Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν έχω μνήμη 4/64 τι να την κάνω την επιπλέον μνήμη της sd?:)

Εγκατάσταση στην εσωτερική μνήμη υποστηρίζεται πλέον επίσημα στο site του coreelec (εγώ πάντως δεν θα την έκανα).

'Οσον αφορά ότι δεν κρατά τις ρυθμίσεις οθόνης εγώ δεν διαπίστωσα κάτι τέτοιο (όμως το έχω χρησιμοποιήσει σχετικά λίγο και πιο πολύ για πειραματικούς λόγους).

Και για όσους τυχόν έχουν το H96 Max S905X2 ορίστε το ειδικό θέμα για αυτό στο coreelec https://discourse.coreelec.org/t/h96-max-s905x2-working-coreelec/6189/144 (αρχείο dtb, εγκατάσταση στην εσ.μνήμη, bl301, αρχείο για rc κλπ).

 

Ελα ομως που χρειαζετε η επιπλεον μνημη της sd για να εχεις αρχεια βιντεο (ταινιες / σειρες) που για καποιον η καποιους λογους δεν βρισκεις διαφορετικα. Πως θα τα βαλεις στην εσωτερικη μνημη?

Για τις ρυθμησεις οθονης το εχω δοκιμασει σε 2 διαφορετικα μποξακια (vorke z6 plus και gt king) και στα δυο το παρουσιαζει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Ελα ομως που χρειαζετε η επιπλεον μνημη της sd για να εχεις αρχεια βιντεο (ταινιες / σειρες) που για καποιον η καποιους λογους δεν βρισκεις διαφορετικα. Πως θα τα βαλεις στην εσωτερικη μνημη?

Για τις ρυθμησεις οθονης το εχω δοκιμασει σε 2 διαφορετικα μποξακια (vorke z6 plus και gt king) και στα δυο το παρουσιαζει.

Εάν δεν είσαι συγκεκριμμένος πως να σου απαντήσει κάποιος. Ποια είναι αυτά τα αρχεία που δεν τα βρίσκεις αλλιώς και χρειάζεσαι μόνο sd? Τουλάχιστον εγώ δεν μου χρειάστηκε κάτι τέτοιο μέχρι σήμερα και έχω δει τα πάντα από όσα επιθυμούσα.

Και γιατί δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εσωτερική μνήμη (ορίζοντας κάποιο directory)?

Σε τελευταία ανάλυση πόσο δύσκολο είναι να εναλλάξεις 1 sd με μία άλλη (όπως κάνεις με τα USB sticks - και εδώ την πατάς και βγαίνει και βάζεις την άλλη).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Στο Mi Box S ήρθε αναβάθμιση σε Android 9. Δεν φαίνεται να άλλαξε τίποτα εκτός από το μενού των ρυθμίσεων λίγο και προστέθηκε Amazon Prime εφαρμογή. Patch ασφαλείας 11/2019.
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε αν υπαρχει και αντιστοιχη λειτουργια στην τηλεοραση σου και κλεισε την!

Αν συνεχισει να το κανει, κανε ενα reset του μποξ και αν ακομα συνεχιζεται αυτο τοτε μαλλον θα ειναι καποιο bug του λογισμικου που ισως διορθωσουν σε επομενη αναβαθμιση τους!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα περιμένω καλύτερα για κάποιο update. Το reset το φοβάμαι λίγο σ'αυτά τα μηχανάκια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα περιμένω καλύτερα για κάποιο update. Το reset το φοβάμαι λίγο σ'αυτά τα μηχανάκια.

 

Δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι να φοβηθεις...

Εξαλλου απο την στιγμη που υπαρχει και το στοκ λογισμικο (για τον φοβο των ιουδαιων) εισαι καλυμενος 1000% !

Αλλα οπως ειπα ...

Δεν θα υπαρξει κανενα προβλημα!

