Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει

 

Πηρα το Α96 pro ( 3GB ram 32Gb Rom )

 

Δεν παιζει τα βιντεο απο το youtube !

Εβαλα διαφορες εκδοσεις του youtube, φορτωνει κανονικα τα βιντεο, ΑΛΛΑ δεν τα παιζει !

διέγραψε την έκδοση που έχεις και κάνε εγκατάσταση αυτή http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/youtube-for-google-tv/youtube-for-google-tv-1-7-5-release/youtube-1-7-5-android-apk-download/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Δεν παζει ουτε αυτη η εκδοση

Βγαζει μυνημα...."Δυστυχως η εφαρμογη Yoytube εχει σταματησει"

 

Το ΒΟΧ ειναι καινουργιο.....δεν του εκανα επεμβασεις καθολου

 

Mεσα απο το Kodi η εφαρμογη Youtube παιζει κανονικα.....

 

 

YouTube-11.45.59 - YouTube-11.47.72_arm - YouTube-12.03.57 Ολες οι εκδοσεις κανουν το ιδιο, φορτωνουν τα βιντεο, αλλα δεν τα παιζουν...

Edited by Dim_33

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω. Εγω παντως με αυτη την v2 http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/others-aml-s912/firmware-roms-tools-by/611261-rom-beelink-gt1-alfawise-s92-superceleron-v7-rom ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

κι εγώ.

περιμενω μαλιστα τη v8 που θα πρεπει να εχει ακομη περισσοτερες βελτιωσεις, λογικα σημερα

Alex
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρεις ότι θες φίλε μου:

 

https://forum.libreelec.tv/forum-38.html

 

Το έχω βάλει σε mk808b με s805, σε nexbox με s905 και σε m8sii mini με s905x. Έχω το libreelec σε SD και όποτε θέλω μπορώ να μπω σε Android, αν και πλέον δεν ασχολούμαι μία και στο libreelec παίζουν όλα άψογα!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

καλησπέρα. να υποθέσω ότι αυτό μπαίνει σε amologic μόνο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν παζει ουτε αυτη η εκδοση

Βγαζει μυνημα...."Δυστυχως η εφαρμογη Yoytube εχει σταματησει"

 

Το ΒΟΧ ειναι καινουργιο.....δεν του εκανα επεμβασεις καθολου

 

Mεσα απο το Kodi η εφαρμογη Youtube παιζει κανονικα.....

 

 

YouTube-11.45.59 - YouTube-11.47.72_arm - YouTube-12.03.57 Ολες οι εκδοσεις κανουν το ιδιο, φορτωνουν τα βιντεο, αλλα δεν τα παιζουν...

Ίδιο μποξ ίδιο πρόβλημα. Μόνο το YouTube TV παίζει αν και δεν με τρελαίνει τουλάχιστον παίζει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

αρα ειναι προβλημα Υλικου , και οχι λογισμικου ?

 

τι στο καλο να το κανω αφου για αυτο το πηρα ? (για το Youtube )

Kαμμια λυση μηπως υπαρχει ?

 

(δες τι παθαμε , εμεις που καναμε εγγραφη εδω στο φορουμ τον ιδιο μηνα ! --- Εγγραφή: Οκτ. 2007 )

Edited by Dim_33

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

αρα ειναι προβλημα Υλικου , και οχι λογισμικου ?

 

τι στο καλο να το κανω αφου για αυτο το πηρα ? (για το Youtube )

Kαμμια λυση μηπως υπαρχει ?

 

(δες τι παθαμε , εμεις που καναμε εγγραφη εδω στο φορουμ τον ιδιο μηνα ! --- Εγγραφή: Οκτ. 2007 )

Είναι ΚΑΘΑΡΆ θέμα λογισμικού !! Ανάποδα τα γράφεις...

