Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμα δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για το μποξακι σου θα εχουμε καλυτερη εικονα...

Βαλε π.χ το Aida64 και κοιτα η αν ξερεις ακριβως το μοντελο , το hardware και περισσοτερες πληροφοριες για το λογισμικο του θα ηταν μεγαλη βοηθεια!

Ισως και μια φωτο γιατι αυτο το Mx Pro Mx5 που γραφεις ειναι πολυ αοριστο!

 

https://imgur.com/a/WYTPE2F

 

https://postimg.cc/gallery/o1fu96o8/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1280

  • makis1024

    553

  • ath156

    1784

Ξέρει κανένας κάποιον player που να παίζει σωστά την ταινία με υπότιτλους όταν την παίζω με stremio; Όσους δοκίμασα δε βγάζουν τους υπότιτλους.(Σε tv box)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας κάποιον player που να παίζει σωστά την ταινία με υπότιτλους όταν την παίζω με stremio; Όσους δοκίμασα δε βγάζουν τους υπότιτλους.(Σε tv box)

 

MX Player !

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε μου λυπαμε ...

Ο συγκεκριμενος επεξεργαστης δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο και μαλιστα απορω που τον ''βγαλανε'' και με Android 7!

Κατι λιγα λογισμικα που βλεπω να κυκλοφορουν ειναι για μποξακια με το επιμερους hardware διαφορετικο και η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι σιγουρος οτι θα δουλευουν ολα σωστα!

Οπωτε καλο ειναι να μεινεις οπως εισαι και το πολυ πολυ να προβεις σε ενα factory reset...!

:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για κάποιο λόγο στο κινητό τους εμφάνιζε αλλά στο tv box όχι!!!

 

Τι εννοεις δεν τους εμφανιζε στο μποξακι ... ;

Ο mx ;

Δηλαδη ο mx παιζει κανονικα τους υποτιτλους στο κινητο ;

Η στο μποξακι εμφανιζονται ''τσεχικοι'' ;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου λυπαμε ...

 

Ο συγκεκριμενος επεξεργαστης δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο και μαλιστα απορω που τον ''βγαλανε'' και με Android 7!

 

Κατι λιγα λογισμικα που βλεπω να κυκλοφορουν ειναι για μποξακια με το επιμερους hardware διαφορετικο και η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι σιγουρος οτι θα δουλευουν ολα σωστα!

 

Οπωτε καλο ειναι να μεινεις οπως εισαι και το πολυ πολυ να προβεις σε ενα factory reset...!

 

:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Τι εννοεις δεν τους εμφανιζε στο μποξακι ... ;

 

Ο mx ;

 

Δηλαδη ο mx παιζει κανονικα τους υποτιτλους στο κινητο ;

 

Η στο μποξακι εμφανιζονται ''τσεχικοι'' ;

Στο κινητό τους εμφάνισε κομπλέ,στο tv box απλά τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό τους εμφάνισε κομπλέ,στο tv box απλά τίποτα!

 

Κανε ενα καθαρισμο στα data του mx και ρυθμισε τον απο την αρχη!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολυ μια καλυτερη ρομ για το Beelink GT1 Mini , υπαρχει? Κι αν ναι, ειναι δυσκολο να την περασω? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή μάλλον έχουμε το ίδιο κουτί (λέω μάλλον επειδή υπάρχει μία πιθανότητα να έχεις μνήμη DDR3 ενώ εγώ έχω DDR4).

1. Κατέβασε από εδώ που έχω ανεβάσει την rom του GT King https://mega.nz/#!9pd1yCJK!MMFctIV7FXTZmGnJZ1I0ueziAU56WowFqr9EhFs75bQ. Για εμένα τέλεια (έχει άνω/κάτω μπάρες, ωραίο launcher κλπ). Για να την εγκαταστήσεις χρειάζεσαι καλώδιο USB male -USB male και το USB burning tool έκδοσης καλύτερα 2.1.7.3 και άνω). Υπάρχει βίντεο πως το εγκαθιστάς στο site του Η96.

