Jump to content

LG Optimus L7 (P700)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα,

 

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω στο L7 το backup των επαφών που έχω κάνει; Δεν μπορώ να το εντοπίσω πουθενά, παρ' όλο που έχω κάνει εξαγωγή των επαφών στην κάρτα μνήμης

Στο Galaxy Ace Plus που είχα, πήγαινες στο μενού, άνοιγες το φάκελο "Αρχεία", επέλεγες το αρχείο vcf και σου έβγαζε όλα τα ονόματα. Στο L7 δε βρίσκω κάτι αντίστοιχο.

Συνέδεσα μάλιστα το τηλέφωνο με τον υπολογιστή και μπήκα στην κάρτα μνήμης. Εν συνεχεία επέλεξα το αρχείο vcf όπως παρακάτω

http://vietchecker.com/file/images/lmluqfok3evtiqr3x24i.jpg

 

αλλά μου βγάζει όλη κι όλη μια επαφή.

http://vietchecker.com/file/images/aqobhjbtqbze3w2ud8y2.jpg

 

Πως μπορώ να δω όλες μου τις επαφές;

 

Πήγαινε με ένα File Explorer από μέσα από το κινητό στο storage/external_sd και πρέπει να είναι εκεί το αρχείο... Εμένα εκεί μου τα αποθηκεύει. Αλλά επίσης μπορείς να συγχρονίσεις τις επαφές με Google και να στις περνάει στο Gmail... Απλά στις ρυθμίσεις αντί για μνήμη-Τηλέφωνο για το που θα αποθηκεύονται, θα επιλέξεις Google.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 664
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το κατάλαβα αυτό με το file explorer. Μου το κάνεις πιο λιανά;

Τις έχω συγχρονίσει απλά τώρα θέλω να τις περάσω και σε ένα Ε72 που δε συγχρονίζει με το Google.

Ευχαριστώ πολύ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να μπορέι να βοηθήσει ρε παιδιά;

Που βρίσκεται αποθηκευμένο το αρχειο vcf στα Optimus L7; Γιατί δεν το βρίσκω;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να μπορέι να βοηθήσει ρε παιδιά;

Που βρίσκεται αποθηκευμένο το αρχειο vcf στα Optimus L7; Γιατί δεν το βρίσκω;

 

Αν πατήσεις εξαγωγή στην εσωτερική μνήμη τότε θα είναι στην μνήμη το κινητού χύμα. Δηλαδή όταν μπεις στο κινητό από τον υπολογιστή στην εσωτερική μνήμη, θα δεις ένα αρχείο vcf μέσα. Το ίδιο αν κάνεις εξαγωγή σε μνήμη SD απλά θα μπεις στην εξωτερική μνήμη σε αυτή την περίπτωση. Καλού κακού σβήσε ότι αρχείο vcf υπάρχει και στις 2 μνήμες ή βγάλτο και βάλτο στην επιφάνεια εργασίας αν είναι λειτουργικό. Αν δε βρεις άκρη, τότε κάτι άλλο παίζει και δε μπορώ να φανταστώ τι. Λογικά κάτι κάνεις λάθος. Αν όχι, τότε τελευταία σου ελπίδα είναι να ψάξεις καμιά εφαρμογή για backup επαφών από το play store.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο όταν επιλέγω εξαγωγή στην κάρτα sd, οι επαφές χάνονται και μένει μόνο μια. Η τελευταία που έχω στον κατάλογο.

Δε μου έχει ξανασυμβεί με άλλο κινητό αλλά όταν επιλέγω εξαγωγή, είτε στην κάρτα sd είτε στη μνήμη τηλεφώνου, μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει "απώλεια δεδομένων-κατά την εξαγωγή τμήμα των δεδομένων θα χαθούν" και σε ρωτάει αν θες να συνεχίσεις.

Το αποτέλεσμα είναι όταν πας να ανοίξεις το αρχεό vcf, έχει μέσα μόνο μια επαφή. Δεν καταλαβαίνω γιατί κάτι τόσο απλό, γίνεται τόσο δύσκολο με το L7.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο όταν επιλέγω εξαγωγή στην κάρτα sd, οι επαφές χάνονται και μένει μόνο μια. Η τελευταία που έχω στον κατάλογο.

