Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα beelink gt1 2-32 και βλεπω θερμοκρασια εως και 70 βαθμους ειναι φυσιολογικο? φοραει ρομ 111 μαμα.
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Εχω ενα beelink gt1 2-32 και βλεπω θερμοκρασια εως και 70 βαθμους ειναι φυσιολογικο? φοραει ρομ 111 μαμα.

 

Σε beelink gt1 2-16 με V8b superceleron μετά από εντατική χρήση μέγιστες θερμοκρασίες 55-58 και σε ελάχιστες περιπτώσεις στιγμιαία 60. Με τις rom της beelink που είχα δοκιμάσει (103,104,106 κλπ) σαφώς ανέπτυσσε μεγαλύτερες θερμοκρασίες για παρόμοια χρήση.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω box με ενσωματωμένο δέκτη επίγειας ψηφιακής τηλεόρασης. Έχω δει τα mecool kii και mecool kiii . Υπάρχει κάτι άλλο; Κάποιος που τα έχει δουλέψει αυτά τα δύο, ποιο μου προτείνει. Λειτουργούν απροβληματιστα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα beelink gt1 2-32 και βλεπω θερμοκρασια εως και 70 βαθμους ειναι φυσιολογικο? φοραει ρομ 111 μαμα.

Εξαρτάται από την χρήση.για να είσαι 100% σίγουρος πρέπει να έχεις δύο κουτιά μαζί, το ένα με μαμά ρομ το άλλο με SC

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μήπως γνωρίζετε αν μπορώ στο android (android 6.0, tv box) να κάνω διαμοιρασμό των αρχείων που είναι αποθηκευμένα σε αυτό σε τοπικό δίκτυο μέσω Ethernet???

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μήπως γνωρίζετε αν μπορώ στο android (android 6.0, tv box) να κάνω διαμοιρασμό των αρχείων που είναι αποθηκευμένα σε αυτό σε τοπικό δίκτυο μέσω Ethernet???

Ευχαριστώ πολύ!

Πολλοί τρόποι.

Εννοείς ανταλλαγή μεταξύ tv box και άλλης συσκευής,έτσι;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω box με ενσωματωμένο δέκτη επίγειας ψηφιακής τηλεόρασης. Έχω δει τα mecool kii και mecool kiii . Υπάρχει κάτι άλλο; Κάποιος που τα έχει δουλέψει αυτά τα δύο, ποιο μου προτείνει. Λειτουργούν απροβληματιστα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Καλησπέρα συμφορουμίτη,

Και εγώ ενδιαφερόμουν για το Κιιι λόγω επεξεργαστή κυρίως και RAM αλλά απο βίντεο που είδα στο Youtube, δεν μπόρεσα να καταλάβω αν κολλάει στα HD ψηφιακά κανάλια (το λέω επειδή πολλοί αποκωδικοποιητές κολλάνε σε HD κανάλια).

Αν το πάρεις τελικά (η τιμή του είναι γύρω στα 100 ευρώ) τότε σε παρακαλώ πολύ κάνε ενα βίντεο να το δούμε.

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες το Alfawise H96 pro+ το σύνδεσα με μία 46 Sony και δυστυχώς απογοητεύτικα!

Τα χρώματα δείχνουν ξεπλυμένα και άτονα. Βάζοντας το kodi να παίξει, οι ταινίες σε 1080p δείχνουν χαλιά χρωματικά. Δεν ξέρω αν έχει κάποια ρύθμιση, αλλά με τις ρυθμίσεις out of the box δεν παίζει καθόλου καλά.

Έχοντας συνηθίσει από ένα Mede8er MED600X3D, απλά δεν υπάρχει σύγκριση στην εικόνα. Η μέρα με την νύχτα!

Δεν έχω προηγούμενη εμπειρία από άλλα TV box, απλά περίμενα κάτι καλύτερο σε ποιότητα εικόνας.

 

Καλήμερα θα ήθελα να ξέρω πως το βλέπεις το μηχάνημα; γιατί το έχει προσφορά το gearbest,το προηγούμενο είναι πολύ καλό με τα 2g ram

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες το Alfawise H96 pro+ το σύνδεσα με μία 46 Sony και δυστυχώς απογοητεύτικα!

Τα χρώματα δείχνουν ξεπλυμένα και άτονα. Βάζοντας το kodi να παίξει, οι ταινίες σε 1080p δείχνουν χαλιά χρωματικά. Δεν ξέρω αν έχει κάποια ρύθμιση, αλλά με τις ρυθμίσεις out of the box δεν παίζει καθόλου καλά.

Έχοντας συνηθίσει από ένα Mede8er MED600X3D, απλά δεν υπάρχει σύγκριση στην εικόνα. Η μέρα με την νύχτα!

