Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβασα πως αργοτερα με update θα εχει android tv αρα επειδη και εμενα μου αρεσει να χειριζομαι το χειριστηριο, αν παει να κανει αναβαθμιση, οταν μου ερθει με το καλο η συσκευη δεν νθα την κανω. Ελπιζω να ειναι μονο αυτη η διαφορα και να μην εχει σχεση με το play store η τιποτα αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα πως αργοτερα με update θα εχει android tv αρα επειδη και εμενα μου αρεσει να χειριζομαι το χειριστηριο, αν παει να κανει αναβαθμιση, οταν μου ερθει με το καλο η συσκευη δεν νθα την κανω. Ελπιζω να ειναι μονο αυτη η διαφορα και να μην εχει σχεση με το play store η τιποτα αλλο.

 

Δεν είναι μόνο αυτή η διαφορά. Και το playstore είναι διαφορετικό και πολλές εφαρμογές δεν είναι συμβατές.... Γενικά εγώ δεν βρίσκω κάτι θετικό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτή η διαφορά. Και το playstore είναι διαφορετικό και πολλές εφαρμογές δεν είναι συμβατές.... Γενικά εγώ δεν βρίσκω κάτι θετικό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οκ το πιασα, μακρυα απο Android TV. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά είναι το android tv (κάτοχος shield).

Βάζεις κ το aptoide και είσαι οκ.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Έχω δουλέψει και Android TV και κανονικό λειτουργικό στο κουτί μου.

 

Η μεγάλη ευκολία του Android TV είναι ότι αν έχεις remote με σταυρό, κάνεις τα πάντα πανεύκολα. Μπαίνεις σε μενού, επιλέγεις αστραπιαία.

Το μειονέκτημα του Κομμένου Play store λύνεται με sideloading την apk.

Οπότε όσοι γράφουν ότι είναι τραγικό ή μακριά κλπ μάλλον δεν το έχουν ψάξουν πολύ να δουν τι γίνεται.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

..Ηρθε επιτελους χθες, το Mecool-KM9-S905X2-4GB-DDR4-RAM-32GB TvBox.

Πρωτη εντυπωση ! Μετρια εως κακη.....

...δεν εργαζεται το Mouse σε ολα τα Menu.....

Os = AndroidTV... Επιεικως Απαραδεκτο για αυτα που θελω....

...δεν μπορω να βαλω τις εφαρμογες που θελω, το YouTUBE χαλι μαυρο, απο διαφημησεις σπαστικο...

Δεν μπορω να βαλω τα πιστοποιητικα που θελω στο AdClear, για να "κοψω" τις διαφημησεις, δεν τα δεχεται,....

 

Στο GT1 2/32 που εχω διπλα ολα πανε ρολοι εδω και ενα χρονο εργαζεται 24/24ωρο ,κανενα προβλημα,...

 

Λαθος αγορα εκανα!

Πωλειται οπως το πηρα στα 53 euro.....

 

Αν δεν θέλεις να τα παρατήσεις δοκίμασε την rom που έδωσε ο Magendanz σε λίγο καιρό θα βγάλει και nexus rom

http://freaktab.org/d25b68ce39d56a87

Edited by xloupas
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Το android TV έχει το μεγάλο μειονέκτημα του φτωχού play store και οι περισσότερες εφαρμογές πρέπει να εγκατασταθούν με sideloading. Παιδιά όμως είναι πανάλαφρο και ο χειρισμός του είναι παιχνίδι. Για αυτούς που το θέλουν για τα απολύτως βασικά όπως ταινίες, YouTube κτλ. είναι εξαιρετικό.
Link to comment
Share on other sites

..Ηρθε επιτελους χθες, το Mecool-KM9-S905X2-4GB-DDR4-RAM-32GB TvBox.

Πρωτη εντυπωση ! Μετρια εως κακη.....

...δεν εργαζεται το Mouse σε ολα τα Menu.....

Os = AndroidTV... Επιεικως Απαραδεκτο για αυτα που θελω....

...δεν μπορω να βαλω τις εφαρμογες που θελω, το YouTUBE χαλι μαυρο, απο διαφημησεις σπαστικο...

Δεν μπορω να βαλω τα πιστοποιητικα που θελω στο AdClear, για να "κοψω" τις διαφημησεις, δεν τα δεχεται,....

