Jump to content

Galaxy Note : [THEME] Kalagas Mixed Theme [Up: 19/04/2012]


kalagas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναβάθμιση:

 

  • Το Kalagas Mixed Theme αναβαθμίστηκε στην έκδοση v2.2 για τις ICS ROMs

 

 

Αλλαγές:

 

  • Προστέθηκαν μερικά εικονίδια για να είναι 100% συμβατό με την Criskelo ROM

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε εβαλα το θεμα σου στην τελευταια αλβα απο τον δικο μας elthis...

πραγματικα ολα τα λεφτα...

μπηκε κανονικα χωρις κανενα προβλημα!

τι να πω! σε ευχαριστουμε για την ολη προσπάθεια!

πραγματικα επαθα πλάκα!

μπραβο και παλι μπραβο!

Link to comment
Share on other sites

φιλε εβαλα το θεμα σου στην τελευταια αλβα απο τον δικο μας elthis...

πραγματικα ολα τα λεφτα...

μπηκε κανονικα χωρις κανενα προβλημα!

τι να πω! σε ευχαριστουμε για την ολη προσπάθεια!

πραγματικα επαθα πλάκα!

μπραβο και παλι μπραβο!

 

Ευχαριστώ πολύ...

Αν δεν σου αρέσει το colorful ΜIxed Theme ή το βαρεθείς κάποια στιγμή, δες και αυτό εδώ...

 

Kalagas Grayscale Theme

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε kalagas εισαι μεγας theme master! πολυ ωραιο!!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

φιλε kalagas εισαι μεγας theme master! πολυ ωραιο!!

 

Να σαι καλά...

Ότι μπορώ κάνω...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ...

Αν δεν σου αρέσει το colorful ΜIxed Theme ή το βαρεθείς κάποια στιγμή, δες και αυτό εδώ...

 

Kalagas Grayscale Theme

 

σε ευχαριστω για το λινκ!

θα το δοκιμασω καποια στιγμη!

το θεμα σου ειναι απιθανο!

το μονο προβλημα που εχω οτι "χανει" καποια στιγμη τα ποσοστα της μπαταριας και βγαζει ενα κυκλο μονο!

μετα επανερχεται...

δεν με νοιαζει ομως...γιατι ειναι απλα σουπερ!:)

να εισαι καλα και παλι!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για το λινκ!

θα το δοκιμασω καποια στιγμη!

το θεμα σου ειναι απιθανο!

το μονο προβλημα που εχω οτι "χανει" καποια στιγμη τα ποσοστα της μπαταριας και βγαζει ενα κυκλο μονο!

μετα επανερχεται...

δεν με νοιαζει ομως...γιατι ειναι απλα σουπερ!:)

να εισαι καλα και παλι!

Αυτό δεν είναι δικό μου πρόβλημα... Eίναι πρόβλημα του Battery Percentage Mod.... Αυτοί που το φτιάξανε δεν το κάνανε καλά...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση:

 

  • Το Kalagas Mixed Theme αναβαθμίστηκε στην έκδοση v2.3 για τις ICS ROMs

 

 

Αλλαγές:

 

  • Νέα εικονίδια μπαταρίας (τώρα ο κύκλος αδειάζει καθώς η μπαταρία αποφορτίζεται).
  • Στην έκδοση BatteryPercentage, Έφτιαξα το προβληματάκι που σε ορισμένες ROMs εμφανιζόταν η μπαταρία σαν σκέτος κύκλος χωρίς αριθμό μεσα.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση:

 

  • Το Kalagas Mixed Theme αναβαθμίστηκε στην έκδοση v2.3 για τις ICS ROMs

 

 

Αλλαγές:

 

  • Νέα εικονίδια μπαταρίας (τώρα ο κύκλος αδειάζει καθώς η μπαταρία αποφορτίζεται).
  • Στην έκδοση BatteryPercentage, Έφτιαξα το προβληματάκι που σε ορισμένες ROMs εμφανιζόταν η μπαταρία σαν σκέτος κύκλος χωρίς αριθμό μεσα.

 

Είσαι θεός φίλε μόλις πάω σπίτι θα το δοκιμάσω.

