Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus L5 (E610)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα και καλη χρονια.....μια ερωτηση......εχω το L5 610v αλλα θελω να του βαλω μια καρτα cosmote....θα βρει αυτοματα τις ρυθμησεις γιθα internet η πρεπει εγω να τις περασω???και αν πρεπει να τις περασω τι πρεπει να γραψω και που...

 

ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 237
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το 610ν εχω.Root ημουν στην ν10d. Τωρα στην 10f δεν μπορω να γινω root.

 

φιλε το ιδιο προβλημα εχω και εγω. μηπως βρηκες καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

φιλε το ιδιο προβλημα εχω και εγω. μηπως βρηκες καμια λυση?

 

Ακομα δεν μου δουλευει καμια μεθοδος για root.Σε λιγο καιρο φανταζομαι θα βγει κατι...

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν μου δουλευει καμια μεθοδος για root.Σε λιγο καιρο φανταζομαι θα βγει κατι...

 

αμα μαθεις τιποτα σε παρακαλω να μου πεις. θα εχω και εγω τον νου μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία,έχω ενα lg l5 e610v με ics 4.0.3 και v10d firmware έχω βάλει και τους driver για usb στο pc μου,πιο πρόγραμμα πρέπει να έχω για να κάνω root την συσκευή μου;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Όλοι αυτό ψάχνουμε... :) ο μόνος λόγος που θέλω να το rootάρω είναι για να μπορώ να περάσω τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης... έτσι και αλλιώς δεν έχουν ασχοληθεί ιδιαίτερα με αυτό το κινητό για custom roms κλπ όμορφα. Αν και να πω την αμαρτία μου ακόμα και να είχε βγεί μια custom rom δεν θα την περνούσα γιατί και με την 4.0.3 μια χαρά την κάνει την δουλειά του...:O
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

Μετά από 6,5 χρόνια με το SE Κ750i, πέρασα στον κόσμο των Androids με το L5 που αγόρασα προχθές στο Πλάισιο με 169 €, ακριβώς τα ίδια χρήματα που είχα δώσει για το Κ750 τον 8ο του 2007! :lol:

Ακόμα ψάχνομαι... καλό δείχνει...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι παιζι με αυτη την αναβαθμηση V10f-DEC-04-2012.ειναι το κην απο τιν βονταφον.εχει κατι παραπανο απο τιν προιγουμενη V10d?
Link to comment
Share on other sites

πως μπςρο να εγκαταστησο το flash player στο κην?δεν εχω βγαλε ακρη.

κανεις καποια βοηθεια?

Edited by Groovy
Link to comment
Share on other sites

προσπαθουσα χθες να στειλω ενα μεγαλο σμς και μου το γυρνουσε σε μμς με αποτελεσμα να μην μπορω να τοσ τειλω γνωριζει καποιος αν ειναι ρυθμιση η θελει κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και από εμένα!

 

Και εγώ να το ρουτάρω προσπαθώ 2 μέρες τώρα αλλά τζίφος... Έχω ρουτάρει ένα σωρό τηλεφωνάκια android και τέτοιο πράγμα δε μου έχει ξανατύχει... Έχω δοκιμάσει τα πάντα (ακόμα και με ULTREX λούστηκα ;)) Έψαξα σε άπειρα σάιτ αλλά όλα παρουσιάζουν 2-3 συγκεκριμένους τρόπους που ΔΕΝ πιάνουν στο e610v (vothrafone...).

Αν κάποιος το έχει καταφέρει ας μας δώσει τα φώτα του.

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα παίδες.

Ένα πρόβλημα που έχω ειναι ότι οταν έρθει κάποιο μήνυμα είτε sms ειτε απο icq,whatsapp,κλπ κλπ εχει μόνο ήχο,η οθόνη δεν ανάβει.

Υπάρχει καποια ρύθμιση η απλά δεν ανάβει;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια.....μια ερωτηση......εχω το L5 610v αλλα θελω να του βαλω μια καρτα cosmote....θα βρει αυτοματα τις ρυθμησεις γιθα internet η πρεπει εγω να τις περασω???και αν πρεπει να τις περασω τι πρεπει να γραψω και που...

 

ευχαριστω.....

 

το ιδιο προβλημα εχω κι εγω... καμια βοηθεια ρε παιδια??? :):)

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα και παλι,σημερα πηρα το συγκεκριμενο κινητο.Δεν μπορω να βγαλω ακρη για το ιντερνετ με τιποτα.Εχω καρτα watch up υποψην.Τι πρεπει να κανω???
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα εχω κι εγω... καμια βοηθεια ρε παιδια??? :):)

 

Λογικά αυτό είναι Ρυθμίσεις->Περισσότερα->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας

Αλλα πρέπει να παίζει αυτομάτα σε όλες τις κάρτες " μια Wind που έβαλα ήταν τζάμι από την αρχή"

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτό είναι Ρυθμίσεις->Περισσότερα->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας

Αλλα πρέπει να παίζει αυτομάτα σε όλες τις κάρτες " μια Wind που έβαλα ήταν τζάμι από την αρχή"

 

ευχαριστω πολυ :) Εβγαλα ακρη τελικα! Κατι αλλο για οποιον γνωριζει... απο που κατεβαζω προγραμματακι για να συνδεω το κινητο με το Pc?Το δοκιμασα χωρις προγραμμα και κολλησε το συμπαν ολοκληρο.Ας πουμε οταν ειχα samsung ειχα κατεβασει το samsung kies τωρα τι?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ :) Εβγαλα ακρη τελικα! Κατι αλλο για οποιον γνωριζει... απο που κατεβαζω προγραμματακι για να συνδεω το κινητο με το Pc?Το δοκιμασα χωρις προγραμμα και κολλησε το συμπαν ολοκληρο.Ας πουμε οταν ειχα samsung ειχα κατεβασει το samsung kies τωρα τι?

 

Αν μπείς στο site της LG έχει πρόγραμμα που κατεβάζεις για να υπάρχει σύνδεση ανάμεσα σε κινητό και pc.(το πρόγραμμα αυτό ειναι και για WiFi και για USB οπότε βολέυει αρκετά)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπείς στο site της LG έχει πρόγραμμα που κατεβάζεις για να υπάρχει σύνδεση ανάμεσα σε κινητό και pc.(το πρόγραμμα αυτό ειναι και για WiFi και για USB οπότε βολέυει αρκετά)

πηγα και ενω ακολουθω τα βηματα που εχει στο τελος μου λεει οτι εχω ηδη εγκαταστησει... :worry::worry::wacko: δε μπορω να καταλαβω τι παιζει... :(:(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα!

Ελπίζω να μην κάνω λάθος στην ενότητα. Έχω το Lg Optimus One P500 και θέλω κάτι καινούριο και καλύτερο (εστω και λίγο) χωρίς να δώσω πολλά. Έχω βρει το L5 στο εξωτερικό στα 115€ ολοκαινουριο.

Πιστεύετε ότι αξίζει η αλλαγή?

Θενξ ιν αντβανς!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε thomashilfiger

Επειδή τυχαίνει να έχω και τα δύο, θα σου έλεγα οτι αν εξαιρέσεις την διαφορά στο μέγεθος της οθόνης και την διαφορά στην έκδοση αντροιντ, δεν έχει κάτι άλλο να ζηλέψεις. Α και την διαφορά στην εσωτερική μνήμη.

Αν θες να καταλάβεις αναβάθμιση, ανέβα λίγο πιό πάνω π.χ λ7 ή ψάξε κάποιο τηλ με καλή ανάλυση. Σε μικρά μεγέθη οθόνης, βρίσκεις με καλές τιμές. Ρίξε μιά ματιά στα lenovo, zte, acer κλπ.

Εγω π.χ κυαλάρω αυτό http://www.merimobiles.com/lenovo-lephone-p770-dual-core-arm-cortex-a9-android-os-4-1-1-2ghz-3g-wcdma-4-5-ips-3500mah_p/meri7107.htm?setCurrencyId=33

Edited by kles
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε!

Η αληθεια ειναι πως με απογοητεύεις λίγο. Αν και πιστεύω οτι η μεγαλυτερη εσωτ. μνημη για τις εφαρμογες και οχι στην sd οπως τωρα, ο καπως καλυτερος επεξεργαστης κ σιγουρα η μεγαλυτερη οθονη, για τη δουλεια που το θελω (ιντερνετ, εγγραφα κ γενικα πολυ απλη χρηση) θα μου κανουν καποια αισθηση.

Παντως σε μικρη οθονη δεν ξαναπαω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε!

Η αληθεια ειναι πως με απογοητεύεις λίγο. Αν και πιστεύω οτι η μεγαλυτερη εσωτ. μνημη για τις εφαρμογες και οχι στην sd οπως τωρα, ο καπως καλυτερος επεξεργαστης κ σιγουρα η μεγαλυτερη οθονη, για τη δουλεια που το θελω (ιντερνετ, εγγραφα κ γενικα πολυ απλη χρηση) θα μου κανουν καποια αισθηση.

Παντως σε μικρη οθονη δεν ξαναπαω.

Οκ, υπ'όψιν οτι στο l5 δεν μπορείς να περάσεις εφαρμογές στην sd. Μόνο φώτο, βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

έχεις ένας φίλος μου ένα l5. Προσπαθώ να συνδέσω ένα OTG Cable που σε samsung sii δουλεύει κανονικά. Τα περισσότερα που δοκίμασα δεν δουλεύουν.

Γνωρίζει κανείς φίλος που μπορώ να βρω OTG καλώδιο για LG Optimus L5? Υπάρχει περίπτωση να μην το υποστηρίζει και να μην μπορώ να συνδέσω usb συσκευές;

Ευχαριστώ εκ' το προταίρων

Samsung Galaxy SII

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Την 4.1 Jelly Bean θα την πάρει το τηλεφωνο;;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...