Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω ενα προβληματακι. οχι μεγαλο για μενα αλλα ομως θελω να ρωτησω, επειδη το πηρα απο γερμανια το τηλεφωνο δε μπορω να εχω ελληνικο μενου? δε με πειραζει βεβαια χρησιμοποιω κ το αγγλικο αλλα υπαρχει καμια περιπτωση να μπορεσω να εχω κ το ελληνικο καποια στιγμη?

αληθεια θα γινουμε συντομα κατοχοι κ του 4,1?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ξέρει καποιος πως μπορουμε μεσα απο τις ρυθμισεις ή κάπου αλλού να δούμε αν το κινητό έχει τον S3 ή τον S4 ? Για παραδειγμα μπορουμε να δουμε το model number απτο μενου?

Κάπου διαβασα οτι πατάς το πληκτρο κατω της φωνής και μετά το power button και μολις αναβοσβήσουν τα home πληκτρα το αφήνεις αλλά δεν δούλεψε.

 

Ευχαριστω

 

Μπορείς και από το κουτί να το δείς. Ο κωδικός Ζ560 είναι ο S3 ενώ με τον κωδικό Z520 είναι με τον S4.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβληματακι. οχι μεγαλο για μενα αλλα ομως θελω να ρωτησω, επειδη το πηρα απο γερμανια το τηλεφωνο δε μπορω να εχω ελληνικο μενου? δε με πειραζει βεβαια χρησιμοποιω κ το αγγλικο αλλα υπαρχει καμια περιπτωση να μπορεσω να εχω κ το ελληνικο καποια στιγμη?

Δοκίμαστε το MoreLocale 2 από το Play store

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβληματακι. οχι μεγαλο για μενα αλλα ομως θελω να ρωτησω, επειδη το πηρα απο γερμανια το τηλεφωνο δε μπορω να εχω ελληνικο μενου? δε με πειραζει βεβαια χρησιμοποιω κ το αγγλικο αλλα υπαρχει καμια περιπτωση να μπορεσω να εχω κ το ελληνικο καποια στιγμη?

 

Kατεβαζεις το MoreLocale 2 και εισαι ετοιμος με ΟΛΑ τα μενου εξελληνισμένα !!

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Καλησπερα στην παρεα...μια μικρη βοηθεια...Εχω το λουμια 800 θελω να παρω αυριο το htc one s ...Αλλα δεν ξερω γτ δεν διαβασα ολες τις σελιδες περι ελλατωματων......ποιο να παρω μαυρο η γκρι..?? Ευχαριστω..!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα πω συγκρινετε την οθονη του X με την οθονη του S,

αρα η θεωρεια περι μεγεθους οθονης δεν ισχυει,

απλα ειναι θεμα κατασκευης απο την Htc και εχει κανει λαθος βαζωντας αυτη την οθονη στο S

 

Τι θελεις να πεις;

Αλλη αναλυση το ενα αλλη το αλλο..κ μαλιστα με 312 πυκνοτητα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα...μια μικρη βοηθεια...Εχω το λουμια 800 θελω να παρω αυριο το htc one s ...Αλλα δεν ξερω γτ δεν διαβασα ολες τις σελιδες περι ελλατωματων......ποιο να παρω μαυρο η γκρι..?? Ευχαριστω..!!

 

Το μαύρο είχε τα θέματα με το ξεφλούδισμα. Θεωρητικά πάντα, στις τωρινές παρτίδες το έχουν φτιάξει, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Πάρε καλύτερα το γκρί να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ευχαριστω πολυ για το Locale 2 λειτουργει μια χαρα. ηθελα να ρωτησω υπαρχει καποιος λογος που στο δικο μου τηλεφωνο δε εχει μπει ακομα η 4,04? εχω κανει πολλες φορεσ ελεγχος τωρα αλλα τιποτα...

το τηλεφωνο ειναι unbranded!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ευχαριστω πολυ για το Locale 2 λειτουργει μια χαρα. ηθελα να ρωτησω υπαρχει καποιος λογος που στο δικο μου τηλεφωνο δε εχει μπει ακομα η 4,04? εχω κανει πολλες φορεσ ελεγχος τωρα αλλα τιποτα...

το τηλεφωνο ειναι unbranded!

 

Η ενημέρωση έρχεται ανάλογα με το s/n της συσκευής. Δεν το παίρνουν όλες οι συσκευές ταυτόχρονα. Λογικά είσαι με τον S3 γιατί νομίζω ότι ξεκίνησαν το update πρώτα σε αυτά με τον S4..... Υπομονή:O

Link to comment
Share on other sites

ναι τον s3 εχω. αλλα το θεμα ειναι οτι εμεις που εχουμε τον s3 θα παρουμε ενημερωση 4,04 κ πιο μετα 4,1 η μονο οι "τυχεροι" του s4 θα εχουν αυτες τις ενημερωσεις?
Link to comment
Share on other sites

ναι τον s3 εχω. αλλα το θεμα ειναι οτι εμεις που εχουμε τον s3 θα παρουμε ενημερωση 4,04 κ πιο μετα 4,1 η μονο οι "τυχεροι" του s4 θα εχουν αυτες τις ενημερωσεις?