Να είσαι καλά σε ευχαριστούμε για άλλη μια φορά για το καταπληκτικό σου θέμα

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση:

 

  • Το Kalagas Mixed Theme αναβαθμίστηκε στην έκδοση v2.4 για τις ICS ROMs

 

 

Αλλαγές:

 

  • Νέα πιο ακριβή εικονίδια μπαταρίας
  • Φτιάχτηκαν κάποια glitches
  • Προστέθηκαν μερικά νέα εικονίδια για να είναι πλήρως συμβατό με τις νεότερες ROMs
  • Πλήρως συμβατο με το νέο Play Store 3.7.11

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kalagas καλημέρα. Επειδή είμαι εξαρτημένος από το θέμα σου, το πέρασα στην καινούρια kingdroid 4.3

Όμως επειδή o Ισπανός δεν έχει το εικονίδιο της μπαταρίας με ποσοστό, στο θέμα σου μου μένει κολλημένο το υπόλοιπο μπαταρίας. Ήθελα να σε ρωτήσω αν μπορώ να διαγράψω με κάποιο τρόπο τους αριθμούς από το εικονίδιο της μπαταρίας από το σύστημα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kalagas καλημέρα. Επειδή είμαι εξαρτημένος από το θέμα σου, το πέρασα στην καινούρια kingdroid 4.3

Όμως επειδή o Ισπανός δεν έχει το εικονίδιο της μπαταρίας με ποσοστό, στο θέμα σου μου μένει κολλημένο το υπόλοιπο μπαταρίας. Ήθελα να σε ρωτήσω αν μπορώ να διαγράψω με κάποιο τρόπο τους αριθμούς από το εικονίδιο της μπαταρίας από το σύστημα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Κατέβασε το Theme που ΔΕΝ έχει στο όνομα το BatteryPercentage...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Theme που ΔΕΝ έχει στο όνομα το BatteryPercentage...

 

Νόμιζα πως δεν μπορούσα να το περάσω επειδή η kingdroid δεν έχει stock notification bar. Τελικά το πέρασα και όλα καλά...και πάλι ευχαριστώ πολύ!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ερώτηση: Αν αλλάξω ROM χρειάζεται να ξαναδημιουργήσω το Kalagas_Mixed_Theme_vx.x-update.zip αρχειο;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγκατέστησα το mixed theme σε note2, αλλά θα ήθελα να έχω και τη γραμματοσειρά που εμφανίζεται στην παρουσίαση. Πώς μπορώ να την εγκαταστήσω;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Συγχαρητήρια για την προσπάθεια που εχεις κάνει και το αποτέλεσμα του theme σου!Είναι εκπληκτικό!Πρόκειται να βγάλεις update για jelly bean?
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το mixed theme σε note2, αλλά θα ήθελα να έχω και τη γραμματοσειρά που εμφανίζεται στην παρουσίαση. Πώς μπορώ να την εγκαταστήσω;

 

Storopia λέγεται η γραμματοσειρά.

 

 

 

 

Συγχαρητήρια για την προσπάθεια που εχεις κάνει και το αποτέλεσμα του theme σου!Είναι εκπληκτικό!Πρόκειται να βγάλεις update για jelly bean?

 

Έχω βάλει ήδη για το note II οπότε θα κάνει και για το note I πιστεύω.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει ήδη για το note II οπότε θα κάνει και για το note I πιστεύω.

 

Το note II έχω ;)

Το link ποιο είναι?

Απο ότι έχω διαβάσει στην περιγραφή σου δεν χρειάζεται να είσαι root,σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Το note II έχω ;)

Το link ποιο είναι?

Απο ότι έχω διαβάσει στην περιγραφή σου δεν χρειάζεται να είσαι root,σωστά;

 

Και βέβαια χρειάζεται να είσαι rooted.

Θα το βρεις στο Thread της Omega για το Note II στο xda.

Ή αποτην εφαρμογή Omega Files που είναι στο play store.