Δε μου έχει ξανασυμβεί με άλλο κινητό αλλά όταν επιλέγω εξαγωγή, είτε στην κάρτα sd είτε στη μνήμη τηλεφώνου, μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει "απώλεια δεδομένων-κατά την εξαγωγή τμήμα των δεδομένων θα χαθούν" και σε ρωτάει αν θες να συνεχίσεις.

Το αποτέλεσμα είναι όταν πας να ανοίξεις το αρχεό vcf, έχει μέσα μόνο μια επαφή. Δεν καταλαβαίνω γιατί κάτι τόσο απλό, γίνεται τόσο δύσκολο με το L7.

 

Βασικά σε σένα γίνεται αυτό, όχι γενικά στο L7... Κάτι έχεις στο κινητό που μπλοκάρει την διαδικασία... Δεν εξηγείται διαφορετικά! Έχω άπειρα backup των επαφών μου και δε μου έχει κάνει κάτι τέτοιο ποτέ εμένα... Τσέκαρε τις εφαρμογές σου, εν ανάγκη, σβήνε μία μία όλες και δες αν στρώσει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη βοηθεια σας.......

Εχω το L7 γυρω στις 10 μερες και παρατηρησα οτι οταν το φορτιζω η οταν το επεξεργαζομαι για πολλη ωρα η οταν μιλαω για αρκετη ωρα, ζεσταινεται παρα πολυ στο πισω μερος. Συγκεκριμενα στο σημειο που ειναι η καμερα και το λογοτυπο της εταιρειας. Οταν λεω ομως ζεσταινεται, ζεματαει. Ειναι φυσιολογικο αυτο; Εχεις παρατηρησει κανεις κατι αναλογο;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη βοηθεια σας.......

Εχω το L7 γυρω στις 10 μερες και παρατηρησα οτι οταν το φορτιζω η οταν το επεξεργαζομαι για πολλη ωρα η οταν μιλαω για αρκετη ωρα, ζεσταινεται παρα πολυ στο πισω μερος. Συγκεκριμενα στο σημειο που ειναι η καμερα και το λογοτυπο της εταιρειας. Οταν λεω ομως ζεσταινεται, ζεματαει. Ειναι φυσιολογικο αυτο; Εχεις παρατηρησει κανεις κατι αναλογο;

 

Λογικά εκεί είναι ο επεξεργαστής

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη βοηθεια σας.......

Εχω το L7 γυρω στις 10 μερες και παρατηρησα οτι οταν το φορτιζω η οταν το επεξεργαζομαι για πολλη ωρα η οταν μιλαω για αρκετη ωρα, ζεσταινεται παρα πολυ στο πισω μερος. Συγκεκριμενα στο σημειο που ειναι η καμερα και το λογοτυπο της εταιρειας. Οταν λεω ομως ζεσταινεται, ζεματαει. Ειναι φυσιολογικο αυτο; Εχεις παρατηρησει κανεις κατι αναλογο;

 

Λογικά εκεί είναι ο επεξεργαστής

 

Για τη φόρτιση δε το συζητάμε! Γενικά είναι απολύτως φυσιολογικό με την διαρκή χρήση και τη ζέστη του περιβάλλοντος. Μην αγχώνεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Νέο μέλος στο forum,και πρόσφατος ιδιοκτήτης του L7. All in all,μπορώ να πω ότι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με τις εφαρμογές του,το στυλ του,την ταχύτητα του κ.τ.λ. αλλά έχω συναντήσει μερικά προβλήματα. Προσπαθώ να βρω από που μπορώ να σβήσω μια επαφή ή ένα τραγούδι από το τηλέφωνο. Αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει,παρακαλώ enlight me!!!