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τα tanix η γνώμη είναι γενικά καλή; Roms υπάρχουν; Είδα 2 παρόμοια που η διαφορά τους είναι στον επεξεργαστή. Ξέρει να μου πει κάποιος ποιο να προτιμήσω;

 

https://m.geekbuying.com/item/Tanix-TX5-Pro-Amlogic-S905X2-Android-8-1-4GB-32GB-TV-Box-Black-419264.html?ref=w&Currency=USD

 

https://m.geekbuying.com/item/TANIX-TX3-Amlogic-S905x3-8K-Video-Decode-Android-9-0-TV-Box-4GB-64GB-421661.html?ref=w&Currency=USD

 

Είναι τα Tanix TX5 Pro(s905x2) και Τanix TX3(s905x3). Ποιο προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τα tanix η γνώμη είναι γενικά καλή; Roms υπάρχουν; Είδα 2 παρόμοια που η διαφορά τους είναι στον επεξεργαστή. Ξέρει να μου πει κάποιος ποιο να προτιμήσω;

 

https://m.geekbuying.com/item/Tanix-TX5-Pro-Amlogic-S905X2-Android-8-1-4GB-32GB-TV-Box-Black-419264.html?ref=w&Currency=USD

 

https://m.geekbuying.com/item/TANIX-TX3-Amlogic-S905x3-8K-Video-Decode-Android-9-0-TV-Box-4GB-64GB-421661.html?ref=w&Currency=USD

 

Είναι τα Tanix TX5 Pro(s905x2) και Τanix TX3(s905x3). Ποιο προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παρε καλυτερα αυτο με τον πιο καινουργιο επεξεργαστη!

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρόσφατα πήρα το Tanix TX6 Allwinner H6 4GB RAM 32GB ROM 100M LAN 2.4G 5G WIFI bluetooth 4.1 4K USB3.0 Android 7.1 TV Box Mini PC Media Player από το Banggood.

 

Το έχω συνδέσει με WiFi και με την έναρξη έκανε κάποιο update.

 

Ενώ έχει την εφαρμογή Netflix, όταν την ανοίγω και συνδέομαι με τους κωδικούς μου, δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω, καθόσον δεν δουλεύει το τηλεκοντρόλ για τίποτα παρά μόνο σε όποιο κομμάτι είναι ορατό εκείνη την ώρα στην αρχική οθόνη. Δηλαδή δεν κάνει αναζήτηση, δεν κάνει scroll down, τίποτα, μόνο ότι είναι ορατό στην αρχική οθόνη (προτεινόμενη ταινία) μπορεί να πατηθεί και να παίξει.

 

Δοκίμασα το YouTube και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Για πείτε καμία λύση....

 

 

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρόσφατα πήρα το Tanix TX6 Allwinner H6 4GB RAM 32GB ROM 100M LAN 2.4G 5G WIFI bluetooth 4.1 4K USB3.0 Android 7.1 TV Box Mini PC Media Player από το Banggood.

 

Το έχω συνδέσει με WiFi και με την έναρξη έκανε κάποιο update.

 

Ενώ έχει την εφαρμογή Netflix, όταν την ανοίγω και συνδέομαι με τους κωδικούς μου, δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω, καθόσον δεν δουλεύει το τηλεκοντρόλ για τίποτα παρά μόνο σε όποιο κομμάτι είναι ορατό εκείνη την ώρα στην αρχική οθόνη. Δηλαδή δεν κάνει αναζήτηση, δεν κάνει scroll down, τίποτα, μόνο ότι είναι ορατό στην αρχική οθόνη (προτεινόμενη ταινία) μπορεί να πατηθεί και να παίξει.

 

Δοκίμασα το YouTube και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Για πείτε καμία λύση....

 

 

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

 

Air mouse η ποντικι...

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Air mouse η ποντικι...
Έχει το τηλεκοντρόλ επιλογή για να γυρίσει σε κέρσορα ποντικιού, αλλά πάλι δεν κατεβαίνει το μενού ούτε κι έτσι.

 

Ελαττωματικό είναι;;

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Έχει το τηλεκοντρόλ επιλογή για να γυρίσει σε κέρσορα ποντικιού, αλλά πάλι δεν κατεβαίνει το μενού ούτε κι έτσι.

