Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η εγγύηση δεν ισχύει εντός Ελλάδας.

 

πολυ καλο αυτο που λες μιας και εαν μεχρι το τελος του χρονου δεν το φερει η vodafone, θα εκανα κινηση να το παρω...

αυτο εσυ δεν το προσεξες η εγινε λαθος αναφορα απο αυτους ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολυ καλο αυτο που λες μιας και εαν μεχρι το τελος του χρονου δεν το φερει η vodafone, θα εκανα κινηση να το παρω...

αυτο εσυ δεν το προσεξες η εγινε λαθος αναφορα απο αυτους ?

 

ρε παιδιά με άλλα 40ε το παίρνετε ελληνικότατο από άλλες μεγάλες αλυσίδες ετοιμοπαράδοτο

γιατί να μπλέκετε με ebay, μεταφορικές και γερμανικά μοντέλα?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο αυτο που λες μιας και εαν μεχρι το τελος του χρονου δεν το φερει η vodafone, θα εκανα κινηση να το παρω...

αυτο εσυ δεν το προσεξες η εγινε λαθος αναφορα απο αυτους ?

Για το μοντέλο απάντησαν με ασάφεια (Type 1.5 Ghz)

Για την εγγύηση: Έδιναν 2 χρόνια εγγύηση.Όταν το πήρα στα χέρια μου έδωσα το ΙΜΕΙ της συσκευής στην HTC Ελλάδος, και μου απάντησαν ότι δεν με καλύπτει Ελλάδα.

Οι Γερμανοί μου απήντησαν ότι αν χαλάσει θα πρέπει να το στείλω σε αυτος.Μου έστειλαν κατόπιν εορτής απάντηση @sorry for the incovience κλπ,, και μου δίνουν έκπτωση σε επόμενη αγορά.Παπ....ς.Είχαν φάει βέβαια από πριν το αρνητικό feedback στο ebay.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά με άλλα 40ε το παίρνετε ελληνικότατο από άλλες μεγάλες αλυσίδες ετοιμοπαράδοτο

γιατί να μπλέκετε με ebay, μεταφορικές και γερμανικά μοντέλα?

+1

Το πήρα 329 + 14 ευρώ μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Για το μοντέλο απάντησαν με ασάφεια (Type 1.5 Ghz)

Για την εγγύηση: Έδιναν 2 χρόνια εγγύηση.Όταν το πήρα στα χέρια μου έδωσα το ΙΜΕΙ της συσκευής στην HTC Ελλάδος, και μου απάντησαν ότι δεν με καλύπτει Ελλάδα.

Οι Γερμανοί μου απήντησαν ότι αν χαλάσει θα πρέπει να το στείλω σε αυτος.Μου έστειλαν κατόπιν εορτής απάντηση @sorry for the incovience κλπ,, και μου δίνουν έκπτωση σε επόμενη αγορά.Παπ....ς.Είχαν φάει βέβαια από πριν το αρνητικό feedback στο ebay.

 

προσωπικά θα το έστελνα πίσω και θα απαιτούσα τα χρήματα μου

ούτε με τον επεξεργαστή που ήθελες σου έστειλαν και δεν σε καλύπτει και η εγγύηση, δηλαδή οκ... :rolleyes:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα, αλλά δεν μπορώ τις διαδικασίες στείλε-περίμενε.Θα δω.

Επίσης, η μπαταρία κρατάει λιγότερο από ημέρα, και δεν θα έλεγα ότι το δουλεύω τόσο πολύ.Βέβαια στα στατιστικά είδα ότι το περισσότερο το καταναλώνουν τα hd Widgets που έχω περάσει.

Link to comment
Share on other sites

το αναφερει πιο πανω, απο ebay γερμανιας.

αλλα καλυτερα να προτιμησεις αγορα απο αλλου.

στα σκρουτζομαγαζα , αν υπολογισεις τα μεταφορικα απο γερμανια, το βρισκεις με λιγο περισσοτερα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα, αλλά δεν μπορώ τις διαδικασίες στείλε-περίμενε.Θα δω.

Επίσης, η μπαταρία κρατάει λιγότερο από ημέρα, και δεν θα έλεγα ότι το δουλεύω τόσο πολύ.Βέβαια στα στατιστικά είδα ότι το περισσότερο το καταναλώνουν τα hd Widgets που έχω περάσει.

 

ποση ωρα screen time? και με τι ανοιχτο?

