Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά από τα καταστήματα του Skroutz ποιο προτείνετε ; έχω δει γενικά σε καλή τιμή από εδώ http://www.open365.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=119596 414,90 € . Τι λέτε ;

 

Αυτό είναι με τον S3 (Z560). Αν δε σε πειράζει αυτό τότε είναι καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως που το είχα πάρει από εκεί , ήταν όντως unbranded.

-Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μόλις τώρα είναι όπως τα λέτε. Απλά υπάρχει μόνο το μαύρο που δε γνωρίζω αν το πρόβλημα ξεφλουδίσματος συνεχίζει να υφίσταται ή ήταν σε συγκεκριμένο αριθμό συσκευών.

 

-Για μένα πάντως η έλλειψη του S4 οφείλεται στην τιμολογιακή πολιτική που ανακοίνωσε η HTC με σκοπό την μείωση τιμών των συσκευών της και όχι σε προβλήματα παραγωγής του S4 λόγω αυξημένης ζήτησης κτλ.

 

-Γνωρίζει κανείς τι εστί HTC ONE S VILLE C2....... http://android.techhours.com/htc-ville-c-leaks-which-suggests-slightly-modified-htc-one-s/

Edited by kohatzim
Link to comment
Share on other sites

-Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μόλις τώρα είναι όπως τα λέτε. Απλά υπάρχει μόνο το μαύρο που δε γνωρίζω αν το πρόβλημα ξεφλουδίσματος συνεχίζει να υφίσταται ή ήταν σε συγκεκριμένο αριθμό συσκευών.

 

-Για μένα πάντως η έλλειψη του S4 οφείλεται στην τιμολογιακή πολιτική που ανακοίνωσε η HTC με σκοπό την μείωση τιμών των συσκευών της και όχι σε προβλήματα παραγωγής του S4 λόγω αυξημένης ζήτησης κτλ.

 

-Γνωρίζει κανείς τι εστί HTC ONE S VILLE C2....... http://android.techhours.com/htc-ville-c-leaks-which-suggests-slightly-modified-htc-one-s/

Όταν έψαχνα κι εγώ πρόσφατα one s μόνο μαύρο έβρισκα με s4,λογικά επειδή είχαν ξεμείνει λόγω του προβλήματός με το ξεφλουδισμα,μαύρο μην πάρεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το σκέφτηκα καλά και κατέληξα στο HTC One S το γκρί από το Open365 http://www.open365.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=119596 . Πάρα πολύ καλή τιμή : 417,98 € μαζί με έξοδα αποστολής παρακαλώ ! :-D

 

Πιστεύω δεν αξιζει να δώσω 480 μαζί με τα μεταφορικά που είχε το μαύρο με το ξεφλούδισμα :-P

 

Kαλώς ήρθα και γώ λοιπόν στην HTC παρέα :-D καμια θηκούλα παιδιά έχετε να προτείνετε ; Ευχαριστώ

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το σκέφτηκα καλά και κατέληξα στο HTC One S το γκρί από το Open365 http://www.open365.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=119596 . Πάρα πολύ καλή τιμή : 417,98 € μαζί με έξοδα αποστολής παρακαλώ ! :-D

 

Πιστεύω δεν αξιζει να δώσω 480 μαζί με τα μεταφορικά που είχε το μαύρο με το ξεφλούδισμα :-P

 

Kαλώς ήρθα και γώ λοιπόν στην HTC παρέα :-D καμια θηκούλα παιδιά έχετε να προτείνετε ; Ευχαριστώ

 

Η rock για μένα είναι η καλύτερή.θα την βρεις σε ένα ελληνικό κατάστημά,δε θυμάμαι όνομά τώρα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα σήμερα από εδώ http://www.cosmodata.gr/product/79222/kinito-htc-one-s-metallic-gray με τον S4 ελπίζω. Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα χτες δε γνωρίζανε και θα ρωτούσαν τον προμηθευτή τους. Σήμερα το πρωί με πήραν τηλ. με ενημέρωσαν πως έχει η κατάσταση και το παρήγγειλα. Θα δούμε τώρα. Μπροστά στον courier θα το ανοίξω κ αν δεν....
Link to comment
Share on other sites

Άντε άλλος ένας στην παρέα.... :D:D:D

Το πήρα πριν από λίγο από cosmote λόγω επιδότησης.....με τον S3....διότι βαρέθηκα-κουράστηκα να ψάχνω για τον πολυπόθητο S4....