Δεν έχω προηγούμενη εμπειρία από άλλα TV box, απλά περίμενα κάτι καλύτερο σε ποιότητα εικόνας.

Αν συνδεσεις π.χ. ενα dvd, εχει καλα χρωματα? Αν δεν εχει τοτε ισως δεν φταιει το κουτι. Επισης αν εχει η τν σου καποια επιλογη οπως "hdmi deep colour" η κατι σαν αυτο, δοκιμασε να το ενεργοποιησεις η να το απενεργοποιησεις αν ειναι ενεργοποιημενο. Μαλλον θα δεις διαφορα στα χρωματα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πως το κανεις αυτο? Εχω το magic κανονικα συνδεδεμενο στην tv με τον δικο του receiver και οταν δουλευω το box, το magic δουλευει μονο την tv.

Το αντιθετο εχω κανει. Δουλευω το air mouse του box, κανονικα στην lg tv.

Αν ήξερα δε θα ρωτούσα :D:D

Το τηλεκοντρόλ μπορεί να ελέγξει πάντων το tvbox (με τη λειτουργία HDMI CEC) αλλά με τα κουμπάκια μόνο, το air remote δε παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι η beelink , θα δώσει update σε 7.1 για το gt1.μπράβο τους

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα θα ήθελα να ξέρω πως το βλέπεις το μηχάνημα; γιατί το έχει προσφορά το gearbest,το προηγούμενο είναι πολύ καλό με τα 2g ram

 

Τελικά αφού έκανα κάποιες ρυθμίσεις στην TV, τα χρώματα έστρωσαν. Απλά, όπως είχα γράψει και προηγουμένως, είχα συνηθίσει με το mede8er, όπου χωρίς καμία ρυθμίση στην τηλεόραση, τα χρώματα είναι φανταστικά.

Το TV box είναι πολύ καλό και δεν κολλάει πουθενά και ούτε λαγγάρει. Με το wi-fi που δεν είχε καλή λήψη, λόγω κακού ρούτερ, το πρόβλημα το έλυσα με την τοποθέτηση ενός extender στο ίδιο δωμάτιο.

Αγόρασα και ενα remote control Rii i25 και είμαι κομπλέ.

Σε ποια τιμή το βρήκες στο gearbest;

Link to comment
Share on other sites

Mε τετοια συνδεση θα στριμαρεις 4κ απο κοντι για πλακα :p

Να σε ρωτήσω κάτι, στο υπάρχον MX8 4.4.2 σχεδόν 1,5 έτους, πολλές φορές παίζει εικόνα αλλά όχι ήχο, ακόμη και με το VDSL τώρα.... Να υποθέσω ότι δεν φταίει η γραμμή αλλά αρχίζει να τα παίζει το TV Box;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού έκανα κάποιες ρυθμίσεις στην TV, τα χρώματα έστρωσαν. Απλά, όπως είχα γράψει και προηγουμένως, είχα συνηθίσει με το mede8er, όπου χωρίς καμία ρυθμίση στην τηλεόραση, τα χρώματα είναι φανταστικά.

Το TV box είναι πολύ καλό και δεν κολλάει πουθενά και ούτε λαγγάρει. Με το wi-fi που δεν είχε καλή λήψη, λόγω κακού ρούτερ, το πρόβλημα το έλυσα με την τοποθέτηση ενός extender στο ίδιο δωμάτιο.

Αγόρασα και ενα remote control Rii i25 και είμαι κομπλέ.

Σε ποια τιμή το βρήκες στο gearbest;

Τι ρυθμισεις εκανες στην τν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σε ρωτήσω κάτι, στο υπάρχον MX8 4.4.2 σχεδόν 1,5 έτους, πολλές φορές παίζει εικόνα αλλά όχι ήχο, ακόμη και με το VDSL τώρα.... Να υποθέσω ότι δεν φταίει η γραμμή αλλά αρχίζει να τα παίζει το TV Box;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Αν δεν ειχε προβλημα στην αρχη που το πηρες σημαινει οτι το κουτι αρχιζει και τα παιζει η οτι η τεχνολογια του παει λιγο πισω και δεν ειναι συμβατο με τα σημερινα δεδομενα

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για χειριστήριο υπάρχει ανάλογο θεμα; ενδιαφέρομαι να αγοράσω κι εγώ

 

 

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Έχουμε εδώ προτείνει αρκετά.

 

Εγώ δουλεύω το Τ5 που με 12$ κάνει παπάδες και θέλει φόρτιση 1 φορά την βδομάδα.

 

Sent from mTalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε εδώ προτείνει αρκετά.

 

Εγώ δουλεύω το Τ5 που με 12$ κάνει παπάδες και θέλει φόρτιση 1 φορά την βδομάδα.

