Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα το supersu, ζήτησε να κάνει update τα binaries, έκανε εγκατάσταση κανονικά, ζήτησε reboot και μετά το reboot δεν άνοιξε ποτέ, κόλλησε στο logo. Ευτυχώς πριν λίγες ημέρες βγήκε update για το box σε μορφή zip file και το επανέφερα με φλασαρισμα μέσω sd card γιατί αν έμπλεκα με flash tools χαιρετα μας το πλάτανο .

Αυτό απ' όσο διάβασα με το supersu το έπαθαν και άλλης μάρκας μηχανάκια με 7.1.1, δεν ξέρω αν φταίει η ρόμ ή η εφαρμογή, λογικά η ρόμ. Αλλά όπως και να έχει είναι απαράδεκτο να μην μπορούμε να βάλουμε root manager για να ελέγχουμε τις ρουτ εφαρμογές. Εννοείται ότι δεν δοκίμασα να βάλω ξανά εφαρμογή τύπου supersu. Πάντως όσο δοκίμασα κάποιες εφαρμογές που χρειάζονται ρουτ, δούλευαν κανονικά.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Αν αναφερεσε σε αυτό το firmware http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x/others-aml-s905x/firmware-roms-tools-bx/673616-firmware-stock-ota-mecool-m8s-pro-plus-android-7-1-1-amlogic-s905x-2gb-16gb-tv-box-20170927

το βάζω για να βοηθηθούν και άλλα παιδιά που αντιμετωπίσουν παρόμοιο πρόβλημα,αν θέλεις κάνε και μια επιβεβαίωση οτι πέρασες αυτό το firmware να μην κάψουμε και άλλα m8spro+

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1280

  • makis1024

    553

  • ath156

    1784

Χτες παρελαβα το mecool m8s pro 3/32 με ddr4. Ενα φτηνο πλαστικο μηχανακι με καλα specs. Του περασα την nano nexus rom και παρατηρησα δυο θεματα. Τα χρωματα μου φαινονται καπως θολα και επισης το mele f10 lite airmouse συχνα χανεται ο δεικτης και πρεπει να παταω ξανα το mouse button για να ξαναφανει. Εχει αλλος τετοια θεματα?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χτες παρελαβα το mecool m8s pro 3/32 με ddr4. Ενα φτηνο πλαστικο μηχανακι με καλα specs. Του περασα την nano nexus rom και παρατηρησα δυο θεματα. Τα χρωματα μου φαινονται καπως θολα και επισης το mele f10 lite airmouse συχνα χανεται ο δεικτης και πρεπει να παταω ξανα το mouse button για να ξαναφανει. Εχει αλλος τετοια θεματα?

 

Στο δικό μου beelink gt1 το ίδιο airmouse κάνει τα ίδια .

Το είχα στην πίσω θύρα δίπλα από το HDMI.

Το άλλαξα θύρα και το έβαλα σε αυτή που είναι στο πλάι. Δουλεύει καλύτερα.

Σαν να μην είχε καλή επικοινωνία με την πίσω θύρα, μάλλον λόγω θέσεις

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Χτες παρελαβα το mecool m8s pro 3/32 με ddr4. Ενα φτηνο πλαστικο μηχανακι με καλα specs. Του περασα την nano nexus rom και παρατηρησα δυο θεματα. Τα χρωματα μου φαινονται καπως θολα και επισης το mele f10 lite airmouse συχνα χανεται ο δεικτης και πρεπει να παταω ξανα το mouse button για να ξαναφανει. Εχει αλλος τετοια θεματα?

 

Mήπως είναι θέμα την ρομ τα χρώματα , με την ΄΄μαμά΄΄ ρομ δεν έχω παρατηρήσει κάτι . Δοκίμασες από τα settings να αλλάξεις σε κάποια επιλογή πχ από προεπιλογή σε srgb ή το αντίθετο ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα ένα H96 pro+ σήμερα και το στήνω. Μήπως έκανα βλακεία που έβγαλα το kmdc και έβαλα το κανονικό Kodi? Μου φαίνεται πολύ αργό στα μενού

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα ένα H96 pro+ σήμερα και το στήνω. Μήπως έκανα βλακεία που έβγαλα το kmdc και έβαλα το κανονικό Kodi? Μου φαίνεται πολύ αργό στα μενού

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Καταρχην κανε ενα format-επαναφορα στο μηχανακι και περνα οτι θες μετα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην κανε ενα format-επαναφορα στο μηχανακι και περνα οτι θες μετα.

