Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα απο εναν καινουριο στο φορουμ.

Την rom την εχω περασει σε μηχανακι με MTK chip και παει σφαιρα. Δεν εχω WIFI, αλλα who cares.

Τελος τα fraim drops σε xbmc και mxplayer.Παιζει κανονικα 5.1 σε mxplayer.Δεν εχω δοκιμασει σε xbmc αν και νομιζω οτι δεν εχει προβλημα.

Το καλο ειναι οτι κραταει τις ρυθμισεις και μετα απο reboot και ολα αυτα με την Kernel της Rom, δεν εχω ασχοληθει ακομη με τις overclocked.

Ελπιζω να βοηθησα λιγο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1270

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Καλησπερα απο εναν καινουριο στο φορουμ.

Την rom την εχω περασει σε μηχανακι με MTK chip και παει σφαιρα. Δεν εχω WIFI, αλλα who cares.

Τελος τα fraim drops σε xbmc και mxplayer.Παιζει κανονικα 5.1 σε mxplayer.Δεν εχω δοκιμασει σε xbmc αν και νομιζω οτι δεν εχει προβλημα.

Το καλο ειναι οτι κραταει τις ρυθμισεις και μετα απο reboot και ολα αυτα με την Kernel της Rom, δεν εχω ασχοληθει ακομη με τις overclocked.

Ελπιζω να βοηθησα λιγο..

 

Ποια rom και σε ποιο μηχανακι φιλε?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

 

σήμερα το πρωί το cs968 μου δεν ανοίγει.

Δηλαδή, συνήθιζα να το κλείνω με μια shut down app που είχα βρει και όταν άνοιγα tv, έπαιρνε σήμα από hdmi και άνοιγε μόνο του.

Τώρα δεν ανοίγει με τίποτα.

 

Έβγαλα και ξανάβαλα καλώδιο τροφοδοσίας (που είναι ο κλασσικός τρόπος για να ανοίξει), άλλαξα καλώδια hdmi, το συνέδεσα στην οθόνη του πισιου, τίποτα.

 

Το μόνο που κάνει όταν το βάλεις στην πρίζα είναι να ανοίξει ένα αχνό μπλε φωτάκι, που δεν είναι το φουλ μπλε που έχει όταν δουλεύει η συσκευή.

 

Μπορώ να το τσεκάρω με άλλον τρόπο;

Δεν το έχω συνδέσει ποτέ και με πισί και δεν ξέρω αν μπορώ να το «δω» από κει κάπως, να μου πει έστω ότι υπάρχει η συσκευή και δεν ανταποκρίνεται. Εδώ στην Β. Αφρική που μένω έχει λίγο ζέστη και φοβάμαι τις θερμοκρασίες του.

Καμιά ιδέα;

 

σκέφτηκα να αλλάξω τροφοδοτικό, δεν έχω δεύτερο.

Μου έκανε εντύπωση ότι δίνει ρεύμα αλλά δεν ανάβει. Και το ίδιο τροφοδοτικό δούλευε μια χαρά πολύ καιρό τώρα.

Πώς γίνεται να δουλεύει λιγότερο τώρα;

Να καεί, οκ, κάηκε, αλλά να μην δίνει αρκετό ρεύμα ενώ τόσο καιρό δουλεύει κανονικά;

 

έντιτινκ: έπρεπε να ντυθώ για να το πάω σε μαγαζί με ηλεκτρονικά και πριν φύγω από το σπίτι να το δοκιμάσω για μια ύστατη φορά σε πρίζα για να ανάψει.

Η λύση απ'ότι κατάλαβα ήταν να μείνει εκτός πρίζας για κάποιο χρονικό διάστημα και ίσιωσε, λες και έχει μπαταρία .......

 

update: το μηχάνημα παίζει γύρω στο 20λεπτο και μετά σβήνει. Τελείως. Δεν έχει καν αυτό το αχνό μπλε. Αν το βγάλω και το ξαναβάλω στο ρεύμα κατευθείαν ανάβει το αχνό μπλε και δεν ανάβει η συσκευή. Πρέπει να το αφήσω εκτός πρίζας για αρκετή ώρα για να ξανανοίξει. Σαν πρόβλημα θερμοκρασίας μοιάζει.

