Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος που έχει το Swype μπορεί να μου πει αν έχει βγει κάνα καινούριο skin α λα material design, όπως πρόσφατα έβγαλε το ShiftKey;

 

Nope. Ακόμα αυτά τα ξενέρωτα έχει και τα MLS .... ότι να ναι!

 

Ωραία themes έχει βάλει το TouchPal!

 

http://i.imgur.com/JE2gJMX.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Κάποιος που έχει το Swype μπορεί να μου πει αν έχει βγει κάνα καινούριο skin α λα material design, όπως πρόσφατα έβγαλε το ShiftKey;

Δυστυχώς όχι , αυτό περιμένω και εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι , αυτό περιμένω και εγώ...

 

Μην περιμένεις πολύ :P Τόσο καιρό το Swype είναι μια απογοήτευση όσον αφορά τα themes...

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις πολύ :P Τόσο καιρό το Swype είναι μια απογοήτευση όσον αφορά τα themes...

Δυστυχώς το ξέρω και αυτό λολ

Link to comment
Share on other sites

τελειο φανταστικο ακουγεται διοτι δεν αντεχεται η πληκτρολογηση στα κινητα αφης δεν μπορω να την συνηθισω με τιποτα..

δουλευει παντου η φωνητικη πληκτρολογηση μεσω ιντερνετ; πχ για να αναζητηση επαφων; ΄γενικα για τσατ και πλοηγηση στο ιντερνετ αλλα και για μυνηματα sms μπορω να το χρησιμοποιησω κανονικα ; εαν ναι τοτε θα παρω αφης κινητο; .. διοτι το πρωτο πραγμα που δεν αντεξα και αλλαξα το κινητο που ειχα παρει αφης με αλλο με κλασικα πληκτρα ητανε η γραφη αφης σπασιμο νευρων.

αυτη ειναι η εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nuance.swype.dtc&hl=el που λετε που μιλας στα ελληνικα και γραφει;. Επισης θα χρειαστει κατι ιδιαιτερο για να αγορασω την εφαρμογη; . μπορω να χρεωσω το καρτοκινητο μου για να την αγορασω; ή θελει χρεωστικη ή πιστωτικη ή pay pall ;.

 

Μην μπερδεύεσαι.

Το Swype είναι πληκτρολόγιο (σωστά το βρήκες στο store), άρα η φωνητική πληκτρολόγηση λειτουργεί όπου χρειάζεται να γραφτεί κείμενο, πχ ένα, sms, ένα email ή μια διεύθυνση στον browser.

Δεν σημαίνει ότι θα μιλάς στο κινητό και αυτό θα βρίσκει επαφές, θα τους καλεί κλπ. Είναι άλλο πράγμα αυτό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεσαι.

Το Swype είναι πληκτρολόγιο (σωστά το βρήκες στο store), άρα η φωνητική πληκτρολόγηση λειτουργεί όπου χρειάζεται να γραφτεί κείμενο, πχ ένα, sms, ένα email ή μια διεύθυνση στον browser.

Δεν σημαίνει ότι θα μιλάς στο κινητό και αυτό θα βρίσκει επαφές, θα τους καλεί κλπ. Είναι άλλο πράγμα αυτό.

Στην φωνητική πληκτρολόγηση πως βάζετε τα σημεία στίξης; Δεν είναι λίγο κουραστικό κάθε τρεις και λίγο να σταματάς και να βάλεις το σημείο στίξης;

Link to comment
Share on other sites

Στην φωνητική πληκτρολόγηση πως βάζετε τα σημεία στίξης; Δεν είναι λίγο κουραστικό κάθε τρεις και λίγο να σταματάς και να βάλεις το σημείο στίξης;

Απλά του λες κόμμα ή τελεία και τα βάζει εντυπωσιακό ε; χαχα

Link to comment
Share on other sites

Έχει στείλει κανείς mail, να δούμε αν έχουν σκοπό να προσθέσουν κανένα material theme στο Swype; :)

Οχι, δεν το έχω κάνει, και είναι καλή ιδέα.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν το έχω κάνει, και είναι καλή ιδέα.