Ελπίζω να μην το μετανιώσω....... :rolleyes:

Πάντως το κινητό είναι "ξυράφι" στο χέρι λέμεεεε!!!

 

edit: Όπως μου είπαν ήταν νέα παραγγελία....οπότε συνεχίζει με τον s3....

Edited by zoid70
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να καταλάβουμε αν εχει πάνω τον S3 ή τον S4? Μπορουμε να το καταλαβουμε ευκολα και απο τα specs ή πρεπει να δουμε το κουτι ή να ρωτήσουμε? Υπάρχει αποδεδειγμένη διαφορά στην ταχύτητα?

Επίσης. Τελικά το μάυρο δεν το εφτιαξαν με μην μαδάει?

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

 

Kαλώς ήρθα και γώ λοιπόν στην HTC παρέα :-D καμια θηκούλα παιδιά έχετε να προτείνετε ; Ευχαριστώ

 

Eγω παντως προτιμησα αυτες και κατεληξα να χρησιμοποιω μονιμως την 2η

Link to comment
Share on other sites

Επίσης. Τελικά το μάυρο δεν το εφτιαξαν με μην μαδάει?

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

Το μαυρο το εχω 2,5 μηνες και δεν μου παρουσιασε το παραμικρο ξεφλουδισμα

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να καταλάβουμε αν εχει πάνω τον S3 ή τον S4? Μπορουμε να το καταλαβουμε ευκολα και απο τα specs ή πρεπει να δουμε το κουτι ή να ρωτήσουμε? Υπάρχει αποδεδειγμένη διαφορά στην ταχύτητα?

Επίσης. Τελικά το μάυρο δεν το εφτιαξαν με μην μαδάει?

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

Αυτό με τον S3 έχει τον κωδικό Z560 και συχνότητα λειτουργίας τα 1,7Ghz ενω με τον S4 τον κωδικό Ζ520 στα 1,5Ghz.

Η διαφορά στην ταχύτητα είναι δεδομένη αφου μιλάμε ουσιαστικά για διαφορετικό επεξεργαστή αλλά απ'ότι λένε τα παιδιά που έχουν τον S3 πάει επίσης πολύ γρήγορα.

Edited by kollatos
Διαγραφή spam quote.
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως απο θηκη χρησιμοποιουσα αυτη ολο το καλοκαιρι, και δεν ειχα κανενα θεμα.

 

υγ. καλοριζικο το κινητο σε οσους το αγορασαν προσφατα. μακαρι να μην υπηρχε το θεμα με τον επεξεργαστη και να το ειχαν ακομα περισσοτεροι.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι με 4.0.3

Δοκίμασα για update...αλλά δεν...!

Λογικά κάποια στιγμή θα έρθει μόνο του?

Link to comment
Share on other sites

ναι θα σου βγαλει αυτοματη ενημερωση (εχω τσεκαρισμενη την επιλογη για scheduled check).

 

αλλιως πηγαινε settings > about > software updates και κανε "check now" να το τσεκαρεις μονος σου.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ με τον ενσωματωμένο player να δω ταινία mkv ή mp4 720p? για παράδειγμα ας υποθέσουμε ότι έχω την ταινία abgdez.mkv ή adgdez.mp4 και ένα αρχείο .srt ελληνικών υποτίτλων αποθηκευμένο με το ίδιο όνομα {abgdez.srt} μπορεί να αναγνωρίσει τους υπότιτλους έτσι ο ενσωματωμένος player ; αν όχι με ποιο πρόγραμμα μπορώ να το κάνω αυτό ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Επίσης αγόρασα και αυτή τη θήκη για το τηλέφωνο : CARRYING CASE HTC PO S740 ONE S BLACK http://images.e-shop.gr/images/TEL/BIG/TEL.011316.jpg

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατεβασα τον VLC player που παιζει τα παντα, δοκιμασα avi αρχειο μαζι με αρχειο srt με Ελληνικους υποτιτλους (με το ίδιο όνομα φυσικα) και επαιξε ΤΕΛΕΙΑ. Mε mkv δεν δοκιμασα, αλλα φανταζομαι οτι θα παιζει, το πολυ να σου ζητησει να κατεβασεις καποιους εξτρα codecs.

