Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εκεί που ψηνόμουν να αγοράσω από gearbest ένα tv box και ένα keyboard touchpad πέφτω στο νήμα του myphone για τις αγορές από Κίνα. Τί έγινε ρε παιδιά; Εχουν αρχίσει οι έλεγχοι στο τελωνείο; Εχει κανείς τελευταία κάποια εμπειρία; Οχι να αγοράσουμε κινέζικο και τελικά με τίποτα δασμούς να μας βγει ακριβότερο και από την nvidia !!!

 

Επίσης αν έχει κανείς αγοράσει τελευταία από gearbest ας μου πει τί έχει επιλέξει για shipping γιατί βλέπω κάποιες επιλογές για unregister και register mail καθώς επίσης και ένα fee για ασφάλεια.

 

Επίσης βλέπω και μια επιλογή στον κινέζο για EU Warehouse,

 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_416057.html?wid=3

 

Μήπως τελικά είναι προτιμότερο για να μην μπλέξουμε με δασμούς;

Edited by mastrahar
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1264

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Υπομονή αυτή η περίοδος έτσι είναι πάντα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έκανα decompile την εφαρμογή Live Tv και κατάφερα να ξετρυπώσω την m3u της. Το κακό είναι οτι δοκιμάζω τα streams σε vlc και δεν μου δουλεύουν. Την έβαλα στο pastebin μήπως θέλει κάποιος να ρίξει μια ματιά http://pastebin.com/raw/W9UV5S7K
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Είχα το Tronsmart Vega S89 το οποίο δυστυχώς μας άφησε χρόνους μετά από συνάντηση με την μικρή :lol:, οπότε πρέπει να πάρω καινούργιο.

 

Να πάρω το ίδιο ή έχει βγει τίποτε καλύτερο (είδα και αυτό); Η χρήση που του έκανα ήταν Kodi μόνο και Youtube και είχα μείνει ευχαριστημένος. Επίσης, θέλω και ένα android stick για την κρεβατοκάμαρα με καλό wifi για να πιάνει καλά. Έλεγα αυτό MK903V RK3288, είναι καλό;

 

Τέλος, υπάρχει κάποιο air mouse & keyboard, φωτιζόμενο;

 

Αυτά το ολίγα, :lol::lol:

 

Ευχαριστώ

Καλησπέρα

 

Κι εγω το Tronsmart S89 είχα 2 χρονια και βάλε και το εχω ακόμα (σκυλί το άτιμο) αλλά η τεχνολογία προχωράει η μαλλον καλπάζει κ πηρα το Beelink GT1, ευχαριστημένος στο έπακρο, πηρε τρεις τέσσερεις αναβαθμίσεις κ πάει μια χαρα.

Η χρήση που του κανω ειναι Kodi, Terrarium TV, Mobdro, Chrome, YouTube και ταινίες απο σκληρό δίσκο.

Εχω παραγγείλει άλλα 2 για φίλους που δεν ασχολούνται με διαδικτυακές αγορές.

 

Χρησιμοποιώ ποντίκι για την λειτουργία του.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ φίλε, πιο αναλυτικός δεν γίνεται! Να είσαι καλά.

Ναι, mouse ασύρματο παίζει ήδη , οπότε σκεφτόμουν κάτι σαν αυτό, http://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_69490.html

Η γνώμη σου; Κανένα παιχνίδι θα μπορεί να παίξει με αυτό ο μικρός ;

 

Μήπως γνωρίζεις επίσης, εσύ είτε κάποιος άλλος, αν μπορούμε να εγκαταστήσουμε VPN σε android TV Box , όπως πχ. τα beelink gt1 και ΜΧΙΙΙ - G II ?

Φυσικά κ μπορείς να εγκαταστήσεις vpn στο tvbox, εχω το beelink gt1 κ εχω δοκιμάσει διαφορά δωρεάν απο το play store με επιτυχία.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εκεί που ψηνόμουν να αγοράσω από gearbest ένα tv box και ένα keyboard touchpad πέφτω στο νήμα του myphone για τις αγορές από Κίνα. Τί έγινε ρε παιδιά; Εχουν αρχίσει οι έλεγχοι στο τελωνείο; Εχει κανείς τελευταία κάποια εμπειρία; Οχι να αγοράσουμε κινέζικο και τελικά με τίποτα δασμούς να μας βγει ακριβότερο και από την nvidia !!!

