Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus L5 (E610)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τους σφοδρους επικριτες της LG, εχω να πω το εξης: Jelly Bean σε απλο μονοπυρηνο κινητο. Κυκλοφορει ηδη σε ορισμενες χωρες, ακολουθουν και οι υπολοιπες. Ουτε στη φαντασια τους οι υπολοιποι με αντιστοιχες συσκευες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 237
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για τους σφοδρους επικριτες της LG, εχω να πω το εξης: Jelly Bean σε απλο μονοπυρηνο κινητο. Κυκλοφορει ηδη σε ορισμενες χωρες, ακολουθουν και οι υπολοιπες. Ουτε στη φαντασια τους οι υπολοιποι με αντιστοιχες συσκευες.

 

βγηκε για το L5 η εκδοση jelly bean??????

 

 

εχει δοκιμαση κανεις αυτο εδω??http://www.hackmyandroid.com/manually-update-lg-optimus-l5-e610-to-official-jelly-bean/4974

Edited by Groovy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Λοιπόν. Εχθές κατάφερα και έκανα root την συσκευή. Άλλαξα το firmware με αυτό της Ε610 (είχα 610ν) και μετά πιάνουν όλα τα root που κυκλοφορούν (με το KDZ updater). Απο εκεί και πέρα άρχισαν τα προβλήματα. Έπρεπε να ξεκλειδώσω το bootloader για να μπορώ να κάνω backup και να περάσω άλλη ROM, Αλλιώς μου έβγαζε πρόβλημα στην επανεκίνηση για να μπει στο recovery mode. Τελικά πέρασα μια JB απο την cyanogen mod αλλά ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ!!! (και ξέχασα να κάνω backup!!! :(:(:mad: )

Δεν έχει ραδιόφωνο, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΤΗΝ SDCARD ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ :(:(:( και γενικότερα έχω ξενερώσει τόσο πολύ που κάνω επαναφορά στο αρχικό αμεσα.

Η καλύτερη λύση.... ΠΟΥΛΗΜΑ και πάω για το galaxy S3... μεταχειρισμένο το βρίσκεις και με 200 ευρο πλέον.

Εκτός και αν η JB που έβγαλε η LG κάνει δουλειά... :)

Link to comment
Share on other sites

Κατάρα....!!!! Από τη 1η μέρα αγοράς του εν λόγω κινητού αντιμετωπίζω πρόβλημα...!!! Αφού με τα πολλά καταφέρνω μέσω γνωστού να μου αλλάξει πλακέτα η LG (τη 3η φορά που πήγε σέρβις) και όλα δούλεψαν μέλι γάλα, πήγε το κουλό μου και έκανε αναζήτηση για νεώτερη έκδοση λογισμικού και ΝΑΙ δυστυχώς είχε την έκδοση ...20d. Νομίζοντας ότι έχω ένα απροβλημάτιστο κινητό και εγώ ο χαζούλης πάω και κάνω την αναβάθμιση. Κοιτάζοντας το "νέο" περιβάλλον του κινητού και χαζεύοντας στο μενού χάρηκα γιατί λέω τώρα θα αρχίζω να το ευχαριστιέμαι μετά από σχεδόν 6 μήνες αγοράς του... ΑΜ ΔΕ... δε ξέρω πραγματικά τι φταίει αλλά το κινητό χώρια ότι είναι χριστουγεννιάτικο δέντρο αναβοσβήνει η οθόνη και τα πλήκτρα του, δε κλειδώνει στον χρόνο που το έχω βάλει (30"), αφού το κλειδώσω με το κουμπί απενεργοποίησης αυτό ανάβει και δε λέει να κλείσει η οθόνη, έχει πέσει η απόδοση του τουλάχιστον 50%, στα μηνύματα πλέον ο ήχος είναι είδος πολυτέλειας και ο συνδυασμός όλων αυτών είναι να έχω τη φωτεινότητα στο 0% με απενεργοποιημένες όλες του τις λειτουργίες για να μπορέσει ν'αντέξει η μπαταρία... ΕΛΕΟΣ...!!! Πραγματικά δε ξέρω αν είμαι από τους λίγους που αντιμετωπίζω πρόβλημα αλλά πραγματικά η LG τουλάχιστον για θέματα κινητού έφαγε Χ από εμένα...!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το LG Optimus L5 e-610v από vodafon έχει πάρει την Jelly Bean?

