Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Τι λειτουργικό έχεις στο pc?

2) Η εντολή fastboot devices τι σου βγάζει? (ενώ είσαι σε fastboot usb mode μέσα στον bootloader)

3) Από drivers τι έχεις? Έχεις τους πιο πρόσφατους HTC drivers?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λειτουργικο windows 8.1

ναι τους πιο προσφατους

δεν το βρισκει καν το κινητο οταν ειναι σε bootloader

...δεν βρηκα λυση σταwindows 8 apla phga se αλλα windows telika...

Edited by nickos7r
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες,

 

Υπάρχει κάποια rom που να κάνει σωστή διαχείριση της μπαταρίας και να παρατείνει τη διάρκειά της;

Ποια είναι η προσωπική σας γνώμη για την κατανάλωση της μπαταρίας και πόσο κατά μέσο όρο σας κρατάει;

 

 

Ευχαριστώ.:)

 

edit:

είδα τα στοιχεία της maximus, λέει έχει καλή διαχείριση μπαταρίας.Τι λετε;

Edited by tsoump

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

viper και maximus

Πρέπει κάτι να προσέξω?εχει κάποια ειδική διαδικασία το φλασάρισμα?ποια απο τις δυο πιστευεις ειναι καλύτερη?

thx a lot!!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτιμώ viper, λόγω ρυθμίσεων και themes που προσφέρει. Kernel τον elementalx.

Δεν υπάρχει καλύτερη και χειρότερη, και οι δύο είναι αρκετά stable και smooth.

Ναι υπάρχουν πράγματα που είτε πρέπει να προσέξεις είτε να έχεις σαν προαπαιτούμενα, αναφέρονται όλα αναλυτικά στα 2-3 πρώτα post του εκάστοτε thread της rom. ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε,ελπιζω να μην ειναι πολυ δυσκολο..γιατι ηδη με τα windows 8 μου εβγαλαν το λαδι...ελπιζω να βρω κανα βιντεακι XD
Link to comment
Share on other sites

Confirm the MD5 on the download page matches the MD5 of the file on your phone (ES File Explorer will show the MD5 of the file)

Reboot to Recovery (we recommend TWRP 2.6.3.0 for users on 2.15 HBoot. Users on 2.16 HBoot MUST use the modified 2.6.1.0 TWRP recovery from @LlabTooFeR)..ποιο το md5? πρεπει να φλασαρω αλλη ρομ?και αν ναι ποια?που την βρισκω? :X

 

Confirm the MD5 on the download page matches the MD5 of the file on your phone (ES File Explorer will show the MD5 of the file)

Reboot to Recovery (we recommend TWRP 2.6.3.0 for users on 2.15 HBoot. Users on 2.16 HBoot MUST use the modified 2.6.1.0 TWRP recovery from @LlabTooFeR)..ποιο το md5? πρεπει να φλασαρω αλλη ρομ?και αν ναι ποια?που την βρισκω? :X

νομιζω τα εκανα καλα

να ρωτησω κατι εσας το confirmtion email σας το εστειλε?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

sorry που ξανανοιγω το θεμα...

 

Έχει κανένας αλλάξει μπαταρία στο HTC one S ;;;;;;;;

Ήμουν απο τους πρώτους που το πηραν αλλα και με κακή χρηση σχετικα... η μπαταρία τα έπαιξε...

 

Οποια πληροφορια θα ηταν χρήσιμη

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

sorry που ξανανοιγω το θεμα...

 

Έχει κανένας αλλάξει μπαταρία στο HTC one S ;;;;;;;;

Ήμουν απο τους πρώτους που το πηραν αλλα και με κακή χρηση σχετικα... η μπαταρία τα έπαιξε...

 

Οποια πληροφορια θα ηταν χρήσιμη

Ευχαριστω

 

Δε φαίνεται ιδιαίτερα δύσκολο αν πιάνουν τα χέρια σου λίγο. Έχει πολλά βίντεο στο youtube όπως αυτό:

Ρίξε μια ματιά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξαφνικά και ενώ η μπαταρία κρατούσε 3 ημέρες( χωρίς wifi , 3g κλπ) μόνο με ομιλία , τάπαιξε , δηλαδή κάθε μία ώρα κατεβαίνει 10 μ ονάδες , σε καμιά δεκαριά ώρες τελειώνει.