 

Ελαττωματικό είναι;;

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Δοκίμασε με ποντίκι.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει το τηλεκοντρόλ επιλογή για να γυρίσει σε κέρσορα ποντικιού, αλλά πάλι δεν κατεβαίνει το μενού ούτε κι έτσι.

 

Ελαττωματικό είναι;;

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

 

Tο τηλεκοντρολ δεν ειναι Air mouse!

Δοκιμασε και με ενα ποντικι!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρόσφατα πήρα το Tanix TX6 Allwinner H6 4GB RAM 32GB ROM 100M LAN 2.4G 5G WIFI bluetooth 4.1 4K USB3.0 Android 7.1 TV Box Mini PC Media Player από το Banggood.

 

Το έχω συνδέσει με WiFi και με την έναρξη έκανε κάποιο update.

 

Ενώ έχει την εφαρμογή Netflix, όταν την ανοίγω και συνδέομαι με τους κωδικούς μου, δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω, καθόσον δεν δουλεύει το τηλεκοντρόλ για τίποτα παρά μόνο σε όποιο κομμάτι είναι ορατό εκείνη την ώρα στην αρχική οθόνη. Δηλαδή δεν κάνει αναζήτηση, δεν κάνει scroll down, τίποτα, μόνο ότι είναι ορατό στην αρχική οθόνη (προτεινόμενη ταινία) μπορεί να πατηθεί και να παίξει.

 

Δοκίμασα το YouTube και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Για πείτε καμία λύση....

 

 

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Τέτοια κουτιά δεν είναι συμβατά με NETFLIX, οπότε κάποιες φορές παρουσιάζουν τέτοια κουλά με την εφαρμογή του.

Ή παίρνεις airmouse ή παίρνεις συμβατό μηχανάκι για να παίζουν όλα 100%.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια κουτιά δεν είναι συμβατά με NETFLIX, οπότε κάποιες φορές παρουσιάζουν τέτοια κουλά με την εφαρμογή του.

Ή παίρνεις airmouse ή παίρνεις συμβατό μηχανάκι για να παίζουν όλα 100%.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Εμ δεν το ήξερα, έχω 2ο κουτί στο σαλόνι, ένα Xiaomi Mi Box και πάει σφαίρα....

 

Τέλος πάντων, θα πάρω airmouse... Καμία οικονομική + καλή πρόταση;

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εμ δεν το ήξερα, έχω 2ο κουτί στο σαλόνι, ένα Xiaomi Mi Box και πάει σφαίρα....

 

Τέλος πάντων, θα πάρω airmouse... Καμία οικονομική + καλή πρόταση;

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

 

1η λύση: Airmouse. Υπάρχουν τέτοια με τα βασικά κουμπιά, άλλα με τα βασικά κουμπιά στη 1 πλευρά και 1 πλήρες μίνι πληκτρολόγιο στην άλλη. Επιπλέον υπάρχουν και μοντέλα τέτοια με φωτιζόμενα τα πλήκτρα όταν θέλεις με 3 διαφορετικά χρώματα led. Προσωπικά δυσκολεύτηκα λίγο να εξοικειωθώ με τον τρόπο χειρισμού τους, όμως όταν το συνηθίσεις όλα καλά.

2η λύση: Μικρό πληκτρολόγιο με ενσωματωμένο μίνι PAD. Επίσης υπάρχουν και τέτοια με φωτιζόμενα τα πλήκτρα. Προσωπικά με βολεύει καλύτερα.

3η λύση: Ένα απλό ασύρματο ποντίκι (που μπορεί να είναι πακέτο με κανονικό ή μίνι πληκτρολόγιο όταν και εάν το χρειάζεσαι). Τέτοιο μπορεί να έχεις ήδη από κάποιο υπολογιστή.

