Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία πείτε πως το κάνουμε unbranded,και αν πάθει κάτι το κινητό πoια είναι η διαδικασία service...Φωτιές μου ανάψατε...

 

Για να το κάνεις αυτό θα έχεις ήδη χάσει την εγγύηση σου (επειδή θα το έχεις ήδη ξεκλειδώσει).

Γνώμη όσοι πήρατε branded συσκευές εν αγνοία σας πιστεύω ότι πρέπει να τους τις επιστρέψετε αμέσως. Το επίσημο service (arvato) δεν σας καλύπτει!!

Edited by jpjp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eγω παντως το γυρισα πισω με συνοπτικες διαδικασιες.

 

Σκεφτομαι να τα σκασω στο πλαισιο για να εχω το κεφαλι μου ησυχο... Οι ελληνικες συσκευες αργουν να παρουν αναβαθμισεις?

 

ΥΓ. Το μαγαζι φερθηκε αψογα. Δεν μου ειπε κουβεντα, παρ'ολο που δεν ειχα ρωτησει αν ειναι branded η οχι.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

 

Kαι κατι αλλο. Τα ακουστικα δεν ειναι beats audio. τα σταματησαν?

 

Ακουστικά beats audio ΔΕΝ δινει η HTC με τη συσκευή. Πρεπει να τα αγοράσεις ξεχωριστά (100 € παρακαλώ) και νομιζω οτι ΔΕΝ αξιζει τον κοπο, και με αυτα που δινει τωρα με τη συσκευή μια χαρα ακουγεται.

Link to comment
Share on other sites

έχει αγοράσει κανείς το κιν. από το open365 και να μας ενημερώσει με ποιον επεξεργαστή του ήρθε, ξεκλείδωτο ή οχι , κτλ???
Link to comment
Share on other sites

Μετά από επικοινωνία μου με το κατάστημα expansys δέχτηκαν να γίνει αντικατάσταση συσκευής. Απαίτησα να γίνει με S4 επεξεργαστή και περιμένω επιβεβαίωση αν και πέσαμε σε ΣΚ τώρα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχει αγοράσει κανείς το κιν. από το open365 και να μας ενημερώσει με ποιον επεξεργαστή του ήρθε, ξεκλείδωτο ή οχι , κτλ???

 

Εγω απο 'κει το πηρα. Επεξεργαστη ειχε τον S4, μονο που ηταν branded της T-Mobile.

 

Εχει κανεις ελληνικη συσκευη? Πως παει με τις αναβαθμισεις η HTC Eλλαδος?

 

Τελικα κατεληξα στο X αφου το βρηκα σε προσφορα στον γερμανο. Εψαξα σε 2 καταστηματα του Πλαισιου σημερα για το S αλλα και τα 2 ειχαν με τον S3. Fail.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη σκεφτομαι να δωσω το iphone 4s για ενα απο αυτα τα θηρια πιστευεται οτι αξιζει μια ανταλλαγη με ετουτο? ρωτω εδω μια και το εχετε και εισαστε ποιο αντικειμενικoi απο το καθαρα specs Edited by dragonmaster

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη σκεφτομαι να δωσω το iphone 4s για ενα απο αυτα τα θηρια πιστευεται οτι αξιζει μια ανταλλαγη με ετουτο? ρωτω εδω μια και το εχετε και εισαστε ποιο αντικειμενικoi απο το καθαρα specs

 

Ipnone ειχα τρεις μηνες και ειδα τα χαλια του.Οχι σαν κινητο αλλα απο τους περιορισμουε της apple

 

Ελα να βρεις την υγεια σου

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη σκεφτομαι να δωσω το iphone 4s για ενα απο αυτα τα θηρια πιστευεται οτι αξιζει μια ανταλλαγη με ετουτο? ρωτω εδω μια και το εχετε και εισαστε ποιο αντικειμενικoi απο το καθαρα specs

 

Άνετα , το τηλέφωνο είναι πραγματικά υπέροχο στην καθημερινή του χρήση. Πολύ καλή κάμερα και άριστο στο διαδίκτυο, πάει σφαίρα εκεί δεν σε κουράζει.

Στα μεγάλα του συν, είναι πως δεν πρόκειται για πλαστικό ώστε να σου κακοφανεί στην μετάβαση από το 4s, αλλά για μεταλλικό το μαύρο και αλουμίνιο το ασημί. Προτίμησε το ασημί , γιατί κάποια μαύρα έχουν θεματάκι με ξεφλουδίσματα στις γωνίες, απειροελάχιστα μεν αλλά υπαρκτά δε. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

@dragonmaster

Αξίζει η μετάβαση, εγώ είχα 4S αλλά λόγω "ατυχήματος" της συσκευής, έπρεπε να πάρω κάτι καινούργιο και επέλεξα One S. Όλα είναι πιο απλά, σε όλα!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως αξίζει να το πάρεις,το κινητό είναι τούμπανο.