 

οκ του εκανα, αλλα ποια η διαφορα, γυρισε ακριβως οπως το ανοιξα πρωτη φορα(επανηλθε και το kmdc).Ρωταω χωρις κανενα ιχνος ειρωνειας επειδη ειναι η πρωτη μου επαφη με android box

Link to comment
Share on other sites

Mήπως είναι θέμα την ρομ τα χρώματα , με την ΄΄μαμά΄΄ ρομ δεν έχω παρατηρήσει κάτι . Δοκίμασες από τα settings να αλλάξεις σε κάποια επιλογή πχ από προεπιλογή σε srgb ή το αντίθετο ?

Ολα οκ. Αλλαξα ρομ και εφτιαξαν σχεδον ολα. :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

οκ του εκανα, αλλα ποια η διαφορα, γυρισε ακριβως οπως το ανοιξα πρωτη φορα(επανηλθε και το kmdc).Ρωταω χωρις κανενα ιχνος ειρωνειας επειδη ειναι η πρωτη μου επαφη με android box

 

και πανω που ξανα γινοταν εγκατασταση του kodi build, μαυριζει η τηλεοραση...απο τοτε δεν δινει σημα στην τηλεοραση, αναβει μονο το μπλε λαμπακι μπροστα...καμια ιδεα?? ουτε recovery δεν μπορω να μπω δυστυχως. alfawise h96 pro+

Link to comment
Share on other sites

και πανω που ξανα γινοταν εγκατασταση του kodi build, μαυριζει η τηλεοραση...απο τοτε δεν δινει σημα στην τηλεοραση, αναβει μονο το μπλε λαμπακι μπροστα...καμια ιδεα?? ουτε recovery δεν μπορω να μπω δυστυχως. alfawise h96 pro+

 

Κάπου πήρε το μάτι μου για προβληματικούς φορτιστές. Αν έχεις άλλον δοκίμασε δεν έχεις να χάσεις κάτι

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

οκ του εκανα, αλλα ποια η διαφορα, γυρισε ακριβως οπως το ανοιξα πρωτη φορα(επανηλθε και το kmdc).Ρωταω χωρις κανενα ιχνος ειρωνειας επειδη ειναι η πρωτη μου επαφη με android box

Κανείς ένα 0 στο σύστημα,από ότι χαζό μπορεί είχε από το κατάστημα αγοράς.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου για προβληματικούς φορτιστές. Αν έχεις άλλον δοκίμασε δεν έχεις να χάσεις κάτι
Ισχύει αυτό με τους φορτιστές. Ξέρω ήδη 2 τέτοιες περιπτώσεις, μια σε Η96 και μία σε alfawise.

Παρεμπιμπτόντως, αν και το kdmc το έχω σβήσει και εγκατέστησα το Kodi, στα apps το εμφανίζει με το εικονίδιο του kdmc. Πως γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι μεταξύ 2 επιλογών :

 

Beelink GT1 Ultimate

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html

 

και

 

R-TV S10

https://www.gearbest.../pp_669480.html

 

Και τα 2 είναι Octa Core με 3G DDR4 / 32G

 

Έχει κανείς άποψη και για τα δύο ?

 

Επίσης, γνωρίζει κανείς αν μπορείς να συνδέσεις DVD drive σε οποιοδήποτε tv box ?

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι μεταξύ 2 επιλογών :

 

Beelink GT1 Ultimate

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html

 

και

 

R-TV S10

https://www.gearbest.../pp_669480.html

 

Και τα 2 είναι Octa Core με 3G DDR4 / 32G

 

Έχει κανείς άποψη και για τα δύο ?

