Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω βρε παιδια αλλα παρα την πρωτη χλιαρη μου αντιδραση,οσο περναει ο καιρος και το χαζευω στο διαδυκτιο τοσο πιο πολυ το ερωτευομαι!!! Ειδικα αυτο το λευκο ειναι απιστευτο!

 

Για να είμαστε δίκαιοι σε αυτό φταίμε εμείς και όχι η Samsung. Το κινητό είναι αστέρι αν το εξετάσεις αντικειμενικά. Απλά εμείς πλάσαμε με τη φαντασία μας ένα ιδανικό κινητό και είχαμε την απαίτηση η Samsung να μας το προσφέρει. Ευτυχώς ή δυστυχώς όμως δεν λειτουργεί έτσι το πράγμα.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πηγα σημερα σε ενα φιλο που εχει καταστημα 'Γερμανος' και μου ειπε οτι 99% θα κανει 700 € εδω. πολλα τα λεφτα. Αλλα η τρελα μας ειναι μεγαλυτερη!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα περιμένω λιγάκι όσο και αν το θέλω... λίγο οι παιδικές ασθένειες, λίγο η καλύτερη τιμή οπότε κάνω υπομονή. Τώρα αν ήμουν σαν μερικούς απο σας και είχα δώσει την συσκευή μου ναι δεν θα μπορούσα με τίποτα να περιμένω :p

Πάντως από το S2 έχει vast improvements... άλλο τηλέφωνο τώρα αυτό μπορεί να το ξεχωρίσει ο καθένας :) Καλύτερη μπαταρία, μεγαλύτερη οθόνη, glonass support, καλούδια διαφόρων ειδών.. τώρα οπτικά πρέπει να το δω από κοντά... εξακολουθεί να μην μου κάθεται στο μάτι :blink:

Α επίσης θα έπαιζα μπάλα για 32Gb... δεν συγκρίνεται η on board μνήμη με την καλύτερη external!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα σε ενα φιλο που εχει καταστημα 'Γερμανος' και μου ειπε οτι 99% θα κανει 700 € εδω. πολλα τα λεφτα. Αλλα η τρελα μας ειναι μεγαλυτερη!!!!

Πάλι παραεισαγωγή θα το πάρουμε....

Με την τιμή στη Γερμανία και την αναπροσαρμογή λόγο διαφοράς ΦΠΑ, θα πρέπει να κοστίζει κάτω από 610 Ευρώ. (το 16άρι).

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πάρω το μπλέ. Το μπλέ στα χέρια του Γάλλου ήταν πιό classy απο το λευκό του κορεάτη και της "γκόμενας"

Οσο για το "Inspired by Nature", εμένα το πρώτο πράμα που μου ήρθε στο μυαλό ήταν

:lol::lol::lol::rotfl:

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα σκοπευω να το χτυπησω,αν ολα πανε καλα και δεν εχουμε παλι θεματα οπως με το s2 (κιτρινιλες στν οθονη,σταμπες στη καμερα,υπερθερμανση κτλ),τελος καλοκαιριου και παλι αγγλικο μοντελο γιατι αφενως η Αγγλια θα ειναι απ'τις πρωτες χωρες που θα το εχει,αποτε οι τιμη στα e-shop της θα εχει πεσει καπως μετα απο 2-3 μηνες και αφετερου με το s2 απο αποψη αναβαθμισεων εμεινα σχετικα ευχαριστημενος
Link to comment
Share on other sites

και led indicator...μάλιστα!!!βασικά δεν του λείπει τίποτα απολύτως,έχει τα πάντα...σαν πρώην κάτοχος SII,μπορώ να πω ότι είναι ένα κινητό που θέλω να πάρω και ας έχω το One X τώρα,ναι μεν σχεδιαστικά το design του Χ θεωρείται καλύτερο,παρ'όλα αυτά,αν το πιάσουμε εσωτερικά,θεωρώ ότι υπερτερεί κατά πολύ.

Η φαντασία μας οδήγησε μακριά και περιμέναμε και εγώ δεν ξέρω τί (όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω),όμως όσο το βλέπεις,τόσο περισσότερο κολλάς (έτσι παθαίνω εγώ τουλάχιστον)

λευκό ή μπλέ?στο λευκό πάντως δεν θα κάνουν τόσο μπαμ οι δαχτυλιές,αλλά το μπλέ το κάνει πιο μυστηριώδες (άποψη μου σαν γυναίκα)...άντε να βγούν τα πρώτα unboxing,τα πρώτα full reviews,να δούμε τι θα κάνουμε και εμείς από τη μεριά μας!!!(αν και το One X μου,μεταξύ μας τώρα,δεν το βλέπω καλά) :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι είδα θα έχει και wolfson amplifier, για τον οποίο ο supercurio δήλωσε ενθουσιασμένος. Οπότε περιμένω φοβερή απόδοση στην μουσική μέσω των ακουστικών. Οπωσδήποτε καλύτερος ήχος από το SII, πιθανότατα εφάμιλλος ή και καλύτερος του SI (εφόσον χρησιμοποιείς voodoo sound).
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Σημαντικότατο το Wolfson Dac!