 

Sent from mTalk

Δωσε ενα λινκ δεν μπορω να βρω ποιο λες.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω screen recording σε tv box (GT1) αλλά δεν τα καταφέρνω. Κατέβασα τα AZ Screen Recorder και Mobizen Scren Recorder. Το αποτέλεσμα των εγγραφών είναι είτε πράσινη οθόνη είτε βίντεο 0 kb (δηλαδή τίποτα). Στην πρώτη εφαρμογή ενεργοποίησα και ένα setting που έχει για green screen αλλά πάλι δεν είχε αποτέλεσμα. Έκανα και αυτό που δείχνουν κάτι βίντεο στο youtube με μια ρύθμιση στο developer options του box αλλά και πάλι τίποτα.

Υπάρχει τρόπος να το κάνω ή άδικα προσπαθώ?

Link to comment
Share on other sites

....

 

Αν δεν ειχε προβλημσ στην σρχη που το πηρες σημαινει οτι το κουτι αρχιζει και τα παιζει η οτι η τεχνολογια του παει λιγο πισω και δεν ειναι συμβατο με τα σημερινα δεδομενα

 

Όχι, δεν είχα πρόβλημα στις αρχές.... Κατάλαβα, το νέο κουτί είναι καθ'οδον ούτως ή άλλως...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δωσε ενα λινκ δεν μπορω να βρω ποιο λες.

Πχ

T5M mini 2.4G airfly mouse ir learning remote control wireless keyboard smart sensory game handle work for smart tv android box

http://s.aliexpress.com/be22qI7Z

(from AliExpress Android)

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο thread, αλλα θελω να αγορασω απο Ελλαδα ενα airmouse και στα περισσοτερα σκρουτζομαγαζα ειναι εξανλημενα η πανακριβα. Εχετε καμμια προταση δικια σας?

Thanks

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτό, άψογο σε όλα, φωτιζόμενο αν θες, μπαταρία ατέλειωτη,θα ήθελα ενα πλήκτρο να κλείνει το box να έχει. http://www.e-shop.gr/rii-i8-mini-wireless-keyboard-with-touchpad-p-PER.815912
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την εμπειρια μου με τα "κουτια" μιας και ανακαλυψα αυτο το θεμα .

Η βασικη χρηση ειναι το kodi , εχω απο 1 σε καθε tv ! ! ! !

1. Zidoo X6pro το 1ο μου και ακομα αγαπημενο μου .

Αψογο και απροβληματιστο με καλη υποστηριξη και προσαρμοσμενο kodi απο αυτους για τις συσκευες τους ( το μονο κακο εινα ιοτι αργουν να δωσουν το ZDMC 17.1 )

2. Mecool BB2 pro δύστροπο μηχανάκι , λιγο υψηλες θερμοκρασιες και καμμια υποστηριξη ( ψαχνεις στο Net να βρεις εαν βρεις rom ) εχει τα χουγια του αλλα σαν Player δεν μασαει .

3. Beeling GT1 Ultimate , πολυ καλη συμπεριφορα ευχρηστο με καλη υποστηρηξη το παραδοξο ειναι οτι ετοιμαζουν/.εχουν ηδη σε Beta rom android 7 , αλλα στις παλιες δεν διορθωνουν το "dark screen στο kodi" και πρεπει να το κανεις μονος σου ( ευκολο ειναι )

4. Zidoo X8 απλα ενα κοσμημα τελευταιας γενιας με αψογη υποστηριξη ( γιατι εχει σχεδον ιδιες rom με τα X10 , X9S ) ZDMC 17.1 και πολλα καλουδια .

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Πχ

T5M mini 2.4G airfly mouse ir learning remote control wireless keyboard smart sensory game handle work for smart tv android box

http://s.aliexpress.com/be22qI7Z

(from AliExpress Android)

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Τελικά παράγγειλα το viboton s1 απο ebay στα 11.50 ευρώ και κάτι.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω κι εγώ το alphawise h96 pro+ και έκανα την δοκιμή με την εικόνα με τους αριθμούς οι οπιοι δεν φαινόταν, σκάλισα το μενού του μποχ και δεν άλλαξαν και πολλά τότε πήγα στο μενου της τν και ανέβασα την φωτεινότητα απο αυτήν μόνο την πηγή (tvbox) απο 45 στο 65 και τώρα φαίνονται μια χαρά οι αριθμοί και δεν χάνονται οι ρυθμίσεις από την τν

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμισεις εκανες στην τν?

 

Στην Sony που έχω, έβαλα λειτουργία cinema 2 και έπαιξα με τη φωτεινότητα και το κοντραστ

 

Για air mouse έχω πάρει αυτό:

 

https://www.aliexpress.com/item/Rii-mini-i25-K25-Mini-Wireless-2-4GHz-Fly-Air-Mouse-Keyboard-combos-remote-for-Andorid/32305891214.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...