Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβάζω ότι κάποια beelink gt1 ultimate με s/n AX12 όπως το δικό μου έχουν θέμα στο 3d κομμάτι όποτε καλό είναι οι νέοι κάτοχοι να τσεκάρουν την συσκευή τους τρέχοντας ένα antutu.

 

2dbac98688e77c10479968690b727533.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

Mecool M8S PRO Amlogic S912 3GB DDR4 RAM 16GB ROM TV Boxhttps://banggood.app.link/00M1ddy5vI ρε παιδιά έκανα την παρακάτω αγορά αξίζει; Σαν προδιαγραφές φαίνεται δυνατό θέλω να δω αν το έχουν στήσει και σωστά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Mecool M8S PRO Amlogic S912 3GB DDR4 RAM 16GB ROM TV Boxhttps://banggood.app.link/00M1ddy5vI ρε παιδιά έκανα την παρακάτω αγορά αξίζει; Σαν προδιαγραφές φαίνεται δυνατό θέλω να δω αν το έχουν στήσει και σωστά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το ειχα για αρκετο καιρο μεχρι που καηκε λογω κεραυνου.

Οσο το ειχα δουλεψε αψογα ειδικα μετα την εγκατασταση twrp για να περασω root και να βγαλω το original launcher αντικαθιστωντας τον με Nova και παραλληλα να βαλω ενα greenify για να κλεισω 2 περιεργες εφαρμογες που τρεχανε ανευ λογου και αιτιας.

Βεβαια ουτε 4κ επαιξα (δεν εχω αναλογη tv) ουτε ουτε 3D (που δεν ξερω καν αν παιζει).

Link to comment
Share on other sites

Mecool M8S PRO Amlogic S912 3GB DDR4 RAM 16GB ROM TV Boxhttps://banggood.app.link/00M1ddy5vI ρε παιδιά έκανα την παρακάτω αγορά αξίζει; Σαν προδιαγραφές φαίνεται δυνατό θέλω να δω αν το έχουν στήσει και σωστά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

αψογο και με υποστηριξη απο φρικταμπ :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο Κινέζος συμφώνησε στην επιστροφή του 50%, συν 500 πόντους.

 

Οπότε, πάμε για καινούρια αγορά. Τι έχετε να προτείνετε με 3GB DDR4; Έχω δει να γίνονται αναφορές σε Tanix και Mecool.

Σκεφτόμουν ακόμα και το Mi box της Xiaomi, θεωρώντας πως θα είναι απροβλημάτιστο και με Android tv, αλλά είναι πιο αδύναμο σε σχέση με άλλα.

 

Να επισημάνω πως θα συνδεθεί μέσω hdmi σε ενισχυτή home cinema και η χρήση του θα είναι browsing, ακρόαση μουσικής και προβολή ταινιών μέσω usb stick/σκληρού δίσκου.

Τέλος, το H96 pro+ είχε κολληματάκια κάνοντας την παραπάνω χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο Κινέζος συμφώνησε στην επιστροφή του 50%, συν 500 πόντους.

 

Οπότε, πάμε για καινούρια αγορά. Τι έχετε να προτείνετε με 3GB DDR4; Έχω δει να γίνονται αναφορές σε Tanix και Mecool.

Σκεφτόμουν ακόμα και το Mi box της Xiaomi, θεωρώντας πως θα είναι απροβλημάτιστο και με Android tv, αλλά είναι πιο αδύναμο σε σχέση με άλλα.

 

Να επισημάνω πως θα συνδεθεί μέσω hdmi σε ενισχυτή home cinema και η χρήση του θα είναι browsing, ακρόαση μουσικής και προβολή ταινιών μέσω usb stick/σκληρού δίσκου.

Τέλος, το H96 pro+ είχε κολληματάκια κάνοντας την παραπάνω χρήση.

 

Οπως ανεφερα παραπανω το mecool ειναι καλο.

Τωρα περιμενω το beelink gt1 ultimate το οποιο λενε οτι ειναι ακομα καλυτερο αλλα θα το δω εν καιρω.