2. Για το wifi δεν πρέπει να έχεις άδικο εφόσον έχω διαβάσει παρόμοια προβλήματα και από άλλους. Επειδή το χρησιμοποιώ με καλώδιο δεν ασχολήθηκα περαιτέρω. Όμως πιθανόν να έχεις μία σημαντική βελτίωση από ότι διάβασα εάν κάνεις το "κουφό". Απλά λένε βάζοντας το κουτί ανάποδα έχει σημαντική διαφορά στο σήμα:lol::lol::lol:Δοκίμασέ το και πες μου εάν δεις διαφορά (έχω βέβαια και εξήγηση εάν πράγματι ισχύει αυτό).

Άλλη λύση είναι να πάρεις extender/repeater και να χρησιμοποιήσεις μετά καλώδιο από εκεί.

Ίσως μία σχετικά κοστοβόρα αλλά οριστική λύση θα ήταν να πάρεις powerplugs, όχι μόνον για αυτό αλλά πιθανόν και για άλλες χρήσεις. Εγώ έχω ήδη 4 τέτοια για να συνδέω 2 άλλα tv boxes και το ηχοσύστημα/blueray player. Χρειάζεσαι τουλάχιστον 1 ζευγάρι από τέτοια και λόγω των εκπτώσεων ίσως πετύχεις κάποια καλύτερη τιμή.Δεν είναι ανάγκη να πάρεις από τα ακριβότερα π.χ. εγώ έχω TP Link και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Τζίφος. Κατασκεύασα ένα καλώδιο USBA male to male από παλιότερα USB αλλά όταν συνδέω το μποξάκι αρχικά μου λέει συνδέθηκε (στο USB burning tool) κάνει το σχετικό ήχο και μετά από 8-10 δευτ κάνει ξανά τον ήχο αποσύνδεσης και χάνεται η ένδειξή. Όταν δε δοκιμάζω να κάνω εισαγωγή τη νέα rom μου βγάζει την ένδειξη Key file configureted error. Και άλλη που δοκίμασα το ίδιο. Δε ξέρω αν φταίει η κατασκευή USB που έκανα , παρήγγειlα καλώδιο και περιμένω τώρα.(υπόψη ότι έκανα και τη σχετική αλλαγή στα windows για εγκατάσταση προγραμμάτων χωρίς υπογραφή)

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος. Κατασκεύασα ένα καλώδιο USBA male to male από παλιότερα USB αλλά όταν συνδέω το μποξάκι αρχικά μου λέει συνδέθηκε (στο USB burning tool) κάνει το σχετικό ήχο και μετά από 8-10 δευτ κάνει ξανά τον ήχο αποσύνδεσης και χάνεται η ένδειξή. Όταν δε δοκιμάζω να κάνω εισαγωγή τη νέα rom μου βγάζει την ένδειξη Key file configureted error. Και άλλη που δοκίμασα το ίδιο. Δε ξέρω αν φταίει η κατασκευή USB που έκανα , παρήγγειlα καλώδιο και περιμένω τώρα.(υπόψη ότι έκανα και τη σχετική αλλαγή στα windows για εγκατάσταση προγραμμάτων χωρίς υπογραφή)

 

Μια χαρα δουλευουν ολα...

Ξεζιπαρισε το αρχειο license και βαλτο μεσα στο φακελο του USB burning tool και ξαναδοκιμασε !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος. Κατασκεύασα ένα καλώδιο USBA male to male από παλιότερα USB αλλά όταν συνδέω το μποξάκι αρχικά μου λέει συνδέθηκε (στο USB burning tool) κάνει το σχετικό ήχο και μετά από 8-10 δευτ κάνει ξανά τον ήχο αποσύνδεσης και χάνεται η ένδειξή. Όταν δε δοκιμάζω να κάνω εισαγωγή τη νέα rom μου βγάζει την ένδειξη Key file configureted error. Και άλλη που δοκίμασα το ίδιο. Δε ξέρω αν φταίει η κατασκευή USB που έκανα , παρήγγειlα καλώδιο και περιμένω τώρα.(υπόψη ότι έκανα και τη σχετική αλλαγή στα windows για εγκατάσταση προγραμμάτων χωρίς υπογραφή)

