Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μην τρελαινεστε και με τον s3 το κινητό πάει σφαίρα, πάρτε το το κινητό είναι έτη μπροστά
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου επεσε στα χερια ενα one s που οταν bootarei γραφει αυτα:

https://www.dropbox.com/s/jkhgcf5qhxur3n3/2012-09-12%2023.13.09.jpg

 

Ξερει κανεις τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Μου επεσε στα χερια ενα one s που οταν bootarei γραφει αυτα:

https://www.dropbox.com/s/jkhgcf5qhxur3n3/2012-09-12%2023.13.09.jpg

 

Ξερει κανεις τι συμβαινει?

Ξεκλείδωσες bootloader ή φλάσαρες recovery μάλλον. Προχωράει ή κολάει εκεί? Αν δεν προχωράει, υπάρχουν λύσεις, πχ δες εδω:

http://androidforums.com/one-s-all-things-root/602586-htc-one-s-recovery-issue.html

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Μου επεσε στα χερια ενα one s που οταν bootarei γραφει αυτα:

https://www.dropbox.com/s/jkhgcf5qhxur3n3/2012-09-12%2023.13.09.jpg

 

Ξερει κανεις τι συμβαινει?

 

Το τηλέφωνο έχει custom ROM. Αν συνεχίζει και bootαρει μετά απο αυτή την οθόνη τότε δεν τρέχει τίποτα. Αν κολλάει εκεί τότε μάλλον δεν έχει εγκατασταθεί το σωστό boot_img για τη ROM που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωσες bootloader ή φλάσαρες recovery μάλλον. Προχωράει ή κολάει εκεί? Αν δεν προχωράει, υπάρχουν λύσεις, πχ δες εδω:

http://androidforums.com/one-s-all-things-root/602586-htc-one-s-recovery-issue.html

eτσι το πηρα αλλα bootarei κανονικοτατα

Το τηλέφωνο έχει custom ROM. Αν συνεχίζει και bootαρει μετά απο αυτή την οθόνη τότε δεν τρέχει τίποτα. Αν κολλάει εκεί τότε μάλλον δεν έχει εγκατασταθεί το σωστό boot_img για τη ROM που έχει.

bootarei κανονικοτατα

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι τότε. Τι ROM φοράει?

 

την trickdroid....με συμβουλευεις για καμια αλλη?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι η καλύτερη απ'όσες έχω δοκιμάσει. Βάλε μόνο την τελευταία έκδοση αν έχεις κάποια προηγούμενη.

Ο "μάγειρας" της βέβαια έχει σταματήσει να την εξελίσσει και ασχολείται σε συνεργασία με άλλους με την Viper S την οποία δεν έχω δοκιμάσει ακόμα γιατί βαριέμαι να ξανάστήνω από την αρχή. Διαβάζω όμως πολύ καλά σχόλια στο thread της στους xda. Αν δε βαριέσαι δοκίμασε την και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανενας που ΔΕΝ πηρε την αναβαθμιση 4.0.4 ή μονο εγω ειμαι ?

 

Κι εγώ μαζί

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανενας που ΔΕΝ πηρε την αναβαθμιση 4.0.4 ή μονο εγω ειμαι ?

Κι εγώ...τίποτα ακόμη....

Ποιοί την έχουν πάρει...?

Link to comment
Share on other sites

Just a heads up, Amazon.co.uk καθώς και .de, από S4 γιόκ.. Οπότε μένω με τον S3 μου και μόκο :lol: για μένα είναι κομπλέ και έτσι.. Η 4.0.4 πάει ανάλογα με το ΙΜΕΙ; Ούτε εγώ την έλαβα κάτι ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

clove.co..uk και handtec.co.uk αναφέρουν τα μοντέλα z520e δηλαδή με S4. Εχει παραγγέιλει καποιος απο αυτα τα σαιτ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανενας που ΔΕΝ πηρε την αναβαθμιση 4.0.4 ή μονο εγω ειμαι ?

 

Κι εγώ...τίποτα ακόμη....

Ποιοί την έχουν πάρει...?

 

Η 4.0.4 έχει δοθεί σε όσους έχουν τον S4 (υπάρχει και στο xda το σχετικό RUU). Όσοι είστε με τον S3, υπομονή ακόμα δεν βγήκε για σας..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

clove.co..uk και handtec.co.uk αναφέρουν τα μοντέλα z520e δηλαδή με S4. Εχει παραγγέιλει καποιος απο αυτα τα σαιτ?