Το Xiaomi παρα το οτι εχει μικροτερα specs απο τα αλλα 2 θεωρειται απο ανθρωπους που το εχουν χρησιμοποιησει ως κορυφη σε αυτα τα λεφτα.

Απο κει και περα αν θες πας σε Zidoo x9, x10 αλλα ανεβαινεις μετα στα πανω απο 100

Link to comment
Share on other sites

Οπως ανεφερα παραπανω το mecool ειναι καλο.

Τωρα περιμενω το beelink gt1 ultimate το οποιο λενε οτι ειναι ακομα καλυτερο αλλα θα το δω εν καιρω.

Το Xiaomi παρα το οτι εχει μικροτερα specs απο τα αλλα 2 θεωρειται απο ανθρωπους που το εχουν χρησιμοποιησει ως κορυφη σε αυτα τα λεφτα.

Απο κει και περα αν θες πας σε Zidoo x9, x10 αλλα ανεβαινεις μετα στα πανω απο 100

Δεν θέλω να ξεφύγω τόσο, υπολογίζω κάτι γύρω στα +/- 70$.

 

Απ' ότι βλέπω παίζουν όλα (beelink, mecool, tanix, xiaomi) πάνω κάτω στην ίδια τιμή. Διαφορές μεταξύ τους των 10-15$ δεν με απασχολούν αν κάποιο είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο mecool μου χαλασε το χειριστηριο(ελπιζω). Και αναγκαζομαι να το ανοιξω βγαζοντας και βαζοντας το τροφοδοτικο.

 

1)Μηπως εχει ξερυθμιστει

 

2)μπορω να συγχρονισω αλλο χειριστηριο απο ενα H96 που ειχα?

 

3)αλλος τροπος να το ανοιγω, χωρις βαλε-βγαλε?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και εγώ καμένος από h96. Ήρθαν σήμερα τα δύο το ενα παίζει κανονικά το άλλο είναι μπλε το λαμπάκι και δεν αποκρινεται. Ούτε το διαβάζει η τηλεόραση τίποτα. Ούτε με τα τροφοδοτικα η χειριστήριο hdmi του άλλου αποκρινεται. έχει τύχει σε άλλον; υπάρχει άλλη λύση η επιστροφή στον κινεζο;

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να ξεφύγω τόσο, υπολογίζω κάτι γύρω στα +/- 70$.

 

Απ' ότι βλέπω παίζουν όλα (beelink, mecool, tanix, xiaomi) πάνω κάτω στην ίδια τιμή. Διαφορές μεταξύ τους των 10-15$ δεν με απασχολούν αν κάποιο είναι καλύτερο.

Αν εχεις 4κ tv και θες να δεις Netflix το xiaomi ειναι το μονο που το υποστηρζει (το νετφλιξ 4κ εννοω) για την ωρα. Αρκει να εχεις καλο wireless πχ το box να μπει σχετικα κοντα στο router.

Ειδαλλως ειτε παιζεις με usb adaptor για wired connection (κανα 10-15αρι κοστος ακομα) ειτε πας σε αλλο κουτι οπως το mecool m8spro ή το beelink gt1 ultimate.

Ειχα το πρωτο και ημουν απολυτα ικανοποιημενος και περιμενω το 2ο .

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις 4κ tv και θες να δεις Netflix το xiaomi ειναι το μονο που το υποστηρζει (το νετφλιξ 4κ εννοω) για την ωρα. Αρκει να εχεις καλο wireless πχ το box να μπει σχετικα κοντα στο router.

Ειδαλλως ειτε παιζεις με usb adaptor για wired connection (κανα 10-15αρι κοστος ακομα) ειτε πας σε αλλο κουτι οπως το mecool m8spro ή το beelink gt1 ultimate.

Ειχα το πρωτο και ημουν απολυτα ικανοποιημενος και περιμενω το 2ο .