 

Έχει τύχει σε κάποιον παρόμοιο πρόβλημα;

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγξω αν οφείλεται σε τροφοδοτικό ή στην πλακέτα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με πείσατε θα πάρω το s89. Διάβασα όλα όσα λέτε για τα TV box αλλά αν δε το πάρω στα χέρια για να το σκαλιξω δε θα καταλάβω και πολλά οπότε να περιμένετε και απορίες.

Συμβουλή... Πιο air mouse προτείνετε ώστε να είναι άριστα συμβατό. Θα προτιμούσα από πίσω να έχει και πληκτρολόγιο.

Να πάρω το elite η δεν αξίζει τον κόπο; η διαφορά είναι μικρή..

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με πείσατε θα πάρω το s89. Διάβασα όλα όσα λέτε για τα TV box αλλά αν δε το πάρω στα χέρια για να το σκαλιξω δε θα καταλάβω και πολλά οπότε να περιμένετε και απορίες.

Συμβουλή... Πιο air mouse προτείνετε ώστε να είναι άριστα συμβατό. Θα προτιμούσα από πίσω να έχει και πληκτρολόγιο.

Να πάρω το elite η δεν αξίζει τον κόπο; η διαφορά είναι μικρή..

 

Παρε παλι ενα tronsmart οποιος θελεις και δε χεις προβλημα.εγω πηρα το tsm.

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

update: το μηχάνημα παίζει γύρω στο 20λεπτο και μετά σβήνει. Τελείως. Δεν έχει καν αυτό το αχνό μπλε. Αν το βγάλω και το ξαναβάλω στο ρεύμα κατευθείαν ανάβει το αχνό μπλε και δεν ανάβει η συσκευή. Πρέπει να το αφήσω εκτός πρίζας για αρκετή ώρα για να ξανανοίξει. Σαν πρόβλημα θερμοκρασίας μοιάζει.

 

Έχει τύχει σε κάποιον παρόμοιο πρόβλημα;

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγξω αν οφείλεται σε τροφοδοτικό ή στην πλακέτα;

εμένα προχθές σταμάτησε να ανάβει εντελώς.

μέτρησα με το πολύμετρο το τροφοδοτικό και δεν έδινε καθόλου ρεύμα.

ρώτησα εδώ σε ένα μαγαζί και μου είπαν ότι έχουν ένα ανάλογο 5v 3amp 15ευρώ. (..από κίνα 4 ευρώ)

τελικά ,για να μην περιμένω κανα μήνα ,το πήρα και αναγκάστηκα να κόψω το καλώδιο για να αλλάξω το βίσμα του ρεύματος που δεν ταίριαζε.

τελικά αποδείχθηκε ότι το τροφοδοτικό δεν ήταν σωστό και ενώ έγραφε 5volt το πολύμετρο έδειχνε ότι δίνει 6v.

..άλλες συσκευές θα δούλευαν και με τα 6v απρόσκοπα αλλά το cs968 δεν ξεκινούσε καθόλου.

δοκίμασα και ένα άλλο που είχα και ήταν 5ν αλλά 1,2 amp , το tvbox ξεκινούσε αλλά μετά από λίγο επανεκκινούσε πράγμα που σήμαινε ότι δεν του έφθανε το ρεύμα.

 

τελικά είχα κάπου ένα παλιό τροφοδοτικό από υπολογιστή.

αυτά τα τροφοδοτικά έχουν έξοδο 5ν αλλά πρέπει να είναι συνδεμένα σε motherboard για να τα ξεκινάς και μετά να τα σταματάς,πράγμα που δεν βολεύει ακόμα και άμα κάνεις πατέντες.

έχουν όμως ένα Mode +5VSB και 3 amp που είναι για να δίνει ρεύμα ο υπολογιστής όταν είναι κλειστός στα usb, στα πληκτρολόγια κ.α.

αυτό βολεύει ,και είναι αυτό που χρησιμοποίώ εδώ και καμιά εβδομάδα χωρίς πρόβλημα.