 

Στο GT1 2/32 που εχω διπλα ολα πανε ρολοι εδω και ενα χρονο εργαζεται 24/24ωρο ,κανενα προβλημα,...

 

Λαθος αγορα εκανα!

Πωλειται οπως το πηρα στα 53 euro.....

 

Για youtube χωρίς διαφημίσεις: youtube vanced :D ;)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και χρονια πολλα.Εω ενα mi box και αντιμετωπιζω προβλημα με το netflix.Αν οχι σε ολες σε πολλες σειρες οταν παω να τοις ανοιξω με βγαζει μηνυμα Αυτήν τη στιγμή, αντιμετωπίζουμε πρόβλημα με την προβολή του συγκεκριμένου τίτλου. Προσπαθήστε ξανά αργότερα ή επιλέξτε διαφορετικό τίτλο. Λιγο που το εψαξα εκανα clear cache εφαρμογης αλλαξα και hdmi αλλα τιποτα.Ξερει κανεις καμια λυση?Μ αρεσει που πηρα το mi box για το netflix ολο θεματα εχει

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε mi box s πώς αλλάζω υπότιτλους στο freeflix? Δεν μου δίνει δυνατότητα να επιλέξω κανένα μενού όταν παιζει η ταινία (στο πάνω μέρος) , μόνο μπρος και πίσω πάει?

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες άλλο APK του Netflix;

Δυστυχώς, δεν έχω το συγκεκριμένο μηχανάκι να βοηθήσω.

 

Αυτοί που το πρότειναν ότι είναι ιδανικό για Netflix, μήπως έχουν καμία καλύτερη ιδέα;

Kαλημερα και χρονια πολλα.Εω ενα mi box και αντιμετωπιζω προβλημα με το netflix.Αν οχι σε ολες σε πολλες σειρες οταν παω να τοις ανοιξω με βγαζει μηνυμα Αυτήν τη στιγμή, αντιμετωπίζουμε πρόβλημα με την προβολή του συγκεκριμένου τίτλου. Προσπαθήστε ξανά αργότερα ή επιλέξτε διαφορετικό τίτλο. Λιγο που το εψαξα εκανα clear cache εφαρμογης αλλαξα και hdmi αλλα τιποτα.Ξερει κανεις καμια λυση?Μ αρεσει που πηρα το mi box για το netflix ολο θεματα εχει

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και χρονια πολλα.Εω ενα mi box και αντιμετωπιζω προβλημα με το netflix.Αν οχι σε ολες σε πολλες σειρες οταν παω να τοις ανοιξω με βγαζει μηνυμα Αυτήν τη στιγμή, αντιμετωπίζουμε πρόβλημα με την προβολή του συγκεκριμένου τίτλου. Προσπαθήστε ξανά αργότερα ή επιλέξτε διαφορετικό τίτλο. Λιγο που το εψαξα εκανα clear cache εφαρμογης αλλαξα και hdmi αλλα τιποτα.Ξερει κανεις καμια λυση?Μ αρεσει που πηρα το mi box για το netflix ολο θεματα εχει

Αυτο μου το εχει βγαλει οταν παιζει προβλημα με το VPN ή το DNS (αν εχεις βαλει κατι για να βλεπεις αμερικανικο Netflix).

Btw Δεν εχω mibox, στην TV μου το βγαζει αυτο (Samsung 6120)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες άλλο APK του Netflix;

Δυστυχώς, δεν έχω το συγκεκριμένο μηχανάκι να βοηθήσω.

 

Αυτοί που το πρότειναν ότι είναι ιδανικό για Netflix, μήπως έχουν καμία καλύτερη ιδέα;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Δηλαδή να κάνω απεγκατασταση και να βάλω άλλο apk.Αλλα ποιο apk συγκεκριμένα γιατί έχω διαβάσει αν θυμάμαι τα ξεχωρίζουν ανάλογα το χρώμα κάτι τέτοιο τέλος πάντων έχει σχέση με την αναλυση

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Στο MiBox δεν μπορείς να κάνεις απεγκατάσταση του Netflix παρά μόνο απεγκατάσταση ενημερώσεων.

 

Αν δεν βγάλεις άκρη δοκίμασε factory reset

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια!

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει γιατί δεν είναι ροοτ έτσι;

Στο MiBox δεν μπορείς να κάνεις απεγκατάσταση του Netflix παρά μόνο απεγκατάσταση ενημερώσεων.