 

Πάντως η επίσημη απάντηση που είχα από την htc hellas ήταν ότι η συγκεκριμένη συσκευή θα βγαίνει μόνο με τον S3 από δω και πέρα. Δε νομίζω να ισχύει. Ο εφοδιασμός της συγκεκριμένης συσκευής με τον S4 έχει σταματήσει εδώ και καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η επίσημη απάντηση που είχα από την htc hellas ήταν ότι η συγκεκριμένη συσκευή θα βγαίνει μόνο με τον S3 από δω και πέρα. Δε νομίζω να ισχύει. Ο εφοδιασμός της συγκεκριμένης συσκευής με τον S4 έχει σταματήσει εδώ και καιρο.

 

Ξέρω από προσωπική πείρα ότι το handtec είναι πολύ αξιόπιστο οπότε γιατί να μην έχουν stock?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
clove.co..uk και handtec.co.uk αναφέρουν τα μοντέλα z520e δηλαδή με S4. Εχει παραγγέιλει καποιος απο αυτα τα σαιτ?

 

Και τα δύο είναι αξιόπιστα και χρόνια στο χώρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Είμαι υποψήφιος αγοραστής του S και διάβαζα όλο το thread από εχθές. Τελικά, το ξεφλούδισμα του μαύρου είναι γεγονός ή όχι? Και επίσης, αφορά και την αλουμινένια πλάτη ή μόνο τα πλαστικά πάνω και κάτω "καπάκια" που μπορούν λογικά να αντικατασταθούν? Ρωτάω γιατί το έχω βρει με τον S4 μεν, αλλά μόνο σε μαύρο (βρίσκομαι εξωτερικό).

 

Επίσης, δεν καταλαβαίνω το θέμα με τα ελληνικά. Με την 4.1 το ζήτημα των ελληνικών παύει να υφίσταται όπως ξέρετε. Δεν έχει πάρει ακόμα την 4.1 το τηλέφωνο?

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

 

 

Επίσης, δεν καταλαβαίνω το θέμα με τα ελληνικά. Με την 4.1 το ζήτημα των ελληνικών παύει να υφίσταται όπως ξέρετε. Δεν έχει πάρει ακόμα την 4.1 το τηλέφωνο?

 

Στην Ελλαδα τουλαχιστον ειμαστε με την 4.0.3 και καποιοι με την 4.0.4

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλαδα τουλαχιστον ειμαστε με την 4.0.3 και καποιοι με την 4.0.4

 

Α μάλιστα, δεν έχει ανακοινωθεί κάτι επίσημο ως προς το πότε θα την πάρει;

 

Επίσης, ερχόμενος από Nexus S, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει thread για το modding του One S (ξεκλείδωμα bootoader, root, custom roms, kernels etc.); Εχω συνηθίσει στο σκάλισμα τόσο καιρό...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει θεμα με τα ελληνικα, μια εφαρμογη ειναι το ολο ζητημα.

 

για τις μοντες στο one s δεν υπαρχει καποιο τοπικ στο Myphone. οποτε στρεφεσαι στο xda http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1531. εγω προσωπικα δεν εχω δοκιμασει κατι (λογω εγγυησης, αλλα και γιατι με στοκ το κινητο απλα πεταει).

 

προχωρα αφοβα στην αγορα του. κινηταρα. και βλακεια που υπαρχει αυτο το θεμα με τους επεξεργαστες, θα μπορουσαν να το εχουν ακομα πιο πολλοι στην κατοχη τους.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Σαν να την πούλησε την συσκευή η ίδια η htc. Ούτε διαφήμιση, τα περισσότερα καταστήματα κινητής τηλεφωνίας δε το έχουν καν στη βιτρίνα τους και το θέμα με τους επεξεργαστές συνεχίζει και θα είναι μόνιμο ενώ βλέπουμε συσκευές που θα βγούνε τώρα στην ίδια κατηγορία θα έχουν τον S4.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Σκέφτομαι να το πάρω για τη γυναίκα μου (έχει το desire s) και το βρήκα στα 407€ στο VNP

http://www.vnp.gr/htc-one-s-metallic-gray-el.html

 

Η αλήθεια είναι ότι από όταν βγήκε η συσκευή μου άρεσε πάρα πολύ αλλά δεν έτυχε να το δω από κοντά.. Δείχνει πανέμορφο πάντως και σκέφτομαι για το γκρι (έχει κάποιο θέμα με ξεφλούδισμα?, αν και θα είναι σε θήκη..)

Με τον επεξεργαστή τι παίζει γιατί έχω μπερδευτεί λιγάκι... ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...