Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποθέτω ότι εννοείς beelink GT1 και όχι TG1.Σε αυτή την περίπτωση:

1) Φυσικά και μπορείς να εγκαταστήσεις το Kodi v.17.6, αυτό χρησιμοποιώ και εγώ. Απεγκατάσταση πρώτα αυτού που έχεις και καινούργια εγκατάσταση του 17.6.

2) Υπάρχουν ROMs σε 7.1 είτε της beelink είτε στο freaktab. Προσωπικά έχω παραμείνει στην Rom του superceleron (Android 6) επειδή μου παρέχει όλα όσα χρειάζομαι και δεν βρίσκω το λόγο να το αλλάξω. Σε περίπτωση που βάλεις άλλη Rom ΠΡΟΣΟΧΗ να διαλέξεις αυτή που αντιστοιχεί στο τσιπσετ που έχεις, δηλαδή 6255 ή 9377 (φαίνεται από το SN του κουτιού σου).

 

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις στα ερωτήματά μου. (Συγνώμη για το ορθογραφικό λάθος στον τύπο, έχεις δίκαιο, έχω GT1.)

Με έπεισες και θα προχωρήσω στην αναβάθμιση του Kodi σε v. 17.6 , και όσον αφορά την αναβάθμιση του Android-6, τώρα που το λες ότι όντως δεν κερδίζεις κάτι σε νέες δυνατότητες προς το παρόν τουλάχιστον.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Παρακαλώ την γνώμη σας:

Αξίζει τον κόπο να μεταπηδήσω από το (Beeling GT-1 (2-16 GB) στο (MECOOL-M8S-PRO-(3GB/32GB - DDR4))

Δεκτή κάθε γνώμη σας. !!!

Edited by geord211
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ την γνώμη σας:

Αξίζει τον κόπο να μεταπηδήσω από το (Beeling GT-1 (2-16 GB) στο (MECOOL-M8S-PRO-(3GB/32GB - DDR4))

Δεκτή κάθε γνώμη σας. !!!

Γνώμη μου, εάν δεν γνώριζες ποιο κουτί έχει τι, δεν θα καταλάβαινε ς τίποτα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, εάν δεν γνώριζες ποιο κουτί έχει τι, δεν θα καταλάβαινε ς τίποτα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μας ΄΄vrwmiaris΄΄. Από τεχνικά στοιχεία γνωρίζω τα πάντα. Την απάντηση που ήθελα από κάποιον , από την εμπειρία του να μου πει αν είναι απροβλημάτιστο το (MECOOL-M8S-PRO-(3GB/32GB - DDR4) από το (Beeling GT-1 (2-16 GB)

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μας ΄΄vrwmiaris΄΄. Από τεχνικά στοιχεία γνωρίζω τα πάντα. Την απάντηση που ήθελα από κάποιον , από την εμπειρία του να μου πει αν είναι απροβλημάτιστο το (MECOOL-M8S-PRO-(3GB/32GB - DDR4) από το (Beeling GT-1 (2-16 GB)
Να προτείνω εγώ κάτι άλλο σχετικό;

Αντί να περιμένεις για απάντηση για κάτι που έχει αναφερθεί σίγουρα και άλλες φορές, γιατί δεν κάνεις από μόνος σου μια αναζήτηση, ώστε να βρεις προηγούμενες απαντήσεις;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μας ΄΄vrwmiaris΄΄. Από τεχνικά στοιχεία γνωρίζω τα πάντα. Την απάντηση που ήθελα από κάποιον , από την εμπειρία του να μου πει αν είναι απροβλημάτιστο το (MECOOL-M8S-PRO-(3GB/32GB - DDR4) από το (Beeling GT-1 (2-16 GB)
Γράφεις εάν αξίζει, απαντώ δεν θα καταλάβεις διαφορά.απροβλημάτιστο το γράφεις μετέπειτα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μας ΄΄vrwmiaris΄΄. Σεβαστή η μονολεκτική σου απάντηση.
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε tv box μπορειτε να κανετε υπομονη 1-2 μηνες γιατι βγαινουν οι καινουργοι επεξεργαστες amlogic s905X2 και s905D2 και αργοτερα ο s922X

.Τα πρωτα tv box βα βγουν απο την παραγωγη, τελος Οκτωβριου (αντε αρχες Νοεμβριου) .

http://freaktab.com/news/745788-amlogic-officially-presents-its-new-soc-s922x-s905x2-and-s905y2

https://www.aliexpress.com/store/product/Presale-Android-8-1-Amlogic-S905X2-LPDDR4-4GB-64GB-Quad-Core-TV-BOX-2-4G-5GHz/207828_32928180453.html

Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε tv box μπορειτε να κανετε υπομονη 1-2 μηνες γιατι βγαινουν οι καινουργοι επεξεργαστες amlogic s905X2 και s905D2 και αργοτερα ο s922X

.Τα πρωτα tv box βα βγουν απο την παραγωγη, τελος Οκτωβριου (αντε αρχες Νοεμβριου) .

http://freaktab.com/news/745788-amlogic-officially-presents-its-new-soc-s922x-s905x2-and-s905y2

https://www.aliexpress.com/store/product/Presale-Android-8-1-Amlogic-S905X2-LPDDR4-4GB-64GB-Quad-Core-TV-BOX-2-4G-5GHz/207828_32928180453.html

Ο S922X φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον ,η gpu υποστηρίζει και Vulkan.Άντε να δούμε τι υλοποιήσεις θα κάνουν οι Κινέζοι ....