 

Επίσης, γνωρίζει κανείς αν μπορείς να συνδέσεις DVD drive σε οποιοδήποτε tv box ?

 

προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί με κανένα από τα δύο, δεν ξέρω όμως για πιο λόγο κάποιος να διαλέξει το r-tv αντι του gt1 .

Το δεύτερο πιο δοκιμασμένο, αρκετή υποστήριξη

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το MeCool M8A Pro+ σήμερα από αποθήκη Ιταλίας. Μια χαρά μέχρι στιγμής αν και οφείλω να δώσω κάποιες παρατηρήσεις.

 

- ΟΤΑ update δεν μου δίνει αυτή τη στιγμή.

- Εγκατέστησα το SuperSU. Τρέχοντας το, παίρνω το μήνυμα "Supersu binary occupied". Δεν ασχολήθηκα περαιτέρω μιας και ο Κινέζος φαίνεται πως δεν θέλει να το πειράξεις. Ποιος είμαι εγώ που θα τα βάλω με τον Κινέζο :lol:

- Το Adaway δουλεύει άψογα όπως και όλες οι άλλες εφαρμογές που θέλουν root. All good, don't touch.

- Το Kodi πήρε κανονικά το build που χρησιμοποιώ. Ένα περίεργο, σε 480p (και ίσως σε μερικά 720p) για κάποιο λόγο μου δίνει χάλια ποιότητα ενώ στα raspberry δίνει εξαιρετική εικόνα. Θα το διερευνήσω.

- Η ταχύτητα των εφαρμογών (Chrome, Playstore κτλ.) είναι ικανοποιητική

 

Θα του περάσω Libreelec σε SD και θα επανέλθω

 

 

UPDATE: Μάλλον υπάρχει θέμα με το συγκεκριμένο tvbox και ευτυχώς που το διάβασα εδώ. Φαίνεται πως λόγω κόστους(?) χρησιμοποιήθηκαν Samsung eMMC 5.1 chipsets σε μερικά batches και το μηχανάκι μπρικάρει αν προσπαθήσεις να αναβαθμίσεις/πειράξεις/αλλάξεις την ROM. Δεν ξέρω αν θα πάθω τα ίδια προσπαθώντας να τρέξω Libreelec από SD. Σαν να μετάνιωσα λιγάκι την αγορά του.

 

Συγκεκριμένα:

WARNING: There's a bad batch of M8S Pro+ boxes which are experiencing regular freezing and crashes. We've narrowed the source of the problem down to a Samsung eMMC 5.1 chipset (KLMAG1JENB - B041), batches SEC 652 to 713, and these usually shipped from the factory with version 20170829.121614.V0321 of the OEM firmware. If you have one of these, it's highly recommended that you not flash any ROM (custom or OEM), as the prolonged block writes seem to result in serious data corruption.
Edited by Lusifer_gr

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφερεσε σε αυτό το firmware http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x/others-aml-s905x/firmware-roms-tools-bx/673616-firmware-stock-ota-mecool-m8s-pro-plus-android-7-1-1-amlogic-s905x-2gb-16gb-tv-box-20170927

το βάζω για να βοηθηθούν και άλλα παιδιά που αντιμετωπίσουν παρόμοιο πρόβλημα,αν θέλεις κάνε και μια επιβεβαίωση οτι πέρασες αυτό το firmware να μην κάψουμε και άλλα m8spro+

Ναι Η ρόμ που πέρασα είχε την ίδια ημερομηνία, απλώς την είχα κατεβάσει από εδώ http://chinagadgetsreviews.com/download-android-nougat-7-1-firmware-mecool-m8s-pro-plus-tv-box-4.html
Παρέλαβα το MeCool M8A Pro+ σήμερα από αποθήκη Ιταλίας. Μια χαρά μέχρι στιγμής αν και οφείλω να δώσω κάποιες παρατηρήσεις.

 

- ΟΤΑ update δεν μου δίνει αυτή τη στιγμή.

