Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έχει φέρει και σε Ευρωπαικό μαγαζί στα 66€. (δοκίμασε και αυτό να δεις αν ισχύει EUGBGT1 )

 

Το παραγγειλα τελικα απο το eu καταστημα του gearbest.

Ευχαριστω παιδια.

Λογικα την αλλη εβδομαδα θα ειναι εδω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1277

  • makis1024

    550

  • ath156

    1779

Μόλις το τσίμπησα κ εγώ.

Να ρωτήσω την "χαζομάρα" μου..

Από Ευρωπαϊκή αποθήκη το πήρα με DHL αποστολή.

Δεν υπάρχει θέμα,σωστά?

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τσίμπησα κ εγώ.

Να ρωτήσω την "χαζομάρα" μου..

Από Ευρωπαϊκή αποθήκη το πήρα με DHL αποστολή.

Δεν υπάρχει θέμα,σωστά?

 

Ακριβως α ιδια και εγω. Δεν εχει κανενα θεμα.Απο ευρωπη θα φυγει οποτε κανενα θεμα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως α ιδια και εγω. Δεν εχει κανενα θεμα.Απο ευρωπη θα φυγει οποτε κανενα θεμα.
Άντε μεγεια μας!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να κάνω συνδρομή σε IPTV και θέλω να βρω ένα box για την τηλεόραση του δωματίου. Μου άρεσε πολύ το xiaomi mi box εμφανισιακά (μεγάλος παράγοντας η εμφάνιση). Θα είμαι οκ για κύρια χρήση IPTV; δεν έχω συνδεδεμένο Home Cinema οπότε το HDMI με καλύπτει, προσπαθώ να βγάλω τα καλώδια από την ζωή μου οπότε η έλλειψη ethernet δεν με πειράζει, αν χρειαστεί βάζω έναν αντάπτορα. Άλλες χρήσεις YouTube και ίσως sideload κάποιον browser. Παιχνίδια δεν θα παιχτούν.

 

και 3 μικρότερες απορίες, αν θέλω να κάνω αναζήτηση στο YouTube μου εμφανίζει πληκτρολόγιο στην οθόνη ή μόνο φωνητικά και με χρήση κάποιας εφαρμογής στο κινητό; στο iptv έχω δει υπάρχει επιλογή kodi και android box, αν κάνω αρχικά συνδρομή VLC/Kodi για pc μπορώ το ίδιο λινκ να το χρησιμοποιήσω στην μετάβαση στο box ή θα πρέπει να ζητήσω κάτι άλλο; Υπάρχει στην ευρωπαική αποθήκη του geekbuying, υπάρχει κάποιος ενεργός κωδικός που μπορώ να χρησιμοποιήσω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να κάνω συνδρομή σε IPTV και θέλω να βρω ένα box για την τηλεόραση του δωματίου. Μου άρεσε πολύ το xiaomi mi box εμφανισιακά (μεγάλος παράγοντας η εμφάνιση). Θα είμαι οκ για κύρια χρήση IPTV; δεν έχω συνδεδεμένο Home Cinema οπότε το HDMI με καλύπτει, προσπαθώ να βγάλω τα καλώδια από την ζωή μου οπότε η έλλειψη ethernet δεν με πειράζει, αν χρειαστεί βάζω έναν αντάπτορα. Άλλες χρήσεις YouTube και ίσως sideload κάποιον browser. Παιχνίδια δεν θα παιχτούν.

 

και 3 μικρότερες απορίες, αν θέλω να κάνω αναζήτηση στο YouTube μου εμφανίζει πληκτρολόγιο στην οθόνη ή μόνο φωνητικά και με χρήση κάποιας εφαρμογής στο κινητό; στο iptv έχω δει υπάρχει επιλογή kodi και android box, αν κάνω αρχικά συνδρομή VLC/Kodi για pc μπορώ το ίδιο λινκ να το χρησιμοποιήσω στην μετάβαση στο box ή θα πρέπει να ζητήσω κάτι άλλο; Υπάρχει στην ευρωπαική αποθήκη του geekbuying, υπάρχει κάποιος ενεργός κωδικός που μπορώ να χρησιμοποιήσω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Τι εννοείς συνδρομή IPTV και τι εννοείς συνδρομή VLC/KODI;

 

Νομίζω κάτι έχεις μπερδέψει.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς συνδρομή IPTV και τι εννοείς συνδρομή VLC/KODI;

 

Νομίζω κάτι έχεις μπερδέψει.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

συνδρομή σε ένα από τα σάιτς που δίνουν κανάλια από διάφορες χώρες μεταξύ άλλων και τα κανάλια της κοσμοτέ και της νόβα. αυτό που δεν ήμουν σίγουρος αν κατάλαβα καλά (τουλάχιστον στο δοκιμαστικό που έκανα) είναι το λινκ που δίνουν, άλλο για VLC/Kodi/XBMC άλλο για Android (box, tablet, smartphone), Enigma2 box κλπ, αν είναι το ίδιο και αν πάρεις λινκ για τον έναν τρόπο αν γίνεται να αλλάξει.