Δεν έχω πειράξει τίποτα , έκανα καναδυό επανεκκινήσεις , διέγραψα 2-3 εφαρμογές , αλλά τίποτα.

Καμιά ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το wakelock detector κ παρακολούθησε ποια εφαρμογή σου τραβάει την μπαταρία. Αν δε δεις κάτι ασυνήθιστο μάλλον τα έφτυσε η μπαταρία..
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το wakelock detector κ παρακολούθησε ποια εφαρμογή σου τραβάει την μπαταρία. Αν δε δεις κάτι ασυνήθιστο μάλλον τα έφτυσε η μπαταρία..

Ευχαριστώ θα το τσεκάρω γιατί κάτι φταίει , δεν νομίζω η μπαταρία να τα έφτυσε ένα πρωί στα ξαφνικά...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τωρα τελευταια ..δεν ξερω το κινητο σερνεται. Εβγαλα το facebook messenger να πω την αληθεια και ειδα καποια βελτιωση και στο θεμα της μπαταριας..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το εγκατέστησα αλλά δεν ξέρω τι βελτιώνει. Πάντως το helicoptering δεν το φτιάχνει καθώς ήταν το πρώτο που δοκίμασα...:(
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το εγκατέστησα αλλά δεν ξέρω τι βελτιώνει. Πάντως το helicoptering δεν το φτιάχνει καθώς ήταν το πρώτο που δοκίμασα...:(

Καλημέρα

Τι είναι το helicoptering?

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα φαινόμενο που παρατηρήθηκε στο συγκεκριμένο μοντέλο κινητού. Συνήθως συμβαίνει όταν είσαι μόνο σε 2G και το σήμα είναι ελαφρώς αδύνατο. Όταν πραγματοποιήσεις κλήση ή αν σε καλέσουν τότε πατιέται από μόνο του το home capacitive button. Ψάξτο στο google, έχει 2-3 βιντεάκια που δείχνουν αναλυτικά το πρόβλημα. Δυστυχώς αντιμετωπίζω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα χωρίς καμμία υποστήριξη από HTC.
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα φαινόμενο που παρατηρήθηκε στο συγκεκριμένο μοντέλο κινητού. Συνήθως συμβαίνει όταν είσαι μόνο σε 2G και το σήμα είναι ελαφρώς αδύνατο. Όταν πραγματοποιήσεις κλήση ή αν σε καλέσουν τότε πατιέται από μόνο του το home capacitive button. Ψάξτο στο google, έχει 2-3 βιντεάκια που δείχνουν αναλυτικά το πρόβλημα. Δυστυχώς αντιμετωπίζω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα χωρίς καμμία υποστήριξη από HTC.

Καλημέρα.

Μου το κάνει κι εμένα αλλά λοχι πολύ συχνά και σε σημεία που το σήμα είναι καλό και όχι αδύνατο, αλλά επειδή σχεδόν αμέσως επανέρχεται δεν είχα δώσει ιδιάιτερη σημασία.

Θα το δω.

Οσο για την αναβάθμιση , εντάξει την έκανα.Τι ακριβώς όμως διόρθωσε ?Ασε που μάλλον μου χάλασε πάλι το θέμα της μπαταρίας το οποίο μόλις είχε βελτιωθεί..

Ιδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έβαλα...γράφει ότι διορθώνει θέματα του heartbleed, δεν ήξερα ότι είχαμε τέτοια θέματα :p

 

Η 4.1.1 έκδοση του android είναι η μόνη vulnerable στο heartbleed, επομένως η Google έστειλε σχετικές οδηγίες σε όλους τους κατασκευαστές για να βγει update στα κινητά που έχουν τρέχουσα έκδοση την συγκεκριμένη, όπως το HOS.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Μήπως κάποιος έχει αντιμετωπίσει το πρόβλημα να μη βλέπει το κινητό ο υπολογιστής ως εξωτερική μνήμη?

Δυο μέρες τυραννιέμαι με τα sync kai sync manager αλλά δε γίνεται τίποτα. Δεν το αναγνωρίζει το κινητό και έχουν σπάσει τα νεύρα μου και έχουν δεθεί τα χέρια μου.

Παρακαλώ βοήθεια!

 

Έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...