 

Επίσης αν έχει κανείς αγοράσει τελευταία από gearbest ας μου πει τί έχει επιλέξει για shipping γιατί βλέπω κάποιες επιλογές για unregister και register mail καθώς επίσης και ένα fee για ασφάλεια.

 

Επίσης βλέπω και μια επιλογή στον κινέζο για EU Warehouse,

 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_416057.html?wid=3

 

Μήπως τελικά είναι προτιμότερο για να μην μπλέξουμε με δασμούς;

Εχω παραλάβει απο gearbest πριν λιγες μερες tvbox κ δεν πέρασε τελωνείο, αν θελεις τρακινγκ ναμπερ θα επιλέξεις Registered Air Mail /

Netherlands Registered ή US&EU Registered (μεσο Τσεχίας ήρθε σε εμένα με αυτό τον τρόπο) και ειναι δωρεάν στα μποξ απο 50 ευρω κ πανω αν δεν κάνω λάθος.

Αλλιως διαλέγεις Unregistered Air Mail, δεν θα εχεις αριθμό παρακολούθησης αλλα θα σου ερθει κανονικά.

Αν αγοράσεις μέσο paypal μη πάρεις την ασφάλεια του gearbest, αν ειναι απευθείας με χρεωστική ή πιστωτική μπορείς να την πάρεις για σιγουριά.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kroumel
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung να φανταστώ δεν είναι android. Σωστά; Πιστεύω θα δουλέψει και στη δική μου τηλεόραση.

Δεν υπάρχει όμως αυτό στο Gearbest;

Ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω με φωτιζόμενα πλήκτρα.

 

Αυτό δεν είναι στον κινέζο ; http://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_69490.html

Νομίζω μιλάτε για το ίδιο πράγμα!

 

https://www.youtube.com/watch?v=mMwORMeMVLA&feature=youtu.be

 

Το βαράει πολύ ο eshop. Θα ήθελα και εγώ το ίδιο με backlight αλλά 27 είναι πάρα πολλά.

 

Εστάλη από το Mate 8

 

παιδια ξερω οτι ειναι ακριβο εγω δεν το εψαξα απο εξω ειναι περιπου τα ιδια απλα το δικο μου εκει που ειναι το touchpad αριστερα το δευτερο κουμπι απο πανω ειναι το backlight τα κινεζικα εχουν την ενδειξη για το mail εκει, οντως η samsung δεν ειναι android αλλα πιστευω οτι δεν θα εχεις προβλημα συμβατοτητας αντε να βαλω και ενα 5% ασυμβατοτητα, αν το βρειτ απο κινα με back light ορματε αξιζει.

Σημ. εγω εχω παρει 2 απο eshop το ενα το πετυχα 17 crazy sundays & το αλλο 32 το ειχα παρει μολις το ειχανε φερει.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα decompile την εφαρμογή Live Tv και κατάφερα να ξετρυπώσω την m3u της. Το κακό είναι οτι δοκιμάζω τα streams σε vlc και δεν μου δουλεύουν. Την έβαλα στο pastebin μήπως θέλει κάποιος να ρίξει μια ματιά http://pastebin.com/raw/W9UV5S7K

Σε ποιο φάκελο ,αρχείο τα βρήκες; (το έχω κάνει decompile)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερω οτι ειναι ακριβο εγω δεν το εψαξα απο εξω ειναι περιπου τα ιδια απλα το δικο μου εκει που ειναι το touchpad αριστερα το δευτερο κουμπι απο πανω ειναι το backlight τα κινεζικα εχουν την ενδειξη για το mail εκει, οντως η samsung δεν ειναι android αλλα πιστευω οτι δεν θα εχεις προβλημα συμβατοτητας αντε να βαλω και ενα 5% ασυμβατοτητα, αν το βρειτ απο κινα με back light ορματε αξιζει.

Σημ. εγω εχω παρει 2 απο eshop το ενα το πετυχα 17 crazy sundays & το αλλο 32 το ειχα παρει μολις το ειχανε φερει.

Πότε το έβγαλαν και δεν το πήρα χαμπάρι

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα παίξει σε Android TV Philips;;;

Να το παραγγείλω;;;

Σε samsung δουλευει μια χαρα αλλα το δικο μου ειναι αυτο http://www.e-shop.gr/rii-i8-mini-wireless-keyboard-with-touchpad-p-PER.815912

Πιστευω και το κινεζικο θα παιζει απλα το δικο μου ειναι φωτιζομενο και το ηθελα για βραδυ να μην αναβω φωτα.