- Εγκατέστησα το SuperSU. Τρέχοντας το, παίρνω το μήνυμα "Supersu binary occupied". Δεν ασχολήθηκα περαιτέρω μιας και ο Κινέζος φαίνεται πως δεν θέλει να το πειράξεις. Ποιος είμαι εγώ που θα τα βάλω με τον Κινέζο :lol:

- Το Adaway δουλεύει άψογα όπως και όλες οι άλλες εφαρμογές που θέλουν root. All good, don't touch.

- Το Kodi πήρε κανονικά το build που χρησιμοποιώ. Ένα περίεργο, σε 480p (και ίσως σε μερικά 720p) για κάποιο λόγο μου δίνει χάλια ποιότητα ενώ στα raspberry δίνει εξαιρετική εικόνα. Θα το διερευνήσω.

- Η ταχύτητα των εφαρμογών (Chrome, Playstore κτλ.) είναι ικανοποιητική

 

Θα του περάσω Libreelec σε SD και θα επανέλθω

 

 

UPDATE: Μάλλον υπάρχει θέμα με το συγκεκριμένο tvbox και ευτυχώς που το διάβασα εδώ. Φαίνεται πως λόγω κόστους(?) χρησιμοποιήθηκαν Samsung eMMC 5.1 chipsets σε μερικά batches και το μηχανάκι μπρικάρει αν προσπαθήσεις να αναβαθμίσεις/πειράξεις/αλλάξεις την ROM. Δεν ξέρω αν θα πάθω τα ίδια προσπαθώντας να τρέξω Libreelec από SD. Σαν να μετάνιωσα λιγάκι την αγορά του.

 

Συγκεκριμένα:

Δες τι ρόμ έχεις και αν είναι ίδια με αυτή που αναφέρουν ότι έχει πρόβλημα. Αν είναι διαφορετική δεν θα έχεις πρόβλημα λογικά αλλά στη θέση σου θα περίμενα λίγο να ξεκαθαρίσει η κατάσταση. Εντάξει, αυτό με το διαφορετικό hardware είναι συχνό φαινόμενο με τα κινέζικα tv box και γίνεται φυσικά ένας πανικός στην αρχή. Πιθανόν να είναι και από διαφορετικό κατασκευαστή. Θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση.

 

Με supersu μην ασχοληθείς ξανά Γιατί εγώ το μπρικαρα. Να υποθέσω έβαλες την έκδοση 2.82? Για εγώ δοκίμασα την αμέσως προηγούμενη που διάβασα τη χρησιμοποιούσαν ρουτάρουν το εν λόγω tv box με παλαιότερη ρόμ και μπρικαρε.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι Η ρόμ που πέρασα είχε την ίδια ημερομηνία, απλώς την είχα κατεβάσει από εδώ http://chinagadgetsreviews.com/download-android-nougat-7-1-firmware-mecool-m8s-pro-plus-tv-box-4.htmlΔες τι ρόμ έχεις και αν είναι ίδια με αυτή που αναφέρουν ότι έχει πρόβλημα. Αν είναι διαφορετική δεν θα έχεις πρόβλημα λογικά αλλά στη θέση σου θα περίμενα λίγο να ξεκαθαρίσει η κατάσταση. Εντάξει, αυτό με το διαφορετικό hardware είναι συχνό φαινόμενο με τα κινέζικα tv box και γίνεται φυσικά ένας πανικός στην αρχή. Πιθανόν να είναι και από διαφορετικό κατασκευαστή. Θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση.

 

Με supersu μην ασχοληθείς ξανά Γιατί εγώ το μπρικαρα. Να υποθέσω έβαλες την έκδοση 2.82? Για εγώ δοκίμασα την αμέσως προηγούμενη που διάβασα τη χρησιμοποιούσαν ρουτάρουν το εν λόγω tv box με παλαιότερη ρόμ και μπρικαρε.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Ναι βέβαια θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση σε λίγο καιρό, ήδη συμπληρώνεται σιγα σιγά η λίστα με τα "προβληματικά" M8S Pro+. Δεν ξέρω αν διάβασες καλά το thread, μπορεί να υπάρχει θέμα και με τα Kingston οπότε κοκομπλόκο η υπόθεση.

