Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά MXIII-G-Amlogic-S812 + MXIII-G-Amlogic-S812 είναι τα ίδια;

ή Tronsmart MXIII Plus?

Έχω μπερδευτεί...κάποιο καλό vfm ποιο προτείνετε;

Για πιο chipset κοιτάω;Το "Amlogic S905 Quad core 64-bit Cortex A53 Up to 2.0GHz" είναι καλύτερο;

Κάποια γνώμη;...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Το ειδα το Χ9 και με καλυτερη αναλυση, αλλα βγαινει και ενα 40αρι παραπανω. Ειδα που λενε το Χ8 πιανει μεχρι 60κατι βαθμους, δλδ σε ανεκτα ορια. Εβαλες θερμικη παστα/αυτοκολλητο απο κατω;

 

Σε χρήση Kodi ξεκινούσε πριν από την μετατροπή στους 65º και στην πορεία έφτανε μέχρι τους 75º Κελσίου.

Εδώ μπορείς να δεις τις μετατροπές που έκανα σε δυο χρόνους. Με την πρώτη μετατροπή μπορώ να πω ότι ήμουν καλυμμένος. Μετά την δεύτερη δεν το έχω χρησιμοποιήσει τόσο για θέαση ταινιών αλλά κυρίως σαν tablet. Στα windows ανεβάζει μεγαλύτερες θερμοκρασίες σε σχέση με το πιο ελαφρύ android.

Link to comment
Share on other sites

OK θα το κάνω, thnx

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Φιλαρακι μου ενδιαφερετε για την αγορα TV box για να βλεπει καμια ταινια αλλα το σημαντικοτερο για να δουλευει το open office του android στη τηλεοραση.

Οι προηγουμενες τρεις προτασεις ειναι αρκετες?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το cs968 και θέλω να δω κάποια επεισόδια από το 60 λεπτά Ελλάδα. Κατέβασα τον dolphin browser αλλά δεν μπόρεσα να το δουλέψω λόγω flash player, έκανα εγκατάσταση εναν flash που μου έβγαλε ο dolphin αλλά δεν παίζει. Πως μπορώ να τα δω μέσω κάποιου browser;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το cs968 και θέλω να δω κάποια επεισόδια από το 60 λεπτά Ελλάδα. Κατέβασα τον dolphin browser αλλά δεν μπόρεσα να το δουλέψω λόγω flash player, έκανα εγκατάσταση εναν flash που μου έβγαλε ο dolphin αλλά δεν παίζει. Πως μπορώ να τα δω μέσω κάποιου browser;;;;

Από πού προσπαθείς να το δεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το cs968 και θέλω να δω κάποια επεισόδια από το 60 λεπτά Ελλάδα. Κατέβασα τον dolphin browser αλλά δεν μπόρεσα να το δουλέψω λόγω flash player, έκανα εγκατάσταση εναν flash που μου έβγαλε ο dolphin αλλά δεν παίζει. Πως μπορώ να τα δω μέσω κάποιου browser;;;;

 

Φιλαράκι Καλημέρα, ενδιαφέρομαι για το cs968.Η γνώμη σου?

Είσαι ευχαριστημένος?Η κάποια άλλη πρόταση για android tv box η stick αλλά από εδώ Ελλάδα να αγοράσω.

Ευχαριστώ

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το cs968 και θέλω να δω κάποια επεισόδια από το 60 λεπτά Ελλάδα. Κατέβασα τον dolphin browser αλλά δεν μπόρεσα να το δουλέψω λόγω flash player, έκανα εγκατάσταση εναν flash που μου έβγαλε ο dolphin αλλά δεν παίζει. Πως μπορώ να τα δω μέσω κάποιου browser;;;;

 

Βαλε το kodi.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι Καλημέρα, ενδιαφέρομαι για το cs968.Η γνώμη σου?

Είσαι ευχαριστημένος?Η κάποια άλλη πρόταση για android tv box η stick αλλά από εδώ Ελλάδα να αγοράσω.

Ευχαριστώ

Εμένα μια χαρά μού έχει βγει. Αλλά πού θα το βρεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το cs968 και θέλω να δω κάποια επεισόδια από το 60 λεπτά Ελλάδα. Κατέβασα τον dolphin browser αλλά δεν μπόρεσα να το δουλέψω λόγω flash player, έκανα εγκατάσταση εναν flash που μου έβγαλε ο dolphin αλλά δεν παίζει. Πως μπορώ να τα δω μέσω κάποιου browser;;;;

 

Ένα βράδυ ήθελα να δω μέσω του tv box τον Χίο. Ήθελε flash και βρήκα τον maxthon όπου έπαιζε αλλά με διαφημίσεις. Κι όχι full screen και τέτοια, έχει προ έκδοση για αγορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι Καλημέρα, ενδιαφέρομαι για το cs968.Η γνώμη σου?

