Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είστε στην beta έκδοση ή την κανονική;

Για όσους έχουν το "πρόβλημα" εννοώ...

 

Beta έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εγώ μάλλον beta.

 

Εγώ τελικά δεν έχω την beta.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ beta

Βέβαια από το reset του τηλεφώνου και αφού πέρασαν λίγες μέρες χρήσης πάρα το ότι δεν υπάρχει η ρύθμιση μου φαίνεται ότι το πληκτρολόγιο λειτουργεί με πιο καλή ακρίβεια...

Θεωρώ πως με κάποιο επόμενο update θα λυθεί το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ποια η διαφορά του touchpal του απλού με ένα άλλο που λέει και pro? στο pro δεν λέει κάπου τιμή

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

1ced0ecf189ac56dfd502934c2042c93.jpg

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ποια η διαφορά του touchpal του απλού με ένα άλλο που λέει και pro? στο pro δεν λέει κάπου τιμή

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

1ced0ecf189ac56dfd502934c2042c93.jpg

 

Το εικονιδιο :lol::lol::lol: Δεν εχει διαφημισεις :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Το εικονιδιο :lol::lol::lol: Δεν εχει διαφημισεις :)
ποιο εικονίδιο εννοείς; γιατί κάτι στα 2 έχει επιλογή να κάνεις συνδρομή premium

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχω εδώ και τρεις μέρες σταματήσει την χρήση του swiftkey και χρησιμοποιώ το TouchPal Pro και ακόμα δεν έχω δει διαφήμιση. πως και έτσι; δεν το έχω αγοράσει με την ετήσια συνδρομή που έχει μέσα στις ρυθμίσεις του

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η προβλέψεις του είναι καλύτερες από το swiftkey αλλά 218mb δεν το λες και μικρή εφαρμογή. Το σκέτο touch pal είναι γύρω στα 120 mb αλλά έχει πολλές διαφημίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Η προβλέψεις του είναι καλύτερες από το swiftkey αλλά 218mb δεν το λες και μικρή εφαρμογή. Το σκέτο touch pal είναι γύρω στα 120 mb αλλά έχει πολλές διαφημίσεις.

Το SwiftKey είναι 54mb η εφαρμογή πάντως

 

2bb590cdb9a63a50a651d1f8540b2145.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.emoji.keyboard.touchpal.go

 

Υπάρχει και αυτή που είναι μόνο 38mb και επίσης χωρίς διαφημίσεις. Θα δείξει.

Βέβαια λέει ότι είναι ακυκλοφόρητη.

 

edit: προτιμώ το swiftkey τελικά.

Edited by Darkpurple
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος στο TouchPal όταν γράφεις με σύρσιμο και θες να γράψεις ένα νούμερο ΔΕΝ αφήνει κενό! το ίδιο πρόβλημα και ενόσω γράφεις ελληνικά και θες να γράψεις μια λέξη στα αγγλικά πάλι δεν αφήνει. πολύ σπαστικό.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ τα φώτα σας...

Εδώ και αρκετά χρόνια χρησιμοποιώ το TouchPal ως πληκτρολόγιό. Καλό, χρυσό, αλλά έχει θεματάκια. Πιο συγκεκριμένα αν και το πληρώνω κάθε χρόνο, αδυνατεί να μου καταχωρήσει το λεξιλόγιο στο cloud, και το σημαντικότερο, έχω μια πολύ μεγάλη database λέξεων που πλέον αδυνατεί να μου προσθέσει άλλες. Του γράφω την ίδια και την ίδια λέξη και την άλλη μέρα την ξεχνάει.

 

Το πληκτρολόγιο που ψάχνω, θέλω να έχει Τ9, και να αποθηκεύει λέξεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πληκτρολόγιο που να του αλλάζεις το σχήμα, όχι μόνο στο ύψος αλλά και στο πλάτος.

Δεν θέλω να πιάνει όλη την οθόνη από άκρη αριστερά μέχρι άκρη δεξιά αλλά να το προσαρμόσω εγώ πού θα τελειώνει.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός

Link to comment
Share on other sites

Το Gboard τελευταία στη beta έκδοση έχει ένα bug όπου στα εισαγωγικά αφήνει κενό για να πριν μπει το δεύτερο πχ: "κενό " και στα αγγλικά: "space "

Υποθέτω πως δεν είμαι ο μόνος στον οποίο το κάνει ε;

Link to comment
Share on other sites

Στην 7.3.5.199411128-beta-arm64-v8a 26730506 version=20180523 του Gboard δεν παρατηρώ κάτι τέτοιο. Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις πάντως το "autospace after punctuation" στο "text correction" μενού μήπως και λυθεί το θέμα.

 

--------- Τροποποίηση -----------

 

Τελικά το κάνει όταν επιλέγω έτοιμη λέξη (διορθωμένη). Αν την πληκτρολογήσω ολόκληρη δεν το κάνει.

Edited by coolnetgr
Αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα όμως και το gboard και το TouchPal να ΜΗΝ αφήνουν κενό όταν μετά από σύρσιμο γράφεις κάτι θες μετά να γράψεις νούμερο η να αλλάξεις γλώσσα !τι σπαστικό! μόνο το swiftkey αφήνει.
Link to comment
Share on other sites

Στην 7.3.5.199411128-beta-arm64-v8a 26730506 version=20180523 του Gboard δεν παρατηρώ κάτι τέτοιο. Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις πάντως το "autospace after punctuation" στο "text correction" μενού μήπως και λυθεί το θέμα.

 

--------- Τροποποίηση -----------

 

Τελικά το κάνει όταν επιλέγω έτοιμη λέξη (διορθωμένη). Αν την πληκτρολογήσω ολόκληρη δεν το κάνει.

Κατά 99% γράφω με swipe οπότε το κάνει πάντα στην περίπτωση μου...
Αυτό το πράγμα όμως και το gboard και το TouchPal να ΜΗΝ αφήνουν κενό όταν μετά από σύρσιμο γράφεις κάτι θες μετά να γράψεις νούμερο η να αλλάξεις γλώσσα !τι σπαστικό! μόνο το swiftkey αφήνει.
Όντως σπαστικό!!
Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% γράφω με swipe οπότε το κάνει πάντα στην περίπτωση μου... Όντως σπαστικό!!
μπείτε στο μενού κάπου εκεί που έχουν να στείλεις μήνυμα σε αυτούς και ζητήστε το και εσείς μπας και το κάνουν κάποτε. αν και τους το έχω γράψει3χρόνια τώρα. (είδες που το3 το κόλλησε στις λέξεις;)
Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται και στο TouchPal pro που έχω κατεβάσει και δεν έχω αγοράσει την συνδρομή την ετήσια να μην πετάει διαφημίσεις; έχει και άλλη μια έκδοση σκέτη Pro .και οι 2 έχουν επιλογή στις ρυθμίσεις για αγορά συνδρομής Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Είχα ξαναρωτήσει, αλλά δε θυμάμαι να είχα πάρει απάντηση.

 

1. Αν κάνω log in στο SwiftKey, για να κατεβάσω κάποια θέματα, μετά μπορώ να κάνω log out;

 

2. Αν τελικά ισχύει το 1, μετά το log out τα θέματα που κατεβάζουμε λειτουργούν;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...