Jump to content

Huawei Ascend G300


valsam
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω ένα θέμα με τη συσκευή μιας φίλης. Το κινητό δεν bootάρει. Με το που βγάζει το λογότυπο της huawei τραβάει σκάλωμα και μετά από λίγο κάνει επανεκκίνηση και ξανά και ξανά. Το πρόβηλμα είναι ότι δεν το αναγνωρίζει όυτε στη σουίτα για να προσπαθήσει να κάνει επιδιόρθωση λογισμικού. Καμιά ιδέα κανείς; Μην πάει χαμένη η συσκευή... :p

 

Ανάμεσα στα άλλα βγάζει και μερικά...

 

E:failed to mount/ cache (Invalid argument)

E:cant mount/cache/recovery/comand

E:cant mount/data/fota/ipth-muc.prop

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 395
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, εντυπώσεις από την στοκ ρομ+ , όπως λέγεται. Είναι πολύ καλή και η μπαταρία κρατάει όπως παλιά δηλαδή 2 μέρες με φουλ χρήση στα πάντα. Επίσης έχει μονίμως 170 μέχρι και 195!!! mb ελεύθερα η ram. Το ερωτεύτηκα το τηλέφωνο!
Link to comment
Share on other sites

Μμμμ, μου λεει οτι δεν υπαρχει καρτα sd οταν προσπαθω να ανοιξω τη γκαλερι. Αλλαξα καρτα και λεει παλι το ιδιο. Καμια ιδεα;

 

Δοκίμασε να πας: Ρυθμίσεις-->Αποθηκευτικός χώρος--> Επέλεξε την SD ως default storage device.

 

Πόσταρε τα αποτελέσματά σου!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως σας έχει τύχει αυτό; Όταν έχω συνδέσει τα ακουστικά του ο ήχος κλήσης αν με πάρουν τηλέφωνο πέφτει στη μισή ένταση από την προεπιλεγμένη, με αποτέλεσμα να μην το ακούω; Τι έκανα πάλι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σκέφτομαι να αγοράσω το G300. Τι λέει σαν κινητό; Οι αναφορές που υπάρχουν μιλούν με ιδιαίτερα κολακευτικά λόγια.

Ποια είναι τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα που έχετε συναντήσει από την μέχρι τώρα χρήση του;

Αν το αγοράσω από την Wind, θα είναι branded; Θα έχω κάποιο πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις (ή με οτιδήποτε άλλο) ή να προτιμήσω να το πάρω από κάποιο σκρουτζομάγαζο;

Η έκδοση 2.3 που φοράει είναι καλή ή παρουσιάζει προβλήματα;

Κάτι άσχετο (αλλά σχετικό και χρήσιμο): υπάρχει η δυνατότητα να συνδεθεί με στικάκι και να μεταφέρεις αρχεία στο κινητό; (usb on the go).

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σε ολους. Μια χαρα το κινητο αλλα μεχρι στιγμης εχω δει 2 προβληματα. Δεν ξερω αν ενοχλουν και άλλους ή αν υπαρχει λύση:

1. Εχει να κανει γενικα με το Android 4. Εαν το συνδεσεις σε USB και μετα το βγαλεις χανει ολα τα custom ringtones (εκτος αν εισαι rooted και τα βαλεις τα ringtones σε Internal memory).

2. Στο Huawei keyboard οταν εισαι σε Web browser βγαζει αντι για το tab space το .com. Ολοι οι browsers (εκτος απο Opera) εχουν ενσωματωμενο search και address. Πως θα βαλεις το κενο οταν ψαχνεις? To Android keyboard δεν εχει ελληνικά και απο οτι ειδα το TouchPal keyboard δεν είναι συμβατο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε στο πρόβλημα 1 δεν μπορώ να σε βοηθήσω, αλλά στο δεύτερο θέμα με το κενό δοκίμασε στο Huawei Keyboard να δοκιμάσεις να πατήσεις το πλήκτρο των σημείων στίξεως, εμένα εκεί βγάζει το κενό σε Ascend P1 όμως αλλά πιστεύω να είναι παρόμοια.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση αλλα δεν μπορώ να βρώ το πληκτρο (αν υπαρχει). Αυτο παρακατω ειναι το πληκτρολογιο που φαινεται σε κατασταση browser. Ποιο εναι το space??

http://www.episkevh.gr/huawei-kb.jpg

http://www.episkevh.gr/huawei-kbgr.jpg

Edited by socmaster
προσθηκη εικονας
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση αλλα δεν μπορώ να βρώ το πληκτρο (αν υπαρχει). Αυτο παρακατω ειναι το πληκτρολογιο που φαινεται σε κατασταση browser. Ποιο εναι το space??

