Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αυτό είδα κι εγώ, δεν πρασινίζει ποτέ. Βέβαια η αυτονομία του για την χρήση που του κάνω είναι σε καλά επίπεδα με το σκεπτικό πως είναι και οι πρώτες φορτίσεις. Άρα δεν νομίζω να επηρρεάζει σε κάτι αυτό με την φόρτιση, απλά μου φάνηκε παράξενο.

 

Πάντως έχω πάθει την πλάκα μου με το πόσο γρήγορο είναι στο ιντερνετ, πάει σφαίρα λές και είναι υπολογιστής σχεδόν. :happy: Πραγματική απόλαυση. Γενικά είναι απόλαυση αυτό το κινητό, είναι άκρως ερωτεύσιμο τελικά και η οθόνη μια χαρά ωραιότατη είναι, δεν μπορώ να το αφήσω από τα χέρια μου, συνέχεια το σκαλίζω :happy:

 

Πόσο σου διαρκεί φίλε εσένα με τη χρήση (και ποια ειναι αυτή?) ? Εγώ έχω απογοητευθεί από την μπαταρία. Έχω απενεργοποιήσει τα πάντα, τα data τα ανοίγω μόνο όταν τα χρειάζομαι, παιχνίδια και άλλα τέτοια δεν κάνω, γενικότερα η χρήση που του κάνω είναι έξτρα λάιτ θα έλεγα και μέρα δε βγάζει.

 

Επειδή δεν το βρήκα, μπορεί κάποιος να μου μαρτυρήσει πώς γίνεται το hard reset; Μπορεί να στρώσει όπως μου προτάθηκε...

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή δεν το βρήκα, μπορεί κάποιος να μου μαρτυρήσει πώς γίνεται το hard reset; Μπορεί να στρώσει όπως μου προτάθηκε...

 

:)

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις - Αποθηκευτικός χώρος - Εργοστασιακές Ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σου διαρκεί φίλε εσένα με τη χρήση (και ποια ειναι αυτή?) ? Εγώ έχω απογοητευθεί από την μπαταρία. Έχω απενεργοποιήσει τα πάντα, τα data τα ανοίγω μόνο όταν τα χρειάζομαι, παιχνίδια και άλλα τέτοια δεν κάνω, γενικότερα η χρήση που του κάνω είναι έξτρα λάιτ θα έλεγα και μέρα δε βγάζει.

 

Επειδή δεν το βρήκα, μπορεί κάποιος να μου μαρτυρήσει πώς γίνεται το hard reset; Μπορεί να στρώσει όπως μου προτάθηκε...

 

:)

 

Έχω ομιλία περίπου 2-3 ώρες καθημερινά, bluetooth μόνιμα ανοιχτό, καμιά ωρίτσα ιντερνετ και με βγάζει χαλαρά ημέρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις - Αποθηκευτικός χώρος - Εργοστασιακές Ρυθμίσεις

 

Α τόσο δύσκολο ήταν τελικά :baby: Κι εγώ που νόμιζα ότι έπρεπε να κάνω μαγικά και να βράζω ματζούνια :lol:

 

 

Έχω ομιλία περίπου 2-3 ώρες καθημερινά, bluetooth μόνιμα ανοιχτό, καμιά ωρίτσα ιντερνετ και με βγάζει χαλαρά ημέρα.

 

Καλά κρασά δηλαδή... Τι να πω, ίσως πραγματικά να έχει πρόβλημα η μπαταρία μου. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Α τόσο δύσκολο ήταν τελικά :baby: Κι εγώ που νόμιζα ότι έπρεπε να κάνω μαγικά και να βράζω ματζούνια :lol:

 

 

 

 

Καλά κρασά δηλαδή... Τι να πω, ίσως πραγματικά να έχει πρόβλημα η μπαταρία μου. :confused:

 

Γύρισέ το πίσω, κάτι δεν πάει καλά σίγουρα.