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το L5 είναι αποτυχία. Σε κάποιες χώρες έχει κυκλοφορήσει η JB από την lg όμως δεν έχω διαβάσει να είναι ευχαριστημένος ο κόσμος. Αυτός είναι κ ο λόγος που πέρασα custom rom. Έχω πάλι κοληματακια,δεν έχω ραδιοφωνο, είναι λίγο δύσχρηστο τις πρώτες μέρες αλλά μόλις το μάθεις είναι πολύ καλυτερα τα πράγματα. Πάντως για το galaxy s3 το ψήνω πολύ ασχημα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κατάρα....!!!! Από τη 1η μέρα αγοράς του εν λόγω κινητού αντιμετωπίζω πρόβλημα...!!! Αφού με τα πολλά καταφέρνω μέσω γνωστού να μου αλλάξει πλακέτα η LG (τη 3η φορά που πήγε σέρβις) και όλα δούλεψαν μέλι γάλα, πήγε το κουλό μου και έκανε αναζήτηση για νεώτερη έκδοση λογισμικού και ΝΑΙ δυστυχώς είχε την έκδοση ...20d. Νομίζοντας ότι έχω ένα απροβλημάτιστο κινητό και εγώ ο χαζούλης πάω και κάνω την αναβάθμιση. Κοιτάζοντας το "νέο" περιβάλλον του κινητού και χαζεύοντας στο μενού χάρηκα γιατί λέω τώρα θα αρχίζω να το ευχαριστιέμαι μετά από σχεδόν 6 μήνες αγοράς του... ΑΜ ΔΕ... δε ξέρω πραγματικά τι φταίει αλλά το κινητό χώρια ότι είναι χριστουγεννιάτικο δέντρο αναβοσβήνει η οθόνη και τα πλήκτρα του, δε κλειδώνει στον χρόνο που το έχω βάλει (30"), αφού το κλειδώσω με το κουμπί απενεργοποίησης αυτό ανάβει και δε λέει να κλείσει η οθόνη, έχει πέσει η απόδοση του τουλάχιστον 50%, στα μηνύματα πλέον ο ήχος είναι είδος πολυτέλειας και ο συνδυασμός όλων αυτών είναι να έχω τη φωτεινότητα στο 0% με απενεργοποιημένες όλες του τις λειτουργίες για να μπορέσει ν'αντέξει η μπαταρία... ΕΛΕΟΣ...!!! Πραγματικά δε ξέρω αν είμαι από τους λίγους που αντιμετωπίζω πρόβλημα αλλά πραγματικά η LG τουλάχιστον για θέματα κινητού έφαγε Χ από εμένα...!!!!

 

 

 

Φιλε σε καταλαβαινω εχω περασει τα ιδια με αλλο κινητο,μεχρι που το εδωσα και ησυχασα.Αλλη λυση δεν υπαρχει .Διαβασα το post σου πρεπει να το εγραψες χωρις ανασα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! πριν τρεις μερες απεκτησα το lg optimus l5. Προσωπικα (το πρωτο μου smartphone :p ) πιστευω οτι ειν πολυ καλο κινητο. σημερα ομως αρχισε να κολλαει σε μερικες εφαρμογες. μια συγκεκριμενη εκανε 2-4 δευτερα να την ανοιξει ενω οταν εβγαινα απτην εφαρμογη του mozilla και πηγαινα πισω στην αρχικη μου οθονη, τα "κουμπακια" του τυπου επαφες, μηνυματα και τετοιαα δν εμφανιζοντουσαν για 2-4 δευτερα... αλλα μετα ολα οκ! μιλησα με μια κοπελα που εχει σχετικα καλη εμπειρια με smartphones και μου ειπε οτι δεν ειν φυσιλογικο μεσα σε 3 μερες να κολλαει ακομα κ τοσο. εσεις τι λετε; ειναι νορμαλ να κολλαει ετσιι με τα χαρακτηριστικα που εχει σαν κινητο; ή κατι παει στραβα; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! πριν τρεις μερες απεκτησα το lg optimus l5. Προσωπικα (το πρωτο μου smartphone :p ) πιστευω οτι ειν πολυ καλο κινητο. σημερα ομως αρχισε να κολλαει σε μερικες εφαρμογες. μια συγκεκριμενη εκανε 2-4 δευτερα να την ανοιξει ενω οταν εβγαινα απτην εφαρμογη του mozilla και πηγαινα πισω στην αρχικη μου οθονη, τα "κουμπακια" του τυπου επαφες, μηνυματα και τετοιαα δν εμφανιζοντουσαν για 2-4 δευτερα... αλλα μετα ολα οκ! μιλησα με μια κοπελα που εχει σχετικα καλη εμπειρια με smartphones και μου ειπε οτι δεν ειν φυσιλογικο μεσα σε 3 μερες να κολλαει ακομα κ τοσο. εσεις τι λετε; ειναι νορμαλ να κολλαει ετσιι με τα χαρακτηριστικα που εχει σαν κινητο; ή κατι παει στραβα; :worry:

 

 

Μαλλον κατι δεν παει καλα φιλε μου ησυχος με αυτη την συσκευη δεν μπορεις να εισαι παντα θα εχεις καποιο προβλημα,δυστηχως η lg δεν θα σε βοηθησει σ αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα σας.

