Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus L5 (E610)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

Μήπως έχει βρει κανείς εφαρμογή που κάνει τα κάτω πλήκτρα αφής να ανάβουν και να δημιουργούν υπενθύμιση (π.χ. για μηνύματα ή εισερχόμενες κλήσεις) χωρίς root; Μια και το συγκεκριμένο κινητό δεν έχει led ειδοποίησης.

Έχω δοκιμάσει μερικές τις τελευταίες μέρες, αλλά ανεπιτυχώς. Άλλες θέλουν root (που δεν έχω λόγω να κάνω), ενώ άλλες είναι φτιαγμένες για άλλες συσκευές. Το NoLED π.χ. βγάζει χρωματιστά τετραγωνάκια στην οθόνη, αλλά την ανάβει σε μεγάλο βαθμό, έτσι που καταναλώνει μπαταρία.

Υπάρχει καμιά καλή εναλλακτική;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 237
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους.

Μήπως έχει βρει κανείς εφαρμογή που κάνει τα κάτω πλήκτρα αφής να ανάβουν και να δημιουργούν υπενθύμιση (π.χ. για μηνύματα ή εισερχόμενες κλήσεις) χωρίς root; Μια και το συγκεκριμένο κινητό δεν έχει led ειδοποίησης.

Έχω δοκιμάσει μερικές τις τελευταίες μέρες, αλλά ανεπιτυχώς. Άλλες θέλουν root (που δεν έχω λόγω να κάνω), ενώ άλλες είναι φτιαγμένες για άλλες συσκευές. Το NoLED π.χ. βγάζει χρωματιστά τετραγωνάκια στην οθόνη, αλλά την ανάβει σε μεγάλο βαθμό, έτσι που καταναλώνει μπαταρία.

Υπάρχει καμιά καλή εναλλακτική;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Η NoLED εχει αρκετες παραμετρους με τις οποίες μπορείς να εξοικονομησεις ενεργεια. (πχ ενταση, διαρκεια που θα αναβει, ορισμος διαρκειας "υπνου" κλπ)

Το κινητο σου επίσης εχει και αισθητηρα εγγυτητας, άρα μπορείς και από κει να "κοψεις" κατανάλωση (δεν θα αναβει αν το εχεις στην τσεπη).

Εμενα με βολεψε αρκετα. Μην το απορριπτεις, δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Η NoLED εχει αρκετες παραμετρους με τις οποίες μπορείς να εξοικονομησεις ενεργεια. (πχ ενταση, διαρκεια που θα αναβει, ορισμος διαρκειας "υπνου" κλπ)

Το κινητο σου επίσης εχει και αισθητηρα εγγυτητας, άρα μπορείς και από κει να "κοψεις" κατανάλωση (δεν θα αναβει αν το εχεις στην τσεπη).

Εμενα με βολεψε αρκετα. Μην το απορριπτεις, δοκιμασε το.

Φίλε, Νίκο, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα ακολουθήσω την υπόδειξή σου και θα το δοκιμάσω για κάποιες μέρες. Ήδη το εγκατέστησα και κατέβασα και ένα επιπλέον theme. Απλώς θα προτιμούσα να είναι μια εφαρμογή που δε στηρίζεται στο άναμμα της οθόνης, αλλά στο άναμμα των κάτω πλήκτρων. Κατέβασα και το iLED, για να το δοκιμάσω, αλλά δεν φαίνεται να παίζει. Λέει ότι ξεκινάει, αλλά δε δείχνει κάποιο αποτέλεσμα.

Αν υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση...

Link to comment
Share on other sites

hard reset πως κανουμε στο κινητο????παταω ταυτοχρονα τα volume up+power και με το αναβουν τα πληκτρα παταω το κεντρικο κουμπι ,μου εμφανηζει μια οθονη που λεει notice αλλα ως εκει.....τι αλλο πρεπει να κανω???

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνω kill εφαρμογές οταν θέλω να τις κλείσω, πατώντας το πίσω πολύ ώρα όπως σε κάποια κινητά με CM που εχω δει ... στην μαμά ρομ ;

 

Επίσης το app2sd δεν βλέπει την κάρτα μνήμης πιθανολογώ επειδή δεν είναι rooted το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , απο Καμερα πως παει? Oι φωτο ειναι καλες? Εχω ηδη το P 920 3d και ειμαι ευχαριστημενη απο φωτο, Αλλα γιαυτο δεν αναφερετε τιποτα στο forum Ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , απο Καμερα πως παει? Oι φωτο ειναι καλες? Εχω ηδη το P 920 3d και ειμαι ευχαριστημενη απο φωτο, Αλλα γιαυτο δεν αναφερετε τιποτα στο forum Ευχαριστω:)

 

Παιδια για φωτο κανεις δεν τοχει δοκιμασει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για φωτο κανεις δεν τοχει δοκιμασει?