Ποιος ο λόγος να χρησιμοποιήσει το tv box για να δει νετφλιξ 4κ, αφού οι περισσότερες ,να μην πω όλες, οι 4κ τηλεοράσεις έχουν ενσωματωμένη την εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια πληροφορία θέλω. Όταν βλέπω Netflix από το κινητό ή το Ταμπλετ όλα οκ με τους ελληνικούς υπότιτλους.

Όταν όμως το κάνω stream στην Τηλεωραση δεν μου τους βγάζει και στις ρυθμίσεις που πάω να τους ενεργοποιήσω μου έχει μόνο τους αγγλικούς και τουρκικούς.

Τι πιστεύετε ότι φταει;

 

 

Νίκος Note 8

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια πληροφορία θέλω. Όταν βλέπω Netflix από το κινητό ή το Ταμπλετ όλα οκ με τους ελληνικούς υπότιτλους.

Όταν όμως το κάνω stream στην Τηλεωραση δεν μου τους βγάζει και στις ρυθμίσεις που πάω να τους ενεργοποιήσω μου έχει μόνο τους αγγλικούς και τουρκικούς.

Τι πιστεύετε ότι φταει;

 

 

Νίκος Note 8

 

Από ότι ξέρω το κάνει στις περισσότερες τηλεοράσεις, σε nvidia shield και mecool m8s pro w που έχω όμως όχι.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να χρησιμοποιήσει το tv box για να δει νετφλιξ 4κ, αφού οι περισσότερες ,να μην πω όλες, οι 4κ τηλεοράσεις έχουν ενσωματωμένη την εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με αυτη τη λογικη αφου ολες οι νεες tv μπορουν να παιξουν το μεγαλυτερο μερος των αρχειων γιατι να παρεις tv box?

Link to comment
Share on other sites

Με αυτη τη λογικη αφου ολες οι νεες tv μπορουν να παιξουν το μεγαλυτερο μερος των αρχειων γιατι να παρεις tv box?
Για Netflix μίλησε και πιστεύω έχει δίκιο! Το Android box το παίρνουμε για άλλες δουλειές!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για Netflix μίλησε και πιστεύω έχει δίκιο! Το Android box το παίρνουμε για άλλες δουλειές!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ολες οι νεες tv παιζουν και αρχεια και netflix και εχουν browser για να κανεις browse και φυσικα και αλλα apps οπως youtube κλπ.

Αν μιλας για κατι πολυ εξειδικευμενο οκ. Το μεγαλυτερο ποσοστο που παιρνει tv box ομως το θελει γι'αυτα ακριβως που περιγραφω παραπανω.

Τεςπα, δεν ειπα οτι πρεπει να παρει Xiaomi (ουτε το εχω ουτε το ειχα ποτε ουτε και με ενδιαφερει να το παρω), απλα παρεθεσα τις διαφορες του σε σχεση με τα αλλα μιας και ειναι και ελαφρως ακριβοτερο.

Εν τελει δεν εχει και τοση σημασια νομιζω τι θα επιλεξει καποιος που δεν εχει τρομερες απαιτησεις μιας και αν δεν ειναι ατυχος (με ελλατωματικο προιον) ολα τα tv boxes που αναφερθηκαν εχουν παρομοιες αποδοσεις (για τον απλο χρηστη παντα)

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την ενδιαφέρουσα "κόντρα" σας, μαθαίνουμε και οι άπειροι στα tv boxes, όπως εγώ.

 

Για την ιστορία, δεν έχω 4K tv και δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα το Netflix προς το παρόν.

 

Οποιοδήποτε αρχείο (1080p, mp3, flac κλπ) θα αναπαράγεται τοπικά μέσω σκληρού δίσκου ή usb stick, και όπως προανέφερα θα χρησιμοποιείται και για browsing, youtube.

 

Αυτό που παρέλειψα να αναφέρω, είναι ότι θέλω να περνάει πολυκάναλος ήχος (dts, dolby), και αν δέχεται και ΟΤΑ αναβαθμίσεις για τυχόν διορθώσεις bugs κλπ, ακόμα καλύτερα.