 

Λοιπόν, μετά από 4 ημέρες φουλ χρήσης έχω να πω τα εξής:

Το τηλέφωνο είναι πραγματικά διαστημικό , είναι πύραυλος σε όλα του και είναι πραγματική απόλαυση να το χειρίζεσαι. Ζορίζομαι πραγματικά να το αφήσω από το χέρι μου, κυριολεκτικά το έχω λιώσει.

Επίσης μια ωραία λειτουργία που έχει, πέραν του να βγάζεις φωτογραφίες την ώρα του βίντεο, μπορείς και μετά βλέποντας το βίντεο στο τηλέφωνο να τραβήξεις πάλι εκείνη την ώρα φωτογραφίες, ωραία μαγκιά…

Οι φωτογραφίες που βγάζει, φαίνονται εκπληκτικές στην οθόνη του με απίστευτα ζωντανά χρώματα και ευκρίνειας. Το βίντεο επίσης άριστο. Ξαναγύρισα στην htc μετά από τραυματική εμπειρία με το p 330 και μπορώ να πω ότι με εξέπληξε ευχάριστα. Τον τελευταίο καιρό ήμουν φαν της Σόνυ και μάζευα λεφτά για το Xperia S και κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή πήγα σε Ονε Σ , μιας και το βρήκα μόλις 60 ευρώ παραπάνω στον Θείο του Ντόναλντ:lol: και ειλικρινά θεωρώ πώς έκανα την σωστή επιλογή. Είχα πολύ καιρό να ενθουσιαστώ έτσι με τηλέφωνο (τ'αλλάζω σχεδόν κάθε 2 μήνες μιας και τα βαριέμαι), αλλά εδώ νοιώθω πως υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος :happy:

Η υλοποίηση της HTC στο sence είναι εκπληκτική κι έχει γενικώς πολύ ωραίο στήσιμο, σε σημείο που όλα τα άλλα να τα βλέπεις πολύ λίγα μπροστά του.

Αυτά τα ολίγα για τώρα και βλέπουμε στην συνέχεια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Γύρισέ το πίσω, κάτι δεν πάει καλά σίγουρα.

 

Επειδή έχει πλέον 2 ξεφλουδισματάκια (ένα εκεί που κλείνει το καπάκι επάνω και το κλασικό στο usb) και μιας και η μπαταρία δε λέει να στρώσει, λέω να το στείλω πίσω και να ζητήσω το ασημένιο.

 

Τι ακριβώς πρέπει να κάνω; Πρέπει να τηλεφωνήσω; Μέιλ; Και πότε θα έρθει το καινούριο πίσω περίπου;

 

:)

 

 

ΕΔΙΤ επίσης μια ερώτηση: το ότι το κινητό κοντεύει να 2μηνίσει, παίζει ρόλο; Υπάρχει περίπτωση να μου κάνουν νερά;;;

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες? Στην αγγλία υπάρχει ο νόμος των 30 ημερών.Για παραπάνω παίζει να έχεις πρόβλημα να στο αλλάξουν. Μπορεί να σου πούνε να το στείλεις στην htc για επισκευή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω ένα θέμα και δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Έχω δημιουργήσει διάφορους φακέλους με ένα file manager όπου έχω βάλει διάφορες φωτογραφίες , τις οποίες στην μαμίσια εφαρμογή gallery δεν μου τις εμφανίζει , ενώ στο quickpick για παράδειγμα τις βρίσκει μια χαρά. Όπως έψαχνα στις ρυθμίσεις, δεν σου δίνει την επιλογή να ψάξεις σε όποιους φακέλους θέλεις εσύ παρά μόνον κάμερας και λήψεων.

Έχει κανείς σας καμιά ιδέα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες? Στην αγγλία υπάρχει ο νόμος των 30 ημερών.Για παραπάνω παίζει να έχεις πρόβλημα να στο αλλάξουν. Μπορεί να σου πούνε να το στείλεις στην htc για επισκευή.

 

Από Γερμανία το πήρε φίλε μου.