αν έχεις κάποιο παλιό τροφοδοτικό και κάποιον που ξέρει λίγα από ηλεκτρονικά ,θα μπορέσει να το συνδέσει για να δεις πιο πολύ αν είναι θέμα τροφοδοτικού.

 

... βέβαια εχθές έβαλα και την καινούρια custom rom QuickShoT v3.1 .

έχω βρει δυο σοβαρά θέματα.

1. πολλές φορές το tvbox δεν ξεκινά με τη μία. κάνει αυτό που λες εσύ.

παίρνει ρεύμα, αλλά το λαμπάκι μένει αχνά φωτεινό και το tvbox δεν ξεκινάει.

άμα βγάλω και βάλω το ρεύμα 1-2 φορές ξεκινάει κανονικά.(..μέχρι τώρα τουλάχιστο)

2. ενώ έχει το καινούριο libmedia hack, το xbmcz δίνει μεν πολυκάναλο ήχο στο ηχοσύστημα αλλά έχω κάποιες διακοπές στον ήχο όταν είναι ενεργοποιημένο το passthrough.

το beyondxbmc 3.4 δεν λειτουργεί σωστά.

 

όμως όλλα τα άλλα λειτουργούν με το παραπάνω και για πρώτη φορά ( ... θα πλήρωνα κάποιον να μου πει τον λόγο ) λειτουργεί o mxplayer σωστά.

είδα μια ολόκληρη ταινία 720p dts 6,5gb και δεν έκανε το παραμικρό καρέδιασμα.

...τέλεια αναπαραγωγή σε ένα μηχάνημα που ποτέ ο mxplayer δεν δούλεψε σωστά.

η rom στην στανταρτ εκδοσή της τρέχει τον επεξεργαστή στα 1600 mz.

υπάρχει όμως ένα util (... δεν το έχω testαρει ) με το οποίο άμα θέλεις μπορείς να κατεβάσεις την ταχύτητα.

ζεσταίνεται ελάχιστα περισσότερο,και δεν έχει πρόβλημα σταθερότητας

άμα βέβαια θέλεις μπορείς να περάσεις και άλλα kernel που σου δίνουν την δυνατότητα και για άλλες συχνότητες της cpu/gpu/μνήμης.

 

αν ξαναγυρίσω στην προηγούμενη jellybean ρομ θα είναι για το πρόβλημα στο ξεκίνημα του tvbox,που με αναγκάζει να σηκώνομαι και να βγάζω/βάζω το βύσμα του ρεύματος,

αν αυτό βέβαια δεν οφείλεται στο τροφοδοτικό που χρησιμοποιώ ,αν και τα προβλήματα άρχισαν με την αλλαγή της ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom και σε ποιο μηχανακι φιλε?

 

CUSTOM ROM]QuickShoT v3.1 for cs968(ap6210 and 2Mpx camera)/CR11S(ap6210 and 2Mpx camera)

Sorry για το μπερδεμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κυκλοφόρησαν για το cs-968 στο freaktab

καινούριες kit-kat custom roms rooted ,με το libmedia.so,hacked

και από ότι καταλαβαίνω με kernels packs και overclock δυνατότητες.

http://www.freaktab.com/showthread.php?13601-CUSTOM-ROM-QuickShoT-v3-1-for-cs968(ap6210-and-2Mpx-camera)-CR11S(ap6210-and-2Mpx-camera)

... παρακαλώ όποιος δοκιμάζει να ενημερώνει ... !!

 

Καλησπερα απο εναν καινουριο στο φορουμ.

Την rom την εχω περασει σε μηχανακι με MTK chip και παει σφαιρα. Δεν εχω WIFI, αλλα who cares.

Τελος τα fraim drops σε xbmc και mxplayer.Παιζει κανονικα 5.1 σε mxplayer.Δεν εχω δοκιμασει σε xbmc αν και νομιζω οτι δεν εχει προβλημα.

Το καλο ειναι οτι κραταει τις ρυθμισεις και μετα απο reboot και ολα αυτα με την Kernel της Rom, δεν εχω ασχοληθει ακομη με τις overclocked.