 

Με πρόλαβε ο gatos:) Καλά στο video της H96 δεν πρόσεξες το "λάθος" που βγάζει και μετά εγκαθιστά το περιεχόμενο του directory licence?:lol:

Επίσης δεν μας είπες εάν διαπίστωσες διαφορά στο wifi γυρνώντας ανάποδα το κουτί?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Στο Mi Box S ήρθε αναβάθμιση σε Android 9. Δεν φαίνεται να άλλαξε τίποτα εκτός από το μενού των ρυθμίσεων λίγο και προστέθηκε Amazon Prime εφαρμογή. Patch ασφαλείας 11/2019.
Δυστυχώς μετά το update υπολειτουργεί το box..

 

Είχε υποδειγματική συμπεριφορά πριν σε όποια εφαρμογή κι αν δοκίμασα, πλέον όχι.

Υπάρχει κάποιος τρόπος για clear cache μέσω recovery όπως σε κινητές συσκευές ή πηγαίνω για hard reset;

 

Επίσης εδώ υπάρχει δυνατότητα downgrade; Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά το update υπολειτουργεί το box..

 

Είχε υποδειγματική συμπεριφορά πριν σε όποια εφαρμογή κι αν δοκίμασα, πλέον όχι.

Υπάρχει κάποιος τρόπος για clear cache μέσω recovery όπως σε κινητές συσκευές ή πηγαίνω για hard reset;

 

Επίσης εδώ υπάρχει δυνατότητα downgrade; Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my Galaxy S10

 

 

τα ιδια και τα ιδια με τα mibox .στο προηγουμενο μοντελο η αναβαθμιση εγινε απο μονη της και το καταντησε αχρηστο απο τα δεκαδες προβληματα. τωρα παντως με το mibox s ημουν προετοιμασμενος. γεμισα τη μνημη για να μη μπορει να κατεβασει το update απο μονο του. εντελως αχρηστη εταιρια αυτη η xiaomi.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά το update υπολειτουργεί το box..

 

Είχε υποδειγματική συμπεριφορά πριν σε όποια εφαρμογή κι αν δοκίμασα, πλέον όχι.

Υπάρχει κάποιος τρόπος για clear cache μέσω recovery όπως σε κινητές συσκευές ή πηγαίνω για hard reset;

 

Επίσης εδώ υπάρχει δυνατότητα downgrade; Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my Galaxy S10

 

Ξεκινα με ενα factory reset και κοιτα αν αλλαξει τιποτα!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά το update υπολειτουργεί το box..

 

Είχε υποδειγματική συμπεριφορά πριν σε όποια εφαρμογή κι αν δοκίμασα, πλέον όχι.

Υπάρχει κάποιος τρόπος για clear cache μέσω recovery όπως σε κινητές συσκευές ή πηγαίνω για hard reset;

 

Επίσης εδώ υπάρχει δυνατότητα downgrade; Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my Galaxy S10

 

Εγώ lag δεν παρατήρησα. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι όταν το ανοίγω από αναμονή ανοίγει πάντα απευθείας στο Netflix. Επίσης μια φορά άνοιξε μόνο του το box (!!)

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβε ο gatos:) Καλά στο video της H96 δεν πρόσεξες το "λάθος" που βγάζει και μετά εγκαθιστά το περιεχόμενο του directory licence?:lol:

Επίσης δεν μας είπες εάν διαπίστωσες διαφορά στο wifi γυρνώντας ανάποδα το κουτί?