Η θηκη ειναι η original και φαινεται καλη, αλλα διαβασα πολλα παραπονα οτι ειναι πολυ σφιχτή και παιδευεσαι να βγαλεις το κινητο. Αληθευει ? για πες μας την εμπειρια σου.

Link to comment
Share on other sites

Την παράγγειλα από eshop , λογικά Σάββατο θα είναι εδώ :) παιδιά καταπληκτικοί στο κατάστημα open365 , παράγγειλα το μεσημέρι εχθες το τηλέφωνο και σημερα 9,30 ηταν εδώ ( Αθήνα το κατάστημα -> Κέρκυρα εγώ )

 

[EDIT]

 

Παιδιά , έφτασε η ώρα για την πρώτη φόρτιση :D , η μπαταρία είναι 14% , το έβαλα να φορτίσει , να το αφήσω μόλις πάει 100% άλλες 2-3 ώρες πάνω? Για δώστε μερικά tips :) ευχαριστώ

Edited by Wolfox

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άκυρη η παραγγελία από cosmodata. Δεν υπάρχει διαθέσιμο με S4 τελικά. Να προχωρήσω στον S3 ή να περιμένω κανένα Lumia 820 που έχει παρόμοια χαρακτηριστικά με το one s???
Link to comment
Share on other sites

Τελικά άκυρη η παραγγελία από cosmodata. Δεν υπάρχει διαθέσιμο με S4 τελικά. Να προχωρήσω στον S3 ή να περιμένω κανένα Lumia 820 που έχει παρόμοια χαρακτηριστικά με το one s???

 

Να προχωρήσεις στο s3,είναι πολύ καλή αγορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άκυρη η παραγγελία από cosmodata. Δεν υπάρχει διαθέσιμο με S4 τελικά. Να προχωρήσω στον S3 ή να περιμένω κανένα Lumia 820 που έχει παρόμοια χαρακτηριστικά με το one s???

 

Φίλε kohatzim σου προτείνω να το αγοράσεις από το open365 εμένα μου βγήκε 417€ με έξοδα αποστολής από 411€ , το παράγγειλα προχθές το μεσημέρι και εχθές το πρωί !! 9 η ώρα είχε έρθει . Απίστευτη ταχύτητα , μπράβο στο κατάστημα + 2 χρόνια εγγύηση !

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο γρήγορο θα ήταν με τον S4...S5...S6... :p :p :p ....... Το κινητό πυροβολάει :shoot:

 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι δε βλέπω πολλή κίνηση για τον S3 στους xda.

Με ποιό τρόπο μπορεί να γίνει root?....μήπως να περίμενα το update σε 4.0.4 και μετά να το έψαχνα?

 

Υ.γ.Κι εγώ έχω παραγγείλει την παραπάνω θήκη...είχα την αντίστοιχη στο desire και ήμουνα ικανοποιημένος!

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό τρόπο μπορεί να γίνει root?

 

Το root είναι εύκολο αλλά απαιτεί ξεκλείδωτο bootloader, ο οποίος αυτή τη στιγμή ξεκλειδώνει μόνο από htcdev.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άκυρη η παραγγελία από cosmodata. Δεν υπάρχει διαθέσιμο με S4 τελικά. Να προχωρήσω στον S3 ή να περιμένω κανένα Lumia 820 που έχει παρόμοια χαρακτηριστικά με το one s???

 

Και σιγά μην υπήρχε...προχωρά άφοβα στον s3,μία χαρά είναι κι αυτός.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και σιγά μην υπήρχε...προχωρά άφοβα στον s3,μία χαρά είναι κι αυτός.

 

Αυτό που με απασχολεί περισσότερο δεν είναι το μισό δευτερόλεπτο, τα benchmarks κτλ, αλλά να μην βγει αύριο μεθαύριο η htc και ανακοινώσει ότι την τάδε αναβάθμιση θα την πάρουν μόνο τα one s με τον S4 λόγω hardware. Και επειδή δεν αλλάζω κάθε χρόνο κινητό θα ήθελα να μπορώ να έχω υποστήριξη για ένα εύλογο χρονικό διάστημα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...