Ελπιζω να βοηθησα λιγο..

Link to comment
Share on other sites

CUSTOM ROM]QuickShoT v3.1 for cs968(ap6210 and 2Mpx camera)/CR11S(ap6210 and 2Mpx camera)

Sorry για το μπερδεμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλησπερα απο εναν καινουριο στο φορουμ.

Την rom την εχω περασει σε μηχανακι με MTK chip και παει σφαιρα. Δεν εχω WIFI, αλλα who cares.

Τελος τα fraim drops σε xbmc και mxplayer.Παιζει κανονικα 5.1 σε mxplayer.Δεν εχω δοκιμασει σε xbmc αν και νομιζω οτι δεν εχει προβλημα.

Το καλο ειναι οτι κραταει τις ρυθμισεις και μετα απο reboot και ολα αυτα με την Kernel της Rom, δεν εχω ασχοληθει ακομη με τις overclocked.

Ελπιζω να βοηθησα λιγο..

 

αν και έχεις διαφορετικό hardware θα ήθελα να ξέρω αν έχεις το πρόβλημα στην εκκίνηση που αναφέρω, και αν μπορείς δοκίμασε στο xbmc ,όταν κάνεις τον ήχο passthrough, να δεις αν ο ήχος κάνει διακοπές.

Link to comment
Share on other sites

1. πολλές φορές το tvbox δεν ξεκινά με τη μία. κάνει αυτό που λες εσύ.

παίρνει ρεύμα, αλλά το λαμπάκι μένει αχνά φωτεινό και το tvbox δεν ξεκινάει.

άμα βγάλω και βάλω το ρεύμα 1-2 φορές ξεκινάει κανονικά.(..μέχρι τώρα τουλάχιστο)

 

αυτο το κανει και εμενα το cx-919 σχεδον παντα και για να το ανοιξω βγαζω-βαζω το καλωδιο 1-2 φορες.

Μοναδικη λυση μια τηλεχειριζομενη πριζα On-off

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω χθες το εχω αγορασει αυτο εδω το οποιο το ρυθμισα συμφωνα με αυτον τον οδηγο εδω και δουλευει μια χαρα τα εχω ολα μονο τα κυπριακα καναλια δεν μου παιζουν γνωριζεται κατι γι αυτο ; Επισης θα ηθελα να ρωτησω απο που μπορω να κλεισω την συσκευη επειδη μπαινει σε αναμονη εχει βασικα μονο αναμονη και επαννεκινηση. Ψες την εσβησα απο το ρευμα αφου δεν μπορουσα να την σβησω διαφορετικα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω χθες το εχω αγορασει αυτο εδω το οποιο το ρυθμισα συμφωνα με αυτον τον οδηγο εδω και δουλευει μια χαρα τα εχω ολα μονο τα κυπριακα καναλια δεν μου παιζουν γνωριζεται κατι γι αυτο ; Επισης θα ηθελα να ρωτησω απο που μπορω να κλεισω την συσκευη επειδη μπαινει σε αναμονη εχει βασικα μονο αναμονη και επαννεκινηση. Ψες την εσβησα απο το ρευμα αφου δεν μπορουσα να την σβησω διαφορετικα.

 

Με ενα διακοπτακη on-off κανεις την δουλεια σου μια χαρα.Αυτο εχω κανει εγω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

εμένα προχθές σταμάτησε να ανάβει εντελώς.

μέτρησα με το πολύμετρο το τροφοδοτικό και δεν έδινε καθόλου ρεύμα.

ρώτησα εδώ σε ένα μαγαζί και μου είπαν ότι έχουν ένα ανάλογο 5v 3amp 15ευρώ. (..από κίνα 4 ευρώ)

τελικά ,για να μην περιμένω κανα μήνα ,το πήρα και αναγκάστηκα να κόψω το καλώδιο για να αλλάξω το βίσμα του ρεύματος που δεν ταίριαζε.

τελικά αποδείχθηκε ότι το τροφοδοτικό δεν ήταν σωστό και ενώ έγραφε 5volt το πολύμετρο έδειχνε ότι δίνει 6v.

