Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα ρε παιδια δεν εχουμε πει ποτε DHL κλπ αλλα μονο απλο ταχυδρομειο?
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παράγγειλα αυτό:

http://www.aliexpress.com/snapshot/6106790254.html

πρέπει να αγοράσω τροφοδοτικό???

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παράγγειλα αυτό:

http://www.aliexpress.com/snapshot/6106790254.html

πρέπει να αγοράσω τροφοδοτικό???

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Καλυτερα παρε αυτο να μπορεις να βαζεις και usb δισκους χωρις εξωτερικη τροφοδοσια.

http://www.ebay.com/itm/351044037764?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

τροφοδοτικό δεν είχε το πακέτο!

και στην περιγραφή λέει ότι δουλεύει χωρίς τροφοδοτικό αλλά μπορεί να προκαλέσει reboot

"This Quad Core device require more power, please make sure you connect at least 5V/1.5A USB power adapter to this item. We recommend you connect 5V/2A power adapter. Otherwise you may met rebooting problem."

Μου ήρθε και δεν μπορώ να το δοκιμάσω!!!

 

Τροφοδοτικό έχει στο πακέτο. Αν δεν είναι αρκετά δυνατό αυτό που έχει, πάρε ένα 5v 2a

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ok!!!Μια χαρά δουλεύει!!έβαλα το φορτιστή του κινητού!!

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν κρατήσει το minix neo x8-h στο τελωνείο. @#//'::^$^"

Μου το έστειλαν με ups και με πηραν τηλέφωνο και λένε οτι τα έξοδα εκτελωνισμου είναι πληρωμενα από τον αποστολέα αλλά για να το εκτελωνισουν θέλουν να τους στείλω απόδειξη από paypal (δεν έχω) ή να τους στειλει ο αποστολέας το αυθεντικό τιμολόγιο και όχι το αντίγραφο. Τι κάνω? Και ετοίμαζα ένα review με τα όλα του :'(

Με μια παλιά απόδειξη από PayPal και λίγο photoshop για ποσά και ημ/νίες, κάνεις την δουλειά σου, IMHO...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τον τρόπο αποστολής τον επέλεξε ο αποστολέας, πάντως όσες φορές μου έχουν έρθει πράγματα με dhl ποτέ δεν εχουν κολλήσει στο τελωνείο. Με την ups πρώτη φορά παίρνω κάτι και κόλλησε κατευθείαν τελωνείο

 

Τροφοδοτικό έχει στο πακέτο. Αν δεν είναι αρκετά δυνατό αυτό που έχει, πάρε ένα 5v 2a

Έχω 2 στις 2 αποτυχημένες με DHL, 3 στις 3 επιτυχημένες με EMS καθώς και πάρα πολλές με Singapore post.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Με μια παλιά απόδειξη από PayPal και λίγο photoshop για ποσά και ημ/νίες, κάνεις την δουλειά σου, IMHO...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω 2 στις 2 αποτυχημένες με DHL, 3 στις 3 επιτυχημένες με EMS καθώς και πάρα πολλές με Singapore post.

 

Θα αστειευεσαι φυσικα στο 1ο..........την πλαστογραφια την ξερεις,και τις νομικες ποινες.....??:X

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα τηλέφωνο εχθές και τους γ&@/#α το σπίτι καθώς το σήκωσε μία η οποία δεν πίστευε οτι η minix μου το έστειλε χωρίς να πληρώσω και ουσιαστικά δεν τίθεται θέμα να πληρώσω έξοδα εκτελωνισμού αλλά εκείνη εκειιιι να πληρώσω. Μου έστειλε 2 φόρμες να συμπληρώσω και μου είπε οτι Δευτέρα θα εκτελωνιστεί και Τρίτη θα το έχω. Ούτως η άλλως και να πληρώσω εκτελωνισμό η minix μου είπε οτι θα μου δώσει αυτά τα χρήματα πίσω. Αν τελικά πληρώσω όμως παραπάνω από το φ.π.α η ups θα φάει καταγγελία γιατί για προϊόντα εκτός Ευρωπαϊκής ένωσης με αξία εως 150 ευρώ πληρώνεις μόνο τον φ.π.α