Δεν ξερω αν θα παιξει σε Android TV Philips

Το Rii i8+ που εχει το gearbest ειναι το ιδιο με αυτο που εχει το e-shop. Στο gearbest η πρωτη φωτογραφια ειναι λαθος, <κατεβα> ποιο κατω στη σελιδα και εχει αλλη φωτογραφια που δειχνει το δευτερο κουμπι οτι εχει φωτιζομενο πληκρολογιο.

Το εχω παρει απο το συγκεκριμενο καταστημα και εχει πραγματι φωτιζομενο πληκρολογιο. :)

Και εκεί που ψηνόμουν να αγοράσω από gearbest ένα tv box και ένα keyboard touchpad πέφτω στο νήμα του myphone για τις αγορές από Κίνα. Τί έγινε ρε παιδιά; Εχουν αρχίσει οι έλεγχοι στο τελωνείο; Εχει κανείς τελευταία κάποια εμπειρία; Οχι να αγοράσουμε κινέζικο και τελικά με τίποτα δασμούς να μας βγει ακριβότερο και από την nvidia !!!

 

Επίσης αν έχει κανείς αγοράσει τελευταία από gearbest ας μου πει τί έχει επιλέξει για shipping γιατί βλέπω κάποιες επιλογές για unregister και register mail καθώς επίσης και ένα fee για ασφάλεια.

 

Επίσης βλέπω και μια επιλογή στον κινέζο για EU Warehouse,

 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_416057.html?wid=3

 

Μήπως τελικά είναι προτιμότερο για να μην μπλέξουμε με δασμούς;

Υπαρχει προβλημα και μεγαλο ρισκο σε αγορες απο τριτες χωρες αυτη την περιοδο.

Αν θες να εισαι ησυχος παρε απο EU Warehouse

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι:

 

https://www.aliexpress.com/item/2016-New-Utra-thin-and-Lightweight-3-in-1-Mini-Wireless-Bluetooth-Keyboards-Mouse-Mice-Touchpad/32687681223.html?addresstype=600&shortkey=RbiyEjIB

 

 

 

Εγώ το πηρα φτηνότερα.

 

Πάναλαφρο, φωτειζομενα πλήκτρα, επαναφορτιζόμενη μπαταρία, φουλ keyboard

 

Sent from mTalk

Δηλαδή τι διαφορά έχει αυτό με το airmouse που ρωτάνε μερικοί;

Το ίδιο δεν είναι;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έκανα decompile την εφαρμογή Live Tv και κατάφερα να ξετρυπώσω την m3u της. Το κακό είναι οτι δοκιμάζω τα streams σε vlc και δεν μου δουλεύουν. Την έβαλα στο pastebin μήπως θέλει κάποιος να ρίξει μια ματιά http://pastebin.com/raw/W9UV5S7K

 

Χωρίς να ξέρω από που έχεις πάρει τα stream μάλλον είναι τεστάκι της μιας μέρας!

π.χ. http://iptvfree1.com:6969/live/==>_www.iptvrestream.net_<==/==>_www.iptvrestream.net_<==/3456.ts

Εκεί που είναι με κοκκινο χρειάζεται να το αντικαταστήσεις με username/passowrd. (αλλάζει κάθε μέρα)

Μπορείς να το βρεις εύκολα με το "URL Helper" ή με οποιοδίποτε άλλο παρόμοιο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω από που έχεις πάρει τα stream μάλλον είναι τεστάκι της μιας μέρας!

π.χ. http://iptvfree1.com:6969/live/==>_www.iptvrestream.net_<==/==>_www.iptvrestream.net_<==/3456.ts

Εκεί που είναι με κοκκινο χρειάζεται να το αντικαταστήσεις με username/passowrd. (αλλάζει κάθε μέρα)

Μπορείς να το βρεις εύκολα με το "URL Helper" ή με οποιοδίποτε άλλο παρόμοιο πρόγραμμα.

Το γράφει, το έκανε extract από το πρόγραμμα livetv ...https://www.facebook.com/androidlivetvfree/

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση

Με το mele καρφωμένο επάνω στην ψευτοsmart panasonic παρατήρησα ότι η κίνηση είναι ποιό αργή από το box αλλά παλεύετε με λίγο ζόρι.