Τα 2 πρώτα μπορείς να τα βρεις από 7-10 ευρώ (συνήθως τα no name).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χθες προσπαθούσα στο tanixTX92 να κάνω stream1080p απο το stremio και δε μπορούσε.ειναι φυσιολογικό αυτό; Επίσης είμαι σε αναζήτηση νέου.θελω να εχει android os,s905x3,να έχει διαθέσιμη twrp,statusbar/navbar και να κάνει boot from microSD για coreelec.λεω για tanix tx3.καμια αλλη ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Έχει τρέξει κάποιος coreelec με Netflix σε mecool km9 pro να μου πει πως ακριβώς το έκανε;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει τρέξει κάποιος coreelec με Netflix σε mecool km9 pro να μου πει πως ακριβώς το έκανε;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Έχω πει ότι για πολλά μηχανάκια με amlogic υπάρχουν ξεχωριστά Forums για αυτά και το coreelec.Το μόνο που χρειάζεται για να τα βρεις είναι Google Search:) Τέλος πάντων κοίτα εδώ:

https://discourse.coreelec.org/t/installation-on-mecool-km9-pro/8055

Επίσης υπάρχει ειδικό θέμα για το Coreelec στο myphone.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αγορασε ενα usb αρσενικο σε αρσενικο για να'χεις και οταν σου ερθει το μποξακι στειλε μου πμ και θα την βρουμε την ... ακρη !

 

Λοιπόν μετά από 3μηνη χρήση του tv box H96 Max X2 S905X2 4GB DDR4 RAM 64GB ROM 4K δε θα έλεγα ότι έχω μείνει πολύευχαριστημένος. Το μεγαλύτερο θέμα το έχει το ασύρματο WiFi που είναι τραγικό ακόμη και στο ίδιο δωμάτιο πολύ μικρή ισχύ ενώ στο δίπλα από το ρούτερ υπνοδωμάτιο, που το έχω βάλει τώρα συνδεεται και αποσυνδεεται ίσα δλδ που έχει σήμα. Δε ξέρω αν μπορέι να γίνει κάτι (εκτός του να μου πείτε να το συνδέσω με ethernet που δε παίζει). Δεύτερο θέμα είναι ότι το λογισμικό του είναι δύσχρηστο για αυτό θέλω τα φώτα σας για να περάσω κάποια άλλη ρομ καλύτερη αλλά και τη διαδικασία. Και τελευταίο ένα πρόβλημα θεωρητικα απλό αλλά δεν έχω καταφέρει να βρω που ωφείλεται. Οι υπότιτλοι σε όλα τα προγράμματα που δοκίμασα (πχ VLC ) μου βγαίνουν με κινέζικα πλην του Kodi . Γνωρίζει κάποιος για ποιο λόγο;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 3μηνη χρήση του tv box H96 Max X2 S905X2 4GB DDR4 RAM 64GB ROM 4K δε θα έλεγα ότι έχω μείνει πολύευχαριστημένος. Το μεγαλύτερο θέμα το έχει το ασύρματο WiFi που είναι τραγικό ακόμη και στο ίδιο δωμάτιο πολύ μικρή ισχύ ενώ στο δίπλα από το ρούτερ υπνοδωμάτιο, που το έχω βάλει τώρα συνδεεται και αποσυνδεεται ίσα δλδ που έχει σήμα. Δε ξέρω αν μπορέι να γίνει κάτι (εκτός του να μου πείτε να το συνδέσω με ethernet που δε παίζει). Δεύτερο θέμα είναι ότι το λογισμικό του είναι δύσχρηστο για αυτό θέλω τα φώτα σας για να περάσω κάποια άλλη ρομ καλύτερη αλλά και τη διαδικασία. Και τελευταίο ένα πρόβλημα θεωρητικα απλό αλλά δεν έχω καταφέρει να βρω που ωφείλεται. Οι υπότιτλοι σε όλα τα προγράμματα που δοκίμασα (πχ VLC ) μου βγαίνουν με κινέζικα πλην του Kodi . Γνωρίζει κάποιος για ποιο λόγο;
Δοκίμασε από τις ρυθμίσεις (πχ vlc) να αλλάξεις την κωδικοποίηση των υποτίτλων !