Η έκδοση SuperSU ήταν η τελευταία απο Playstore δεν πρόσεξα ποια, μάλλον η προηγούμενη στην έκανε την κουτσουκέλα :(

 

Κρίμα πάντως γιατί από τα Screenshots φαινόταν εξαιρετική η Nexus

 

 

Στο Settings/About μου λέει τα εξής:

 

Version

7.1.1

Kernel Version

3.14.29

Tue Aug15 18:31:44 CST 2017

Build

M8S Pro+userdebug 7.1.1 NMF26Q

20170815.182813.V0321

 

εσύ ποια έκδοση είχες;

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

και πανω που ξανα γινοταν εγκατασταση του kodi build, μαυριζει η τηλεοραση...απο τοτε δεν δινει σημα στην τηλεοραση, αναβει μονο το μπλε λαμπακι μπροστα...καμια ιδεα?? ουτε recovery δεν μπορω να μπω δυστυχως. alfawise h96 pro+

 

Εχω το ιδιο προβλημα με το δικο σου, μου το ςκανε μετα απο μια βδομαδα χρησης. Μετα απο ψαξιμο, εφτιαξα ενα καλωδιο usb A to usb A χρησιμοποιντας ενα φορτιστη απο ipad (5Volt 2Ampere) δουλευει δινοντας του ρευμα απο τη μια θυρα usb. Την λυση τη βρηκα απο εδω

, στα σχολια : *RESOLVED*The problem lies in the bad power adapter. These units get shipped with a 5v .3amp adapter which is not enough amperage to properly power the unit. The result is a fried adapter. Although putting a multi tester to the adapter will still read 5 volts, there is not enough amperage.Solution is to buy another 5v adapter of at least 1amp or greater.You can test to see if this solution is correct by unplugging the adapter and powering your box with a computer using the usb input (the one closest to the back of the unit) on the side of the box with a type A to type A usb cable. You will see the blue light come on brightly again.

 

Μονο με αυτο το φορτιστη εμενα μου δουλεψε , δοκιμασα και με 1 Ampere , και 6,2 Volt 1Ampere και ενω ανοιγε εσβηνε μετα απο λιγο.

Ελπιζω αυτη η λυση να δουλεψει και σε σενα, παντως εγω το πηρα απο banggood και ζητησα αντικατασταση, νομιζω και εσυ πρεπει να κανεις το ιδιο. Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο προβλημα με το δικο σου, μου το ςκανε μετα απο μια βδομαδα χρησης. Μετα απο ψαξιμο, εφτιαξα ενα καλωδιο usb A to usb A χρησιμοποιντας ενα φορτιστη απο ipad (5Volt 2Ampere) δουλευει δινοντας του ρευμα απο τη μια θυρα usb. Την λυση τη βρηκα απο εδω

, στα σχολια : *RESOLVED*The problem lies in the bad power adapter. These units get shipped with a 5v .3amp adapter which is not enough amperage to properly power the unit. The result is a fried adapter. Although putting a multi tester to the adapter will still read 5 volts, there is not enough amperage.Solution is to buy another 5v adapter of at least 1amp or greater.You can test to see if this solution is correct by unplugging the adapter and powering your box with a computer using the usb input (the one closest to the back of the unit) on the side of the box with a type A to type A usb cable. You will see the blue light come on brightly again.

 

Μονο με αυτο το φορτιστη εμενα μου δουλεψε , δοκιμασα και με 1 Ampere , και 6,2 Volt 1Ampere και ενω ανοιγε εσβηνε μετα απο λιγο.

Ελπιζω αυτη η λυση να δουλεψει και σε σενα, παντως εγω το πηρα απο banggood και ζητησα αντικατασταση, νομιζω και εσυ πρεπει να κανεις το ιδιο. Ελπιζω να βοηθησα.

