Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην παρουσίαση καποια στιγμη ακουμπάνε δυο S3 και μεταφέρετε μια φωτογραφία απο το ενα στο αλλο. Πως ακριβως γινετε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην παρουσίαση καποια στιγμη ακουμπάνε δυο S3 και μεταφέρετε μια φωτογραφία απο το ενα στο αλλο. Πως ακριβως γινετε αυτο?

 

με την λειτουργια s beam

TCe
Link to comment
Share on other sites

Στην παρουσίαση καποια στιγμη ακουμπάνε δυο S3 και μεταφέρετε μια φωτογραφία απο το ενα στο αλλο. Πως ακριβως γινετε αυτο?

 

δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο γινεται και με το bump σε οποιοδηποτε android.

https://play.google.com/store/search?q=bump&c=apps

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο κινητάκι αλλά δυστυχώς για μένα οι προσθήκες στο software (γιατί του hardware ήταν αναμενόμενες και δεν έχουν και κάτι το wow όπως π.χ. η κάμερα του one x) δεν είναι αρκετές για να με κάνουν να πω ότι αξίζει την αναβάθμιση από κάποιο SII ή Nexus. Ο τετραπύρηνος καλός για τα benchmarks αλλά σε καθημερινή χρήση δεν φαίνεται τόσο διαφορετικός.

 

Υ.Γ. η παρουσίαση χτες ήταν από τις πιο βαρετές ever. Λες και με το ζόρι την έβαλαν την άλλη να μιλήσει για το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Στην παρουσίαση καποια στιγμη ακουμπάνε δυο S3 και μεταφέρετε μια φωτογραφία απο το ενα στο αλλο. Πως ακριβως γινετε αυτο?

 

NFC (Near Field Communication) όπως περιέγραψαν και τα παιδιά πιο πάνω :happy:

Link to comment
Share on other sites

1) Η παρουσίαση συμφωνώ ότι ήτανε κατώτερη των προσδοκιών. Μέχρι και ο ακατανόμαστος της ΝΟΚΙΑ κάνει καλύτερες.

2) Το τηλέφωνο είναι σχετικά όμορφο (ΙΜΗΟ) αλλά μακριά απο την κορυφή στον τομέα της εμφάνισης.

3) Βασικοί λόγοι που πιθανότατα θα το προτιμήσω σε σχέση με το ΗΟΧ είναι η κάρτα μνήμης και η δυνατότητα για αλλαγή μπαταρίας. (πάντα θέλω να έχω μια 2η για σιγουριά)

 

Η κάμερα με καλύπτει για casual shooting, για σοβαρή φωτογράφιση έχω δυο dslr.

Για το μέγεθος, είναι κάτι που πάει με την οθόνη. Σε όποιον αρέσει οκ, οι άλλοι έχουν πολλές εναλλακτικές πια, απόλυτα ικανοποιητικές (πχ ΗΟS)

 

Η τιμή μόνο με προβληματίζει, τα 700 μου φαίνονται πολλά και δύσκολα θα "ξεπουλήσει" εκεί. Κάτω από 600 (κοντά ή λίγο πάνω από την τιμή του HOX που το βρίσκεις στα 555) το βλέπω να μην έχει αντίπαλο σε αυτή την κατηγορία.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως αυτή τη φορά πολλοί θα κάνουμε υπομονή να δούμε πρώτον την αναβάθμιση του νότε και δεύτερον να πέσει η τιμή του μόλις σταματήσει ο πρώτος χαμός...αν υπάρξει βέβαια...
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Video σε καλή ανάλυση για να δείτε τις λεπτομέρειες του κινητού!

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=wXecMnD7680]New Samsung Galaxy S III - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=dDWCcZdCyOo]Pop Up Play Feature on the Samsung Galaxy S III.samsunggalaxys3apps.com - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Video σε καλή ανάλυση για να δείτε τις λεπτομέρειες του κινητού!

 

 

Εχω την εντυπωση πως πρεπει να ταιριαζει η μεγαλη μπαταρια του sii , αν κρινω απο το video , τι λετε ?

Link to comment
Share on other sites

οταν ειχα δει το note απο κοντα ειχα πει δεν μπορουσαν να το κανουν λιιιγο μικροτερο για να ειναι πιο βολικο στην καθημερινη χρηση....ε το εκαναν..........νομιζω πως το μεγεθος του S III ειναι το ιδανικο για smartphone........:)

 

τωρα για οσους διαλεγετε κινητο που να ειναι ομορφο για να μην σας κοροιδευουν οι φιλοι σας που εχουν iphone ειστε απλα τραγικοι..........

 

+1000

 

Έχω το Galaxy S1. Όταν είχε βγει το S2 πολλοί το κράζανε γιατί έμοιαζε με το Iphone . Τώρα δεν μοιάζει αλλά και πάλι σε κάποιους δεν αρέσει.