Μετά απο την αναβάθμιση του youtube έκανες εκκαθάριση δεδομένων ,εκκαθάριση μνήμης cashe του YouTube ; Επίσης για δες η εγκατάσταση που γίνεται (δηλαδή εαν υπαρχει στο system/app)

Το ότι έχεις κάνει εγγραφεί το 2007 δεν σημαίνει τίποτα Απολύτως...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ρε παίδες. Προσπαθώ να βάλω το Libreelec 7.95. Έχω τοx96 android box. Μπορώ να το κάνω κατευθείαν εγκατάσταση χωρίς να το κάνω σε USB? Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κουτι μου δεν εχει bluetooth και θελω να συνδεσω ενα αναλογο χειριστηριο το οποιο ομως δεν εχει bluetooth usb receiver. Τι μπορω να κανω? Μπορω να αγορασω ενα οποιοδηποτε σαν αυτο π.χ. http://www.e-shop.gr/logilink-bt0006a-usb-bluetooth-v21-class-2-micro-usb-20-adapter-p-PER.756417 η πρεπει να κανω/παρω καποιο αλλο?

Επισης υπαρχει καποιο χειριστηριο που μπορεις να παιζεις παιχνιδια κουνωντας το δεξια αριστερα π.χ σαν τιμονι και οχι πατωντας μονο τα κουμπια?

Thanx!

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είναι ΚΑΘΑΡΆ θέμα λογισμικού !! Ανάποδα τα γράφεις...

Μετά απο την αναβάθμιση του youtube έκανες εκκαθάριση δεδομένων ,εκκαθάριση μνήμης cashe του YouTube ; Επίσης για δες η εγκατάσταση που γίνεται (δηλαδή εαν υπαρχει στο system/app)

Το ότι έχεις κάνει εγγραφεί το 2007 δεν σημαίνει τίποτα Απολύτως...

 

Ότι γράφεις, τα έχω κάνει εγώ και δεν δουλευει πάλι.

Θα συμφωνησω ότι είναι θέμα λειτουργικού του μποξ. Οπότε είμαι σε φάση να την αλλάξω.

Όσον αφορά για το 2007 έκανε πλάκα το παιδί...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αρα ειναι προβλημα Υλικου , και οχι λογισμικου ?

 

τι στο καλο να το κανω αφου για αυτο το πηρα ? (για το Youtube )

Kαμμια λυση μηπως υπαρχει ?

 

(δες τι παθαμε , εμεις που καναμε εγγραφη εδω στο φορουμ τον ιδιο μηνα ! --- Εγγραφή: Οκτ. 2007 )

Αυτο θα δοκιμάσω

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/others-aml-s912/firmware-roms-tools-by/624014-rom-alfawise-h96-pro-3-32-and-3-16-superceleron-v1-rom

 

Θεωρώ ότι θα ναι καλύτερη από αυτή που έχει το κουτί. Κάνε back up και δοκίμασε την.

Το 2007... Είναι πολλά χρόνια... :p

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα δοκιμάσω

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/others-aml-s912/firmware-roms-tools-by/624014-rom-alfawise-h96-pro-3-32-and-3-16-superceleron-v1-rom

 

Θεωρώ ότι θα ναι καλύτερη από αυτή που έχει το κουτί. Κάνε back up και δοκίμασε την.

Το 2007... Είναι πολλά χρόνια... :p ]

 

 

**********************

 

Ωραια ! Μολις το κανεις και γινει πες μου, να το κανω και στο δικο μου

Ευχαριστω

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. να υποθέσω ότι αυτό μπαίνει σε amologic μόνο;

Ναι, είναι μόνο για amlogic CPU.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αντιμετωπιζω ένα πρόβλημα με ένα beelink gt1.

Ήθελα να το κάνω unroot,μπηκα στο forum της εταιρίας και έλεγε να διαγραψω δύο αρχεία με το όνομα su και daemonsu.

Από τοτε κολλάει στο λογότυπο της εταιρίας και δεν ανοιγει.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αντιμετωπιζω ένα πρόβλημα με ένα beelink gt1.

