Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου κάνει αποσυνδέσεις. Είμαι με την τελευταία επίσημη rom.

 

Στο κανουν και αλλες συσκευες αυτο?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1094

  • gatos814

    1294

  • makis1024

    555

  • ath156

    1819

Στο κανουν και αλλες συσκευες αυτο?
Όχι, είναι η πρώτη συσκευή που το κάνει. Κινητά, τάμπλετ και με άλλα tv box δεν έχω κανένα πρόβλημα. Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

@dr θα κατεβάσεις το απκ από το νήμα του xda, ξέχνα το play store, δεν δουλεύει εκείνη

 

Οταν πάτησα αναβάθμιση μέσα απο το viper η αναβάθμιση έγινε εκτός play.

Θα το δοκιμάσω όμως.

 

(Σε ενα άλλο με s912 μου δουλεύει κανονικά και δεν θυμάμαι να το κατέβασα εκτός play)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει αποσυνδέσεις. Είμαι με την τελευταία επίσημη rom.

Το άλφα ή το bee σου κάνει αποσυνδέσεις?

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχει βάλει κανείς libreelec σε mini m8s II?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Έχω βάλει εγώ εδώ και 5 μήνες. Σήμερα έβαλα και το 8.0.0 και φαίνεται μία χαρά. Με την 7 ήμουνα απόλυτα ευχαριστημένος. Δούλευαν όλα όσα χρειάστηκα άψογα και ήταν πολύ γρήγορο αν και έτρεχε από SD.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το άλφα ή το bee σου κάνει αποσυνδέσεις?

 

Same Sh1t...Different Day

To bee.

 

Πως μπορώ να διαχωρίσω τα bands στο ρούτερ? Διάβασα ότι αν βάλω το box να συνδέεται μόνο στα 2.4 ή μόνο στα 5GHz μπορεί να έχει καλύτερη απόδοση το wifi.

Link to comment
Share on other sites

To bee.

 

Πως μπορώ να διαχωρίσω τα bands στο ρούτερ? Διάβασα ότι αν βάλω το box να συνδέεται μόνο στα 2.4 ή μόνο στα 5GHz μπορεί να έχει καλύτερη απόδοση το wifi.

 

Δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά αν συνδεθείς με εθερνετ στο ρουτερ σου και ψάξεις λίγο τις ρυθμίσεις θα το βρεις. Νομίζω έχει να επιλέξεις το ένα ή το άλλο ή και τα δύο. Στο δικό μου beelink gt1 πάντως δεν έχω ούτε μια φορά αποσύνδεση όπως σου έχω γράψει ξανά. Δες το αυτό πιστεύω πως μετά δεν θα έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στις ρυθμίσεις του ρούτερ από το πισί αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό με 2.4/5GHz. Ένα ΖΤΕ του ΟΤΕ έχω.

 

Δεν υποστηρίζουν όλα τα router και τις δυο μπάντες . Δεν νομίζω καμία εταιρεία να δίνει router dual band.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στις ρυθμίσεις του ρούτερ από το πισί αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό με 2.4/5GHz. Ένα ΖΤΕ του ΟΤΕ έχω.

 

Μήπως να δοκιμάσεις ένα ρισετ στο ρούτερ; Κάποια στιγμή είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα με λαπτοπ και λύθηκε με ένα ρισετ , ίσως έχει να κάνει με την ip ..

Edited by jimbean
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στις ρυθμίσεις του ρούτερ από το πισί αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό με 2.4/5GHz. Ένα ΖΤΕ του ΟΤΕ έχω.