Σίγουρα το S2 για μερικούς δεν έχει μεγάλες διαφορές σε σχέση με το S3. μπορεί και ναι μπορεί και όχι,εξαρτάται απο το τι θέλεις να κάνει το τηλεφωνό σου και τι ζητάς απο ένα καινούργιο μοντέλο. Και για εμένα όταν βγήκε το S2 η γνώμη μου ήταν ότι είναι καλύτερο απο το δικό μου αλλά δεν πίστευα ότι αξίζει η αλλαγή.Και μέχρι στιγμής το S1 έχει βγει σκύλος και προβλήματα δεν έχει παρουσιάσει. Όποιος πιστέυει ότι δεν υπάρχει λόγος αλλαγής πχ απο το S2 να μην το αλλάξει. Έχει ένα αξιόλογο κινητό όπως έχω και εγώ μέχρι στιγμής. Το καλό στην όλη υπόθεση είναι ότι πλέον όλες οι εταιρείες ακολουθούνε ίδια περίπου λογική. Και απο αυτό εμείς οι καταναλωτές σίγουρα θα βγούμε κερδισμένοι.

Link to comment
Share on other sites

καλο φαινεται, αλλα το 1280 θα ειναι ικανο να κρυψει το "μπιμπικιασμα" του pentile;

 

εχουμε εικονες με ζουμ σε κειμενο συγκριτικα με s2 / note;

 

Εγώ προσωπικά αν δεν το πιάσω στα χέρια μου και δεν το φέρω 5 πόντους απο το μάτι, δεν εμπιστεύομαι reviews για την ανάλυση..!

 

:p

Link to comment
Share on other sites

Αν έρθει στα €600,00 η μικρότερη έκδοση (16gb) τότε τα αξίζει από άποψη hardware και μόνο (το amazon.de το έχει προπαραγγελία στα 599 χωρίς να διευκρινίζει έκδοση οπότε υποθέτω ότι είναι η μικρότερη).

Πέρα από όσα έχουν αναφέρει οι φίλοι παραπάνω για τις απογοητεύσεις (οθόνη, ram, υλικά, σχεδίαση κλπ) και αυτό μόνο σε σχέση με τις προσδοκίες μας, εγώ θέλω να αναφέρω ένα παράπονό μου. Όλοι οι κατασκευαστές (samsung, htc, lg) για λόγους που δεν μπορώ να καταλάβω έχουν επιδοθεί στον κανιβαλισμό της ics. Ταπεινή μου άποψη είναι ότι το γραφικό περιβάλλον της ics είναι ότι ομορφότερο έχω δει σε κινητό. Και δείχνει ακόμα ομορφότερο σε οθόνη amoled. Θεωρώ λοιπόν ότι το μόνο που θα έπρεπε να κάνουν οι κατασκευαστές είναι να προσθέσουν τις δικές τους επιλογές και βελτιώσεις (που θα τους ξεχώριζαν από τους άλλους) στο ίδιο γραφικό περιβάλλον. Έτσι θα υπήρχε και μία ομοιογένεια στο android. Ας άφηναν στους χρήστες την επιλογή για διαφοροποίηση.

 

Ισχύει απόλυτα ο κανιβαλισμός του ICS δυστηχώς...Στο S3 έχουν κάνει τόσες βλαμένες επεμβάσεις ώστε το έχουν κάνει εντελώς gingerbread το θέμα...Μέχρι και το roboto font άλλαξαν...Στο S2 έχω βάλει cyanogen με το στοκ θέμα και είναι πραγματικά πού όμορφο....Γενικά το touchwiz είναι άθλιο κατεμέ...

 

καλο φαινεται, αλλα το 1280 θα ειναι ικανο να κρυψει το "μπιμπικιασμα" του pentile;

εχουμε εικονες με ζουμ σε κειμενο συγκριτικα με s2 / note;

 

Εδώ είσαι: http://www.engadget.com/2012/05/03/galaxy-s-iii-microscope-hd-super-amoled/

 

Νομίζω σε 720p ανάλυση θές μικροσκόπιο για να δείς κάτι που θα σε χαλάσει...Παρόλα αυτά σε αυτό το τομέα το HTC one X έχει καλύτερη οθόνη αντικειμενικά γιατί χρησιμοποιεί καλύτερη τεχνολογία...HD Super AMOLED plus περίμεναν/ήλπιζαν οτι θα βάλει η samsung αλλά δυστηχώς διαψεύστηκαμε..

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε γιατί ήθελα παραπάνω RAM... επειδή μία μέρα μετά την παρουσίαση του κινδυνεύει να ξεπεραστεί!

Τι εννοώ...; LG Optimus LTE2: Το πρώτο smartphone με 2GB RAM

 

Το SIII αν είχε λίγη περισσότερη RAM και καλύτερη οθόνη δε θα είχε αντίπαλο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι η samsung έδωσε μία γερή ανάσα επιβίωσης στην htc.

 

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2 Beta-6

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερουμε τιμη; γιατι εμενα μου αρεσει κ θα το παρω

 

Απ ότι διαβάζω 699 για το μοντέλο 16 gb.

 

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2 Beta-6

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερουμε τιμη; γιατι εμενα μου αρεσει κ θα το παρω

 

Στο εξωτερικό έχουν αρχίσει προπαραγγελίες στα 599€ (για την έκδοση των 16GB φαντάζομαι) οπότε λογικά σε αυτήν την τιμή θα έρθει και στην Ελλάδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=BcPZyiQNpDA]Samsung Galaxy S III Review - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=aG2nrmFtYKw]Samsung Galaxy S3 Review - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=WKNgs4oOSjg]Samsung Galaxy S III Hands-On- TouchWiz! - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=GxLEHuvE7hc&feature=related]Samsung Galaxy S III live hands-on video [/ame]

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...