Αρα και o ήχος του θα είναι σε πολύ ποιοτικά επίπεδα..

Πλέον νομίζω ότι μιλάμε για μια πλήρως ολοκληρωμένη συσκευή αν και περιμένω με αγωνία τα αποτελέσματα και απ την κάμερα του..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-5

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Σημαντικότατο το Wolfson Dac!

Αρα και o ήχος του θα είναι σε πολύ ποιοτικά επίπεδα..

Πλέον νομίζω ότι μιλάμε για μια πλήρως ολοκληρωμένη συσκευή αν και περιμένω με αγωνία τα αποτελέσματα και απ την κάμερα του..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-5

 

Για μια πρώτη (ελλιπέστατη) ματιά κοίτα αυτό το post στο xda και ειδικά την παράγραφο 7 για φωτογραφία και 8 για video.

 

Edit: Επίσης σε

το βίντεο μπορείτε να διαπιστώσετε αν η λειτουργία του κινητού είναι smooth ή όχι. Edited by Lakerdas
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα περιμένω λιγάκι όσο και αν το θέλω... λίγο οι παιδικές ασθένειες, λίγο η καλύτερη τιμή οπότε κάνω υπομονή. Τώρα αν ήμουν σαν μερικούς απο σας και είχα δώσει την συσκευή μου ναι δεν θα μπορούσα με τίποτα να περιμένω :p

Πάντως από το S2 έχει vast improvements... άλλο τηλέφωνο τώρα αυτό μπορεί να το ξεχωρίσει ο καθένας :) Καλύτερη μπαταρία, μεγαλύτερη οθόνη, glonass support, καλούδια διαφόρων ειδών.. τώρα οπτικά πρέπει να το δω από κοντά... εξακολουθεί να μην μου κάθεται στο μάτι :blink:

Α επίσης θα έπαιζα μπάλα για 32Gb... δεν συγκρίνεται η on board μνήμη με την καλύτερη external!

 

Ευθύμη φιλε μου και εγω εχω μαθει να περιμενω ! Ας φυγουν τα πρωτα κοματια μηπως και........

Εγω αυτο που καμιά φορά αναρωτιέμαι ειναι οτι , μηπως η external μνημη πολλές φορές αντι να βοηθάει κάνει ζημιά?

Και οτι ίσως να ειναι καλύτερα να εχει μονο εσωτερική μνήμη

Το καλο βεβαια με την εξωτερική μνημη ειναι οτι αυξάνεται σημαντικά η χωρητικότητα τις συσκευής

π.χ s3 32gb+ 32 sd card+50gb drobpox ή 64gb +32 sd card +50 drobpox ....ακομα και και το drobpox να αφαιρεσεις κανεις θαυματα

με τοση μνημη

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για μια πρώτη (ελλιπέστατη) ματιά κοίτα αυτό το post στο xda και ειδικά την παράγραφο 7 για φωτογραφία και 8 για video.

 

Edit: Επίσης σε

το βίντεο μπορείτε να διαπιστώσετε αν η λειτουργία του κινητού είναι smooth ή όχι.

 

Τρελες ταχυτητες!

Αχχχ τι μας κανει, παει το κομποδεμα!

 

Αν το C pen δουλευει οπως και το s pen στο note τοτε μαλλον δε θα εχω κανενα ενδιασμο." the C Pen is a capacitive stylus pen “exclusively optimized” for the Galaxy S3’s screen, which features a 3 mm rubberized tip".3 χιλιοστα ειναι και του note το s pen?

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι ομορφο ειδικα το λευκο,οντως μοιαζει με το gs αλλα θεωρω οτι ειναι πολυ πιο ομορφο απο το 2. Αναμενω λοιπον και εγω.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Για μια πρώτη (ελλιπέστατη) ματιά κοίτα αυτό το post στο xda και ειδικά την παράγραφο 7 για φωτογραφία και 8 για video.

 

Edit: Επίσης σε

το βίντεο μπορείτε να διαπιστώσετε αν η λειτουργία του κινητού είναι smooth ή όχι.

 

Πολύ χαρμόσυνα τα νέα λοιπόν!:)Αδημονούμε !