 

Εγώ πάντως μόλις τους έστειλα...Είναι το καλύτερο keyboard στο playstore, ειδικά για όσους γράφουν με swipe και το μόνο επί πληρωμή πλέον (από τα mainstream keyboards) και παρόλα αυτά τα themes του είναι επιεικώς απαράδεκτα και αναχρονιστικά...Καιρός να τους ταρακουνήσουμε λιγάκι. Άλλαξα και την κριτική μου στο store...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μόλις τους έστειλα...Είναι το καλύτερο keyboard στο playstore, ειδικά για όσους γράφουν με swipe και το μόνο επί πληρωμή πλέον (από τα mainstream keyboards) και παρόλα αυτά τα themes του είναι επιεικώς απαράδεκτα και αναχρονιστικά...Καιρός να τους ταρακουνήσουμε λιγάκι. Άλλαξα και την κριτική μου στο store...:lol:

 

Τους έστειλα κι εγώ. Πέρα από το άμεσο email που μου ήρθε ως απάντηση, ότι δηλαδή το αίτημά μου θα ελεγχθεί, να δούμε ποια θα είναι η απάντησή τους.

Ότι, απλά, θα κάνουν νέα skins σύντομα, έτσι στο αόριστο; Ή κάτι άλλο;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πληκτρολόγιο με highlight δηλαδή επισήμανση αυτού που γράφεις ???

2538

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεσαι.

Το Swype είναι πληκτρολόγιο (σωστά το βρήκες στο store), άρα η φωνητική πληκτρολόγηση λειτουργεί όπου χρειάζεται να γραφτεί κείμενο, πχ ένα, sms, ένα email ή μια διεύθυνση στον browser.

Δεν σημαίνει ότι θα μιλάς στο κινητό και αυτό θα βρίσκει επαφές, θα τους καλεί κλπ. Είναι άλλο πράγμα αυτό.

 

α πολυ ωραια!! σε ευχαριστω πολυ. Σε συσκευες turbox σε πιο store μπορω να το βρω να το κατεβασω ; που δεν εχει play store μεσα η συσκευη; aptoide ; 1 mobile ; ή στο slide; . το προσπαθησα να το βρω στο tablet toy θειου μου και στο balk mark alpha το αναζητησα και βρηκα ενα swype και το κατεβασα αλλα δεν ξερω εαν ειανι αυτο.. συνεχεια κολουσε το tablet και δεν μπορουσα να το δοκιμασω και μετα μου πεταγε παρουσιαστηκε σφαλμα λες και το υποστηριζει ή τραβαει το ταμπλετ. Γενικα ειναι βαρια εφαρμογη; και για αυτο δεν μου το παιρνει; και μου βγαζει μυνημα οτι παρουσιστηκε σφαλμα και με πεταει; . μπορω να το βρω να το κατεβασω στο aptoide ; 1 mobile ; ή στο slide; ή οχι;. δεν εχω κινητο android εγω να το δοκιμασω για αυτο και δοκιμασα το tablet του θειου μου ..

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, τέτοιος κειμενογράφος υπάρχει???

 

Αυτο πρέπει να το υποστηρίζει η εκάστοτε εφαρμογή. Δλδ αν στείλεις εσυ ένα SMS με highlight, δε θα παει στον αλλο με highlight. Απο κει και περα οποιαδήποτε εφαρμογη "office" το υποστηρίζει, πχ. WPS office, Quickoffice... κλπ.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα κι εγώ. Πέρα από το άμεσο email που μου ήρθε ως απάντηση, ότι δηλαδή το αίτημά μου θα ελεγχθεί, να δούμε ποια θα είναι η απάντησή τους.

Ότι, απλά, θα κάνουν νέα skins σύντομα, έτσι στο αόριστο; Ή κάτι άλλο;

στέλνω τώρα και.εγώ μπας και βγει τίποτα και ας στείλετε και άλλοι.

ακόμα θα έλεγα πως πρέπει να διορθωθεί η τελεία δίπλα από το κενό γιατί θέλοντας να αφήσεις κενό πάει το δάχτυλό στην τέλεια.

