Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την στιγμή που δεν θα έχει η γυναίκα θήκη pouch θα σου πρότεινα να βάλεις ένα καλό screen protector...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ευχαριστώ! Πουγγί είχα εποχή iphone 3G αλλά δεν με βόλευε καθόλου... Α ξέχασα, έχετε βάλει όλοι screen protector??? Με προσοχή δεν νομίζω να έχει κανένα θέμα :happy:

 

Εγώ πάντως είχα καταφέρει να το χαραξω χαλαρά.. :-P

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω δωσει το Desire S μου στον πατερα μου και κοιταγα το Desire X που μολις βγηκε μπας και το αγοραζα οταν μου ερ8ει η επιδοτηση. Το εχει τσεκαρει κανενας σας? Μου φαινεται οτι ειναι σαν το S βελτιωμενο. Τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω δωσει το Desire S μου στον πατερα μου και κοιταγα το Desire X που μολις βγηκε μπας και το αγοραζα οταν μου ερ8ει η επιδοτηση. Το εχει τσεκαρει κανενας σας? Μου φαινεται οτι ειναι σαν το S βελτιωμενο. Τι λετε?

 

Eχεις μπερδευτει.

 

Το Desire X ειναι αναμεσα στο One V και στο One S. Σε καμια περιπτωση δεν ειναι καλυτερο απο το S.

 

Edit: Ωπ, ακυρο νομιζα οτι μιλουσες για το One S

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω δωσει το Desire S μου στον πατερα μου και κοιταγα το Desire X που μολις βγηκε μπας και το αγοραζα οταν μου ερ8ει η επιδοτηση. Το εχει τσεκαρει κανενας σας? Μου φαινεται οτι ειναι σαν το S βελτιωμενο. Τι λετε?

 

Το One S είναι καλύτερο σε οθόνη, Ram, camera (μεγάλη διαφορά). To one X έχει απλά sd card, πιο μικρές διαστάσεις (λόγω 4άρας οθόνης) και είναι πιο καινούριο αλλά μεταξύ των 2 δεν θα είχα καν δίλημμα!!! :p

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4951&idPhone2=4574

 

Εγώ δεν έχω screen ούτε στο S3 γιατί η αίσθηση είναι πολύ καλή χωρίς και η γυναίκα είχε το Desire S χωρίς επίσης και πάλι δεν το γρατσούνισε... νομίζω θέλει ατυχία και λίγο απροσεξία :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω screen ούτε στο S3 γιατί η αίσθηση είναι πολύ καλή χωρίς και η γυναίκα είχε το Desire S χωρίς επίσης και πάλι δεν το γρατσούνισε... νομίζω θέλει ατυχία και λίγο απροσεξία :wacko:

 

Και εγώ της ίδια άποψης ήμουν, αλλά μετά από μια μέτρια τούμπα στο One X που είχα, είδα τις χαρακιές στην οθόνη και αναθεώρησα... :lol:

 

Προσωπικά πιστεύω ότι τα τελευταία gorilla glass δεν είναι τόσο gorilla σαν αυτά των προηγούμενων smartphones... :p

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ της ίδια άποψης ήμουν, αλλά μετά από μια μέτρια τούμπα στο One X που είχα, είδα τις χαρακιές στην οθόνη και αναθεώρησα... :lol:

 

Προσωπικά πιστεύω ότι τα τελευταία gorilla glass δεν είναι τόσο gorilla σαν αυτά των προηγούμενων smartphones... :p

 

ouch!!!! :shock:!!! Η αλήθεια είναι ότι στην αίσθηση της τελευταίας γενιάς αφήνουν μια ποιοτική αίσθηση γυαλιού (one s, s3) ενώ τα προηγούμενης γενιάς είχαν λίγο πιο "πλαστική" αίσθηση... Βέβαια τα προηγούμενης γενιάς όντως πρέπει να ήταν πιο ανθεκτικά ή τουλάχιστον αυτή την αίσθηση άφηναν... Εγώ προσέχω πάρα πολύ γενικά αλλά αν μου πέσει θα κλαίω!!

Link to comment
Share on other sites

ouch!!!! :shock:!!! Η αλήθεια είναι ότι στην αίσθηση της τελευταίας γενιάς αφήνουν μια ποιοτική αίσθηση γυαλιού (one s, s3) ενώ τα προηγούμενης γενιάς είχαν λίγο πιο "πλαστική" αίσθηση... Βέβαια τα προηγούμενης γενιάς όντως πρέπει να ήταν πιο ανθεκτικά ή τουλάχιστον αυτή την αίσθηση άφηναν... Εγώ προσέχω πάρα πολύ γενικά αλλά αν μου πέσει θα κλαίω!!