 

Φιλε μου εσυ να πας με το γραμμα του νομου να εισαι σφαιρικα καλυμενος,οποτε να μην μπορει κανεις να σου κουβεντα.:)

Ενα ειναι σιγουρο εσυ θα δικαιωθεις τελικα..........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει η δυνατοτητα να τσεκαρεις τον πολυκαναλο ηχο απο XBMC και στην HDMI και στην οπτικη θα σου ημουν υποχρεος (και συνδιαστικα αν γινεται με HDMI->TV & S/P DIF -> AMP)

Ευχαριστω

 

Φίλε το τσέκαρα και συνδιαστικα. Δεν έχει κανένα θέμα το s89-h. Επίσης όταν παίζει κάποιος player η ακούω διαδίκτυακο ραδιόφωνο και παράλληλα ανοίξω το XBMC δυναμώνει ο ήχος περισσότερο χθες όμως συνέβη το εξής. Δεν είχα καθόλου ήχο. Επίσης κόλλαγε πολύ η οθόνη. Δοκίμασα τα πάντα. Τελικά το έκλεισα το έβγαλα από την μπριζα για λίγο και επανήλθε. Με χάλασε λίγο αυτό

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα τηλέφωνο εχθές και τους γ&@/#α το σπίτι καθώς το σήκωσε μία η οποία δεν πίστευε οτι η minix μου το έστειλε χωρίς να πληρώσω και ουσιαστικά δεν τίθεται θέμα να πληρώσω έξοδα εκτελωνισμού αλλά εκείνη εκειιιι να πληρώσω. Μου έστειλε 2 φόρμες να συμπληρώσω και μου είπε οτι Δευτέρα θα εκτελωνιστεί και Τρίτη θα το έχω. Ούτως η άλλως και να πληρώσω εκτελωνισμό η minix μου είπε οτι θα μου δώσει αυτά τα χρήματα πίσω. Αν τελικά πληρώσω όμως παραπάνω από το φ.π.α η ups θα φάει καταγγελία γιατί για προϊόντα εκτός Ευρωπαϊκής ένωσης με αξία εως 150 ευρώ πληρώνεις μόνο τον φ.π.α

μα το πρόβλημα δεν είναι ο φπα, αλλά τα έξοδα εκτελωνισμού.

για αυτά είναι που φωνάζουμε.

χωρίς αυτά τα, υπέρογκα, έξοδα οι περισσότεροι δεν θα είχαμε πρόβλημα να πληρώσουμε το νόμιμο τελωνείο.

και δυστυχώς η καταγγελία σου δεν θα έχει βάση και αποτέλεσμα.

 

ΠΟΤΕ! με ups,dhl,fedex.

ΠΟΤΕ!

ΠΟΤΕ!

 

 

ΥΓ το ξέρω οτι το ξέρεις και δεν επέλεξες εσύ τρόπο αποστολής. απλά το επαναλαμβάνω σε κάθε ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν με απλο ταχυδρομειο δεν ερθει ποτε? Σκεφτομαι και εγω να κανω παρραγελια τις επομενες μερες, με καμια courier δηλαδη ή ειναι θεμα τυχης?
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν με απλο ταχυδρομειο δεν ερθει ποτε? Σκεφτομαι και εγω να κανω παρραγελια τις επομενες μερες, με καμια courier δηλαδη ή ειναι θεμα τυχης?

 

 

Οι αγορές από Κίνα θέλουν υπομονή .Γιατι να χαθεί; Αν προκύψει οτιδήποτε κανείς dispute ( εννοείται οτι έχεις πληρώσει με paypal ) .Με courier οι πιθανότητες δεν ειναι υπέρ σου. Δεν υπάρχει λόγος να πάρεις το ρίσκο ...

