Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η πλακα ειναι πως το ΟΤΑ ειναι εδω και καποιες μερες διαθεσιμο, για καποιο λογο ομως δεν εχει προωθηθει στις συσκευες μας. Και απο την εταιρεια σιγη ασυρματου...
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Η πλακα ειναι πως το ΟΤΑ ειναι εδω και καποιες μερες διαθεσιμο, για καποιο λογο ομως δεν εχει προωθηθει στις συσκευες μας. Και απο την εταιρεια σιγη ασυρματου...

Ειναι διαθεσιμο; ας κανουμε λιγο υπομονη τωρα βγαλανε το One και θα εχουν πεσει με τα μουτρα σε αυτο! :p

Link to comment
Share on other sites

Τελιο το κινητο αλλα με χαλαει η μπαταρια. Εχω δει στο youtube να αντικαθστουν την μπαταρια του one x με αυτην του one x+, ως πιο ειδικοι θα χωρουσε η μπαταρια του one x στο δικο μας one s?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Θελω την βοηθεια σας σχετικα με την αποκτηση του ONE S. Μετα απο πολυ διαβασμα κατεληξα στο τι πρεπει να εχει το τηλ στην αγορα του..

1. Nα ειναι unbranded για τον λόγο οτι δεν ισχυει η εγγυηση στην Ελλαδα (T-mobile κτλ.) Μιλησα με HTC κ μου το επιβεβαιωσε

2. Να εχει τον S4 1.5ghz

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να βρω πουθενα το τηλ ετσι. Σε ολα τα skroutzομαγαζα παιζει S4 μονο απο T-mobile.

Βρηκα μονο σε ενα μαγαζι unbranded απο Γερμανια αλλα συμφωνα με τον πωλητη δεν εχει καθολου Ελληνικα στο μενου!! Μαλιστα αυτο εχει γινει κ σε καποια galaxy S3 οπως ειπε.

Υπαρχει αυτη η περιπτωση; Υπαρχει τροπος να τα βαλω κανονικα αν το παρω ετσι;

Δωστε τα φωτα σας να δω τι θα κανω

Edited by johnn_S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Θελω την βοηθεια σας σχετικα με την αποκτηση του ONE S. Μετα απο πολυ διαβασμα κατεληξα στο τι πρεπει να εχει το τηλ στην αγορα του..

1. Nα ειναι unbranded για τον λόγο οτι δεν ισχυει η εγγυηση στην Ελλαδα (T-mobile κτλ.) Μιλησα με HTC κ μου το επιβεβαιωσε

2. Να εχει τον S4 1.5ghz

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να βρω πουθενα το τηλ ετσι. Σε ολα τα skroutzομαγαζα παιζει S4 μονο απο T-mobile.

Βρηκα μονο σε ενα μαγαζι unbranded απο Γερμανια αλλα συμφωνα με τον πωλητη δεν εχει καθολου Ελληνικα στο μενου!! Μαλιστα αυτο εχει γινει κ σε καποια galaxy S3 οπως ειπε.

Υπαρχει αυτη η περιπτωση; Υπαρχει τροπος να τα βαλω κανονικα αν το παρω ετσι;

Δωστε τα φωτα σας να δω τι θα κανω

 

νομίζω ότι Ελληνικά μπορείς να βάλεις με το morelocale, και στο δικό μου δεν υπήρχαν Ελληνικά απο το ίδιο το τηλέφωνο.......ας το επαληθεύσει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα.

 

για το τηλέφωνο με S4 κοίτα και στο amazon.co.uk τακτικά. Εγώ απο εκεί το πήρα με τον καλό επεξεργαστή και πωλητή το ίδιο το amazon. Αν είναι άλλο κατάστημα ο πωλητής κάνε μια ερώτηση πριν το παραγγείλεις για να το τσεκάρεις.....

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελιο το κινητο αλλα με χαλαει η μπαταρια. Εχω δει στο youtube να αντικαθστουν την μπαταρια του one x με αυτην του one x+, ως πιο ειδικοι θα χωρουσε η μπαταρια του one x στο δικο μας one s?