 

Δεν γίνεται τίποτα. Το πρόβλημα είναι μάλλον στη σύνδεση. Όπως έγραψα, μόλις συνδδέω τη συσκευή βγαίνει ή ένδειξη ''conected'' αλλά μετά από μερικά δευτερόλεπτα σβήνει και ακούγεται και ο σχετικός ήχος αποσύνδεσης. Παρόλα αυτά έβαλα το αρχείο της ROM , ξεζιπαρισμένο πάντα, στο φάκελο του burning tool αλλά μετα δε γίνεται τίποτα. Όσο για το βίντεο της Η96 , αν μπορέις στείλε λινκ , γιατι δε μπορώ να το βρώ. Αn και ακολούθησα τις οδηγίες που περιγράφει στη σελίδα της. Νομίζω πως το πρόβλημα βρίσκεται στο καλώδιο USB που κατασκευασα . Νεώτερα μόλις το παραλάβω.

Σχτικά με το σήμα του Wi Fi ναι βελτιώνεται , οχι κάτι τρομερό αλλά βελτιώνεται μόλις το γυρίσεις ανάποδα. Φαντάζομαι πως το καλώδιο-κεραία βρίσκεται διπλωμένο από κάτω;

ΥΓ. Βρήκα το βίντει τελικά στο youtube. Αυτό που πρόσεξα είναι ότι στο κατάλογο licence αντιγράφει όχι τα αρχεία της ROM αλλά κάποια διαφορετικά και μετά το πρόγραμμα δουλεύει. Κάποια επεξήγηση για αυτά τα αρχεία και που μπορώ να τα κατεβάσω;

Edited by mpourasg
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτα. Το πρόβλημα είναι μάλλον στη σύνδεση. Όπως έγραψα, μόλις συνδδέω τη συσκευή βγαίνει ή ένδειξη ''conected'' αλλά μετά από μερικά δευτερόλεπτα σβήνει και ακούγεται και ο σχετικός ήχος αποσύνδεσης. Παρόλα αυτά έβαλα το αρχείο της ROM , ξεζιπαρισμένο πάντα, στο φάκελο του burning tool αλλά μετα δε γίνεται τίποτα. Όσο για το βίντεο της Η96 , αν μπορέις στείλε λινκ , γιατι δε μπορώ να το βρώ. Αn και ακολούθησα τις οδηγίες που περιγράφει στη σελίδα της. Νομίζω πως το πρόβλημα βρίσκεται στο καλώδιο USB που κατασκευασα . Νεώτερα μόλις το παραλάβω.

Σχτικά με το σήμα του Wi Fi ναι βελτιώνεται , οχι κάτι τρομερό αλλά βελτιώνεται μόλις το γυρίσεις ανάποδα. Φαντάζομαι πως το καλώδιο-κεραία βρίσκεται διπλωμένο από κάτω;

 

https://drive.google.com/drive/folders/1xG_nF66GI5K6S88QVbJ-XHAImx91RH7z

 

- Αφήνεις το κουτί εντελώς γυμνό - χωρίς τίποτα συνδεδεμένο(ούτε τροφοδοτικό, ποντίκι κλπ). Απλά του βάζεις το ένα άκρο του καλωδίου USB.

- Ξεκινάς το USB burning Tool και επιλέγεις τη rom που θέλεις μορφής .img . Περιμένεις μέχρι να την φορτώσει και ελέγξει.

- Μετα πατάς "Start".

- Τότε συνδέεις και την άλλη άκρη του καλωδίου σου στο PC. Αμέσως μετά συνιστάται από τη Η96 να συνδέσεις και το τροφοδοτικό (ΟΧΙ πριν από το καλώδιο).

- Περιμένεις να δεις εάν προχωράει το πόγραμμα. Εάν φτάσει 100% τραβάς το καλώδιο και πλέον δοκιμάζεις κανονικά την νέα rom.

Edit: Αντιγράφει τον φάκελλο και τα περιεχόμενα του licence !!!!!!!! Δες το προσεκτικά και μην βιάζεσαι να κάνεις τα δικά σου.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/drive/folders/1xG_nF66GI5K6S88QVbJ-XHAImx91RH7z

 

- Αφήνεις το κουτί εντελώς γυμνό - χωρίς τίποτα συνδεδεμένο(ούτε τροφοδοτικό, ποντίκι κλπ). Απλά του βάζεις το ένα άκρο του καλωδίου USB.

