Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια προτεινεις σαν καλη για το τηλ αυτό???

 

Άν έχεις αυτό με τον S4 επεξεργαστή έχεις πολλές επιλογές. Προτείνω την Maximus HD http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2445392

Η αν θέλεις περισσότερο customization, την Viper http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2667758

Αυτά πάντα για Sense ROMS. Σε ROMS που δεν έχουν Sense δεν έχω άποψη γιατί ποτέ δε χρησιμοποιούσα.

Τώρα γι'αυτό με τον S3 επεξεργαστή βλέπω οτι η TrickDroid http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1910738έχει σταματήσει οπότε πας σε Viper http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2485224

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άν έχεις αυτό με τον S4 επεξεργαστή έχεις πολλές επιλογές. Προτείνω την Maximus HD http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2445392

Η αν θέλεις περισσότερο customization, την Viper http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2667758

Αυτά πάντα για Sense ROMS. Σε ROMS που δεν έχουν Sense δεν έχω άποψη γιατί ποτέ δε χρησιμοποιούσα.

Τώρα γι'αυτό με τον S3 επεξεργαστή βλέπω οτι η TrickDroid http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1910738έχει σταματήσει οπότε πας σε Viper http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2485224

Έβαλα την venom αλλά μολυς εκανα εγκατάσταση το boot.img έκλεινε αμέσως δε ξέρω γιατί και πέρασα μια αλλη και είναι οκ αλλά είναι 4.1.1 πολύ παλιο

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την venom αλλά μολυς εκανα εγκατάσταση το boot.img έκλεινε αμέσως δε ξέρω γιατί και πέρασα μια αλλη και είναι οκ αλλά είναι 4.1.1 πολύ παλιο

 

Ποια Venom έβαλες? Έχει 2 για το S3. Βάλε το link εδώ να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Για S3 ποιον kernel προτείνεις ;

Επίσης για S-OFF γίνεται μόνο μέσω HTC DEV οπότε bye bye εγγύηση ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για S3 ποιον kernel προτείνεις ;

Επίσης για S-OFF γίνεται μόνο μέσω HTC DEV οπότε bye bye εγγύηση ;

Καλημερα αν το κανεις s off και χρειαστεις service με οfficial rom και επισημο recovery

περναει η εγγυηση κανονικα δεν εχεις προβλημα

Αν θελεις να ξεκλειδωσεις τον bootloader χωρις το htc dev μπορεις να δοκιμασεις το kingo tool .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και το χρόνο σας. Ευελπιστώ μες στο σαββατοκύριακο να ασχοληθώ εκτενώς

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα!έχω το HTC one S δύο χρόνια τώρα Κ Ειμαι ικανοποιημένος 100% αλλά εδώ κ ένα 6μηνο μου έβγαλε ένα πρόβλημα.χωρίς να πατάω το κεντρικό κουμπί "πετιέται" μόνο του χωρίς να υπάρχει επαφή.αυτό γίνεται οπότε θέλει τ κινητό η το κάνει συχνά όταν σταματαΩ να μιλάω από τ τηλέφωνο.έχω κάνει 2 φορές αναβάθμιση αλλά τπτ.παρακαλώ μια βοήθεια γτ αντικείμενικα είναι ένα πολύ καλό τηλέφωνο..

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1679649

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2627905

 

Καλό διάβασμα και καλή τύχη ;)

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φανταστεί κανείς γιατί εδώ και μερικές μέρες η γραμμή κατάστασης αρνείται να συμμορφωθεί και δεν υπακούει, είτε δεν "κατεβαίνει" είτε "ξανανεβαίνει" μόνη της και το κινητό έχει γίνει αρκετά πιό αργό σε όλα;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φανταστεί κανείς γιατί εδώ και μερικές μέρες η γραμμή κατάστασης αρνείται να συμμορφωθεί και δεν υπακούει, είτε δεν "κατεβαίνει" είτε "ξανανεβαίνει" μόνη της και το κινητό έχει γίνει αρκετά πιό αργό σε όλα;

Eχεις δοκιμασει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ? αν οχι παρε ενα back up απο τις επαφες σου sms και τα λοιπα

και δοκιμασε να δεις πως θα παει.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Ειμαι σε αναζητηση νεου κινητου και αν παρω κατι σε android αυτο θα ειναι htc. Εκανα λοιπον μια βολτα στο skroutz και ειδα πως η παλια μου αγαπη (το one s) εχει πεσει στα 147 euro. Αξιζει να το προτιμησω σε σχεση με ενα desire 510? Η μηπως οσο δυνατο και να ηταν πριν 2 χρονια, τωρα ειναι "λιγο"?
Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός ότι η τεχνολογία εξελίσσεται ραγδαία σε αυτό το χώρο. Γενικότερα πάντως θα σου συνιστούσα να απευθυνθείς στην ενότητα της επιλογής συσκευής για τέτοιου είδους απορίες ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

εδω και μερικες ημερες εχει σταματησει να κανει update το λογαριασμο μου στο facebook μεσα απο το friendstream.το ιδιο ισχυει και για το twitter.εχει παρατηρησει κανεις το ιδιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
παιδια γνωριζει κανεις πως μπορω να βγαζω φωτογραφιες απλα πατωντας το πληκτρο εντασης??? δεν το εχω βρει πουθενα στις ρυθμισεις...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Για όσους εναπομείναντες μπορεί να μπαίνουν ακόμη στη σελίδα του one s:

 

Πριν λίγες μέρες άλλαξα στο samsung Galaxy s5, μετά από 2,5 χρόνια συνύπαρξης με το one s c2, μια αλλαγή που μοιραία θα ερχότανε κάποια στιγμή.