 

Έχουν αναφερθεί περιπτώσεις στο xda - μερικοί έχουν βάλει μπαταρία του X ή του X+ στο S

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Θελω την βοηθεια σας σχετικα με την αποκτηση του ONE S. Μετα απο πολυ διαβασμα κατεληξα στο τι πρεπει να εχει το τηλ στην αγορα του..

1. Nα ειναι unbranded για τον λόγο οτι δεν ισχυει η εγγυηση στην Ελλαδα (T-mobile κτλ.) Μιλησα με HTC κ μου το επιβεβαιωσε

2. Να εχει τον S4 1.5ghz

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να βρω πουθενα το τηλ ετσι. Σε ολα τα skroutzομαγαζα παιζει S4 μονο απο T-mobile.

Βρηκα μονο σε ενα μαγαζι unbranded απο Γερμανια αλλα συμφωνα με τον πωλητη δεν εχει καθολου Ελληνικα στο μενου!! Μαλιστα αυτο εχει γινει κ σε καποια galaxy S3 οπως ειπε.

Υπαρχει αυτη η περιπτωση; Υπαρχει τροπος να τα βαλω κανονικα αν το παρω ετσι;

Δωστε τα φωτα σας να δω τι θα κανω

 

Πρόσεξε, διότι άλλα σου λένε και άλλα σου στέλνουνε. Απο S4 unbranded Grey, μου στείλανε S4 T-mob μαύρο. Αν θέλεις με pm σου λέω το μαγαζί, αλλά είμαι της άποψης, αν μπορείς να πας να το δείς πριν το πληρώσεις, για να μην μπλέξεις.

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει οτι δεν εχει εγγυηση ενα τηλεφωνο με Τ-mob που αγοραστηκε απο ελληνικο μαγαζι; Δε μπορω να βγαλω ακρη.

 

Δηλαδη πες οτι το αγοραζεις σημερα απο ελληνικο skroutzομαγαζο και μετα απο 1 μηνα χαλασει η οθονη. Με την αποδειξη αγορας και την εγγυηση κλπ κλπ δε στο φτιαχνει η ελληνικη αντιπροσωπεια? Το πετας δηλαδή; Ή πληρώνεις 180 ευρω(τυχαιο νουμερο) για να αλλαξει η οθόνη; Κατι δε παει καλά ή μου φαινεται;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει οτι δεν εχει εγγυηση ενα τηλεφωνο με Τ-mob που αγοραστηκε απο ελληνικο μαγαζι; Δε μπορω να βγαλω ακρη.

 

Δηλαδη πες οτι το αγοραζεις σημερα απο ελληνικο skroutzομαγαζο και μετα απο 1 μηνα χαλασει η οθονη. Με την αποδειξη αγορας και την εγγυηση κλπ κλπ δε στο φτιαχνει η ελληνικη αντιπροσωπεια? Το πετας δηλαδή; Ή πληρώνεις 180 ευρω(τυχαιο νουμερο) για να αλλαξει η οθόνη; Κατι δε παει καλά ή μου φαινεται;;;

 

Σημαίνει ότι το στέλνεις στην T-mob της Ρουμανιας (τυχαία χώρα είπα) με δικά σου έξοδα...

Εκτός κι αν αναλαμβάνει το κατάστημα τα εξοδα( να φροντισεις να το λέει γραπτά κάπου)

:)
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα διαβασει σε προηγουμενες σελιδεσ για το morelocale. Πρεπει να το κατεβασω απο το play store η ειναι στο κινητο. Μου κανει μεγαλη εντυπωση να μην εχει Ελληνικα καθολου..

tempo αφου τα εβαλες ειναι ολα οκ;;

ka71 εννοειται πως οταν το φερουν θα τσεκαρω IMEI ατην HTC να μαθουμε ακριβως τι παιζει.. Αν θες στειλε μου κ με pm το μαγαζι

 

Οσο για την T-mob οπως ειπε κ ο φιλος παραπανω δεν σε καλυπτει η Ελληνικη αντιπροσωπια. Πρεπει να το στειλουν στην χωρα που βγηκε

 

Οποτε με το θεμα γλωσσας δεν θα εχω προβλημα να το προχωρησω;

Edited by johnn_S
Link to comment
Share on other sites

Αφού υπάρχει S-OFF πλέον γιατί κολλάτε με τα branded? Πανεύκολα το κάνεις S-OFF και αλλάζεις το CID με κάποιο Ευρωπαικό και παίρνεις και τις αναβαθμίσεις άμεσα.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αφού υπάρχει S-OFF πλέον γιατί κολλάτε με τα branded? Πανεύκολα το κάνεις S-OFF και αλλάζεις το CID με κάποιο Ευρωπαικό και παίρνεις και τις αναβαθμίσεις άμεσα.