 

όλοι θα πάρουμες τις ίδιες

Link to comment
Share on other sites

ωραια! αυτο ειναι πολυ θετικο! αυτο το τηλεφωνο εστω κ s3 αξιζει να εχει κ την 4,1! πραγματικα αναρωτιεμαι ποσο πιο γρηγορο ειναι το s4 γιατι κ το δικο μου αποκρινεται παρα πολυ γρηγορα σε ολα!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η ενταση του ηχειου ειναι πολυ χαμηλη. Γενικα ετσι ειναι η το δικο μου εχει προβλημα? Ταξιδιωτη μηπως μπορεις να συγκρινεις λιγο την ενταση του one s με το xperia s η το sgs II που τα ειχες κι εσυ αυτα? Εμενα μου φαινεται πολυ πιο χαμηλη και απο τα 2.
Link to comment
Share on other sites

για χαρα!

 

εχω ενα one s με τον s3 επεξεργαστη.. ΄΄παιζοντας'' εσβησα το /system

και ετσι το κινητο δεν bootari..

 

δειχνει μεχρι την λευκη εικονα με το λογοτυπο τις htc και μετα σβηνει..

 

που μπορω να βρω την RUU εκδοση λογισμικου για τα ελληνικα htc one s ?

 

πηρα την htc.gr και μου ειπαν μονο για service.. δηλ χωρις κινητο για 2 μηνες..:(

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Άκυρη η προηγούμενη ερώτηση...με κάλυψε προηγούμενο post πλήρως.Μήπως γνωρίζει κάποις γιατί στα μηνύματα μόνο( οπουδήποτε αλλού δε παρουσιάζεται το θέμα ) ,μπορώ να γράφω ελληνικά αποκλειστικά με κεφαλαία;Υπάρχει κάποια λύση για αυτή τη περίπτωση;

Υ.Γ. είμαι καινούριος εδώ και είμαι ήδη ενθουσιασμένος...πολύ καλή δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η ενταση του ηχειου ειναι πολυ χαμηλη. Γενικα ετσι ειναι η το δικο μου εχει προβλημα? Ταξιδιωτη μηπως μπορεις να συγκρινεις λιγο την ενταση του one s με το xperia s η το sgs II που τα ειχες κι εσυ αυτα? Εμενα μου φαινεται πολυ πιο χαμηλη και απο τα 2.

Σε σχέση με s3 (με note2 δεν συγκρίνω καν) ειναι όντως αισθητά χαμηλότερη η ένταση οπότε φυσιολογικό είναι μάλλον. Από την άλλη δεν είναι και για υπαίθριο πάρτι :)

Link to comment
Share on other sites

Άκυρη η προηγούμενη ερώτηση...με κάλυψε προηγούμενο post πλήρως.Μήπως γνωρίζει κάποις γιατί στα μηνύματα μόνο( οπουδήποτε αλλού δε παρουσιάζεται το θέμα ) ,μπορώ να γράφω ελληνικά αποκλειστικά με κεφαλαία;Υπάρχει κάποια λύση για αυτή τη περίπτωση;

Υ.Γ. είμαι καινούριος εδώ και είμαι ήδη ενθουσιασμένος...πολύ καλή δουλειά!

 

Πηγαίνεις στις ρυθμίσεις μηνυμάτων κ αλλάζεις την ελληνική κωδικοποίηση από 7 σε 16 bit

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτή η ρύθμιση;;; Εμένα δε μου την εχει.

 

Αποκλειεται να μην την εχει

 

Μηνυματα /Ρυθμισεις /Κωδικοποιηση

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο είχε τα θέματα με το ξεφλούδισμα. Θεωρητικά πάντα, στις τωρινές παρτίδες το έχουν φτιάξει, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Πάρε καλύτερα το γκρί να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να εντοπίσει κάποιος αν το one s προέρχεται από τις παλιές παρτίδες ή από τις καινούργιες;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να εντοπίσει κάποιος αν το one s προέρχεται από τις παλιές παρτίδες ή από τις καινούργιες;

 

Δεν ξερω ποτε ακριβως διορθωσαν το θεμα με το μαυρο χρωμα, εγω παντως το αγορασα (μαυρο) τελος Ιουνίου και επαναλαμβανω για νιοστη φορά: ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΞΕΦΛΟΥΔΙΣΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το ledaki ειδοποίησης έχει κάποιο χρονικό όριο που αναβοσβήνει από την στιγμή που έρθει πχ ένα μηνυμα????

Ενώ είχε έρθει μην το ξέχασα και μετά από ώρα που πήγα να το δω το led δεν αναβόσβηνε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω στα χερια μου ενα one s κερδισμενο απο διαγωνισμο και σκεφτομαι να το πουλησω αλλα δεν ξερω ποιον επεξεργαστη φοραει και σε τι τιμες κυμαινονται αναλογα τον επεξεργαστη.Στο κουτι του το P/N γραφει 99ΗRΕ000-00 με ενα γρηγορο search που εκανα οι περισσοτεροι γραφανε πως ειναι s4.Μπορει να το επιβεβαιωσει καποιος με τον ιδιο επεξεργαστη?Επισης σκεφτομουνα να το κρατησω αλλα ξερω απο το one x πως αν εκανες root τη συσκευη μετα εχανες την εγγυηση σου.Ισχυει το ιδιο και για αυτο ή αν χρειαστει το επαναφερεις στην αρχικη του κατασταση και καλυπτεσαι κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...