Αν έχεις το ρούτερ που δίνουν οι εταιρείες πιθανόν δεν εκπέμπει σε δύο μπάντες.Το Μόνο που μπορείς να κάνεις σε αυτή την περίπτωση είναι να δηλώσεις ένα κανάλι που να μην εκπέμπουν αλλά ρούτερ στο σημείο που έχεις το κουτί.Συνήθως είναι στο αυτόματο.Τα πιο συνηθισμένα κανάλια είναι τα 1,6 και 11.Για να δεις ποια κανάλια εκπέμπουν εκεί που είναι το κουτί σου κατέβασε κάποια εφαρμογή WiFi analyzer και μετά βάζεις στο ρούτερ κάποιο που δεν μπερδεύεται με τα υπόλοιπα.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν μπόρεσα να δω μια ταινία... Με το gt1 είμαι και στοκ ρομ. Δεν έχω εστιάσει άμα φταίει το ίντερνετ, το μποξ ή το kodi 17. Με πετούσε συνέχεια έξω κάθε λίγο και λιγάκι σε ότι addon έμπαινα, σε όποια ταινία επέλεγα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν μπόρεσα να δω μια ταινία... Με το gt1 είμαι και στοκ ρομ. Δεν έχω εστιάσει άμα φταίει το ίντερνετ, το μποξ ή το kodi 17. Με πετούσε συνέχεια έξω κάθε λίγο και λιγάκι σε ότι addon έμπαινα, σε όποια ταινία επέλεγα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χρησιμοποίησε το SPMC για να μην έχεις τουλάχιστον την απορία εάν φταίει το πρόγραμμα. Εάν μάλιστα βάλεις το skin που είχες και στο KODI δεν θα καταλαβαίνεις καν την διαφορά (εκτός βέβαια από την καλύτερη και σταθερότερη λειτουργία).

Ξέχασα να σημειώσω ότι μπορείς να έχεις άφοβα ταυτόχρονα εγκατεστημένα και το KODI και το SPMC.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Το kodi έχει καποια θέματα σταθερότητας σε κάποιους λόγω android 6 και σε κάποιους λόγω του S912. Το SPMC και το FTMC είναι ποιο σταθερά σε αυτό το κομμάτι. Υπάρχει και η επιλογή απενεργοποιησης το amcodec από τις επιλογές επιταχυνσης (σε jarvis μόνο αυτό)
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρουσα πρόταση http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_608911.html?wid=21 όχι και τιμή όμως:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρουσα πρόταση http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_608911.html?wid=21 όχι και τιμή όμως:)

Αυτό είναι το μόνο ενδιαφέρον !!! http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_609349.html?wid=21 (70000+ AnTuTu ,διπλάσιο από οτιδήποτε μέχρι τώρα , GPU: ARM Mali-T860MP4!!)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το μόνο ενδιαφέρον !!! http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_609349.html?wid=21 (70000+ AnTuTu ,διπλάσιο από οτιδήποτε μέχρι τώρα , GPU: ARM Mali-T860MP4!!)

 

δεν έχεις άδικο, εγώ το παραπάνω το πόσταρα γιατι εκτός από τα δυνατά spec πέρνει και 2,5 δίσκο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω καλο box (8 core?), μεχρι 70€ απο ευρωπαικη αποθηκη γιατι ο φιλος βιαζεται λιγο.

Καθε ιδεα ευπροσδεκτη :rolleyes:

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω καλο box (8 core), ανεξαρτητου τιμης απο ευρωπαικη αποθηκη και εκτος gearbest.

Καθε ιδεα ευπροσδεκτη :rolleyes:

Αφού δεν σε ενδιαφέρει η τιμή απλά αγόρασε των βασιλιάς των tv box !!! https://www.nvidia.com/en-us/shield/shield-tv/

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν σε ενδιαφέρει η τιμή απλά αγόρασε των βασιλιάς των tv box !!! https://www.nvidia.com/en-us/shield/shield-tv/

Καλα, μην ειμαστε και υπερβολικοι. Για κανα καλο κνεζικο ελεγα να παραγγειλω για φιλο μου :lol:

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν σε ενδιαφέρει η τιμή απλά αγόρασε των βασιλιάς των tv box !!! https://www.nvidia.com/en-us/shield/shield-tv/

Με τους οποίους περιορισμούς όμως

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Απλα για την ιστορια,εχω στησει ενα GIGABYTE GB-BACE-3150,με ssd και 4gb ram,μαλιστα αυτην την στιγμη ειναι και dual boot,windows 10-android 7,εννοειται οτι τρεχει τα παντα χαλαρα....τελικο κοστος 150 ευρο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με τους οποίους περιορισμούς όμως

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περνάς custom rom με pure Android και τέλος οι περιορισμοί !! Είναι μια επένδυση !

Link to comment
Share on other sites

Απλα για την ιστορια,εχω στησει ενα GIGABYTE GB-BACE-3150,με ssd και 4gb ram,μαλιστα αυτην την στιγμη ειναι και dual boot,windows 10-android 7,εννοειται οτι τρεχει τα παντα χαλαρα....τελικο κοστος 150 ευρο.:)

Έχεις κάποιο link με λεπτομέρειες για το dual boot με Android?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...