Σε αντίθεση το rkm δεν δουλεύει καθόλου καλά, τεράστια διαφορά ενώ περίμενα ότι θα είναι ακριβώς το ίδιο.

 

Αυτά μόνο με τα air mouse επάνω στην τηλεόραση γιατί στο box δεν υπάρχει αξιόλογη διαφορά.

Το rkm εκεί κερδίζει λόγο ποιότητας πλήκτρων.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω από που έχεις πάρει τα stream μάλλον είναι τεστάκι της μιας μέρας!

π.χ. http://iptvfree1.com:6969/live/==>_www.iptvrestream.net_<==/==>_www.iptvrestream.net_<==/3456.ts

Εκεί που είναι με κοκκινο χρειάζεται να το αντικαταστήσεις με username/passowrd. (αλλάζει κάθε μέρα)

Μπορείς να το βρεις εύκολα με το "URL Helper" ή με οποιοδίποτε άλλο παρόμοιο πρόγραμμα.

Ξέρω φίλε μου προγραμματιστής είμαι :) αυτό το username και password είναι για δωρεάν χρήση. Αν αγοράσεις Premium αλλάζει.

Σε ποιο φάκελο ,αρχείο τα βρήκες; (το έχω κάνει decompile)

Στο root του livetv αν πας fragments/allchannelfragment έχει μέσα μια μεταβλητή 'e' κωδικοποιημενη σε base64 την οποία κάνει και str.replace παρακάτω. Άρα αν την ενώσεις και την αποκωδικοποιησεις βγαίνει ένα url με το οποίο κατεβαίνει η m3u που ανέβασα πριν ;)

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω φίλε μου προγραμματιστής είμαι :) αυτό το username και password είναι για δωρεάν χρήση. Αν αγοράσεις Premium αλλάζει.

 

Στο root του livetv αν πας fragments/allchannelfragment έχει μέσα μια μεταβλητή 'e' κωδικοποιημενη σε base64 την οποία κάνει και str.replace παρακάτω. Άρα αν την ενώσεις και την αποκωδικοποιησεις βγαίνει ένα url με το οποίο κατεβαίνει η m3u που ανέβασα πριν ;)

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οk. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση

Με το mele καρφωμένο επάνω στην ψευτοsmart panasonic παρατήρησα ότι η κίνηση είναι ποιό αργή από το box αλλά παλεύετε με λίγο ζόρι.

Σε αντίθεση το rkm δεν δουλεύει καθόλου καλά, τεράστια διαφορά ενώ περίμενα ότι θα είναι ακριβώς το ίδιο.

 

Αυτά μόνο με τα air mouse επάνω στην τηλεόραση γιατί στο box δεν υπάρχει αξιόλογη διαφορά.

Το rkm εκεί κερδίζει λόγο ποιότητας πλήκτρων.

Ειπαν εδω οτι το mele δεν παιζει σε panasonic tv και παιζει το rkm τελικα στην πραξη συμβαινει το αντιθετο?

Οσο αφορα την αυτονομια σε μια φορτιση εχουν την ιδια η εχουν διαφορες?

Link to comment
Share on other sites

Ειπαν εδω οτι το mele δεν παιζει σε panasonic tv και παιζει το rkm τελικα στην πραξη συμβαινει το αντιθετο?

Οσο αφορα την αυτονομια σε μια φορτιση εχουν την ιδια η εχουν διαφορες?

Ρε φίλε τι ερώτηση είναι αυτή.ανάλογα την χρήση που του κάνεις

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έκανα decompile την εφαρμογή Live Tv και κατάφερα να ξετρυπώσω την m3u της. Το κακό είναι οτι δοκιμάζω τα streams σε vlc και δεν μου δουλεύουν. Την έβαλα στο pastebin μήπως θέλει κάποιος να ρίξει μια ματιά http://pastebin.com/raw/W9UV5S7K

 

Από τότε που άλλαξε όνομα δεν παίζει καλά. Ίσως γιατί την ανακάλυψαν περισσότεροι και «μπουκώνει».

Κάθε λίγα λεπτά κόβεται η σύνδεση και πρέπει να ξαναμπείς στο κανάλι για να αρχίσει να παίζει ξανά.