 

Το θέμα με το ξεφλούδισμα δεν το αποδέχθηκε επίσημα η μαμά HTC;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς. Εμένα προσωπικά είχαν το θρασος να μου πούνε κιόλας στην αγγλία ότι είναι διακοσμητική φθορά που δεν καλύπτεται από την εγγύηση! Εστειλα πίσω στην Amazon 3 συσκευές και πήρα τελικά Samsung. Απαράδεκτη συμπεριφορά από την εταιρία και οσο όμορφο και αν είναι το κινητο, δεν άξιζε να μείνω σε αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Για εσας που δεν πρασινιζει ποτε το λαμπακι στη φορτιση για δοκιμαστε το εξης: Οταν ειστε σιγουροι οτι εχει φορτισει αρκετα,χωρις να αποσυνδεθειτε, τρεξτε καποια εφαρμογη (προσωπικα ανοιξα το wifi και μπηκα για ενα λεπτο στο ιντερνετ). Μετα απο λιγο πρασινισε και δεν ειχα ποτε ξανα προβλημα:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το πήρα σήμερα, το μαύρο, εν γνώσει των προβλημάτων του χρώματος, ΔΕΝ μπορούσα να του αντισταθώ...

Πρώτη εντύπωση: ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ απο το στυλ, το πόσο λεπτό ειναι και την εν γένει κομψότητα του. Τωρα καταλαβαινω μερικους εδω μεσα που παραμιλανε...

Δευτερη εντυπωση: καμμια :cry:, το εχω βαλει να φορτισει. Πρωτη φορά μπαινω στον κοσμο των smartphones, ειμαι noob-άς γι αυτο και θα εχω πολλές ερωτήσεις. Στα λιγα δευτερολεπτα που το ανοιξα, ειδα την καταπληκτικη του οθονη και ειδα οτι δεν εχει Ελληνικα. Φανταζομαι πρεπει να κατεβασω το MoreLocale 2....

Θα ειμαστε σε επαφη, θα σας χρειαστώ (Μην ανησυχειτε, τα παιρνω τα γραμματα, δεν θα σας πρηξω :D)

Link to comment
Share on other sites

Για εσας που δεν πρασινιζει ποτε το λαμπακι στη φορτιση για δοκιμαστε το εξης: Οταν ειστε σιγουροι οτι εχει φορτισει αρκετα,χωρις να αποσυνδεθειτε, τρεξτε καποια εφαρμογη (προσωπικα ανοιξα το wifi και μπηκα για ενα λεπτο στο ιντερνετ). Μετα απο λιγο πρασινισε και δεν ειχα ποτε ξανα προβλημα:)

 

χθές το ξέχασα ότι φόρτιζε και όταν πήγα να το βγάλω μετά από κανά 3ώρο είχε πρασινίσει τελικά :lol: . Οπότε επιβαιβεώνεται φίλος που είπε εδώ τις προάλλες πως μάλλον θέλει παραπάνω χρόνο από το συνηθισμένο για να πάει στο 100% και η πλάκα είναι πως είδα και διαφορά στην αυτονομία. :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

χθές το ξέχασα ότι φόρτιζε και όταν πήγα να το βγάλω μετά από κανά 3ώρο είχε πρασινίσει τελικά :lol: . Οπότε επιβαιβεώνεται φίλος που είπε εδώ τις προάλλες πως μάλλον θέλει παραπάνω χρόνο από το συνηθισμένο για να πάει στο 100% και η πλάκα είναι πως είδα και διαφορά στην αυτονομία. :confused:

 

Παιδιά, το πήρα σήμερα, το μαύρο, εν γνώσει των προβλημάτων του χρώματος, ΔΕΝ μπορούσα να του αντισταθώ...

Πρώτη εντύπωση: ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ απο το στυλ, το πόσο λεπτό ειναι και την εν γένει κομψότητα του. Τωρα καταλαβαινω μερικους εδω μεσα που παραμιλανε...

Δευτερη εντυπωση: καμμια :cry:, το εχω βαλει να φορτισει. Πρωτη φορά μπαινω στον κοσμο των smartphones, ειμαι noob-άς γι αυτο και θα εχω πολλές ερωτήσεις. Στα λιγα δευτερολεπτα που το ανοιξα, ειδα την καταπληκτικη του οθονη και ειδα οτι δεν εχει Ελληνικα. Φανταζομαι πρεπει να κατεβασω το MoreLocale 2....