 

δεν τρελαθηκα απο την καμερα τοθ,αλλα γενικα δεν ειναι και ασχημο σαν κινητακι.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εγω εχω το E610v και φοραει την E610v-V10d της vodafone μπορω να την αλλαξω και να βαλω την καινουργια εκδοση που βγηκε???την 10l αν θυμαμαι καλα??και αν ναι με ποιον τροπο???

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το L5. Να το ροοταρω εχω προβλημα και μαλλον φταιει το pc μου γιατι δεν μου περναει τους drivers.
Link to comment
Share on other sites

μπορει να βαλει καποιος ενα link για root στο L5 με την v10d???

 

και κατι αλλο.....εγω μπορω να βαλω π.χ την v10l,και αν ναι με ποιον τροπο,μιας και το δικο μου ειναι brand vodafone....

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά.

Χρόνια πολλα και ευτυχισμένος ο καινούριος χρόνος.

Αγόρασα κι εγώ το l5 και όλα καλά αλλά όπως γράφετε και πιό πίσω, δεν μεταφέρει εφαρμογές στην sd.

Έχει λύθεί το πρόβλημα χωρίς να χρειάζεται ρούτ ? Φοράει την V10.

Τουλάχιστον φώτος μπορείς να μεταφέρεις στην sd ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έχω βρεί 3 διαφορετικούς τρόπους στα xda αλλα πολλοι λένε οτι στο Ε610v δεν λειτουργεί... εγώ τώρα θέλω να ρωτήσω... μήπως γίνετε να περάσουμε το firmware του Ε610 και να το κάνουμε root απο εκεί και πέρα?

Επείσης έκανα εχθές αναβάθμηση σε V10f και όλα είναι πολύ smooth αλλά πάλι τίποτα με την μεταφορά προγραμμάτων στην κάρτα. Πρέπει να βρούμε ποιό root δουλεύει αλλιώς θα φάει πούλημα σε χρόνο μηδέν και θα πάω για κανένα zte πάλι.Είχα JB στο Βlade και δεν έχω στο L5 αν είναι δυνατόν.... :(

Edited by Kaliostro
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε ενημέρωση σε 4.0.3!

Δεν έχω δει ακόμα κάποια ιδιαίτερη αλλαγή στα μενού ή κάπου αλλού.

Το ψάχνω...

Δυστυχώς εξακολουθεί να μην επιτρέπει μετακίνηση εφαρμογών στην κάρτα...

Ίσως πραγματικά το μοναδικό ελάττωμα αυτού του κινητού.

Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος, ιδιαιτέρα από την φωτεινότητα της οθόνης, και με την άμεση απόκριση των μενού...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε ενημέρωση σε 4.0.3!

Δεν έχω δει ακόμα κάποια ιδιαίτερη αλλαγή στα μενού ή κάπου αλλού.

Το ψάχνω...

Δυστυχώς εξακολουθεί να μην επιτρέπει μετακίνηση εφαρμογών στην κάρτα...

Ίσως πραγματικά το μοναδικό ελάττωμα αυτού του κινητού.

Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος, ιδιαιτέρα από την φωτεινότητα της οθόνης, και με την άμεση απόκριση των μενού...

Ποιο εχεις το 610; η το 610ν;

 

 

Edit.

Μολις τσεκαρα. Ειναι η 10f για τα 610ν.

Ελπιζω να μην χασω το root.

Edited by ponaei8anasi
Link to comment
Share on other sites

Ποιο εχεις το 610; η το 610ν;

 

 

Edit.

Μολις τσεκαρα. Ειναι η 10f για τα 610ν.

Ελπιζω να μην χασω το root.

 

έχεις το 610ν??? και το έχεις root??? αν ναι πες μου πώς το κατάφερες... δεν την παλεύω να εχω την μνήμη μου μόνο για τργούδια-βίντεο-φοτος και μόστρα...

Link to comment
Share on other sites

έχεις το 610ν??? και το έχεις root??? αν ναι πες μου πώς το κατάφερες... δεν την παλεύω να εχω την μνήμη μου μόνο για τργούδια-βίντεο-φοτος και μόστρα...

 

Ναι το 610ν εχω.Root ημουν στην ν10d. Τωρα στην 10f δεν μπορω να γινω root.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...