 

Αυτό που έχω να πω μετά από όλα αυτά τα χρόνια είναι πως

Το one s μέχρι και τώρα λειτουργεί όπως την πρώτη μέρα που το πήρα

Είναι από τα καλύτερα αλλά και από τα πιο υποτιμημένα κινητά που έχουν βγει ποτέ.

To sense (ακόμη και το 4+ του one s) είναι το καλύτερο skin για android.

Σαφώς καλύτερο το πιο καινούργιο galaxy s5 (αλλά είναι και κινητό δύο χρόνων μετά) αλλά το one s είναι ανταγωνιστικά γρήγορο, αν και το 1 gb RAM το προδίδει ενίοτε.

Επίσης η κάμερα του one s ανοίγει πιο γρήγορα !!

Αποχαιρετώ λοιπόν το θρυλικό αυτό τηλέφωνο και τη σελίδα του στο forum

Edited by Denant
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα διαφωνήσω αλλά δυστυχώς ήμουν από τους άτυχους που είχα/έχω το helicopter phenomeon όπου σε κλήσεις 2G με σχετικά αδύναμο σήμα το capacitive central button έμπαινε σε λειτουργεία από μόνο του.

Η HTC με έχασε από πελάτη γιατί στο service βρήκαν φτηνή δικαιολογία ότι ήταν γδαρμένο στο πλάι το κινητό και ίσως η βλάβη να είναι λόγω πτώσης...

Link to comment
Share on other sites

Και έγω το είχα το helicopter screen και ξαφνικά πριν κανά χρόνο σταμάτησε από μονο του (έχω cosmote, δεν ξέρω αν αλλάξανε κάτι στο σήμα τους και έπαιξε αυτό ρόλο). Η htc δεν θα παραδεχτεί ποτέ αυτό το πρόβλημα επειδή είναι σφάλμα του hardware και φαντάζομαι θα έπρεπε να πληρώσει για αντικατάσταση συσκευών
Link to comment
Share on other sites

Σ'αυτό συμφωνώ απόλυτα αλλά δείχνει αδυναμία της εταιρείας ως προς τον τελικό χρήστη. Προσωπικά μ'αρέσουν τα HTC τόσο σαν εμφάνιση και σαν χαρακτηριστικά αλλά μετά απ'αυτό δύσκολα αλλάζω γνώμη όταν με τηλέφωνο στα μισά λεφτά (βλέπε MOTO G 1st Generation) έβγαλα δύο χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους εναπομείναντες μπορεί να μπαίνουν ακόμη στη σελίδα του one s:

 

Πριν λίγες μέρες άλλαξα στο samsung Galaxy s5, μετά από 2,5 χρόνια συνύπαρξης με το one s c2, μια αλλαγή που μοιραία θα ερχότανε κάποια στιγμή.

 

 

Αυτό που έχω να πω μετά από όλα αυτά τα χρόνια είναι πως

Το one s μέχρι και τώρα λειτουργεί όπως την πρώτη μέρα που το πήρα

Είναι από τα καλύτερα αλλά και από τα πιο υποτιμημένα κινητά που έχουν βγει ποτέ.

To sense (ακόμη και το 4+ του one s) είναι το καλύτερο skin για android.

Σαφώς καλύτερο το πιο καινούργιο galaxy s5 (αλλά είναι και κινητό δύο χρόνων μετά) αλλά το one s είναι ανταγωνιστικά γρήγορο, αν και το 1 gb RAM το προδίδει ενίοτε.

Επίσης η κάμερα του one s ανοίγει πιο γρήγορα !!

Αποχαιρετώ λοιπόν το θρυλικό αυτό τηλέφωνο και τη σελίδα του στο forum

 

Θα συμφωνήσω σε όλα!!! Μέχρι να πάρω το m8 πιστεύω το one S ήταν ότι καλύτερο είχα σε HTC! Τρομερά αδικημένο τηλέφωνο...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!έχει ο αδερφός μ το HTC one s δύο χρόνια.σύμφωνα μ αυτόν είναι απίστευτο το κινητό, αλλά υπάρχει περίπτωση να σταματήσουμε το helicopter;;

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν λύνεται τελείως γιατί έχει να κάνει με το hardware των συσκευών, αν και εμένα κάποια στιγμή απλά εξαφανίστηκε από μόνο του!. Υπάρχουν κάποιοι που λένε πως η χρήση θήκης σιλικόνης σταματάει το helicopter screen (εμένα δεν είχε βοηθήσει και πολύ!). Επίσης όταν τρελένεται η οθόνη ενεργοποιείται και το home button, αυτό μετριάζεται κάπως με την εγκατάσταση της εφαρμογής swipelaunch disabler που απλά ρυθμίζει το πάτημα του homebutton να μην κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!θα τ δοκιμάσω κ θα ενημερώσω

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...