 

Μπορεις να μου το εξηγησεις λιγο αυτο; Να υποθεσω οτι εγγυηση δεν εχουμε μετα..

Link to comment
Share on other sites

tempo αφου τα εβαλες ειναι ολα οκ;;

 

ναι φίλε μου όλα ήταν ok, κάποιο θέμα με τα μηνύματα ίσως να έχεις - έχει αναφερθεί μερικές σελίδες πιο πίσω.

 

να σου πω ότι Ελληνικό πληκτρολόγιο το τηλέφωνο μου είχε και χωρίς το morelocale, απλά με το morelocale υπάρχει η δυνατότητα και για Ελληνικά μενού (εγώ πάντως το άφησα στα english)

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Δε βρίσκω λόγο γιατί να μην έχεις εγγυηση. Ο bootloader θα συνεχίσει να είναι locked, απόδειξη θα εχεις,το IMEI ίδιο..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2155135

Edited by Finn

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα θα εχω παλι την εγγυηση απο εκει που το πηρα. Οσο για το morelocale τι θεμα εχει με τα μηνυματα;

 

Κανένα θέμα δεν έχει με τα μηνύματα(σε εμένα τουλάχιστον)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχετε κανενα νεο τι γινεται με το 4,1,1 για μας τους κατοχους του s3? Υπαρχει κανενας αλλος τροπος να το βαλουμε εκτος απο το να περιμενουμε αυτους τους απιστευτους της htc? γιατι αν ειναι να τους περιμενουμε θα περασει μαλλον κ το καλοκαιρι...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχετε κανενα νεο τι γινεται με το 4,1,1 για μας τους κατοχους του s3? Υπαρχει κανενας αλλος τροπος να το βαλουμε εκτος απο το να περιμενουμε αυτους τους απιστευτους της htc? γιατι αν ειναι να τους περιμενουμε θα περασει μαλλον κ το καλοκαιρι...

 

Για την ώρα μόνο με ξεκλείδωμα μπορείς να περάσεις μια που έχει βγει, αλλά βασίζεται σε ινδική έκδοση, δεν είναι δηλαδή η επίσημη ευρωπαϊκή.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2120601

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα μόνο με ξεκλείδωμα μπορείς να περάσεις μια που έχει βγει, αλλά βασίζεται σε ινδική έκδοση, δεν είναι δηλαδή η επίσημη ευρωπαϊκή.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2120601

 

Και απο τους dev στο μειον ειναι δηλαδη οι S3....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το ΟΤΑ εδώ αλλά εγώ με τις περιορισμένες ορέξεις για περιπέτειες δεν το δοκίμασα μετά το πρώτο failure που έβγαλε.
:cool:
Link to comment
Share on other sites

εμενα σημερινο απο πλαισιο και φοραει την 4.1.1 εκσοση 3.17.401.102

ροοτ και τετοια εχουν βγει χωρις να χαθει η εγγυηση? παρακαλω μια βοηθεια

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το ΟΤΑ εδώ αλλά εγώ με τις περιορισμένες ορέξεις για περιπέτειες δεν το δοκίμασα μετά το πρώτο failure που έβγαλε.

 

Το εχω κατεβασει εδω κ καιρο αυτο το αρχειο αλλα ομως δε γνωριζω πως να το περασω κ δεν ξερω γενικα αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα σημερινο απο πλαισιο και φοραει την 4.1.1 εκσοση 3.17.401.102

ροοτ και τετοια εχουν βγει χωρις να χαθει η εγγυηση? παρακαλω μια βοηθεια

 

πόσο το πήρες από το πλαίσιο και με ποιον,επεξεργαστή;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...