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

συνδρομή σε ένα από τα σάιτς που δίνουν κανάλια από διάφορες χώρες μεταξύ άλλων και τα κανάλια της κοσμοτέ και της νόβα. αυτό που δεν ήμουν σίγουρος αν κατάλαβα καλά (τουλάχιστον στο δοκιμαστικό που έκανα) είναι το λινκ που δίνουν, άλλο για VLC/Kodi/XBMC άλλο για Android (box, tablet, smartphone), Enigma2 box κλπ, αν είναι το ίδιο και αν πάρεις λινκ για τον έναν τρόπο αν γίνεται να αλλάξει.

 

Το link για vlc/kodi κ.λ.π ειναι το ιδιο. Σε mag και enigma αλλαζει η διαδικασια, οποτε δεν εχεις θεμα. Για στειλε μου pm για λεπτομερειες

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδες.

Κατι παιχθηκε χθες με το ρευμα και μεσα σε ολα τ'αλλα καηκε και το MeCool M8S Pro που εχω/ειχα. Για την ακριβεια δεν αναβει το λαμπακι οταν μπαινει στην πριζα. Υπαρχει στο geekbuying ενα MeCool M8S Pro L. Ξερει κανεις τι διαφορα εχει περαν του DDR4 vs DD3 το οποιο αν δεν κανω λαθος δε δινει δα και τοοοση μεγαλη διαφορα στην αποδοση.

Το L υποστηριζει Widevine level 1 AND HDCP

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το link για vlc/kodi κ.λ.π ειναι το ιδιο. Σε mag και enigma αλλαζει η διαδικασια, οποτε δεν εχεις θεμα. Για στειλε μου pm για λεπτομερειες

 

Αν χρειαστω κάτι θα επικοινωνησω. Το μηχάνημα για αυτή τη χρήση θα με καλύψει οκ;

Edited by Jokerman54

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα BR rip 1080p από τον δίσκο μου πάνω στο TX92 και έπαιξε τέλεια η ταινία και το 5.1!

 

Αυτό περίμενα με την αγορά αυτού του box. Να παίζουν νεράκι όλα τα 1080p, ανεξάρτητα του πόσο βαριά είναι.

Τελικά μεγάλη υπόθεση να παίρνεις το μηχανάκι και να παίζει όπως είναι, χωρίς να ασχολείσαι με πειράγματα κλπ.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα BR rip 1080p από τον δίσκο μου πάνω στο TX92 και έπαιξε τέλεια η ταινία και το 5.1!

 

Αυτό περίμενα με την αγορά αυτού του box. Να παίζουν νεράκι όλα τα 1080p, ανεξάρτητα του πόσο βαριά είναι.

Τελικά μεγάλη υπόθεση να παίρνεις το μηχανάκι και να παίζει όπως είναι, χωρίς να ασχολείσαι με πειράγματα κλπ.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

"Ψήθηκα", με την τελευταία σου ανάρτηση!

 

Γνωρίζεις αν υπάρχει διαθέσιμο σε κάποιο ευρωπαϊκό κατάστημα, να το παραγγείλω;

Δεν θέλω να μπλέξω με αποστολή από Κίνα ή λοιπές τριγωνικές "εμπειρίες”...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

"Ψήθηκα", με την τελευταία σου ανάρτηση!

 

Γνωρίζεις αν υπάρχει διαθέσιμο σε κάποιο ευρωπαϊκό κατάστημα, να το παραγγείλω;

Δεν θέλω να μπλέξω με αποστολή από Κίνα ή λοιπές τριγωνικές "εμπειρίες”...

Πρέπει να το δεις από μεριά σου αυτό και μίλα και με κανέναν πωλητή μήπως σου βρει καμία λύση.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

"Ψήθηκα", με την τελευταία σου ανάρτηση!

 

Γνωρίζεις αν υπάρχει διαθέσιμο σε κάποιο ευρωπαϊκό κατάστημα, να το παραγγείλω;

Δεν θέλω να μπλέξω με αποστολή από Κίνα ή λοιπές τριγωνικές "εμπειρίες”...