Να χεις όμως τον νου σού να το πάρεις με τον s4 επεξεργαστή,μην σε πιάσουν κορόιδο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη σκεφτομαι να δωσω το iphone 4s για ενα απο αυτα τα θηρια πιστευεται οτι αξιζει μια ανταλλαγη με ετουτο? ρωτω εδω μια και το εχετε και εισαστε ποιο αντικειμενικoi απο το καθαρα specs

 

Είχα iPhone 4s, έχω htc one s και περιμαίνω να βγει το iPhone 5! Το 4ς είναι από τις καλύτερες συσκευές. Το πρόβλημα είναι ότι και το one s είναι απο΄τις καλύτερες!!! Αυτά που λένε οι φίλοι πιο πάνω για την ευκολία και ελευθερία στο one s είναι πραγματικότητα. Εγώ που είμαι 'κολλημένος' με Apple (έχω Macbook, iPad και μέχρι πρόσφατα iPhone) και έχω πολλές εφαρμογές που συνεργάζονται, προτιμώ iPhone. Αν δεν έχεις τέτοιο κόλλημα, πιστεύω ότι το one s είναι η καλύτερη επιλογή για εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κάνεις κάποιο μαγαζί ή τεχνικό για να κάνει root στο HTC γιατί δεν τα έχω καταφέρει ακόμη
Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως αξίζει να το πάρεις,το κινητό είναι τούμπανο.

Να χεις όμως τον νου σού να το πάρεις με τον s4 επεξεργαστή,μην σε πιάσουν κορόιδο

 

ευχαριστω για το tip θα το βαλω για ανταλλαγη και ελπιζω καποιος να θελει τετοια ανταλλαγη :)

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κάνεις κάποιο μαγαζί ή τεχνικό για να κάνει root στο HTC γιατί δεν τα έχω καταφέρει ακόμη

 

εισαι σιγουρος οτι θες να προχωρησεις? γιατι θα χασεις την εγγυηση.

 

btw δε νομιζω οτι χρειαζεσαι τεχνικο ή μαγαζι για να το κανεις ροοτ. υπαρχουν οδηγιες στο xda.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατήρησει ότι κάποια προγράμματα Όπως ηχογράφηση κλήσης με bt. δεν δουλεύουν αν δεν έχεις πειράξει το root .Προσπάθησα να το κάνω μόνος μου αλλά μου φάνηκε μανίκι μιας και πρώτα θέλει recover και πιο πριν κάτι άλλο Αναπολώ τα wm
Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

ειναι τοσο σημαντικες τετοιου ειδους εφαρμογες για σενα, για να χασεις την εγγυηση του κινητου? :)

 

αν τις χρειαζεσαι τοσο πολυ, ισως ειναι καλυτερο να πας σε κινητο αλλης εταιριας, που θα μπορεις να γινεις ροοτ χωρις κανενα προβλημα, κι ενω θα συνεχισει να σε καλυπτει η εγγυηση.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πωλητής πρέπει να κάνω 150 χιλιόμετρα την ημέρα και ταυτόχρονα να παίρνω 25 με 30 παραγγείλεις και να απαντάω σε 90 τηλέφωνα την ημέρα και σύγχρονος η εγγύηση δεν έχει τόσο αξία γιατί έχω ζήσει στιγμές απείρου καλούς με την εν λόγω εταιρεία έχοντας ρ2200 diamont κλπ ειδικά στα ανδροιτ ότι κΙ να βγάλει το πληρώνεις τους έχω μάθει
Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα κρατήσω το branded κινητό μου,και στο μαγαζί από το οποίο το πήρα μου είπαν ότι θα κάνουν ότι είναι δυνατό και θα με καλύψουν.

 

Να ρωτήσω 2-3 πράγματα.

 

-Κάποιος να μου δώσει τις ρυθμίσεις για 3G για Cosmote.

 

-Έχω παρατηρήσει ότι τα μηνύματα που λαμβάνω δείχνουν μια ώρα πριν,μπορώ να το διορθώσω?

 

-Τέλος πως μπορώ να μεταφέρω τα μηνύματα από το Hero μου,γιατί το smsbackup&restore δεν δουλεύει καθώς ψάχνει μόνο στην sdcard.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα κρατήσω το branded κινητό μου,και στο μαγαζί από το οποίο το πήρα μου είπαν ότι θα κάνουν ότι είναι δυνατό και θα με καλύψουν.

 

Να ρωτήσω 2-3 πράγματα.

 

-Κάποιος να μου δώσει τις ρυθμίσεις για 3G για Cosmote.

 

-Έχω παρατηρήσει ότι τα μηνύματα που λαμβάνω δείχνουν μια ώρα πριν,μπορώ να το διορθώσω?