 

Thanks προκαταβολικά ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Νέο μέλος στο forum,και πρόσφατος ιδιοκτήτης του L7. All in all,μπορώ να πω ότι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με τις εφαρμογές του,το στυλ του,την ταχύτητα του κ.τ.λ. αλλά έχω συναντήσει μερικά προβλήματα. Προσπαθώ να βρω από που μπορώ να σβήσω μια επαφή ή ένα τραγούδι από το τηλέφωνο. Αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει,παρακαλώ enlight me!!!

 

Thanks προκαταβολικά ! :)

Κατεβασε το file manager απο το play store και μπορεις να κανεις τα παντα!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το file manager απο το play store και μπορεις να κανεις τα παντα!

Είσαι μεγάλος δικέ μου!!! Σε ευχαριστώ πολύ!! btw πολύ τζαμάτο πρόγραμμα,κάνεις ότι θέλεις από κει !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, βρηκα πως μπορουμε να βαλουμε την cyanogenmod 10.1 με android 4.2 στο L7 δειτε το link εδω: http://forum.xda-developer....php?t=2339781
Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει περίπτωση το κινητό μας να αναβαθμιστεί στην έκδοση 4.2 android ?? και αν ναι πως? αν όχι υπάρχει rooταρισμένη έκδοση ??
Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει περίπτωση το κινητό μας να αναβαθμιστεί στην έκδοση 4.2 android ?? και αν ναι πως? αν όχι υπάρχει rooταρισμένη έκδοση ??

 

Ούτε καν! Για μια γεύση μόνο αν θες δες το από πάνω link.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν! Για μια γεύση μόνο αν θες δες το από πάνω link.

 

Την τσέκαρα και χθές πριν κάνω την ανάρτηση μου...όταν πατάω στο λινκ μου λέει ότι η ιστοσελίδα δεν είναι διαθέσιμη... :dash: χτυπάω σε τοίχο :p i don't know

Link to comment
Share on other sites

Την τσέκαρα και χθές πριν κάνω την ανάρτηση μου...όταν πατάω στο λινκ μου λέει ότι η ιστοσελίδα δεν είναι διαθέσιμη... :dash: χτυπάω σε τοίχο :p i don't know

 

Εδώ είναι για 4.2.2 -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2339781

Εδώ για 4.3 -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2396115

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Και οι 2 είναι unofficial releases και σε φάσεις beta και alpha που σημαίνει ότι ίσως να έχουν bugs. Η 4.2.2 είναι σε πιο προχωρημένο βέβαια στάδιο αλλά η 4.3 είναι πειραματική ακόμα. ENJOY! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι,το τελευταιο καιρο που το εχω το κινητο κολλαει αρκετα εφαγε μια σαβουρα αλλα οχι κατι ιδιαιτερο εχετε καποια ιδεα???μηπως πρεπει να φλασαρω rom και να λυθει??οποιος εχει καποιο οδηγο φλασαρισματος για official firmware θα το εκτιμουσα πολυ.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι,το τελευταιο καιρο που το εχω το κινητο κολλαει αρκετα εφαγε μια σαβουρα αλλα οχι κατι ιδιαιτερο εχετε καποια ιδεα???μηπως πρεπει να φλασαρω rom και να λυθει??οποιος εχει καποιο οδηγο φλασαρισματος για official firmware θα το εκτιμουσα πολυ.Ευχαριστω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359369

 

Για δες εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Eχω προβλημα με το wifi hotspot αλλα και με το usb tethering δεν κανει συνδεση και δενβ μπορω να παρω το ιντερνετ απο το κινητο στο λαπτοπ μου εχει κανεις ιδεα πως λυνεται???Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά καλησπέρα.

 

το κινητό είναι για τα σκουπίδια.

 

καληνύχτα.

 

Μ' αρέσει ο συλλογισμός σου και η ακλόνητη επιχειρηματικότητα του λόγου σου...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.. το είχα ένα χρόνο.. μου έσπασε κυριολεχτικά τα νεύρα… τόσα πολλά lags και γενικά χαμένα λεφτά… ώσπου πήγα και πήρα iphone και ησύχασα…
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L7 (P700)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...