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημερα και απο εμενα και ευχαριστω για το χρονο και τον κοπο σου. Ασχολουμε απο χομπυ με το Photoshop και καταλαβαινω ποσο χρονο σε πηρε για να φτιαξεις αυτα τα εικονιδια. Πριν την βαλω, θα ηθελα να με πει καποιος εαν γνωριζει πως γινεται η απεγκατασταση σε περιπτωση που δεν με αρεσει, την βαρεθω, κτλ. Ειμαι καινουριος στο Android με Note II.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα και ευχαριστω για το χρονο και τον κοπο σου. Ασχολουμε απο χομπυ με το Photoshop και καταλαβαινω ποσο χρονο σε πηρε για να φτιαξεις αυτα τα εικονιδια. Πριν την βαλω, θα ηθελα να με πει καποιος εαν γνωριζει πως γινεται η απεγκατασταση σε περιπτωση που δεν με αρεσει, την βαρεθω, κτλ. Ειμαι καινουριος στο Android με Note II.

 

Περνάς ξανά την rom που έχεις ή όποια άλλη rom θέλεις εσύ.

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι μετα απο 2 μερες για να πω πως το θεμα ειναι απιστευτο. Τα εικονιδια ειναι καταπληκτικα, με απιστευτη αναλυση και φαινεται οτι εγινε απο ανθρωπο με μερακι. Για το γουστο μου τωρα, ειναι λιγο παραπανω πολυχρωμα απ'οτι θα επιθυμουσα, χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν ειναι πανεμορφα ή οτι δεν δινει πραγματικα αλλον αερα στην εμφανιση του κινητου. Παντως, οοοοσα screenshoots και να δειτε, εαν δεν τα δειτε απο κοντα, περασμενα στο κινητο σας δεν μπορειτε να καταλαβεται το ποσο ωραια και λεπτομερη ειναι.

Μια απορια μονο: Εχω rooted stock rom στο NOTE II και το εικονιδιο της μπαταριας δεν κατεβαινει ανα 1% αλλα ανα 7-8% περιπου. Εχω τσεκαρισμενο το " να φαινεται το ποσοστο της μπαταριας" στην status bar και εκει καταβαινει ενα-ενα %. Ειναι bug του συστηματος ή εκανα κατι λαθος εγω? Κατεβασα το θεμα απο εδω:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32251265&postcount=11

Full Kalagas_Mixed_Theme_N7100_Universal [v3.0 17/12/2012 - compatible with All Omega ROMs

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι μετα απο 2 μερες για να πω πως το θεμα ειναι απιστευτο. Τα εικονιδια ειναι καταπληκτικα, με απιστευτη αναλυση και φαινεται οτι εγινε απο ανθρωπο με μερακι. Για το γουστο μου τωρα, ειναι λιγο παραπανω πολυχρωμα απ'οτι θα επιθυμουσα, χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν ειναι πανεμορφα ή οτι δεν δινει πραγματικα αλλον αερα στην εμφανιση του κινητου. Παντως, οοοοσα screenshoots και να δειτε, εαν δεν τα δειτε απο κοντα, περασμενα στο κινητο σας δεν μπορειτε να καταλαβεται το ποσο ωραια και λεπτομερη ειναι.

Μια απορια μονο: Εχω rooted stock rom στο NOTE II και το εικονιδιο της μπαταριας δεν κατεβαινει ανα 1% αλλα ανα 7-8% περιπου. Εχω τσεκαρισμενο το " να φαινεται το ποσοστο της μπαταριας" στην status bar και εκει καταβαινει ενα-ενα %. Ειναι bug του συστηματος ή εκανα κατι λαθος εγω? Κατεβασα το θεμα απο εδω:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32251265&postcount=11

Full Kalagas_Mixed_Theme_N7100_Universal [v3.0 17/12/2012 - compatible with All Omega ROMs

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια κατά αρχήν...

Ενημερωτικά έχω αλλάξει πάνω από 7000 εικονίδια στα themes μου. Πολλέςςςς ώρες...

Για να σου δουλέψει σωστά η μπαταρία του theme, πρέπει να βρεις να βάλεις κάποιο mod για Stock ROMs που να έχει το 1% battery step. Και μετά να ξανά φλασάρεις το Theme.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...