Θα ειμαστε σε επαφη, θα σας χρειαστώ (Μην ανησυχειτε, τα παιρνω τα γραμματα, δεν θα σας πρηξω :D)

 

Χα χα κι εγώ το ίδιο έκανα, δεν μπόρεσα να του αντισταθώ και δεν είχε κανείς σε αυτά τα λεφτά το ασημένιο και πήρα το μαύρο, που βασικά αυτό ήθελα εξ αρχής, αλλά μάσαγα με το ξεφλούδισμα. Είναι σειρά Η25 άν θυμάμαι καλά κι ένα απειροελάχιστο ξεφλούδισμα πάνω αριστερά το έκανε τελικά μετά από 5 ημέρες. Μικρό το κακό , βάφτηκε αρκεί να μην αρχίσει να μαδάει όλο στο τέλος. :tease:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι η htc ισχυρίζεται ότι μετά από την h24 σειρά το έφτιαξε και καλα το coating. Όπως αντιλαμβάνεστε....τρίχες! Όντως η συσκευή εμφανισιακά είναι άλλο πράγμα, αλλά άντε να την χαρείς αμα την έχεις μονίμως καλυμμένη με θήκη.
Link to comment
Share on other sites

ζηταω συγνωμη εκ των προτερων αν εχω κουρασει καποιους με τις διαφορες ερωτησεις μου σε διαφορα τοπικ συσκευων που με ενδιαφερουν (ειναι κι αρκετες τρομαρα μου), αλλα πραγματικα δεν μπορω να αποφασισω τι να αγορασω. :lol:

 

ενιγουει, λογικα θα καταληξω το one s (τα ιδια ελεγα και με αλλα βεβαια :lol:), αλλα ενιγουει, ας πουμε οτι ειμαι 2 βηματα πριν το παραγγειλω.

 

η κυρια ερωτηση ειναι ποσα και ποια χρωματα υπαρχουν? στα σκρουτζομαγαζα βλεπω διαφορες παραλλαγες και εχω μπερδευτει! ceramic metal, metallic gray, gradient metal, black...μπορει να μου πει καποιος ποιο/ποια ειναι αυτα που δεν εχουν εμφανισει προβληματα με ξεφλουδισματα (σαν χρωμα για το γκρι ενδιαφερομαι ουτως ή αλλως, απλα δεν ξερω ποιο ειναι)?

 

κι επισης, υπαρχει καποιος που το εχει παρει απο το εξπανσυς? κι αν ναι, ειναι το γκρι? ειναι branded?

 

και τελευταια ερωτηση προς ολους, usb otg υποστηριζει το κινητο? (η αληθεια ειναι οτι δεν το εχω δει πουθενα)

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 χρώματα το Ceramic Metal (που είναι το μαύρο) και το Gradient Metal (που είναι το ασημί). Το expansys έχει και τα 2 χρώματα και όποιο επιλέξεις θα σου στείλουν. Επίσης αυτά που έχει και στέλνει είναι όλα unbranded. Τέλος το usb otg που λες δεν υποστηρίζεται επίσημα από την htc. Ανεπίσημα φαντάζομαι θα υπάρχει kernel που το υποστηρίζει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

thanks, απολυτα κατατοπιστικος και στις 3 ερωτησεις (αν και για το expansys σκοπευα να παρω ενα τηλεφωνακι ουτως ή αλλως).

 

μια διευκρινιστικη ερωτηση μονο, πως δικαιολογειται οτι καποια καταστηματα εχουν 3 χρωματα (Πχ. black, ceramic metal και metallic gray)? να υποθεσω οτι τα εχουν παρει απο διαφορετικους παροχους που ονομαζουν τα χρωματα διαφορετικα?

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

thanks, απολυτα κατατοπιστικος και στις 3 ερωτησεις (αν και για το expansys σκοπευα να παρω ενα τηλεφωνακι ουτως ή αλλως).