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Τυχαια μπηκα να γραψω πανω κατω τα ιδια. Σημερα θα αγορασω ενα USB male to male(τι εννοεις οτι εφτιαξες ενα?) για να κανω firmware update μεσω USB Burning Tool. Αν δουλεψει καλως, αλλα μαλλον για πισω παει και εμενα. Ηδη ανεβαζω βιντεο στο youtube με τη συσκευη να μην αναβει και ανοιγω ticket στο banggood. Δυστυχως απογοητευση, ελπιζω το Beelink να βγει πιο αξιοποιστο.(μετα απο 2 μηνες που θα τραβηξει ολη η ιστορια :mad: )

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται αντικατάσταση της συσκευής αλλά του τροφοδοτικού. Βάλτε ένα άλλο και θα δουλέψει κομπλέ. Και ζητήστε να σας στείλουν ένα σκέτο τροφοδοτικό ή να σας κάνουν μερικό refund της αξίας ενός τροφοδοτικού.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται αντικατάσταση της συσκευής αλλά του τροφοδοτικού. Βάλτε ένα άλλο και θα δουλέψει κομπλέ. Και ζητήστε να σας στείλουν ένα σκέτο τροφοδοτικό ή να σας κάνουν μερικό refund της αξίας ενός τροφοδοτικού.

Εφόσον σιγουρευτείτε ότι πράγματι φταίει το τροφοδοτικό, αυτή είναι η πιο σωστή και γρήγορη λύση.

Και σε εμένα που μου είχαν στείλει παλιότερα US plug αντί EU plug, αγόρασα αντάπτορα (όχι κατ' ανάγκη τον πιο φτηνό) και μου έκαναν refund την αξία του. Εφόσον πράγματι φταίει τροφοδοτικό είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να σας κάνουν refund την αξία ενός νέου τροφοδοτικού που θα αγοράσετε από εδώ (με απόδειξη), εκτός εάν αποδεχθείτε την αποστολή νέου τροφοδοτικού από εκείνους (εγώ δεν θα περίμενα αλλά θα απαιτούσα την 1η λύση).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Τυχαια μπηκα να γραψω πανω κατω τα ιδια. Σημερα θα αγορασω ενα USB male to male(τι εννοεις οτι εφτιαξες ενα?) για να κανω firmware update μεσω USB Burning Tool. Αν δουλεψει καλως, αλλα μαλλον για πισω παει και εμενα. Ηδη ανεβαζω βιντεο στο youtube με τη συσκευη να μην αναβει και ανοιγω ticket στο banggood. Δυστυχως απογοητευση, ελπιζω το Beelink να βγει πιο αξιοποιστο.(μετα απο 2 μηνες που θα τραβηξει ολη η ιστορια :mad: )

 

μπορεις να φτιαξεις ενα κοβοντας δυο usb και ενώνοντας τα ιδια χρωματα ειναι αστεια υποθεσει και δουλευει 100%

 

μην αγορασεις εκτως αν δεν εχεις παλια καλωδια συνήθως εχουμε δεκαδες ολοι μας

Link to comment
Share on other sites

οκ του εκανα, αλλα ποια η διαφορα, γυρισε ακριβως οπως το ανοιξα πρωτη φορα(επανηλθε και το kmdc).Ρωταω χωρις κανενα ιχνος ειρωνειας επειδη ειναι η πρωτη μου επαφη με android box
Νομίζω το spmc δουλεύει καλύτερα απ'ολα στο μηχανάκι μας.

Πάει πραγματικά σφαίρα σε σχεση με kodi.

Εγω χρησιμοποιώ αυτό κατά βάση.

Link to comment
Share on other sites

τελικα μαλλον το κλαιω το alfawise, εχω την εντυπωση οτι παρεδωσε πνευμα. Δοκιμασα ολους τους πιθανους συνδυασμους και το μονο που κανει ειναι να αναβει στιγμιαια το μπλε λαμπακι και να ξανασβηνει. Σημα στην τηλεοραση καθολου. Πακετο και πισω
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το spmc δουλεύει καλύτερα απ'ολα στο μηχανάκι μας.

Πάει πραγματικά σφαίρα σε σχεση με kodi.

Εγω χρησιμοποιώ αυτό κατά βάση.

 

είναι δεδομένο ότι το spmc είναι πολύ πιο φιλικό από το kodi στα μηχανάκια με amlogic

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...