Ήθελα να το κάνω unroot,μπηκα στο forum της εταιρίας και έλεγε να διαγραψω δύο αρχεία με το όνομα su και daemonsu.

Από τοτε κολλάει στο λογότυπο της εταιρίας και δεν ανοιγει.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Ξανά πέρνα την ρομ, τόσο απλό

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αντιμετωπιζω ένα πρόβλημα με ένα mxv s805 που εχω

.Ενω το συνδεω με το ρουτερ γραφει connect αλλα δεν εχει ιντερνετ δεν ανοιγουν σελιδες δεν μπαινει στο playstore .το ιδιο κι ασυρματα. Καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ρε παίδες. Προσπαθώ να βάλω το Libreelec 7.95. Έχω τοx96 android box. Μπορώ να το κάνω κατευθείαν εγκατάσταση χωρίς να το κάνω σε USB? Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε καλύτερα πρώτα σε sd κάρτα για να δεις ότι δουλεύουν όλα καλά. Αν είσαι ευχαριστημένος, μπορείς να το βάλεις στην flash μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε καλύτερα πρώτα σε sd κάρτα για να δεις ότι δουλεύουν όλα καλά. Αν είσαι ευχαριστημένος, μπορείς να το βάλεις στην flash μνήμη.

Ευχαριστώ για την απάντηση σου φίλε. Έχω βάλει την7 αλλά κάνωupdate στην 7.95 και δεν δουλεύει. Μου βγάζει έναerror debugging shell started και κάτι τέτοια.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αντιμετωπιζω ένα πρόβλημα με ένα mxv s805 που εχω

.Ενω το συνδεω με το ρουτερ γραφει connect αλλα δεν εχει ιντερνετ δεν ανοιγουν σελιδες δεν μπαινει στο playstore .το ιδιο κι ασυρματα. Καμια ιδεα κανεις?

 

Λογικά έχεις πρόβλημα συγχρονισμού με το google account σου. Βάλτον απο την αρχή και δες ημερομηνία και ώρα να είναι σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Ψαχνω για ενα μικρο tv box σε στικακι με τηλεκοντρολ για την tv που εχω στην κεβατοκαμαρα, δοκιμασμενο και οσο γινεται πιο οικονομικο να μου προτεινετε. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχεις πρόβλημα συγχρονισμού με το google account σου. Βάλτον απο την αρχή και δες ημερομηνία και ώρα να είναι σωστά.

 

Τοκανα αρχισε να δουλευει ,αλλα εχω προβλημα η συνδεση ειναι 14mbps (1gb ram 8gb rom) αλλα συνεχως κανει baffering στο kodi και το terrarium tv.Υπαρχει καποια λυση με ρυθμησεις ? η κατι αλλο που να ο κανει υποφερτη την παρακολουθηση .?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,ηθελα αν μπορειτε να μου προτεινεται να παρω ενα Kodi box οσο το δυνατον φθηνοτερο για κανα add on Που να δειχει ευρωλιγκα ηθελα αν υπαρχει και ξερει κανεις κατι.............ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Superceleron v8 για gt1&alfawise s92.Την πέρασα και το μηχάνημα πετάει.Δεν κολλάει δεν κρασσάρει πάει σφαίρα.Είναι unroot για όποιον ενδιαφέρεται για τα go,αλλά έχει επιλογή στις ρυθμίσεις του να γίνει root.Μία αλλαγή που έχει κάνει είναι ότι θέλει παρατεταμένο πάτημα του κόκκινου κουμπιού κλεισίματος του box,που βγάζει τις επιλογές Απενεργοποίηση-Sleep-Επανεκκίνηση-Reboot recovery.Αυτό για να μην ψάχνει κάποιος πως κλείνει.Γιατί πατώντας το μια φορά μαυρίζει η οθόνη,αλλά δεν κλείνει.Τώρα θα δω το FTMC του πως πάει.Όποιος έχει περάσει προηγούμενο fw του superceleron να βάλει την v8 είναι κορυφή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...