..άλλες συσκευές θα δούλευαν και με τα 6v απρόσκοπα αλλά το cs968 δεν ξεκινούσε καθόλου.

δοκίμασα και ένα άλλο που είχα και ήταν 5ν αλλά 1,2 amp , το tvbox ξεκινούσε αλλά μετά από λίγο επανεκκινούσε πράγμα που σήμαινε ότι δεν του έφθανε το ρεύμα.

 

τελικά είχα κάπου ένα παλιό τροφοδοτικό από υπολογιστή.

αυτά τα τροφοδοτικά έχουν έξοδο 5ν αλλά πρέπει να είναι συνδεμένα σε motherboard για να τα ξεκινάς και μετά να τα σταματάς,πράγμα που δεν βολεύει ακόμα και άμα κάνεις πατέντες.

έχουν όμως ένα Mode +5VSB και 3 amp που είναι για να δίνει ρεύμα ο υπολογιστής όταν είναι κλειστός στα usb, στα πληκτρολόγια κ.α.

αυτό βολεύει ,και είναι αυτό που χρησιμοποίώ εδώ και καμιά εβδομάδα χωρίς πρόβλημα.

αν έχεις κάποιο παλιό τροφοδοτικό και κάποιον που ξέρει λίγα από ηλεκτρονικά ,θα μπορέσει να το συνδέσει για να δεις πιο πολύ αν είναι θέμα τροφοδοτικού.

 

Πολλά παρόμοια προβλήματα μαζεμένα και μου κάνει εντύπωση .

Αλλά δεν πρέπει να είναι το ίδιο πρόβλημα.

Εμένα ανάβει για ~20 λεπτά και μετά σβήνει και πρέπει να το αφήσεις εκτός για κανά μισάωρο για να ξαναπάρει μπρος.

Θα το πάω σε ηλεκτρονικό να δω τι θα μου πει αλλά πότε δεν ξέρω καθώς ο ελεύθερος χρόνος μου είναι εξαιρετικά περιορισμένος.

Μπορείς να δώσεις λινκ για το τροφοδοτικό που λες από Κίνα;

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να μου προτινεται κατι με οριο τα 60€ (αντε +5€ αν αξιζει) που να παιζει HD και XBMC καλα,και να εχει και τηλεκοντρολ?Θα προτιμουσα κατι με LAN συνδεση,και αν βγαζει και πολυκαναλο ηχο απο οπτικη/HDMI ακομα καλυτερα...

ΥΓ:Διαβασα οσο μπορουσα το νημα και ακρη δεν εβγαλα,ισα ισα μπερδευτικα ακομα περισσοτερο....

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

αν και έχεις διαφορετικό hardware θα ήθελα να ξέρω αν έχεις το πρόβλημα στην εκκίνηση που αναφέρω, και αν μπορείς δοκίμασε στο xbmc ,όταν κάνεις τον ήχο passthrough, να δεις αν ο ήχος κάνει διακοπές.

 

Εχω το προβλημα σην εκκινηση απλα το αvοιγω/κλεινω απο το κινητο.Ο ηχος κανει διακοπες στο xbmc αλλα οχι συνεχεια. Το pass through το εχω ενεργο μονο στις ρυθμισεις του box.Το προβλημα μου ειναι οτι εχω κενα στο σημα μαυριζει η εικονα σε ολες τις 1080p kernel. Προβλημα με τις Sony TV πιστευω. Την συγκεκριμενη ρομ την γυρισα σε 720p HDMI mode και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις λινκ για το τροφοδοτικό που λες από Κίνα;

 

θεωρητικά κάτι τέτοιο θέλεις http://www.ebay.com/itm/AC-Converter-Adapter-DC-5V-3A-15W-Power-Supply-Charger-EU-plug-DC-5-5mm-3000mA-/190972462065?pt=US_Server_Power_Supplies&hash=item2c76d883f1

και λέω θεωρητικά γιατί και αυτό που αγόρασα εγώ έλεγε 5volt αλλά ήταν 6.