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι στην αναμονη εδω και 1,5 μηνα. Πουλησα S2 και Note και το περιμενω πως και πως. Ολες αυτες τις μερες ενα προβλημα εχω μονο. Ασπρο ή Μπλε.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας το λευκό σε φωτογραφίες και σε βίντεο μου φαίνετε πολύ πιο ωραίο, αλλά παρατήρησα ότι σε όλα τα βίντεο αυτοί που τα έχουν δει από κοντά λένε ότι το μπλε είναι καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι στην αναμονη εδω και 1,5 μηνα. Πουλησα S2 και Note και το περιμενω πως και πως. Ολες αυτες τις μερες ενα προβλημα εχω μονο. Ασπρο ή Μπλε.

 

Εσύ ξεπουλησες κανονικά...

Προσωπικά όμως το note τουλάχιστον για λίγο έπρεπε να το κρατήσεις...

 

Nikos from Galaxy Note

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας το λευκό σε φωτογραφίες και σε βίντεο μου φαίνετε πολύ πιο ωραίο, αλλά παρατήρησα ότι σε όλα τα βίντεο αυτοί που τα έχουν δει από κοντά λένε ότι το μπλε είναι καλύτερο.

 

Πάντα το μαύρο (εδώ μπλέ σκούρο) πουλάει περισσότερο, σχεδόν σε όλα τα κινητά. Δεν προκαλεί έκπληξη και εδώ αυτή η προτίμηση

Πάντως αν δεν τα δούμε από κοντά είναι ένα μικρό ρίσκο η επιλογή από φωτογραφία.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Για δες τε και αυτό..... βλέπω πολλά καλούδια να έχει το νέο S3

http://www.goodbyte.gr/phones/samsung-galaxy-s-iii-has-download-mode-44354/

Link to comment
Share on other sites

Για δες τε και αυτό..... βλέπω πολλά καλούδια να έχει το νέο S3

http://www.goodbyte.gr/phones/samsung-galaxy-s-iii-has-download-mode-44354/

 

ελα ρε φιλε.. τι λες τωρα? καλοοοο! αντε ξεκινηστε στις modες αφοβα! :p:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για δες τε και αυτό..... βλέπω πολλά καλούδια να έχει το νέο S3

http://www.goodbyte.gr/phones/samsung-galaxy-s-iii-has-download-mode-44354/

 

Δεν κατάλαβα γρι..

Το διάβασα βιαστικά ναι μεν αλλά δεν είδα κάτι.

 

Εντάξει έχει download mode..

Ποιο galaxy δεν έχει?? :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα γρι..

Το διάβασα βιαστικά ναι μεν αλλά δεν είδα κάτι.

 

Εντάξει έχει download mode..

Ποιο galaxy δεν έχει?? :)

 

Εγω αν καταλαβα καλα πρεπει να ειναι σε λειτουργια οπως το system restore των pc σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα με μια custom rom εκκινεις τη λειτουργια αυτη και επανερχεται στις εργοστασιακη του κατασταση χωρις να περνας απο τη διαδικασια να το επαναφερεις εσυ:).Καλο μου ακουγεται:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν καταλαβα καλα πρεπει να ειναι σε λειτουργια οπως το system restore των pc σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα με μια custom rom εκκινεις τη λειτουργια αυτη και επανερχεται στις εργοστασιακη του κατασταση χωρις να περνας απο τη διαδικασια να το επαναφερεις εσυ:).Καλο μου ακουγεται:)

 

Κάτι τέτοιο φαντάστηκα αλλά δεν είδα κάπου να το αναφέρει.

 

Θα δουλεύει όμως σωστά?

Αν αλλάζει τον τύπο του filesystem και κάνει repartition είναι πένα! Αλλιώς μια τρύπα στο νερό.

Θα πρέπει να περάσεις μια στοκ με odin και μετά restore.

 

Και τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα,

στο s2 έβαλε flash counter, άλλαξε και τον bootloader μετά..

Και τώρα μας δίνει recovery??!!

 

Μυστήρια πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αυτό το recovery και φυσικά από την στιγμή που υπάρχει θα φροντίσουν οι mods ώστε να συνοδεύει κάθε rom κτλ οπότε και θα υπάρχει μια μορφή ασφάλειας! Να δούμε λοιπόν...

 

Εγώ θέλω να ρωτήσω το άλλο... τι παίζει με ασύρματη φόρτιση? και ερωτώ αν απλά θα υπάρχει ένα ασύρματο deck που θα βάζεις το κινητό σου πάνω και θα φορτίζει ή θα παίζει όντως ασύρματη φόρτιση ακουμπώντας το σε κάποιο pad???

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...