 

Αν δεν βγάλεις άκρη δοκίμασε factory reset

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι είναι θέμα root αλλά θέμα Rom. Το Netflix είναι ενσωματωμένο στη Rom όπως πχ πολλές εφαρμογές Google στα κινητά τις οποίες δεν μπορούμε να κάνουμε απεγκατάσταση ακόμη κι αν τα κάνουμε root
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι είναι θέμα root αλλά θέμα Rom. Το Netflix είναι ενσωματωμένο στη Rom όπως πχ πολλές εφαρμογές Google στα κινητά τις οποίες δεν μπορούμε να κάνουμε απεγκατάσταση ακόμη κι αν τα κάνουμε root

Χρόνια Πολλά σε Όλους! Φυσικά και μπορείς να σβήσεις Ότι εφαρμογή θελεις εφόσον είσαι Root!! Δεν έχει σχέση η Rom!! Το ότι δεν σε αφήνει να το σβήσεις σημαίνει ότι είναι εγκαταστάστημενη στο system/app

η στο system/priv-app .Για να διαγράψεις κάτι από εκεί πρέπει να έχεις προνόμια root!!

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Ότι γράφει ο Άλεξ.

Δεν υπάρχει εφαρμογή που δεν μπορεί να βγει αν έχεις ροοτ.

Οπότε υπάρχει τρόπος.

Δε νομίζω ότι είναι θέμα root αλλά θέμα Rom. Το Netflix είναι ενσωματωμένο στη Rom όπως πχ πολλές εφαρμογές Google στα κινητά τις οποίες δεν μπορούμε να κάνουμε απεγκατάσταση ακόμη κι αν τα κάνουμε root

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με αυτα που διαβαζω καταλαβαινω οτι δεν υπαρχει λυση.Το netflix αφου δεν μπορω να το βγαλω για περασω αλλο apk τι αλλο μπορω να κανω?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Μέσω browser, αλλά στο tv box δεν έχω ιδέα τι ποιότητα εικόνας θα έχεις.

Δοκίμασε και πες μας.

Συμφωνα με αυτα που διαβαζω καταλαβαινω οτι δεν υπαρχει λυση.Το netflix αφου δεν μπορω να το βγαλω για περασω αλλο apk τι αλλο μπορω να κανω?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μέσω browser, αλλά στο tv box δεν έχω ιδέα τι ποιότητα εικόνας θα έχεις.

Δοκίμασε και πες μας.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Γίνεται; γιατί έχω ένα box φίλης ότι APK και να βάλει δεν παίζει.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με αυτα που διαβαζω καταλαβαινω οτι δεν υπαρχει λυση.Το netflix αφου δεν μπορω να το βγαλω για περασω αλλο apk τι αλλο μπορω να κανω?

Να ρωτήσω , τους τίτλους που λες δεν τους παίζει καθόλου ή μια τους ανοίγει μια όχι; άλλες εφαρμογές για streaming έχεις , το κάνει και σε αυτέ , δηλαδή δεν βρίσκει πάροχους κλπ. το κάνει και στο kodi; Ν υποθέσω ότι είσαι με wi fi συνδεδεμένος (δεν έχεις πάρει το usb to lan adaptor), αυτά που ρωτάω έχουν συνήθως να κάνουν με την ποιότητα του wi fi ,δοκίμασε και να κάνεις απεγκατάσταση τις ενημερώσεις του netflix , σε περίπτωση που σε έκατσε καμία ελαττωματική αναβάθμιση.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στο meecool km9 το 6,20 build netflix και μου παίζει ,βέβαια πλοήγηση μπορώ να κάνω με ποντίκι και όχι με το τηλεκοντρόλ. Η ποιότητα είναι σχετικά καλή, βέβαια εκεί που το έχω δεν έχω και καλό WiFi

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει σε 3 κουτιά με Android 4.χ μέχρι 7.χ και έπαιζε σε όλα το Netflix.

 

Θεωρώ λοιπόν ότι αρκεί να βρεις κάποιο apk να παίζει. Και δεν έκανα κανένα ιδιαίτερο ψάξιμο.

Πάντα έβαζα τα τελευταία που έβρισκα.

Γίνεται; γιατί έχω ένα box φίλης ότι APK και να βάλει δεν παίζει.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...