- Ξεκινάς το USB burning Tool και επιλέγεις τη rom που θέλεις μορφής .img . Περιμένεις μέχρι να την φορτώσει και ελέγξει.

- Μετα πατάς "Start".

- Τότε συνδέεις και την άλλη άκρη του καλωδίου σου στο PC. Αμέσως μετά συνιστάται από τη Η96 να συνδέσεις και το τροφοδοτικό (ΟΧΙ πριν από το καλώδιο).

- Περιμένεις να δεις εάν προχωράει το πόγραμμα. Εάν φτάσει 100% τραβάς το καλώδιο και πλέον δοκιμάζεις κανονικά την νέα rom.

Edit: Αντιγράφει τον φάκελλο και τα περιεχόμενα του licence !!!!!!!! Δες το προσεκτικά και μην βιάζεσαι να κάνεις τα δικά σου.

Που βρίσκω τα αρχεία του licence? Αρχίζω να αισθάνομαι βλάκας

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκω τα αρχεία του licence? Αρχίζω να αισθάνομαι βλάκας

Για όνομα του Θεού !!!!

Ολόκληρο αρχείο licence.rar στον σύνδεσμο που σου έδωσα δεν το βλέπεις:lol::lol:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Για όνομα του Θεού !!!!

Ολόκληρο αρχείο licence.rar στον σύνδεσμο που σου έδωσα δεν το βλέπεις:lol::lol:

 

:cry: Το βρήκα μονος μου. Καλά ότι να είναι. Σε λίγο θα δω το αποτέλεσμα, upgrade in progress

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα.

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό :

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Amazon-Fire-TV-Stick-4K-3rd-Gen-with-2nd-Gen-Alexa-Voice-Remote-Black/193305367224?_trkparms=aid%3D1110001%26algo%3DSPLICE.SIM%26ao%3D2%26asc%3D20160323102634%26meid%3D6e53749c3ece4599860ba105ecd88b38%26pid%3D100623%26rk%3D3%26rkt%3D6%26sd%3D382842163645%26itm%3D193305367224%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D2047675&_trksid=p2047675.c100623.m-1

 

 

Με ενδιαφέρει γιατί έχει πραγματική υποστήριξη στο netflix, amazon prime κτλ....

 

Αλλά θα ήθελα να μπορώ να το συνδέσω με Ethernet και να μπορώ να δω και έργα από εξωτερικό δίσκο....

Adapter για Εthernet βρήκα... Για usb όμως για σύνδεση με εξωτερικό δίσκο δεν βρήκα...

 

Κατ αρχήν την γνώμη σας για το συγκεκριμένο (είναι παλιό ; έχει πολύ χαμηλή τιμή...)

και κατά δεύτερον πως μπορώ να συνδέσω εξωτερικό δίσκο ;

 

Ευχαριστώ.

Edited by pmakridis
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια και τα ιδια με τα mibox .στο προηγουμενο μοντελο η αναβαθμιση εγινε απο μονη της και το καταντησε αχρηστο απο τα δεκαδες προβληματα. τωρα παντως με το mibox s ημουν προετοιμασμενος. γεμισα τη μνημη για να μη μπορει να κατεβασει το update απο μονο του. εντελως αχρηστη εταιρια αυτη η xiaomi.
Ξεκινα με ενα factory reset και κοιτα αν αλλαξει τιποτα!
Εγώ lag δεν παρατήρησα. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι όταν το ανοίγω από αναμονή ανοίγει πάντα απευθείας στο Netflix. Επίσης μια φορά άνοιξε μόνο του το box (!!)
Η αλήθεια είναι πως δήλωνα 100% ευχαριστημένος, στη χειρότερη θα επαναφέρω την προηγούμενη έκδοση.

 

Προχώρησα σε διαγραφή της cache όλων των εφαρμογών, δοκίμασα και μερικές ρυθμίσεις (σταμάτησα επίσης το συγχρονισμό anynet+ μεταξύ τηλεόρασης+box) και σε πρώτη φάση όλα δείχνουν εντάξει..

