο αρνητικο που θα μπορουσα ισως να βρω σ'αυτο το μποξακι ειναι το κοντρολ του που δεν εχει air mouse!

;)

 

Ποιο είναι το ποιο πάνω τα 2 γιγα ραμ ? Η μήπως τα 16 ρομ ?

Φυσικά είναι αρκετοτατα τα 2 γιγα ραμ και 16 ρομ αλλά όχι και βασιλιάς

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το ποιο πάνω τα 2 γιγα ραμ ? Η μήπως τα 16 ρομ ?

Φυσικά είναι αρκετοτατα τα 2 γιγα ραμ και 16 ρομ αλλά όχι και βασιλιάς

 

Η έκδοση pro έχει 4/32!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρω χωρις υπερβολη το καλυτερο Amlogic tv box αυτην τη στιγμη!

1 με 2 κλικ στανταρ πιο πανω απο τα αντιστοιχα της ''πιατσας''!

Το μονο αρνητικο που θα μπορουσα ισως να βρω σ'αυτο το μποξακι ειναι το κοντρολ του που δεν εχει air mouse!

;)

 

130 ευρώ ? Ρουταρισμένο λογικά και χωρίς υποστηρίζει netflix HD ?

Σαν πολλά δεν είναι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

130 ευρώ ? Ρουταρισμένο λογικά και χωρίς υποστηρίζει netflix HD ?

Σαν πολλά δεν είναι ?

 

Βαζεις το κατι τι σου παραπανω και παιρνεις τπν βασιλια.......;)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις το κατι τι σου παραπανω και παιρνεις τπν βασιλια.......;)

αν έφτανα σε αυτά τα λεφτά θα πήγαινα να έπερνα ένα SHIELD μεταχείρο και θα ξένοιαζα για τα επόμενα ΧΧΧΧ χρόνια

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,έχω στη κατοχή μου ένα tvbox*MINI M8SII Amlogic S905X Android 6.0*με 1γιγα μνήμη και ένα raspberry*pi3b+ ποιο από τα δύο θα τρέξει καλύτερα το kodi?

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ τα έχω και τα 2 με libreelec / coreelec εδώ και πολλά χρόνια. Το M8SII είναι πιο γρήγορο από το pi3 και μπορεί και παίζει και Netflix στα 720p.

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν έφτανα σε αυτά τα λεφτά θα πήγαινα να έπερνα ένα SHIELD μεταχείρο και θα ξένοιαζα για τα επόμενα ΧΧΧΧ χρόνια

 

Αυτον εννοουσα φιλε.:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για νετφλιξ 1080 έχει υποθει πολλές φορές η λύση του coreellec

Για το gt king επειδή το έχω άσε καλύτερα ...

Όσο για τα nvidia τι να πω ...

130 ευρώ περίπου για μεταχειρισμένο Android tv μποξάκι δεν θα έδινα για κανένα μα κανένα λόγο!!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Για νετφλιξ 1080 έχει υποθει πολλές φορές η λύση του coreellec

Για το gt king επειδή το έχω άσε καλύτερα ...

Όσο για τα nvidia τι να πω ...

130 ευρώ περίπου για μεταχειρισμένο Android tv μποξάκι δεν θα έδινα για κανένα μα κανένα λόγο!!

 

Οπως και να εχει ειναι εργαλειο φιλε,ακριβο βεβαια,αλλα εαν το εχεις δεν το αλλαζεις με τιποτα.

Γεγονος αυτο.

Επιλογες σε χρηματικο επιπεδο προφανως και εχεις πολλες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ugoos κορυφή.Δινει και ota updates.Όλο μέταλλο κατασκευή και ρυθμίσεις πιο πολλές απο όλα.Με ενα coreelec θα είναι κομπλέ.Στα reviews ούτε ένα αρνητικό δε βλέπω παρά μόνο το τηλεκοντρόλ..Επίσης έχει ρύθμιση να ρυθμίζεις τα κουμπιά απο τα joystick,gamepads κλπ..Βρήκα και άκρη για magisk,του πετάς και ενα viper4a και σκίζει..
Link to comment
Share on other sites

Ugoos κορυφή.Δινει και ota updates.Όλο μέταλλο κατασκευή και ρυθμίσεις πιο πολλές απο όλα.Με ενα coreelec θα είναι κομπλέ.Στα reviews ούτε ένα αρνητικό δε βλέπω παρά μόνο το τηλεκοντρόλ..Επίσης έχει ρύθμιση να ρυθμίζεις τα κουμπιά απο τα joystick,gamepads κλπ..Βρήκα και άκρη για magisk,του πετάς και ενα viper4a και σκίζει..

To έχεις παραγγείλει ? Ελπίζω πως ναι ώστε να διαβάσουμε εντυπώσεις Ελληνικές σύντομα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ugoos κορυφή.Δινει και ota updates.Όλο μέταλλο κατασκευή και ρυθμίσεις πιο πολλές απο όλα.Με ενα coreelec θα είναι κομπλέ.Στα reviews ούτε ένα αρνητικό δε βλέπω παρά μόνο το τηλεκοντρόλ..Επίσης έχει ρύθμιση να ρυθμίζεις τα κουμπιά απο τα joystick,gamepads κλπ..Βρήκα και άκρη για magisk,του πετάς και ενα viper4a και σκίζει..

 

Εάν θέλεις και για να μην το ψάχνω το viper4a γιατί το θέλεις στο TV box? Θα το συνδέσεις σε ηχοσύστημα ή κάτι άλλο? Τι θέλεις να πετύχεις?

Η μόνη μου εμπειρία που είχα με αυτό ήταν όταν πριν από λίγο καιρό ήρθε ο γιος μου και μου ζήτησε να το περάσουμε επειγόντως στο κινητό του Oneplus 3T. Μετά από ένα μικρό παίδεμα του το πέρασα και σε 3-4 ημέρες πήγε και το πούλησε :):)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Για νετφλιξ 1080 έχει υποθει πολλές φορές η λύση του coreellec

Για το gt king επειδή το έχω άσε καλύτερα ...

Όσο για τα nvidia τι να πω ...

130 ευρώ περίπου για μεταχειρισμένο Android tv μποξάκι δεν θα έδινα για κανένα μα κανένα λόγο!!

 

η λύση του coreellec δεν είναι και 100% οκ από ότι διαβάζω, παίζουν και εκεί τα μικρά θεματάκια έστω .

Είμαι της άποψης και αυτό κάνω μέχρι τώρα να μην δίνω πολλά λεφτά για ΄΄κουτσα΄΄ μηχανήματα , ιδίως όταν μιλάμε για Ελλάδα που οι περισσότεροι ψάχνουν εύκολα και όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα να κάνουν την ΄΄δουλειά΄΄ τους, δηλαδή kodi-ote-nova-netflix . Αυτό λοιπόν το πακέτο που ανέφερα δεν το βρίσκεις εύκολα και χαμηλά στην τιμή στον ΄΄κινέζο΄΄

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...