Link to comment
Share on other sites

θεωρητικά κάτι τέτοιο θέλεις http://www.ebay.com/itm/AC-Converter-Adapter-DC-5V-3A-15W-Power-Supply-Charger-EU-plug-DC-5-5mm-3000mA-/190972462065?pt=US_Server_Power_Supplies&hash=item2c76d883f1

και λέω θεωρητικά γιατί και αυτό που αγόρασα εγώ έλεγε 5volt αλλά ήταν 6.

 

μονο προσοχη γιατι πολλα κινεζικα τροφοδοτικα δεν βγαζουν οσα αμπερ λενε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μένα παίζει μια χαρά το cs968 τόσους μήνες, χωρίς να κλείνει ποτέ ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

o γιατρός,

συγνώμη λάθος,

ο ηλεκτρονικός εννοούσα, μου μέτρησε τον μετασχηματιστή και δουλεύει τέλεια.

 

από βδομάδα πάω για φορμάτ

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια ποιες ειναι οι διαφορες σε αυτα τα δυο δεν μπορω να καταλαβω

εχω καταληξει να παρω αυτο

 

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Vega-S89-Amlogic-S802-2-0GHz-Quad-Core-Android-TV-BOX-2G-16G-Dual-Band-WIFI-2-4G-5G-Bluetooth4-0-XBMC---Black-324676.html

 

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Vega-S89-H-Amlogic-S802-H-Quad-Core-Android-TV-BOX-2G-16G-2-4G-5G-WIFI-Bluetooth-XBMC-Support-Dolby-and-DTS-326822.html

Ασυρματο ποντικι και πληκτρολογιο δεχονται αυτα?

Με ενδιαφερει ομως αν γνωριζει καποιος , αν υπαρχει καποιο smartbox σε αυτην την κατηγορια που ειναι το απο πανω που να βγαζει δυο εξοδους για εικονα και ηχο

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το Tronsmart Vega S89-H και το συνδεσα με hdmi αλλα δεν εχω ηχο στην τηλεοραση

Ποια ρυθμιση πρεπει να κανω επιπλεον (εχω βαλει hdmi pass)

Δοκιμασα και youtybe και δεν εχει ομαλη εικονα

Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το Tronsmart Vega S89-H και το συνδεσα με hdmi αλλα δεν εχω ηχο στην τηλεοραση

Ποια ρυθμιση πρεπει να κανω επιπλεον (εχω βαλει hdmi pass)

Δοκιμασα και youtybe και δεν εχει ομαλη εικονα

 

Έχω το ίδιο μηχάνημα και μου δίνει ήχο στην τηλεόραση μέσο του HDMI (HDMI passthrough).

Build number:104k4

Τσέκαρε πιο firmware έχει.

To youtube πάει μια χαρά.

Edited by kroumel
Link to comment
Share on other sites

Και μενα 104k4 ειναι

εκδοση kernel 3.10.33

24/5/2014

Σε ολα τα βιντεο (usb,xbmc ,internet) δεν υπαρχει ομαλη κινηση

 

Μηπως θελει καποια ρυθμιση ?

Edited by skyros
Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια ποιες ειναι οι διαφορες σε αυτα τα δυο δεν μπορω να καταλαβω

εχω καταληξει να παρω αυτο

 

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Vega-S89-Amlogic-S802-2-0GHz-Quad-Core-Android-TV-BOX-2G-16G-Dual-Band-WIFI-2-4G-5G-Bluetooth4-0-XBMC---Black-324676.html

 

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Vega-S89-H-Amlogic-S802-H-Quad-Core-Android-TV-BOX-2G-16G-2-4G-5G-WIFI-Bluetooth-XBMC-Support-Dolby-and-DTS-326822.html

Ασυρματο ποντικι και πληκτρολογιο δεχονται αυτα?

Με ενδιαφερει ομως αν γνωριζει καποιος , αν υπαρχει καποιο smartbox σε αυτην την κατηγορια που ειναι το απο πανω που να βγαζει δυο εξοδους για εικονα και ηχο

 

Παιδια εχουμε καμια βοηθεια για εδω? Ευχαριστω

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...