 

μια διευκρινιστικη ερωτηση μονο, πως δικαιολογειται οτι καποια καταστηματα εχουν 3 χρωματα (Πχ. black, ceramic metal και metallic gray)? να υποθεσω οτι τα εχουν παρει απο διαφορετικους παροχους που ονομαζουν τα χρωματα διαφορετικα?

 

κάπως έτσι, εμένα που είναι Γερμανικό γράφει σκέτο black, που στην ουσία είναι το ceramic metal.

Προχώρα γρήγορα στην αγορά του κινητού άμμεσα , είναι ένα από τα 3 κορυφαία android phones που κυκλοφορούν αυτή την στιγμή. Άν και για εμένα με βάση όσα είδα είναι το κορυφαίο, για τα δικά μου δεδομένα πάντα. Μπορούσα με 70+ ευρώ να πάρω το SIII, αλλά είπαμε υπάρχουν κάποια κριτήρια σε μια αγορά. Εξάλλου θα έχεις ένα διπύρηνο που βάζει κάτω σε κάποιες περιπτώσεις τα 4πύρηνα.

 

 

Πήρα σήμερα αυτήν εδώ την θήκη http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=33619 και μπορώ να πω ότι είναι πολύ όμορφη,άν και σίγουρα το τηλέφωνο επειδή είναι πανέμορφο εξ αρχής, χάνει κατά πολύ με τις θήκες. Αλλά επειδή χθές έκανε ένα αεροπλανικό που ευτυχώς είχε αίσιο τέλος, μάσησα κι έσκασα 29 ευρώ γι' αυτή την υβριδική, η οποία έχει δύο στρώσεις ουσιαστικά. Η πρώτη απο σιλικόνη που μπαίνει απ' ευθείας στο σώμα του κινητού και το καλύπτει περιμετρικά ολόκληρο και το τελικό σώμα της θήκης μετά , το οποίο είναι από σκληρό πλαστικό. Προστατεύει δηλαδή πλήρως το κινητό και από πτώσεις, αλλά και από γδαρσίματα. Η οθόνη δεν έρχεται σε επαφή με τίποτα πλέον άν το γυρίσεις ανάποδα, μιας και εξέχει η θήκη και το καλύπτει.

Βέβαια, έχω την αίσθηση πως παρόλο που είναι σαγρέ από πίσω, έχει μια μικρή αίσθηση σαν να γλιστράει ελαφρά , αλλά ίδωμεν μιας και είναι και λιγάκι πιο παχύ τώρα. Ποιοτικά πάντως, είναι άψογη σαν θήκη , είναι χαλαρά άνευ ανταγωνισμού. Case mate aca

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

παιδια το Ceramic Metal ειναι το ασημι ετσι? αυτο που δεν ξεβαφει!!

αυτο παραγγειλα!! μου ειπαν ειναι το ασημι

 

Υπάρχουν 2 χρώματα το Ceramic Metal (που είναι το μαύρο) και το Gradient Metal (που είναι το ασημί). Το expansys έχει και τα 2 χρώματα και όποιο επιλέξεις θα σου στείλουν. Επίσης αυτά που έχει και στέλνει είναι όλα unbranded. Τέλος το usb otg που λες δεν υποστηρίζεται επίσημα από την htc. Ανεπίσημα φαντάζομαι θα υπάρχει kernel που το υποστηρίζει...

ή εσυ τα λες αναποδα ή στο μαγαζι που μιλησα!!

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απ' ότι ξέρω το gradient είναι το γκρι.

Αλλά επειδή βλέπω πάρα πολύ μεγάλη σύγχηση στα eshop, καλύτερα η συννενοήση να γίνεται με τα χρώματα όπως τα λέμε οι άντρες, και όχι οι γυναίκες :P

Γκρι - Μαύρο

Link to comment
Share on other sites

αυτο εκανα και εγω αλλα το κακο ειναι οτι μιλησα με γυναικα

εαν στειλει μαυρο θα φαει μαυρο δεν το παραλαμβανω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...