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα του BT919 για μερικές ερωτήσεις..Καταρχήν να πω ότι έχω πάθει πολιτισμικό σοκ μιας και είναι η πρώτη μου επαφή με Android TV box...Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει εν συντομία πως δουλεύει το MIRACAST??Έχω το LG G2 και αν κατάλαβα καλά μπορώ να προβάλω το περιεχόμενο του κινητού μου, youtube, fotos, videos στην tv...Μια μικρή βοήθεια να αρχίσω θα μου ήταν εξαιρετικά χρήσιμη...Ευχαριστώ πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το τσέκαρα και συνδιαστικα. Δεν έχει κανένα θέμα το s89-h. Επίσης όταν παίζει κάποιος player η ακούω διαδίκτυακο ραδιόφωνο και παράλληλα ανοίξω το XBMC δυναμώνει ο ήχος περισσότερο χθες όμως συνέβη το εξής. Δεν είχα καθόλου ήχο. Επίσης κόλλαγε πολύ η οθόνη. Δοκίμασα τα πάντα. Τελικά το έκλεισα το έβγαλα από την μπριζα για λίγο και επανήλθε. Με χάλασε λίγο αυτό

 

Φιλε koukloukou κατ'αρχην σε ευχαριστω για το feedback.Ειχα διαβασει ή στο XDA ή στο freaktab οτι ο πολυκαναλος ηχος μεσω οπτικης (σε συνδεση HDMI->TV & S/PDIF-> AMP) οτι εβγαζε παρασιτα (static σε Dolby Digital & DTS οπως ανεφερε ο poster).Προφανως ή κατι ειχε κανει λαθος ή το διορθωσανε.

Οσο για το δευτερο με το κολλημα....στην μικρη ενασχοληση μου με τα αντροιντ εχω καταληξει οτι μερικες φορες και αυτα εχουν τα ιδια "στραβα" με ενα PC...και θελουν που και που το reboot τους!!!

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Φιλε koukloukou κατ'αρχην σε ευχαριστω για το feedback.Ειχα διαβασει ή στο XDA ή στο freaktab οτι ο πολυκαναλος ηχος μεσω οπτικης (σε συνδεση HDMI->TV & S/PDIF-> AMP) οτι εβγαζε παρασιτα (static σε Dolby Digital & DTS οπως ανεφερε ο poster).Προφανως ή κατι ειχε κανει λαθος ή το διορθωσανε.

Οσο για το δευτερο με το κολλημα....στην μικρη ενασχοληση μου με τα αντροιντ εχω καταληξει οτι μερικες φορες και αυτα εχουν τα ιδια "στραβα" με ενα PC...και θελουν που και που το reboot τους!!!

 

Ναι μάλλον το διόρθωσαν. Διότι και το δικό μου το καθυστέρησαν δέκα μέρες για να μου βάλουν νέο firmware. Και στο soundbar που το συνδέσα κανένα παράσιτο. Με οπτική μόνο. Και το XBMC κολλάει πάντως. Ίσως πρέπει να βάλω άλλη έκδοση.

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, καλορίζικο!

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το εργαλείο έφτασε μαζί με το flymouse (minix neo x8-h, neo m1) . Μια λέξη έχω να πω "ουαου"

Να περιμένετε unboxing και review τις προσεχείς μέρες

 

Mαριε καλοριζικο

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα τηλέφωνο εχθές και τους γ&@/#α το σπίτι καθώς το σήκωσε μία η οποία δεν πίστευε οτι η minix μου το έστειλε χωρίς να πληρώσω και ουσιαστικά δεν τίθεται θέμα να πληρώσω έξοδα εκτελωνισμού αλλά εκείνη εκειιιι να πληρώσω. Μου έστειλε 2 φόρμες να συμπληρώσω και μου είπε οτι Δευτέρα θα εκτελωνιστεί και Τρίτη θα το έχω. Ούτως η άλλως και να πληρώσω εκτελωνισμό η minix μου είπε οτι θα μου δώσει αυτά τα χρήματα πίσω. Αν τελικά πληρώσω όμως παραπάνω από το φ.π.α η ups θα φάει καταγγελία γιατί για προϊόντα εκτός Ευρωπαϊκής ένωσης με αξία εως 150 ευρώ πληρώνεις μόνο τον φ.π.α

 

Κανείς λάθος, επειδή την έχω πατήσει κι εγώ, πληρωνεις και τα έξοδα εκτελωνισμου η τον εκτελωνιστη (όπως θες παρτο) τα οποία μπορεί να φτάσουν και τα 100 ευρώ η περισσότερα όταν χρησιμοποιείς εταιρία κούριερ. Και δεν μιλάω για τα τέλη (φόρο) εκτελωνισμου που μπαίνουν πάνω στην αξία του αντικειμένου. Αν θες να τα γλυτωσεις αυτά μπορεις να κάνεις τον εκτελωνισμο μόνος σου.

