Jump to content

Huawei Ascend G300


valsam
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 395
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποια custom ρομ προτεινετε η οποια να κανει και overclocking?

 

http://www.modaco.com/topic/360515-jb-422-cyanogenmod-101-rom-nightlies-now-available/

Edited by vazos

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

αυτην εβαλα!με ζορισε λιγο,αλλα τα καταφερα

:):shifty:

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα,

 

εχω αυτο το κινητο εδω και ενα χρονο και ειμαι αρκετα ευχαρηστημενος...Μεχρι στιγμης , δεν ειχα κανενα προβλημα , απλα πιστευω οτι ηρθε η ωρα να του βαλω μια custom rom για να εχω ενα κλικ περισσοτερη γρηγοραδα στο κινητο...

Μιας και εχω να ασχοληθω κανα 2 χρονια με custom roms (απο τοτε που ειχα το θρυλικο Blade και του ειχα αλλαξει τα φωτα,καθε βδομαδα και αλλη rom) ...

 

Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω εαν υπαρχει καποιος τροπος σε περιπτωση που δεν ειμαι ευχαριστημενος με την CyanogenMod, να επαναφερω το τηλεφωνο στην μαμα του εκδοση? (Καποιος οδηγος δηλαδη) ...

 

Ευχαριστω προκαταβολικα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

εχω αυτο το κινητο εδω και ενα χρονο και ειμαι αρκετα ευχαρηστημενος...Μεχρι στιγμης , δεν ειχα κανενα προβλημα , απλα πιστευω οτι ηρθε η ωρα να του βαλω μια custom rom για να εχω ενα κλικ περισσοτερη γρηγοραδα στο κινητο...

Μιας και εχω να ασχοληθω κανα 2 χρονια με custom roms (απο τοτε που ειχα το θρυλικο Blade και του ειχα αλλαξει τα φωτα,καθε βδομαδα και αλλη rom) ...

 

Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω εαν υπαρχει καποιος τροπος σε περιπτωση που δεν ειμαι ευχαριστημενος με την CyanogenMod, να επαναφερω το τηλεφωνο στην μαμα του εκδοση? (Καποιος οδηγος δηλαδη) ...

 

Ευχαριστω προκαταβολικα...

 

Για οδηγίες για rooting και ξεκλείδωμα bootloader κοίταξε στο huaweig300.com

 

Αν δεν μείνεις ευχαριστημένος σαφώς και μπορείς να γυρίσεις σε στοκ.

Αν θες την άποψη μου, φλασαρε την CM10.1 R4 non swapped του Joestone (θα την βρεις στο modaco.com)

Κι εγώ αυτήν έχω και πρώτη φορά το κινητό μου τρέχει τόσο καλά. (έχω αλλάξει καμιά 25 Roms).

 

Αν χρειαστείς βοήθεια στείλε ΠΜ ή απάντησε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητό φοράει πλεον την cyanogenmod 10 (τελευταία nightly) και έχει σημαντική διαφορά !!του εκανα και oc στα 1,2 GhZ... Θα ήθελα να του κάνω κ λίγο παραπανω αλλά το πρόγραμμα τόσο μου βγάζει μax..Αύριο θα πω περαιτέρω εντυπώσεις.. .καλό βράδυ!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητό φοράει πλεον την cyanogenmod 10 (τελευταία nightly) και έχει σημαντική διαφορά !!του εκανα και oc στα 1,2 GhZ... Θα ήθελα να του κάνω κ λίγο παραπανω αλλά το πρόγραμμα τόσο μου βγάζει μax..Αύριο θα πω περαιτέρω εντυπώσεις.. .καλό βράδυ!!

 

Ρε δοκίμασε την 10.1 του joestone και θα με θυμηθείς...

Link to comment
Share on other sites

παιδες ταιριαζουν αυτες οι ρομ στο κινητο μου y300?

 

Όχι... Το κινητό σου παίρνει μόνο roms που είναι για το y300 και το G500.

 

Μην επιχειρήσεις να φλασάρεις ρομ που δεν είναι για το κινητό σου γιατί πολλά μπορεί να πάνε στραβά...

Link to comment
Share on other sites

Όχι... Το κινητό σου παίρνει μόνο roms που είναι για το y300 και το G500.

 

Μην επιχειρήσεις να φλασάρεις ρομ που δεν είναι για το κινητό σου γιατί πολλά μπορεί να πάνε στραβά...

ολες οι ρομτου g500 ταιριαζουν στο κντ μου??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητό φοράει πλεον την cyanogenmod 10 (τελευταία nightly) και έχει σημαντική διαφορά !!του εκανα και oc στα 1,2 GhZ... Θα ήθελα να του κάνω κ λίγο παραπανω αλλά το πρόγραμμα τόσο μου βγάζει μax..Αύριο θα πω περαιτέρω εντυπώσεις.. .καλό βράδυ!!

 

 

 

μια βοηθεια γιατι εχω σκασει..δε βρισκω πουθενα οδηγιες για να βαλω κι εγω την ιδια εκδοση. Εσυ απο που βρηκες τις οδηγιες για να κανεις τη διαδικασια αυτη?