Μπες στο banggood, με priority direct δεν πληρώνεις τίποτα.700 φορές τα έχουμε γράψει

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Όχι ! Εχει παλιό επεξεργαστή . Ψάξε κάτι με s912

Link to comment
Share on other sites

Στα 35€ έβγαλαν σήμερα το mecool MS pro L , τιμή με priority direct τελική.

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Είστε σίγουροι πως το EU-5 είναι κανονική ευρωπαϊκή αποθήκη Ε? Γιατί θυμάμαι το gearbest είχε κάνει μ@λ@κια πριν 2 μήνες με την συγκεκριμένη αποθήκη. Και όχι τίποτα άλλο, αλλά μην περάσει τελωνείο με dhl και πάθουμε σοκ.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα 35€ έβγαλαν σήμερα το mecool MS pro L , τιμή με priority direct τελική.

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Αν ανεφερες απο που κι με ποιο κουπονι θα ηταν ποιο ευκολο για μας

Link to comment
Share on other sites

Είστε σίγουροι πως το EU-5 είναι κανονική ευρωπαϊκή αποθήκη Ε? Γιατί θυμάμαι το gearbest είχε κάνει μ@λ@κια πριν 2 μήνες με την συγκεκριμένη αποθήκη. Και όχι τίποτα άλλο, αλλά μην περάσει τελωνείο με dhl και πάθουμε σοκ.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ωχ... μη μου λες τετοια! Χθες παρηγγειλα το beelink g1 Ultimate απο ΒG απο EU-5 και μου το εβγαλε σαν γερμανικη αποθηκη. Για καλο και για κακο εβαλα registered αποστολη με επιπλεον 4 ευρω. Λες να την πατησω με το τελωνειο;;;

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι ! Εχει παλιό επεξεργαστή . Ψάξε κάτι με s912

 

Καλησπέρα

Ευχαριστώ για την απάντηση ,

Το tv box το θέλω κυρίως για emulation

gaming , και αποκλειστικά και μόνο από banggood

Ποιο είναι το όσο δυνατόν οικονομικότερο για αυτή τη δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έχω αυτό

MXIII M82 Amlogic S802 (2GB/8GB) android 4.4.2 (model k200)

 

του ειχα περασει σε καποια στιγμη μια custom rom (build 115k4, kernel 3.10.33) και δεν μπορω να πω οτι ειδα ιδιαιτερη βελτίωση

Εχω πρόβλημα με εφαρμογές που κλείνουν και με τον μικρό αποθηκευτικό χώρο. Θα βγάλω kodi (μια που δεν παίρνει έκδοση 17) και θα βάλω FTMC)

Αυτό που θέλω όμως είναι να μου πει κάποιος αν ξέρει που μπορω να βρω τελευταία έκδοση να φλασαρω; είτε "official" είτε custom και τι προτείνετε

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έχω αυτό

MXIII M82 Amlogic S802 (2GB/8GB) android 4.4.2 (model k200)

 

του ειχα περασει σε καποια στιγμη μια custom rom (build 115k4, kernel 3.10.33) και δεν μπορω να πω οτι ειδα ιδιαιτερη βελτίωση

Εχω πρόβλημα με εφαρμογές που κλείνουν και με τον μικρό αποθηκευτικό χώρο. Θα βγάλω kodi (μια που δεν παίρνει έκδοση 17) και θα βάλω FTMC)

Αυτό που θέλω όμως είναι να μου πει κάποιος αν ξέρει που μπορω να βρω τελευταία έκδοση να φλασαρω; είτε "official" είτε custom και τι προτείνετε

Σε 802 πολύ δύσκολα θ βρεις κάποια νεότερη Ρομ ίσως αν ψάξεις στο freaktab και βρεις τίποτα.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ωχ... μη μου λες τετοια! Χθες παρηγγειλα το beelink g1 Ultimate απο ΒG απο EU-5 και μου το εβγαλε σαν γερμανικη αποθηκη. Για καλο και για κακο εβαλα registered αποστολη με επιπλεον 4 ευρω. Λες να την πατησω με το τελωνειο;;;

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρω φίλε μου και εγώ το παρήγγειλα να έρθει στη Γερμανία που βρίσκομαι αυτή τη στιγμή αλλά καλου κακού τους έστειλα και ένα μήνυμα να σταλεί μονο από eu warehouse και από πουθενά αλλού για αποφυγή τελωνείου. Που ξέρω τι θα γίνει τώρα.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...