 

Που να δεις το προηγούμενο HTC Wildfire της γυναίκας. Δύο χρόνια "γυναικείας" χρήσης και η οθόνη είναι τζάμι... Στο Galaxy Ace 2 που της πήρα όμως, έβαλα θήκη και screen από το πρώτο λεπτό... :p

 

Αφού το πλήρωσα, αποφάσισα ότι better safe than sorry... :cool:

Link to comment
Share on other sites

προς αυτούς που έχουν το One S με την μαύρο περίβλημα: ξεφλουδίζει όντως τελικά?ακόμα και τα νέα μοντέλα? να το αποφύγουμε?

 

S3 vs S4: αξίζει να μπεις στην διαδικασία να ψάξεις να βρείς (και αν)αυτό με τον S4? η να ηρεμήσουμε και να πάμε σε S3?

Link to comment
Share on other sites

αν γνωρίζει κανεις ας απαντήσει μιας και είμαι έτοιμος για παραγγελια

 

Για το μαύρο δεν ξέρω να σου πω. Για το θέμα επεξεργαστή πολλοί χρήστες στο ίντερνετ αλλά και κάποιος γνωστός μου από εδώ τα είχε και τα 2 και δεν κατάλαβε ιδιαίτερη διαφορά. Εγώ βλέπω ότι πετάει το τηλέφωνο με τον S3.. Φυσικά αν μπορείς να το ψάξεις και να το βρεις κάνε μια προσπάθεια :)

Link to comment
Share on other sites

προς αυτούς που έχουν το One S με την μαύρο περίβλημα: ξεφλουδίζει όντως τελικά?ακόμα και τα νέα μοντέλα? να το αποφύγουμε?

 

S3 vs S4: αξίζει να μπεις στην διαδικασία να ψάξεις να βρείς (και αν)αυτό με τον S4? η να ηρεμήσουμε και να πάμε σε S3?

 

Εγώ που είχα το μαύρο με σειρά ΗΤ 25 , που σημαίνει Μάϊο , ξεφλούδισε. Πήγαινε καλύτερα στο ασημί και ας είναι ωραιότερο το μαύρο να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Προχώρα και με τον S3 άφοβα, το κινητό σκοτώνει κυριολεκτικά. Δεν θα αντιμετωπίσεις το παραμικρό. Τον s4 με πολύ ψάξιμο θα τον βρείς πλέον μόνον σε στόκ σε branded phones, οπότε ότι καταλαβαίνεις κάνεις. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν βρήκα από VNP με παραγγελια μαύρο με S4 440€.unbranded με ελληνικό μενού, φυσικά με εγγύηση. με S3 έχει 405€.

 

στο birdphone έχει με S3 το γκρι.unbranded με ελληνικό μενού, φυσικά με εγγύηση.

Edited by kelkoo
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ευρωπαϊκό θα έχει έτσι κι αλλιώς ελληνικό μενού. Κι εγώ θα έπαιρνα το ασημί πάντως, να έχω το κεφάλι μου ήσυχο κι ας είναι πιο ωραίο το μαύρο.
Link to comment
Share on other sites

Αν και απ' οτι λετε ο S3 τρέχει όπως και ο S4 στο XDA όλο το development γίνεται στον S4 όλες οι Rom είναι γι αυτόν τον επεξεργαστή.

Σε λίγες μέρες θα το παραγγείλω και γώ (μόλις ψάξω λίγο και το RAZR-i) και το μόνο S4 που βρήκα είναι μέσω clove.co.uk

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Αν και απ' οτι λετε ο S3 τρέχει όπως και ο S4 στο XDA όλο το development γίνεται στον S4 όλες οι Rom είναι γι αυτόν τον επεξεργαστή.

Σε λίγες μέρες θα το παραγγείλω και γώ (μόλις ψάξω λίγο και το RAZR-i) και το μόνο S4 που βρήκα είναι μέσω clove.co.uk

 

Το έχει και το handtec, όπως αναφέρθηκε παραπάνω, και μάλιστα σε καλύτερη τιμή ;)

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, κανένα κουπόνι για handtec υπάρχει?
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν βρήκα από VNP με παραγγελια μαύρο με S4 440€.unbranded με ελληνικό μενού, φυσικά με εγγύηση. με S3 έχει 405€.

 

στο birdphone έχει με S3 το γκρι.unbranded με ελληνικό μενού, φυσικά με εγγύηση.

 

μαυρα με s4 υπαρχουν στο ραφι,απουλητα,ειτε απο εξωτερικο ειτε σε 2-3 μαγαζια ελλαδα.

προτιμησε ασημι με s3,με το μαυρο καποια στιγμη θα τρεχεις ετσι κι αλλιως.ξεφλουδισματα.

και one s με s4 μην περιμενετε πλεον,τζαμπα ρωτατε το ιδιο και το ιδιο θεμα.απλα ξεχαστε το.

και με τον s3 ειναι πολυ καλο το κινητο.