Link to comment
Share on other sites

Το ποιο πιθανο ειναι οτι οι τιμες των amlogic tv box s905w και s912 θα αρχισουν να πεφτουν ωσοτου αντικατασταθουν απο του νεους επεξεργαστες .Οι νεοι επεξεργαστες θα δειξουν τη αξιζουν το Νοεμβριο που θα τους εχουν καποιοι στα χερι τους για review και αν τα ποτελεσματα ειναι ενθαρυντικα θα τρεξουμε να τα αγορασουμε στo black fraiday για να τα εχουμε τα Χριστουγεννα. Βεβαια σε καποιους πο μας δεν θα αρεσει οτι οι νεοι επεξεργαστες θα ειναι μονο σε andoit tv.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε φίλε μας ''pow'' για τις πολύτιμες πληροφορίες.
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

"Εσκασε μυτη" το πρωτο tv boox με s905X2 στο gearbest (presale) με ακρος δελεαστικη τιμη 55$ με 4gb ram και 32gb rom

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009267575666.html?wid=1433363#goodsDetail

Link to comment
Share on other sites

"Εσκασε μυτη" το πρωτο tv boox με s905X2 στο gearbest (presale) με ακρος δελεαστικη τιμη 55$ με 4gb ram και 32gb rom

 

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009267575666.html?wid=1433363#goodsDetail

 

 

 

Με Windows 8.1?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχετε να προτείνετε κανένα αξιόλογο μηχάνημα; budget περίπου 50€

 

https://www.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-Amlogic-S912-3GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-5_0G-WIFI-TV-Box-p-1158353.html

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με Windows 8.1?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Μάλλον λάθος είναι γραμμένο στα specks.

Android 8.1 πρέπει να έχει.

Ο τίτλος android 8.1 αναφέρει.

Εξάλλου δεν νομίζω να βγαίνει μηχάνημα καινούργιο με Windows 8.1.

Αν ήταν θα είχε Windows 10

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λάθος είναι γραμμένο στα specks.

Android 8.1 πρέπει να έχει.

Ο τίτλος android 8.1 αναφέρει.

Εξάλλου δεν νομίζω να βγαίνει μηχάνημα καινούργιο με Windows 8.1.

Αν ήταν θα είχε Windows 10

Στην τελευταια φωτο, απο κατω εχει sticker που γραφει "android player"

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

"Εσκασε μυτη" το πρωτο tv boox με s905X2 στο gearbest (presale) με ακρος δελεαστικη τιμη 55$ με 4gb ram και 32gb rom

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009267575666.html?wid=1433363#goodsDetail

να δούμε αν έχει κόφτη στον επεξεργαστή και σίγουρα να περιμένουμε μπας και βγει τίποτα καινούργιο με επίγειο και δορυφορικό δεκτή μιας και "πλησιάζουμε" στην αλλαγή της digea.

Κάτι ακόμα είναι να δούμε τι θα μπορούν να σηκώσουν απο av1 με software (στο μέλλον) γιατι από hardware αποκλείεται.

Βασικά βλακείες λεω... αυτό το ξεχνάμε εκτος απροοπτου

 

Βέβαια το βασικότερο είναι να δούμε αν έχουν καλογραμμένα firmware.

Κατά την γνωμη μου αυτό είναι που μας λείπει στους περισσοτερους και θα κάναμε ανετα την δουλειά μας με αυτά που έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Aν παρω tv box με adaptora en* η au θα εχω προβλημα με τροφοδοσια. με ενα προσαρμογεα ΕU ?

 

Αν οχι πιο να προτιμησω Εη η Αu adaptora?

Ο αντάπτορας λέγεται αντάπτορας γιατί δεν επηρεάζει τίποτα στην τροφοδοσία. Αλλιώς θα λεγόταν μετατροπέας.

 

Και θα πάρεις αυτόν που ταιριάζει στην μπριζα του σπιτιού σου.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ο αντάπτορας λέγεται αντάπτορας γιατί δεν επηρεάζει τίποτα στην τροφοδοσία. Αλλιώς θα λεγόταν μετατροπέας.

 

Και θα πάρεις αυτόν που ταιριάζει στην μπριζα του σπιτιού σου.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Σωστά, όποιο σε βολεύει. Δύο κινητά φορτίζω έτσι τα τελευταία 4 χρόνια και δεν έχω κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Μήπως ξέρει κανένας να μου πει πως μπορώ να κάνω τοh96 pro να παίξει ote tv go?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Καμία βοήθεια ρε παιδιά.....

Link to comment
Share on other sites

Καμία βοήθεια ρε παιδιά.....
Πρέπει να το ξερουταρεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...