 

Επίσης, ότι ενέργειες και να κάνεις δεν θα βρεις άκρη γιατί είναι όλα νόμιμα. Το μαγαζακι είναι καλά στημένο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα. Έχω παραγγείλει και εγω το minix 8h απο geekbuy και περιμενω να ερθει με το αγχος τελωνείου.

Απλα για όσους ενδιαφέρονται για το ιδιο μηχανημα το βρηκα και εδω

http://www.usellisell.com/android-mobile-tv/minix/pre-order-minix-neo-x8-h-amlogic-s802-h-4k-video-android-4-4-kitkat-dolby-digital-neo-m1-mouse.html

με την διαφορα οτι κανει shipping απο Αγγλια χωρίς αγχους τελωνείου.

Εαν δεν επιτρεπεται να γραψω το μαγαζι παρακαλω να διαγραφει το Post.

Link to comment
Share on other sites

Thanks για το review...

Ακόμα θέματα με τον ήχο και... beta rom; Wtf... Ευτηχώς που έχει support.

Πάντως δεν έχω καταλάβει γιατί είναι τόσο ακριβό σε σχέση με τα τα αντίστοιχα Tronsmart S89 αφού μιλάμε για περίπου το ίδιο hardware και σήγουρα δεν βλέπω κάτι στην ανάπτυξη της rom που να δικαιολογεί τα επιπλέον χρήματα.

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Το unboxing ανέβηκε μεχρι το βραδάκι θα έχω ανεβάσει και το review

 

Minix Neo X8-H Unboxing along with the Neo M1 Flymouse

 

EDIT: Ανέβηκε και το review

 

Σύντομα το χτυπάω και γω

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Η rom αναβαθμίζεται συνεχώς. Ήδη βρίσκεται στην beta 4 και μέχρι τα μέσα Ιουλίου θα βγει η final. Μέχρι στιγμής η minix προσθέτει στην rom αυτά που της ζητούν οι καταναλωτές και διορθώνει κάποια bugs. Καμία άλλη εταιρία δεν το κάνει αυτό. Όσο για την διαφορά τιμής επειδή τα έχω δει και τα 2 από κοντά, σε ποιότητα κατασκευής είναι η μέρα με τη νύχτα και επίσης η minix βγάζει μία έκδοση με το ίδιο wifi chip κλπ και ξέρεις τι αγοράζεις. Όλες οι άλλες εταιρίες (εξαιρείται η mele) βγάζουν ότι να ναι και μετά ψάχνεσαι να βρεις ποια rom θα βάλεις. Οπότε κατά μία άποψη η διαφορά τιμής δικαιολογείται

 

Αλήθεια θέλω να μάθω τι το κακό βρήκες στην ποιότητα κατασκευής του tronsmart s89? Μια χαρά είναι το μηχάνημα και αναβάθμιζεται συνέχεια.

Edited by kroumel
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα οτι το s89 έχει κακή ποιότητα κατασκευής, απλά αν δεις και τα δύο μηχανήματα από κοντά υπάρχει διαφορά

 

Άλλο "η μέρα με τη νυχτα" και άλλο το "υπάρχει διαφορά". Τέλος πάντων ας μη παίζουμε με τις λέξεις. Μου φάνηκε υποτιμητικό το σχόλιο για το μηχάνημα (που έχω και δουλεύω) που στέκεται τουλάχιστον αξιοπρεπεστατα απέναντι στον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποτιμώ κανένα μηχάνημα φίλε μου. Αν πιάσεις από κοντά το minix neo x8-h θα καταλάβεις τι εννοώ

 

Στα βιντεάκια που άνοιξες στην αρχή με τον μχ είδα κάτι θολούρες, ειδικά εκεί με τα πουλιά, γιατί;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...