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 3μηνη χρήση του tv box H96 Max X2 S905X2 4GB DDR4 RAM 64GB ROM 4K δε θα έλεγα ότι έχω μείνει πολύευχαριστημένος. Το μεγαλύτερο θέμα το έχει το ασύρματο WiFi που είναι τραγικό ακόμη και στο ίδιο δωμάτιο πολύ μικρή ισχύ ενώ στο δίπλα από το ρούτερ υπνοδωμάτιο, που το έχω βάλει τώρα συνδεεται και αποσυνδεεται ίσα δλδ που έχει σήμα. Δε ξέρω αν μπορέι να γίνει κάτι (εκτός του να μου πείτε να το συνδέσω με ethernet που δε παίζει). Δεύτερο θέμα είναι ότι το λογισμικό του είναι δύσχρηστο για αυτό θέλω τα φώτα σας για να περάσω κάποια άλλη ρομ καλύτερη αλλά και τη διαδικασία. Και τελευταίο ένα πρόβλημα θεωρητικα απλό αλλά δεν έχω καταφέρει να βρω που ωφείλεται. Οι υπότιτλοι σε όλα τα προγράμματα που δοκίμασα (πχ VLC ) μου βγαίνουν με κινέζικα πλην του Kodi . Γνωρίζει κάποιος για ποιο λόγο;

 

Λοιπόν επειδή μάλλον έχουμε το ίδιο κουτί (λέω μάλλον επειδή υπάρχει μία πιθανότητα να έχεις μνήμη DDR3 ενώ εγώ έχω DDR4).

1. Κατέβασε από εδώ που έχω ανεβάσει την rom του GT King https://mega.nz/#!9pd1yCJK!MMFctIV7FXTZmGnJZ1I0ueziAU56WowFqr9EhFs75bQ. Για εμένα τέλεια (έχει άνω/κάτω μπάρες, ωραίο launcher κλπ). Για να την εγκαταστήσεις χρειάζεσαι καλώδιο USB male -USB male και το USB burning tool έκδοσης καλύτερα 2.1.7.3 και άνω). Υπάρχει βίντεο πως το εγκαθιστάς στο site του Η96.

2. Για το wifi δεν πρέπει να έχεις άδικο εφόσον έχω διαβάσει παρόμοια προβλήματα και από άλλους. Επειδή το χρησιμοποιώ με καλώδιο δεν ασχολήθηκα περαιτέρω. Όμως πιθανόν να έχεις μία σημαντική βελτίωση από ότι διάβασα εάν κάνεις το "κουφό". Απλά λένε βάζοντας το κουτί ανάποδα έχει σημαντική διαφορά στο σήμα:lol::lol::lol:Δοκίμασέ το και πες μου εάν δεις διαφορά (έχω βέβαια και εξήγηση εάν πράγματι ισχύει αυτό).

Άλλη λύση είναι να πάρεις extender/repeater και να χρησιμοποιήσεις μετά καλώδιο από εκεί.

Ίσως μία σχετικά κοστοβόρα αλλά οριστική λύση θα ήταν να πάρεις powerplugs, όχι μόνον για αυτό αλλά πιθανόν και για άλλες χρήσεις. Εγώ έχω ήδη 4 τέτοια για να συνδέω 2 άλλα tv boxes και το ηχοσύστημα/blueray player. Χρειάζεσαι τουλάχιστον 1 ζευγάρι από τέτοια και λόγω των εκπτώσεων ίσως πετύχεις κάποια καλύτερη τιμή.Δεν είναι ανάγκη να πάρεις από τα ακριβότερα π.χ. εγώ έχω TP Link και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Επεσε στα χερια μου ενα Mx Pro Mx5,εχει android 7.Μηπως γνωριζει κανεις εαν υπαρχει κατι σε custom android για το συγκεκριμενο;
Link to comment
Share on other sites

Επεσε στα χερια μου ενα Mx Pro Mx5,εχει android 7.Μηπως γνωριζει κανεις εαν υπαρχει κατι σε custom android για το συγκεκριμενο;

 

Αμα δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για το μποξακι σου θα εχουμε καλυτερη εικονα...

Βαλε π.χ το Aida64 και κοιτα η αν ξερεις ακριβως το μοντελο , το hardware και περισσοτερες πληροφοριες για το λογισμικο του θα ηταν μεγαλη βοηθεια!

Ισως και μια φωτο γιατι αυτο το Mx Pro Mx5 που γραφεις ειναι πολυ αοριστο!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...