Δεν εχω αυτο το τηλεφωνο. Πατησε εκει που ειναι το γραναζι με τη φατσουλα και ψαξε στις ρυθμισεις για να αλλαξεις(αν υπαρχει) το πληκρο .com σε space :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εχω ενα μικρο θεμα,οταν συνδεω το τηλεφωνο στον υπολογιστη για μεταφορα αρχειων απο το τηλεφωνο στον υπολογιστη δεν βρισκω τον φακελο με τις φωτο.

εχω προεπιλογη την καρτα sd σαν αποθηκευτικο χωρο.

μπορω να ανασυρω τις φωτο μονο απο windows οπου την βλεπουν την καρτα σαν αποθηκευτικο χωρο φωτογραφικης μηχανης .

ξερουμε ποιο φακελακι ειναι αυτο???

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση, τα 2.5 GB internal memory μπορουν να χρησιμοποιηθουν και για apps και για storage?

 

Ρωταω γιατι θελω να βαλω τα apps στη memory του κινητου και τη μουσικη σε μια sd card.

(μην δινω τα κερατα μου για sd card με μεγαλες ταχυτητες)

Link to comment
Share on other sites

Babis_N Ευχαριστώ, αλλα με το *#123 με παει σε numeric πληκτρολογιο. Εκει εχει το κενο αλλα πρεπει να πηγαινεις μπρος πισω
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι πολυ καλο,αν εξαιρεσουμε αυτο που ισχυει σε ολα τα smartphones με τη μπαταρια που τελειωνει γρηγορα οταν εισαι στο ιντερνετ.Βρήκα σε ένα πολυκαταστημα ενα φορητο φορτιστη στα 5 V και 1500mAh,για να σωζεις τη κατασταση οταν το κινητο ξεμενει απο μπαταρια...Ομως στις προδιαγραφες του φορτιστη που παρεχεται στη συσκευασια του κινητου γραφει 5V 1000 mAh...ξερει κανεις αν υπαρχει κινδυνος να καει το κινητο αν χρησιμοποιησω τον φορτιστη που βρηκα στα 1500mAh???? Μίλησα με την Huawei Hellas και μου ειπαν οτι δε θα εχω προβλημα,αλλα θελω και μια δευτερη αποψη...
Link to comment
Share on other sites

Οταν βαζεται πολη Athinai στο AccuWeather σας βγαζει κατι η δεν βρισκει τιποτα??

 

Μίλησα με την Huawei Hellas και μου ειπαν οτι δε θα εχω προβλημα,αλλα θελω και μια δευτερη αποψη...

Ποιο ειναι το τηλεφωνο ή το email της Huawei Hellas ??

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους.

 

Εδω και λιγες ημερες εχω το g300 με ics. Ολα καλα μεχρι πριν λιγο που πηγα να το χρησιμοποιησω και ειδα την οθονη κλειστη και να μην ανοιγει. Ηξερα οτι απο μπαταρια ειμαι γεματος και ετσι την εβγαλα και την επανατοποθετησα μηπως ειχε κολλησει. Ανοιγει το κινητο. Δειχνει την εικονα με το λογοτυπο huawei ascend και μετα απο λιγα δευτερολεπτα κλεινει και δεν ανταποκρινεται σε καμια ενεργεια. Οσες φορες και αν δοκιμασα να βγαλω την μπαταρια και να το ανοιξω παλι τα ιδια. Δοκιμασα να μπω σε recovery pwr btn+vol up) αλλα δεν κανει τιποτα. Ανοιγει η εικονα με το λογοτυπο και παραμενει εκει.

 

Το κινητο εχει μαμα ρομ και δεν ειναι rooted. Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει γίνει για κάποιο λόγο soft bricked. Άμα θες μπορώ να σου πω πως να βάλεις cmw αλλά υπάρχει περίπτωση να φταίει κάτι άλλο όποτε θα χάσεις την εγγύηση. Καλύτερα πάντο από εκεί απ όπου το πήρες για να το κοιτάξουν.
Link to comment
Share on other sites

Θα ειχα μπει στη διαδικασια αυτη αλλα δεν θελω ακριβως λογω εγγυησης. Αυτο που προσπαθω τωρα ειναι να περασω την μαμα ρομ (ics) με vol up+vol down+pw. Kαι ενω ξεπακεταρει και ολα δειχνουν ενταξει, λιγη ωρα αφου ξεκινησει η εγκατασταση βγαζει μηνυμα setup failed.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα θέλω να ρωτήσω πως θα μπορέσω να περάσω από την αρχή

την custom ΡΟΜ μπέικα στο site και είδα αυτό

 

HUAWEI Ascend G300 firmware(U8815-1,Android 4.0,V100R001C00B952CUSTC249D001,Serbia Telekom)

G300 U8815 4.0 upgrade , Serbia Telekom

αλλά αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι πρέπει αυτό το αρχείο να το βάλω μέσα στο κινητό…

δεν έχω Micro SD… κάποια λύση έναν οδηγό να περάσω την ics

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend G300

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...