Μειώνω και την κριτική μου σε τέσσερα αστέρια...

Για το λόγο ότι τα αγγλικά μου είναι πολύ χάλια αν μπορεί κάποιος να μου δώσει εδώ το κείμενο σωστά στα αγγλικά ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί εδώ κι ένα χρόνο σχεδόν δεν μπορώ να μπω στο Swiftkey Store για να αγοράσω κανένα θέμα; Μου βγάζει πάντα "Υπήρξε πρόβλημα επικοινωνίας με το SwiftKey Store". Το είχα παραμελήσει γιατί δε με ένοιαζε αλλά τώρα θέλω να μπω για να πάρω κάνα θέμα με material design. Έχω δοκιμάσει και με WiFi και με data, άπειρα reboots (προφανώς), αλλαγές ROM, kernel εδώ και τόσους μήνες, έβγαλα και ξαναέβαλα το account μου, τίποτα. Μου φαίνεται πως το μόνο που μένει να δοκιμάσω είναι επανεγκατάσταση. Αλλά δε θα χαθούν έτσι όσες λέξεις έχουν προστεθεί στο λεξικό κλπ; Ή είναι όλα αποθηκευμένα στο account μου και με το που κάνω log in θα τα επαναφέρει;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και τελικά έφταιγε ένα add blocker πρόγραμμα. Μόλις το απενεργοποίησα μπήκε κανονικά στο swiftkey store.
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησα το adaway που χρησιμοποιώ, έκανα restart, τίποτα. Πέρασα μετά και το αρχείο hosts της ROM για σιγουριά, έκανα restart, πάλι τίποτα...

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το νέο Google keyboard στην έκδοση 4.5.x, είναι απλά υπέροχο. Δεν έχει σημαντική αλλαγή σε λειτουργίες, αλλά το material light θέμα του είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω κάτι; Έχω το swiftkey, το οποίο όταν γράφεις μία λέξη μετά αμέσως αφήνει μόνο του κενό. Πολύ βολικό αυτό όταν γράφεις ένα κείμενο, όμως μου δημιουργεί πρόβλημα όταν θέλω να γράψω το username μου. Όταν π.χ. θέλω να μπω σε κάποια τράπεζα, ή στην εφαρμογή του F2G και πρέπει να γράψω το όνομα χρήστη, επειδή το swiftkey αφήνει κενό όταν επιλέγω το username που έχει κρατήσει στις λέξεις, μου βγάζει λάθος. Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δε μπόρεσα να βρω μήπως έχει τρόπο απενεργοποίησης του κενού. Ξέρετε εάν υπάρχει ρύθμιση γι' αυτό; Με βολεύει πολύ το swifktey, ειδικά από τότε που έβαλε και αριθμητική διάταξη πάνω από τις λέξεις. Έχω και το smart keyboard και χρησιμοποιώ αυτό όταν θέλω να γράψω το username μου.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω κάτι; Έχω το swiftkey, το οποίο όταν γράφεις μία λέξη μετά αμέσως αφήνει μόνο του κενό. Πολύ βολικό αυτό όταν γράφεις ένα κείμενο, όμως μου δημιουργεί πρόβλημα όταν θέλω να γράψω το username μου. Όταν π.χ. θέλω να μπω σε κάποια τράπεζα, ή στην εφαρμογή του F2G και πρέπει να γράψω το όνομα χρήστη, επειδή το swiftkey αφήνει κενό όταν επιλέγω το username που έχει κρατήσει στις λέξεις, μου βγάζει λάθος. Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δε μπόρεσα να βρω μήπως έχει τρόπο απενεργοποίησης του κενού. Ξέρετε εάν υπάρχει ρύθμιση γι' αυτό; Με βολεύει πολύ το swifktey, ειδικά από τότε που έβαλε και αριθμητική διάταξη πάνω από τις λέξεις. Έχω και το smart keyboard και χρησιμοποιώ αυτό όταν θέλω να γράψω το username μου.

το Swype κάνει αυτό που θες! Δεν βάζει κενό στο τέλος username αλλά βάζει στις λέξεις μετά, σε κείμενο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...