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως διακοπτω τις αυτοματες ενημερωσεις των εφαρμογων?οποτε συνδεομαι σε wifi ξεκινουν ενημερωσεις

 

Άνοιξε το Play Google

Μετά πάνε settings > auto update apps > do not auto update apps

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια γιατι εχω σκασει..δε βρισκω πουθενα οδηγιες για να βαλω κι εγω την ιδια εκδοση. Εσυ απο που βρηκες τις οδηγιες για να κανεις τη διαδικασια αυτη?

 

Καλημερα, εδω θα βρεις αναλυτικους οδηγους για το πως να κανεις root , να ξεκλειδωσεις bootloader και οτιδηποτε εχει σχεση με custom roms : http://huaweig300.com/ .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εδω θα βρεις αναλυτικους οδηγους για το πως να κανεις root , να ξεκλειδωσεις bootloader και οτιδηποτε εχει σχεση με custom roms : http://huaweig300.com/ .

 

 

 

σε ευχαριστω πολυ...την εβαλα την εκδοση αλλα μου φαινεται εχει κατι μικροπροβληματα

πχ.μερικες φορες η ανταποκριση του συστηματος δεν ειναι απολυτως στρωτη , το bsplayer δεν δουλευει και μερικες αλλες εφαρμογες δεν ανοιγαν καν..

 

Ισως τελικα αλλαξω παλι στην επισημη ICS...

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω τι φταει αλλα δεν υπαρχει πλεον στο κινητο η εφαρμογη πλοηγησης.πως μπορω να τη βρω ή να τη κατεβασω παλι?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ειπα να γραψω τις εντυπωσεις μου απο την custom rom που εβαλα..

( ειναι η CyanogenMod 10.1-20130825-nightly-u8815 και εχω κανει ολα τα updateς της )

 

Αρχικα ολα δουλευαν μια χαρα...ειχα και το swipe να γραφω μηνυματα και ολα καλά (λιγο καλυτερα απο την ics tis HUAWEI) με μονο προβλημα την εντυπωση που μου εδινε η καμερα οτι δεν ειναι τοσο καθαρη σε σχεση με το πως ηταν πριν.

 

Με τα τελευταια updates ομως εχω αρκετα θεματα...δεν μου δουλευει καθολου το playstore , δε μου δουλευει το swipe και μερικες φορες ανοιγοκλεινει .

 

Συμπερασμα..βαλε την ics να χεις το κεφαλι σου ηρεμο ή την custom αλλα ΜΗΝ κανεις κανενα update ........

Link to comment
Share on other sites

Θελω κι εγω να πω τις εντυπωσεις μου απο το κινητο.

 

Αρνητικα.

Ειναι βαρυ. Κουραζει το χερι μου.

Το κουμπι ξεκλειδωματος ειναι σε αβολη θεση. Δεν ειναι ουτε στην ακρη ουτε στο κεντρο.

Η οθονη ειναι λιγο θολη. Δεν γινεται αισθητο εκτος αν γινει συγκριση με αλλο κινητο.

Αδυναμη καρτα γραφικων. Δεν παιζει hd video.

Μετρια καμερα.

Δεν εχει λειτουργια δικτυου μονο 3g.

Το touch ειναι ακριβες αλλα οχι αρκετα ευαισθητο. Πολλες φορες παταω αλλα δεν δεχεται την εντολη.

 

Θετικα

Καλη διαρκεια μπαταριας. Κραταει ανετα μια μερα.

Ωραιο design. Δεν φαινεται χονδροκομενο σαν κινητο

Πολυ δυνατο και καλης ποιοτητας το ηχειο για αναπαραγωγη μουσικης

Υψηλο κοντραστ οθονης

Ευαναγνωστη οθονη σε συνθηκες ηψηλου εξωτερικου φωτισμου

 

Εχω την cyanogenmod 10.1 (jelly bean) και το κινητο ειναι ταχυτατο. Καμια σχεση αλλα μονοπυρηνα κινητα που κατα κανονα κολλανε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Άλλαξα εχτές την οθόνη του G300... Όλα καλά για καμιά ώρα όπου και το κινητό ξαφνικά άρχισε επανεκινήσεις μόνο του. Μπήκα σε hardware reset με σκοπό wipe, factory restore αλλά μετά από λίγο ξανά επανεκκίνηση. Κατευάζω Β952 update.app για να το περάσω από sdcard αλλά ενώ κάνει unpacking δεν περνάει το install βγάζοντας installation failed. Ότι και να έχω προσπαθήσει δεν μπορεί να εκκινήσει το κινητό.

 

1ον) πως μπορώ να εντοπίσω αν η B952 είναι σωστή έκδοση που περνάω ?

2ον) υπάρχει κάποιο site που να δίνει άλλες version (πχ στο official της huawei την Β934 δεν την έχουν πια..)

 

Έχει τύχει αυτό σε κάποιον άλλον?

 

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Το εχει ενας φιλος στο εξωτερικο σε εταιρια της σερβιας. Μολις εβαλε την ελληνικη του sim κλειδωσε η συσκευη.

 

Υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσει;

Εμεινε χωρις συσκευη και επαθε στερητικο συνδρομο....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα. Αν σβήσω την εσωτερική μνήμη του θα χάσω τα προγράμματα ή αποθηκεύονται αλλού; Από τότε που έβαλα την έκδοση 4.0 δεν υπάρχει η επιλογή για συντομεύσεις στην επιφάνεια όταν κρατάω το δάχτυλο πατημένο. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend G300

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...