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Για το μοντέλο απάντησαν με ασάφεια (Type 1.5 Ghz)

Για την εγγύηση: Έδιναν 2 χρόνια εγγύηση.Όταν το πήρα στα χέρια μου έδωσα το ΙΜΕΙ της συσκευής στην HTC Ελλάδος, και μου απάντησαν ότι δεν με καλύπτει Ελλάδα.

Οι Γερμανοί μου απήντησαν ότι αν χαλάσει θα πρέπει να το στείλω σε αυτος.Μου έστειλαν κατόπιν εορτής απάντηση @sorry for the incovience κλπ,, και μου δίνουν έκπτωση σε επόμενη αγορά.Παπ....ς.Είχαν φάει βέβαια από πριν το αρνητικό feedback στο ebay.

 

Καλύτερα να επικοινωνησεις και με την μαμά htc. Εγώ το έχω πάρει από αγγλία και έχω μειλ από την μαμά htc που μου λένε οτι η εγγύηση είναι παγκόσμια και αν έχω πρόβλημα να επικοινωνησω μαζί τους για να με βοηθήσουν.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Πλεον, ειμαι κ εγω ενας ακομη πανευτυχης κατοχος του απιστευτου HTC one S! :)

 

Τελικα το πηρα branded T-mobile (z520e) κ μεχρι στιγμης δε με εχει ενοχλησει καθολου το γεγονος πως ειναι branded περα απο το μηκος των μηνυματων που περιοριζεται σε 70 ελλ. χαρακτηρες.

 

Οσο αφορα το update, το εκανα χειροκινητα εχθες κ μου εγκατεστησε την 4.0.4 κ 4.1 sense.

 

Μια διορθωση οσο αφορα τα μηνυματα. Εαν ορισουμε ως γλωσσα συστηματος τα ελληνικα,μας επιτρεπει μεχρι 160 χαρακτηρες. :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ότι γλώσσα συστήματος και να βάλω με περιορίζει στους 70 χαρακτήρες για sms. Καμιά εισήγηση??
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ότι γλώσσα συστήματος και να βάλω με περιορίζει στους 70 χαρακτήρες για sms. Καμιά εισήγηση??

 

Πηγαίνεις στις ρυθμίσεις μηνυμάτων κ αλλάζεις την ελληνική κωδικοποίηση από 7 σε 16 bit

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν έχουν πάρει αναβάθμιση και βρίσκονται στην έκδοση λογισμικού 4.0.3 διαβάστε τι μου απάντησε η HTC.

 

Thank you for providing me with the needed info.

Please note that there is a new available update for your device, so kindly try the below steps in order to update it:

 

Go to Settings> About Phone> System Updates, and tap Check now. If any software update message shows up, please follow the on screen instruction.

 

If you did not get the update please try to get the update manually by doing the following:

 

On your phone, from the Home screen, tap Phone and dial in *#*#682#*#*

If any software update message shows up, please follow the on screen instruction.

 

Please manually change the date on your phone to one month from today. This will trigger an automatic check in with the update servers and you will get the appropriate update.

If any software update message shows up, please follow the instruction on screen.

 

 

Sometimes the downloaded applications conflicts with the phone's OS making it not to

perform in a normal way, so please try to use the phone in the safe mode by following the

steps below:

 

1. Press "power key" for power on device.

2. Wait until "HTC logo" appears on screen.

3. Press and hold "volume down" key until you feel the vibration.

4. "Safe Mode" text will appears on the lower left of screen.

 

If you followed these steps and the issue is resolved, it means that you have downloaded

3rd party application which conflicts with you device OS.

Please remove it from:

 

Menu> Settings> Applications> Manage Applications> Downloaded> click on the applications and

un-install them.

 

If you followed these steps and you did not get the update, please Factory Reset your phone. Before doing that, please back up your phone's information as resetting your phone will erase your phone data completely. To perform Factory Reset follow these steps:

 

Menu> Settings> SD & Phone Storage> Factory Data Reset.

 

Please note that you need to recharge your device( at least 50%) and we recommend you to make a back up of all your personal info.

 

If you have any other inquiries, don’t hesitate to contact us again.

 

Let me know if I have successfully answered your question, please click here

to complete this.

 

Σημειώστε ότι ακολούθησα τα βήματα εκτός από factory reset και δεν έγινε τίποτα. Θα προχωρήσω και στο factory reset όταν βρω χρόνο. Παρακαλώ ενημερώστε αν πετύχει οποιαδήποτε λύση απ'τις παραπάνω σε σας.

Link to comment
Share on other sites

Από που αν επιτρέπεται?