 

Sent from my S10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση για κάτι κουφό που παρουσιάζει σήμερα το Mi Box 3 μου....

 

Λοιπόν, ενώ συνδέεται κανονικά στο Wi-Fi του μόντεμ (το οποίο είναι 1,5μ μακριά), βγάζει "χωρίς σύνδεση στο ίντερνετ". Την ίδια ώρα είμαστε 4 κινητά τηλέφωνα συνδεδεμένα ήδη στο ίδιο Wi-Fi και έχουμε κανονικά ίντερνετ (συν το άλλο Android Box στο υπνοδωμάτιο, επίσης συνδεδεμένο με Wi-Fi).

 

Έκανα δύο φορές επανεκκίνηση αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται.

 

Τι φταίει; Λύση;

 

Δεν έχει και ethernet να κουμπώσω καλώδιο κιόλας....

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση για κάτι κουφό που παρουσιάζει σήμερα το Mi Box 3 μου....

 

Λοιπόν, ενώ συνδέεται κανονικά στο Wi-Fi του μόντεμ (το οποίο είναι 1,5μ μακριά), βγάζει "χωρίς σύνδεση στο ίντερνετ". Την ίδια ώρα είμαστε 4 κινητά τηλέφωνα συνδεδεμένα ήδη στο ίδιο Wi-Fi και έχουμε κανονικά ίντερνετ (συν το άλλο Android Box στο υπνοδωμάτιο, επίσης συνδεδεμένο με Wi-Fi).

 

Έκανα δύο φορές επανεκκίνηση αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται.

 

Τι φταίει; Λύση;

 

Δεν έχει και ethernet να κουμπώσω καλώδιο κιόλας....

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

 

 

 

Επανεκκίνηση στο router έκανες; Αν όχι, κάνε και εκεί μια.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα.

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό :

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Amazon-Fire-TV-Stick-4K-3rd-Gen-with-2nd-Gen-Alexa-Voice-Remote-Black/193305367224?_trkparms=aid%3D1110001%26algo%3DSPLICE.SIM%26ao%3D2%26asc%3D20160323102634%26meid%3D6e53749c3ece4599860ba105ecd88b38%26pid%3D100623%26rk%3D3%26rkt%3D6%26sd%3D382842163645%26itm%3D193305367224%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D2047675&_trksid=p2047675.c100623.m-1

 

 

Με ενδιαφέρει γιατί έχει πραγματική υποστήριξη στο netflix, amazon prime κτλ....

 

Αλλά θα ήθελα να μπορώ να το συνδέσω με Ethernet και να μπορώ να δω και έργα από εξωτερικό δίσκο....

Adapter για Εthernet βρήκα... Για usb όμως για σύνδεση με εξωτερικό δίσκο δεν βρήκα...

 

Κατ αρχήν την γνώμη σας για το συγκεκριμένο (είναι παλιό ; έχει πολύ χαμηλή τιμή...)

και κατά δεύτερον πως μπορώ να συνδέσω εξωτερικό δίσκο ;

 

Ευχαριστώ.

 

Νέο μοντέλο είναι, αλλά το προϊόν από το λινκ που έβαλες είναι σε δημοπρασία, που σημαίνει ότι θα ανέβει λογικά. Αλλά και πάλι δεν είναι χαμηλή. Αν αναλογιστείς ότι έχει 20€ μεταφορικά, είναι κοντά στην τιμή που το βρίσκεις από Ελλάδα. Το εν λόγω από Ελλάδα το βρίσκεις στα 60€, χωρίς 4Κ στα 40€. Για να το συνδέσεις με εξωτερικό δίσκο χρειάζεσαι otg usb cable σαν και αυτό που φαίνεται στη φώτο σε αυτό το άρθρο https://troypoint.com/increase-storage-firestick-fire-tv/. Δεν έχω τέτοιο otg cable να το δοκιμάσω να σου πω αν δουλεύει σίγουρα, αλλά υπάρχουν πολλά βίντεο και άρθρα που αναφέρουν ότι δουλεύει στα τελευταίας γενιάς Fire tv sticks.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...