 

Έχω την εντύπωση πως τα mecool, beelink και tanix μου δίνουν όλα τα παραπάνω, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την ενδιαφέρουσα "κόντρα" σας, μαθαίνουμε και οι άπειροι στα tv boxes, όπως εγώ.

 

Για την ιστορία, δεν έχω 4K tv και δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα το Netflix προς το παρόν.

 

Οποιοδήποτε αρχείο (1080p, mp3, flac κλπ) θα αναπαράγεται τοπικά μέσω σκληρού δίσκου ή usb stick, και όπως προανέφερα θα χρησιμοποιείται και για browsing, youtube.

 

Αυτό που παρέλειψα να αναφέρω, είναι ότι θέλω να περνάει πολυκάναλος ήχος (dts, dolby), και αν δέχεται και ΟΤΑ αναβαθμίσεις για τυχόν διορθώσεις bugs κλπ, ακόμα καλύτερα.

 

Έχω την εντύπωση πως τα mecool, beelink και tanix μου δίνουν όλα τα παραπάνω, σωστά;

To mecool ναι αν και για dolby δεν ξερω σιγουρα. To Beelink θα το δοκιμασω οταν το παραλαβω αλλα θεωρητικα ναι.

Tanix ιδεα δεν εχω

Link to comment
Share on other sites

Ok, δεν βιάζομαι ούτως ή άλλως. Ευχαριστώ για την έως τώρα βοήθεια.

 

Όποιος έχει εμπειρία να παραθέσει με παρόμοιο setup ή έχει κάνει δοκιμές για πολυκάναλο ήχο με σύνδεση σε ενισχυτή μέσω hdmi, καλώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα Παιδια είμαι να αναμεσα απο αυτα τα https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html η αυτο https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_426056.html?wid=4 ειμαι σε τι μου προτινεται για netflix 4k και kodi γεινικα δεν με ενδιαφερουν τα παιχνιδια Edited by KostasParoutsas
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα Παιδια είμαι να αναμεσα απο αυτα τα https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html η αυτο ειμαι σε τι μου προτινεται για netflix 4k και kodi γεινικα δεν με ενδιαφερουν τα παιχνιδια

Netflix 4k μην περιμένεις ! Νομίζω μέχρι 720p και αν ...

Από τα κινέζικα box λείπουν οι DRM άδειες !

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την ενδιαφέρουσα "κόντρα" σας, μαθαίνουμε και οι άπειροι στα tv boxes, όπως εγώ.

 

Για την ιστορία, δεν έχω 4K tv και δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα το Netflix προς το παρόν.

 

Οποιοδήποτε αρχείο (1080p, mp3, flac κλπ) θα αναπαράγεται τοπικά μέσω σκληρού δίσκου ή usb stick, και όπως προανέφερα θα χρησιμοποιείται και για browsing, youtube.

 

Αυτό που παρέλειψα να αναφέρω, είναι ότι θέλω να περνάει πολυκάναλος ήχος (dts, dolby), και αν δέχεται και ΟΤΑ αναβαθμίσεις για τυχόν διορθώσεις bugs κλπ, ακόμα καλύτερα.

 

Έχω την εντύπωση πως τα mecool, beelink και tanix μου δίνουν όλα τα παραπάνω, σωστά;

Για τα TANIX TX92/VORKE Z6 όπως τα λες.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με αυτη τη λογικη αφου ολες οι νεες tv μπορουν να παιξουν το μεγαλυτερο μερος των αρχειων γιατι να παρεις tv box?
Γιατί δεν τρέχουν όλες Android.Ποιος ο λόγος να έχεις δύο συσκευές σε λειτουργία ; επίσης δεν έχουν adblock για τα διάφορα στριμ που πετούν παράθυρα.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.Εχω ενα box beelink gt1 ultimate και θελω να παιξει η εφαρμογη ote go.Yπαρχει καποιος τροπος να κανω unroot και να παιξει η εφαρμογη?

Εχεις κανεις αλλος το ιδιο box?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...