Είσαι ευχαριστημένος?Η κάποια άλλη πρόταση για android tv box η stick αλλά από εδώ Ελλάδα να αγοράσω.

Ευχαριστώ

Για kodi και YouTube που το χρησιμοποιώ κυρίως είναι μια χαρά.

Πρόταση για κάτι άλλο δεν μπορώ να σου πω, γιατί δεν έχω ξανά ασχοληθεί από τότε που το πήρα.

Εμένα μια χαρά μού έχει βγει. Αλλά πού θα το βρεις;

Νομίζω ότι το έχω δει να πωλείται ακόμα. Εγώ το είχα πάρει από το merimobiles, για τσέκαρε το.

Ένα βράδυ ήθελα να δω μέσω του tv box τον Χίο. Ήθελε flash και βρήκα τον maxthon όπου έπαιζε αλλά με διαφημίσεις. Κι όχι full screen και τέτοια, έχει προ έκδοση για αγορά.

Δοκίμασα με έναν puffin browser, έπαιξε αλλά δεν είχε σωστή ροή. Έκανε ψιλόπαγώματα.

Το είδα στο Google play αυτόν που λες αλλά επειδή διάβασα στα σχόλια για τις διαφημίσεις και το full screen δεν τον δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

φιλε μπορεις να κοιταξεις και αυτο εδω Minix NEO U1 αν δεν εχεις παρει ηδη.. θα κυκλωφορησει την επομενη βδομαδα, εχω και εγω MINIX και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Μερικα πλεονεκτηματα και χαρακτηριστικα που μπορεις να δεις σε συγκριση με ενα προηγουμενο μοντελο ειναι αυτα

 

4K @ 60fps, compared to NEO X8-H Plus’s 4K @ 30fps

- Support for up to 10-bit colour format, compared to support up to 8-bit colour format

- Inclusion of HDMI 2.0, compared to HDMI 1.4

- Inclusion of 2 x 2 MIMO 802.11ac Wi-Fi (meaning both internal and external antenna), compared to standard 802.11ac Wi-Fi

- Android Lollipop 5.1.1 OS, compared to Android KitKat 4.4.2 OS

- Bluetooth 4.1, compared to Bluetooth 4.0

 

να και μια φωτογραφια

 

http://www.fudzilla.com/images/stories/2015/November/minixU1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι θα χρειαστώ αν θέλω να συνδέσω παραπάνω από 2 συσκευές usd?

Usd hub που να παίρνει και ρεύμα η otg σε 3 usb?

Θέλω να βάλω κάμερα σκληρό και πληκτρολόγιο.

 

Προτείνετε κάτι αν δεν σας κάνει κόπο, και απο κινα δεν το θέλω άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα χρειαστώ αν θέλω να συνδέσω παραπάνω από 2 συσκευές usd?

Usd hub που να παίρνει και ρεύμα η otg σε 3 usb?

Θέλω να βάλω κάμερα σκληρό και πληκτρολόγιο.

 

Προτείνετε κάτι αν δεν σας κάνει κόπο, και απο κινα δεν το θέλω άμεσα.

 

otg σε 3 usb αν υπάρχει πως θα τροφοδοτήσει σκληρό και λοιπά ;

 

ψηφίζω hub με ρεύμα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Συγνώμη που γράφω εδώ άλλα δεν βρήκα σχετική κατηγορία. Χθες μου χάλασε το τηλεκοντρόλ απο το media center που είχα πάρει απο κινα. Το πρόβλημα είναι ότι είναι και δέκτης dvb για τα ψηφιακά και δεν μπορώ να αλλάξω κανάλι. Ξέρει κανείς που μπορώ να αγοράσω αλλο απο ελλάδα που να κάνει; αυτά που είναι για όλες τις συσκευές ξέρει κανείς αν κάνουνε; Edited by centris
Link to comment
Share on other sites

λιγο καιρο μετα με το nexus player να πω οτι ειναι μια πολυ καλη συσκευη για τα χρηματα που την πηρα..παει σφαιρα,παιζει ολα τα video και μονο θεμα εχει με το remote που αποσυνδεεται καποιες φορες,αγνωστο γιατι..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

είμαι άσχετος στο θέμα Android TV Box και θέλω ένα τέτοιο, φθηνό και VFM, απλά για να συνδέσω έναν σκληρό δίσκο 2,5" για παιδικές ταινίες και φωτογραφίες, για τα παιδιά, όχι για πολλά πράγματα δηλαδή. ....

 

Κάποια πρόταση, από Ελλάδα ή Εξωτερικό; Budget έως 40-50€ ΜΑΧ!

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

mxiii-g νομιζω ειναι μονοδρομος

 

Κανένα link να το δω? Αυτό εννοείς?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...