ουτε καν θεμα ψευδαισθησης δεν υπαρχει στο θεμα ταχυτητας.ουτε και στην αυτονομια.ραδιο αρβυλα ολα.εκτος τα benchmarks οπου εκει ναι,το one s με s4 εβγαζε καλυτερο αποτελεσμα.

3970 το δικο μου-4890 με s4.αλλα στο δουλεμα δεν υπαρχει διαφορα.

το κινητο συνεχιζει να ειναι εξαιρετικο και απροβληματιστο εστω κι αν δεν εχω καταφερει να λειτουργησω το smart keyboard.για καποιο λογο στις ρυθμισεις δεν μου εχει απενεργοποιηση του htc input.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

3970 το δικο μου-4890 με s4.αλλα στο δουλεμα δεν υπαρχει διαφορα.

το κινητο συνεχιζει να ειναι εξαιρετικο και απροβληματιστο εστω κι αν δεν εχω καταφερει να λειτουργησω το smart keyboard.για καποιο λογο στις ρυθμισεις δεν μου εχει απενεργοποιηση του htc input.

 

Αφού πατήσεις το on στο smart keyboard , πάτα πάνω εκεί που λέει smart keyboard (δηλαδή εκεί που γράφει το κείμενο και όχι πάνω στο πλήκτρο του on-off) για να ανοίξεις τις ρυθμίσεις του . Τότε λογικά σου ανοίγει ένας διάλογος τύπου pop up , που σου ζητάει να διαλέξεις τύπο εισαγωγής κι εκεί επιλέγεις το σμαρτ και είσαι οκ. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ψάχνω ακόμα να βρω μια θήκη η οποία θα είναι λεπτή ώστε να μην δίνει όγκο στην συσκευή και να μην την "παραμορφώνει".

Η μόνη που έχω δει είναι αυτή απλά δεν ξέρω πως μπορώ να την βρω Ελλάδα ή έστω κάποια παρόμοια

http://www.katinkas.de/en/htc/htc-one-s/cover/katinkas-soft-cover-for-htc-one-s-black/a-2108046822/

 

Αν κάποιος έχει κάποια τέτοια θήκη και κάθεται ας μου στείλει ένα pm βρε παιδιά :D

Link to comment
Share on other sites

.....

προτιμησε ασημι με s3,με το μαυρο καποια στιγμη θα τρεχεις ετσι κι αλλιως.ξεφλουδισματα......

 

Τρεις μηνες με το μαυρο One S, XΩΡΙΣ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΞΕΦΛΟΥΔΙΣΜΑ.

Προσωπικη γνωμη μου ειναι οτι το μαυρο ειναι ΠΟΛΥ ομορφοτερο απο το γκρι.

Το "wow factor" του ειναι απιστευτο, κτγμ το μαυρο ειναι απο τα ομορφοτερα κινητα που υπαρχουν σημερα. Οσο για την ταχυτητα και λειτουργικοτητα του συμφωνω απολυτα με τους αλλους φιλους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια υποθετικη ερωτηση που στα παλια HTC ισως διορθωνοταν αν βγαζαμε την μπαταρια.

Αν δεν ξεκιναει το κινητο τι επιλογες εχουμε αφου δεν βγαινει η μπαταρια ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια υποθετικη ερωτηση που στα παλια HTC ισως διορθωνοταν αν βγαζαμε την μπαταρια.

Αν δεν ξεκιναει το κινητο τι επιλογες εχουμε αφου δεν βγαινει η μπαταρια ?

 

Βασικά σε περίπτωση κολλήματος, κρατάς πατημένο το power για 10" μίνιμουμ. Είναι ίσως κάτι που δουλεύει και στην περίπτωση που λες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Βασικά σε περίπτωση κολλήματος, κρατάς πατημένο το power για 10" μίνιμουμ. Είναι ίσως κάτι που δουλεύει και στην περίπτωση που λες.

 

Ευχαριστω.Με συνδεση με το pc μπορουμε να ξαναπαρεσουμε την original rom ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της θήκης:

 

εγώ παρήγγειλα το παρακάτω:

 

http://www.ebay.de/itm/11-Zubehor-Set-KFZ-Halter-Ladegerat-Schutzhulle-Leder-Tasche-Folie-Fur-HTC-One-S-/270975396260?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&hash=item3f176469a4

 

τελείως για πλάκα (είτε δοκιμή :lol: όπως το δει κανείς) και τη θήκη με το πορτάκι δεν την αλλάζω με τίποτε :cool:

 

Έχει πέσει και 2 φορές από σεβαστό ύψος και λειτούργησε σαν μαξιλαράκι, λες και ήθελε να κοιμηθεί στο πάτωμα έκανε :lol::lol:

 

Μακάρι να υπήρχε τρόπος να μην κλειδώνει η οθόνη :( Ας όψεται, δεν πειράζει :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...