 

Για όσους ενδιαφέρονται να αγοράσουν το τηλέφωνο, πραγματικά μην ρισκάρετε μέσω e-bay, για παράδειγμα στο Πλαίσιο έχει 399 ( και δώρο το Don't Panic), αλλά και στο http://www.expansys.com.gr/htc-store/ στα ίδια λεφτά έρχεται με τα μεταφορικά.

Μπορείτε επίσης να το αγοράσετε και από κάποιο σκρουτζομάγαζο και θα έχετε κανονικά εγγύηση προσέξτε μόνο μην σας δώσουν branded.

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στις ρυθμίσεις μηνυμάτων κ αλλάζεις την ελληνική κωδικοποίηση από 7 σε 16 bit

 

Νομιζω οτι με αυτη τη ρθυμιση απο καποιους χαρακτηρες και πανω χρεωνει διπλο sms.Ετσι το εχω κι εγω...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ποση ωρα screen time? και με τι ανοιχτο?[/quote Χθες τη νύχτα το φορτισα μέχρι το 90%.Περασαν 13 ώρες, είμαι στο 30% .
Link to comment
Share on other sites

kopsikiller από Κύπρο είμαι, ΜΤΝ δίκτυο, αλλά απ'ότι κατάλαβα αν δεν είναι branded η συσκευή τότε δεν έχει σχέση (νομίζω) το δίκτυο.

 

Μετά από factory reset το τηλέφωνο δε μπορεί να κάνει ενημέρωση. Ενημέρωσα την υποστήριξη της HTC και πήρα την παρακάτω απάντηση.

 

Kindly be informed that since you have tried all the below steps and device cannot be updated, unfortunately, you will need to send it to the Repair Center for a check up and our technicians there will update it for you.

 

Ενώ μέχρι στιγμής ήμουν πολύ ευχαριστημένος, πήρα μια δόση απογοήτευσης για το συγκεκριμένο πρόβλημα. :(

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα τηλεφωνο στην ελληνικη Htc και μου ειπαν να περιμενω και οτι θα ερθει.Εχει να κανει λεει με το ποιο μοντελο ειναι..Μυλος η υποθεση,δλδ το πηρα πριν 4 μερες και τωρα πρεπει να το στειλω πισω?

 

ο σειριακος μου αριθμος ειναι HT264W..... αν αυτο λεει τιποτα.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν έχουν πάρει αναβάθμιση και βρίσκονται στην έκδοση λογισμικού 4.0.3 διαβάστε τι μου απάντησε η HTC.

 

 

 

Σημειώστε ότι ακολούθησα τα βήματα εκτός από factory reset και δεν έγινε τίποτα. Θα προχωρήσω και στο factory reset όταν βρω χρόνο. Παρακαλώ ενημερώστε αν πετύχει οποιαδήποτε λύση απ'τις παραπάνω σε σας.

 

δοκιμασε *#*#CHECKIN#*#* και αν σου βγάλει checkin succeeded, τσεκαρε μετα manually για update

επίσης δείτε και αυτό

 

Μια διορθωση οσο αφορα τα μηνυματα. Εαν ορισουμε ως γλωσσα συστηματος τα ελληνικα,μας επιτρεπει μεχρι 160 χαρακτηρες. :)

 

 

 

 

Αυτό είναι λίγο χαζό από πλευράς google. Να μπλέκει δηλαδή το interface του χρήστη με την κωδικοποίηση των sms που στέλνει. :confused:

 

Πηγαίνεις στις ρυθμίσεις μηνυμάτων κ αλλάζεις την ελληνική κωδικοποίηση από 7 σε 16 bit

 

Την συγκεκριμένη ρύθμιση με locale "English (Greece)" δεν κατάφερα να την βρω ποτέ! Ας είναι καλά το handcent! :rolleyes:

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι με αυτη τη ρθυμιση απο καποιους χαρακτηρες και πανω χρεωνει διπλο sms.Ετσι το εχω κι εγω...

 

Στο ένα από τα δύο έχω ελληνικά κεφάλαια κ 160 χαρακτήρες (1sms) κ στο άλλο 70 χαρακτήρες με μικρά.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε *#*#CHECKIN#*#* και αν σου βγάλει checkin succeeded, τσεκαρε μετα manually για update

επίσης δείτε και αυτό

 

Που γράφω το *#*#CHECKIN#*#*? Στην κλήση μόνο αριθμούς μ'αφήνει να βάλω...

Δοκίμασα τις οδηγίες του παραπάνω συνδέσμου αλλά και πάλι τίποτα. :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...