Μια ερωτηση: επειδη σκεφτομαι να το παρω για δωρο θελω να ρωτησω:

Πως ειναι το 3G του κσι πως συμπεριφερεται ως wifi hotspot.

Απο αυτονομια τι λεει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

Μια ερωτηση: επειδη σκεφτομαι να το παρω για δωρο θελω να ρωτησω:

Πως ειναι το 3G του κσι πως συμπεριφερεται ως wifi hotspot.

Απο αυτονομια τι λεει?

Ευχαριστω

Για το 3G δε ξέρω να σου απαντήσω προσωπικά, όσο αφορά για wifi spot εμένα με έσωσε σε αρκετές περιπτώσεις και η αυτονομία του είναι χοντρικά στην 1 και μισή μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Για το 3G δε ξέρω να σου απαντήσω προσωπικά, όσο αφορά για wifi spot εμένα με έσωσε σε αρκετές περιπτώσεις και η αυτονομία του είναι χοντρικά στην 1 και μισή μέρα...

 

Σ ευχαριστω.

Απλα προφανως για να εχεις δοκιμασει το wi fi hotspot (οποτε το κινητο δουλευει ως router) εχεις δοκιμασει και το 3G (την ωρα που ειναι hot spot). Και την ωρα αυτη το κινητο τρωει πολλη μπαταρια. Εννοω δηλαδη ποση ωρα πχ σου παιρνει για πεσει κατα 20% πχ η μπαταρια με αυτη τη λειτουργια;

Και οταν λες με 1μιση ημερα αυτονομια, με τι χρηση? Διοτι το ατομο που προοριζω το δωρο θαβκανει χρηση τυπου feature phone (μονο κλησεις, λιγα μηνυματα)

Ευχαριστω

Edited by Nikos1972
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω.

Απλα προφανως για να εχεις δοκιμασει το wi fi hotspot (οποτε το κινητο δουλευει ως router) εχεις δοκιμασει και το 3G (την ωρα που ειναι hot spot). Και την ωρα αυτη το κινητο τρωει πολλη μπαταρια. Εννοω δηλαδη ποση ωρα πχ σου παιρνει για πεσει κατα 20% πχ η μπαταρια με αυτη τη λειτουργια;

Και οταν λες με 1μιση ημερα αυτονομια, με τι χρηση? Διοτι το ατομο που προοριζω το δωρο θαβκανει χρηση τυπου feature phone (μονο κλησεις, λιγα μηνυματα)

Ευχαριστω

Οπότε μπορώ να πω ότι μ'έχει βγάλει ασπροπρόσωπο για τη χρήση του ως ρούτερ!!! Τώρα για τη μπαταρία όσο το χρησιμοποιώ έτσι δε μπορώ να σου απαντήσω αντικειμενικά διότι το έβαζα στο USB του υπολογιστή... Πιστεύω ότι με αυτή τη χρήση θα τον/ην βγάζει άνετα μία ημέρα... η αλήθεια είναι ότι προσωπικά έψαχνα άλλη μπαταρία μεγαλύτερης χωριτηκότητας για να κρατάει λίγο παραπάνω γιατί όπου και να πήγαινα αναγκαζόμουν να κουβαλάω και τον φορτιστή μαζί γιατί προσπαθούσα να την αδειάζω τελείως για να το βάλω να φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδιά για root τη συσκευή μας διαβάστε εδώ!!! μου δούλεψε μια χαρά και αμέσως πήρε τα πάνω του..

 

"Κλείνοντας" δε και κάποιες υπηρεσίες που έτρεχαν άσκοπα στο background αμέσως έγινε ποιο γρήγορο και smoother!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για root τη συσκευή μας διαβάστε εδώ!!! μου δούλεψε μια χαρά και αμέσως πήρε τα πάνω του..

 

"Κλείνοντας" δε και κάποιες υπηρεσίες που έτρεχαν άσκοπα στο background αμέσως έγινε ποιο γρήγορο και smoother!!! ;)

Ποιά έκδοση ακριβώς ρούταρες;Γιατί εγώ τουλάχιστον με jelly bean δεν τα κατάφερα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό. Το βρήκα γύρω στα 120 €. Κατά τη γνώμη σας αξίζει για αυτά τα λεφτά;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν στο προτείνω. Είναι αργό τρώει κολλήματα η οθόνη του είναι χάλια.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...