Δοκίμασε να παίξεις σε Acestreamer player. Δεν το δοκίμασα γιατί δεν είχα username : password.

Link to comment
Share on other sites

Ειπαν εδω οτι το mele δεν παιζει σε panasonic tv και παιζει το rkm τελικα στην πραξη συμβαινει το αντιθετο?

Οσο αφορα την αυτονομια σε μια φορτιση εχουν την ιδια η εχουν διαφορες?

Έχεις μπερδευτεί.

Το mele δεν αντιγράφει καλά κωδικούς Panasonic denon.

Αν όμως καρφωσεις το usb του επάνω σε τηλεόραση τότε δουλεύει καλύτερα ως air mouse από το άλλο.

Εντελώς διαφορετικά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χτες το MXIII-G II. Μερικές πρώτες εντυπώσεις καθώς δεν έχω προλάβει ακόμα να το δουλέψω πολύ.

1) To Kodi κράσαρε συνεχώς αλλά μόλις απενεργοποίησα το amcodec δεν ξαναπαρουσίασε πρόβλημα.

2) Το μεσημέρι έτσι στα πεταχτά που το άνοιξα μου έδωσε την εντύπωση ότι η οθόνη ήταν κάπως πιο σκοτεινή από ό,τι θα έπρεπε αλλά ίσως να ήμουν προκατειλημμένος γιατί το βράδυ δεν μου φάνηκε καθόλου κάτι τέτοιο. Έβαλα game of thrones και τσέκαρα διάφορες σκηνές με σκοτάδι κλπ αλλά δεν διαπίστωσα κανένα πρόβλημα. Όσοι είχαν το θέμα της σκοτεινής οθόνης ανέφεραν ότι στις σκοτεινές σκηνές ήταν σχεδόν αδύνατο να παρακολουθήσουν τι γινόταν. Άρα σίγουρα δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.

3) Το τηλεκοντρόλ είναι το ίδιο με του προηγούμενου MXIII-G. Το παράξενο είναι ότι η κάτω οριζόντια μπάρα στην οθόνη του box (εκεί που έχει on/off, multitasking, home κλπ) δεν είναι προσβάσιμη με το τηλεκοντρόλ πατώντας τα βελάκια. Μόνο με λειτουργία ποντικιού. Επίσης με nova launcher όταν ανοίγω το app drawer (συρτάρι εφαρμογών) πάλι δεν μπορώ να πλοηγηθώ ανάμεσα στις εφαρμογές με το τηλεοκοντρόλ. Σαν να απενεργοποιείται η λειτουργία του εντός του app drawer. Στον μαμά launcher δουλεύει μια χαρά.

4) Κάτι παίζει με το sopcast. Από όταν το εγκατέστησα κάθε φορά που ανοίγω το box μου βγάζει μήνυμα sopcast has stopped working ή has crashed, δεν θυμάμαι. Το απεγκατέστησα και ησύχασα, έτσι κι αλλιώς υπάρχει το acestream που είναι και καλύτερο κατά τη γνώμη μου.

 

Και μερικές ερωτήσεις σχετικά με τα παραπάνω αλλά άσχετα με το αν έχουν το συγκεκριμένο μοντέλο ή όχι:

1) Τα κρασαρίσματα λόγω amcodec γίνονται σε όλους? Ρωτάω για να καταλάβω τι φταίει με τη συγκεκριμένη ρύθμιση. Γιατί υπάρχει αν δημιουργεί προβλήματα?

2) Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει με το τηλεκοντρόλ στο app drawer του nova launcher (περιγράφω πιο πάνω το πρόβλημα)?

3) Έχει άλλος κρασάρισμα του sopcast κατά την εκκίνηση του box (το περιγράφω πιο πάνω)? Κάποια ιδέα τι θα μπορούσε να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Πότε το έβγαλαν και δεν το πήρα χαμπάρι

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχει πολυ καιρο 24-04-2016

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χτες το MXIII-G II. Μερικές πρώτες εντυπώσεις καθώς δεν έχω προλάβει ακόμα να το δουλέψω πολύ.

 

Και μερικές ερωτήσεις σχετικά με τα παραπάνω αλλά άσχετα με το αν έχουν το συγκεκριμένο μοντέλο ή όχι:

1) Τα κρασαρίσματα λόγω amcodec γίνονται σε όλους? Ρωτάω για να καταλάβω τι φταίει με τη συγκεκριμένη ρύθμιση. Γιατί υπάρχει αν δημιουργεί προβλήματα?

2) Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει με το τηλεκοντρόλ στο app drawer του nova launcher (περιγράφω πιο πάνω το πρόβλημα)?

3) Έχει άλλος κρασάρισμα του sopcast κατά την εκκίνηση του box (το περιγράφω πιο πάνω)? Κάποια ιδέα τι θα μπορούσε να φταίει?

 

Εγώ έχω το GT1 (και τα 2 όμως έχουν τον 912 από όσο ξέρω) και προφανώς παρουσιάζουν παρόμοια προβλήματα.Άρα:

 

1) Όντως καλό είναι να μην είναι τσεκαρισμένο το amcodec acceleration.

3) Πράγματι το sopcast κρασσάρει κατά την εκκίνηση, δεν είναι όμως απαραίτητο να το απεγκαταστήσεις. Μπορείς να εγκαταστήσεις κάποιο free app (όπως π.χ. το AIO) και να αποτρέπει την εκκίνηση του sopcast κατά την εκκίνηση του συστήματος (και βέβαια όποιες άλλες εφαρμογές δεν χρειάζεται να εκκινούν αυτόματα - άρα και ταχύτερη εκκίνηση). Όταν χρειαστεί να εκκινήσει το sopcast θα εκκινήσει από μόνο του (όχι όπως το acestream που πρέπει να το εκκινήσεις εσύ).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Το sopcast και σε εμένα τα ίδια κανει σε όλα τα μηχανάκια.

Το bb2, με το παλιο firmware που φοράει, σπάνια κρασάρει ενω εχω ενεργό τον codec.

Και η εικόνα είναι φανερά περισσότερο φωτεινή σε σχέση με τα υπόλοιπα

 

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΌΜΕΝΟΥΣ ξανά το kii pro σε προσφορά από το banggood .

Νομίζω 67$ ενω έχει κατέβει και στα 62.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χτες το MXIII-G II. Μερικές πρώτες εντυπώσεις καθώς δεν έχω προλάβει ακόμα να το δουλέψω πολύ.

2) Το μεσημέρι έτσι στα πεταχτά που το άνοιξα μου έδωσε την εντύπωση ότι η οθόνη ήταν κάπως πιο σκοτεινή από ό,τι θα έπρεπε αλλά ίσως να ήμουν προκατειλημμένος γιατί το βράδυ δεν μου φάνηκε καθόλου κάτι τέτοιο. Έβαλα game of thrones και τσέκαρα διάφορες σκηνές με σκοτάδι κλπ αλλά δεν διαπίστωσα κανένα πρόβλημα. Όσοι είχαν το θέμα της σκοτεινής οθόνης ανέφεραν ότι στις σκοτεινές σκηνές ήταν σχεδόν αδύνατο να παρακολουθήσουν τι γινόταν. Άρα σίγουρα δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.

Δυστυχώς υπάρχει θέμα με τη φωτεινότητα. Δενξέρω γιατί χτες βράδυ δεν φαινόταν αλλά σήμερα είναι πολύ εμφανές, Στα σκοτεινά σημεία είναι μαύρη μαυρίλα. Και σε κάποια σημεία σαν να τρεμοπαίζει και να πάει από σκοτεινπό σε φωτεινό και ξανά σε σκοτεινό. Σαν κάποιος να παίζει με τη φωτεινότητα για 1-2 δεύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που άλλαξε όνομα δεν παίζει καλά. Ίσως γιατί την ανακάλυψαν περισσότεροι και «μπουκώνει».

Κάθε λίγα λεπτά κόβεται η σύνδεση και πρέπει να ξαναμπείς στο κανάλι για να αρχίσει να παίζει ξανά.

Δοκίμασε να παίξεις σε Acestreamer player. Δεν το δοκίμασα γιατί δεν είχα username : password.

 

Το live tv εγινε συνδρομητικο .Υπαρχει κατι αντιστοιχο δωρεαν?.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ beelink gt1, alfawise s92, mxiii-gii τι προτείνετε?

Είναι παρόμοια μεταξύ τους, αλλά με ενδιαφέρει η καλή λήψη wifi ,ota updates, καλό λογισμικό,αξιοπιστία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...