 

-Τέλος πως μπορώ να μεταφέρω τα μηνύματα από το Hero μου,γιατί το smsbackup&restore δεν δουλεύει καθώς ψάχνει μόνο στην sdcard.

 

 

Φτιάχνεις ένα καινούριο APN με τις παρακάτω ρυθμίσεις:

 

Ονομα: Cosmote Internet

 

APN: internet

 

Πρωτόκολλο MMS: WAP 2.0

 

MCC: 202

 

MNC: 01

 

Τύπος APN: default,hipri

 

Όλες τις υπόλοιπες επιλογές τις αφήνεις χωρίς να τις πειράξεις

 

Για τα μηνύματα που λαμβάνεις με λάθος ώρα δε μου έχει τύχει και δε μπορώ να σε βοηθήσω.

 

Το sms backup and restore μπορείς να το χρησιμοποιήσεις κανονικά και σε αυτό το κινητό. Απλά βάλε με έναν File explorer το αρχείο που έχεις από το παλιό σου τηλέφωνο εκεί που σου λέει το πρόγραμμα και κάνε επαναφορά. Μπορεί το τηλέφωνο να μην έχει SD card slot αλλά η εσωτερική του μνήμη αναφέρεται ως SD στα προγράμματα.

Το έχω κάνει άπειρες φορές με τόσες αλλαγές ROM!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά βρήκα μόνος μου τη λύση στο πρόβλημα της ώρας στα μηνύματα,πήγα στις ρυθμίσεις "Ημερομηνίας και ώρας" και επέλεξα "Αυτόματη ημερομηνία και ώρα" και "Αυτόματη ζώνη ώρας" και έφτιαξε μόνο του.Μάλλον δεν ήταν σωστά ρυθμισμένο επειδή στην αρχή άνοιξα το κινητό χωρίς SIM και για αυτό δε μπορούσε να πάρει αυτόματα ώρα από το δίκτυο,και όταν έβαλα τη SIM δε μου έβγαλε να το ρυθμίσω και αγνοούσα ότι έπρεπε να το αλλάξω.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις ρυθμίσεις του Ίντερνετ,τους έχω πάρει τηλέφωνο και τους έχω στείλει και μέσω της φόρμας επικοινωνίας,και ακόμα να μου απαντήσουν.

 

Και σχετικά με το SmsBackup&Restore ενώ το απόγευμα δεν το έβρισκα με τίποτα,όταν έκανα μια απέλπιδα προσπάθεια το βράδυ βρήκα το directory και δούλεψε κανονικά.Ευχαριστώ πάντως και για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια 8α κανω συμβολαιο κ εχω εκπτωση 250 ευρω σε κινητο.... ρωτησα για το one s στο μαγαζι κ εχουν μονο το μαυρο ,το γκρι δε θα το φερουν..... να το ρισκαρω να το παρω ( φοβαμε για το ξεφλουδισμα ) ή να παω για αλλο κινητο (one x ή sgs3)?
Link to comment
Share on other sites

παιδια 8α κανω συμβολαιο κ εχω εκπτωση 250 ευρω σε κινητο.... ρωτησα για το one s στο μαγαζι κ εχουν μονο το μαυρο ,το γκρι δε θα το φερουν..... να το ρισκαρω να το παρω ( φοβαμε για το ξεφλουδισμα ) ή να παω για αλλο κινητο (one x ή sgs3)?

 

Τώρα ότι και να σου πούμε εμείς τι νόημα έχει?

Εγώ λέω ρίσκαρε το...αλλά αν ξεφλουδίσει μην με κυνηγάς...

Άλλος θα σου πει πάρε S3...

Πάνω κάτω ισοδύναμα είναι

:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια 8α κανω συμβολαιο κ εχω εκπτωση 250 ευρω σε κινητο.... ρωτησα για το one s στο μαγαζι κ εχουν μονο το μαυρο ,το γκρι δε θα το φερουν..... να το ρισκαρω να το παρω ( φοβαμε για το ξεφλουδισμα ) ή να παω για αλλο κινητο (one x ή sgs3)?

 

Εγω το εχω πανω απο ενα μηνα (το μαυρο) και δεν εχει το παραμικρο ξεφλουδισμα, το προσεχω βεβαια (θηκη κλπ)

Τωρα τι θα τυχει στον καθενα αγνωστο, παντως νομιζω οτι σημασια εχει και πως το μεταχειριζεται καποιος

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.. Εχω στην κατοχή μου ένα one s και νομίζω πως σήμερα(ενώ το έχω 24/7 σε θήκη) είδα τα πρώτα δείγματα "ξεφλουδίσματος" στη συσκευή. Υπάρχει περίπτωση αλλαγής του κερραμικου για παράδειγμα ή απλά είμαι ατυχος και σε κανα δύμηνο θα μαζεύω την πέτσα του κινητού?? Να απευθυνθώ απευθείας στην htc?

σσ η συσκευή ειναι σχεδόν 2 μηνών..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...