Jump to content

[ROM] NIKPAPAKOS ICS 4.0.4 XWLPU


nikpapakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H rom XWLPU έχει ανέβει! Ενημερώθηκε το 1ο ποστ!
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 228
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H rom XWLPU έχει ανέβει! Ενημερώθηκε το 1ο ποστ!

 

πάλι θα μας βάλεις να φλασάρουμε:p

 

όλα καλά και με την προτελευταία:)

Link to comment
Share on other sites

Ε τι να κάνουμε έχουμε το μικρόβιο και είναι και μεταδοτικό!!!!:D
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Ε τι να κάνουμε έχουμε το μικρόβιο και είναι και μεταδοτικό!!!!:D

 

Δεν ενημερώθηκε όμως ο τίτλος του θέματος :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να το αλλάξω αλλά εχω ενημερωσει για να γίνει...:)
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Πάνω που την έβαλα και την έστησα όπως ήθελα :(

 

- Τι διαφορές ή / και προσθήκες έχει ?

- Χρειάζεται πάλι σβησίματα ή μπαίνει από πάνω?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που την έβαλα και την έστησα όπως ήθελα :(

 

- Τι διαφορές ή / και προσθήκες έχει ?

- Χρειάζεται πάλι σβησίματα ή μπαίνει από πάνω?

 

Ακόμα και σε αυτές που δε σου σβήνουν τίποτα, όπως η συγκεκριμένη, αν θες εσύ να έχεις το κεφάλι σου πιο ήσυχο, μπορείς να κάνεις τα 2 wipes (OXI το factory reset!)

 

*Nik καλό είναι να κάνεις στο 1o post changelog που να αναφέρεις τις διαφορές από έκδοση σε έκδοση και πως γίνεται εγκατάσταση κ.λ.π.

Πάρε ιδέα από τον Γιάννη που το φτιάχνει πολύ όμορφα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3795681#post3795681

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και σε αυτές που δε σου σβήνουν τίποτα, όπως η συγκεκριμένη, αν θες εσύ να έχεις το κεφάλι σου πιο ήσυχο, μπορείς να κάνεις τα 2 wipes (OXI το factory reset!)

 

*Nik καλό είναι να κάνεις στο 1o post changelog που να αναφέρεις τις διαφορές από έκδοση σε έκδοση και πως γίνεται εγκατάσταση κ.λ.π.

Πάρε ιδέα από τον Γιάννη που το φτιάχνει πολύ όμορφα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3795681#post3795681

 

Φαντάστηκα ότι επειδή είμαι αναλυτικός σε κάθε ρομ τι αλλαγές έχει σε σχέση με τη στοκ ότι εννοείται διαβάζοντας φαίνονται οι διαφορες, επίσης κάθε φορά ανέβαζω και screenshots ακριβως για να τονίσω τι αλλαζει με τη στοκ...

Θα προσπαθήσω να το φτιάξω καλύτερα βέβαια..αν βοηθάει κιόλας..

noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Φαντάστηκα ότι επειδή είμαι αναλυτικός σε κάθε ρομ τι αλλαγές έχει σε σχέση με τη στοκ ότι εννοείται διαβάζοντας φαίνονται οι διαφορες, επίσης κάθε φορά ανέβαζω και screenshots ακριβως για να τονίσω τι αλλαζει με τη στοκ...

Θα προσπαθήσω να το φτιάξω καλύτερα βέβαια..αν βοηθάει κιόλας..

 

Eννοώ όχι τις διαφορές με την στοκ, αλλά τις διαφορές σχετικά με την προηγούμενη δική σου και αν είναι wipe ή όχι για κάποιον που έχει ήδη την προηγούμενη έκδοση της ρομ εγκατεστημένη :)

Αυτό βοηθάει πάρα πολύ και είμαι σίγουρος ότι αυτό εννοούσε ο STELSTEL :)

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα και θα προσπαθήσω να το φτιάξω για να βοηθήσω όσο γίνεται πιο πολύ...:)
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

nikpapakos@ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΗΧΕΙΟ!!!(καλο αυτο)

 

Αν θελησω να αλλαξω κερνελ, πρεπει να κανω clean κερνελ, ή τον περναω μεσω cwm απο πανω οπως ειναι?

 

Επισης..Εχω τσεκαρισμενο το αυτοματο μπακαπ. Βαζω νεα ρομ (επειτα απο τα 3 wipe).

Δε θα 'πρεπε να επαναφερει αυτοματα ολες τις εφαρμογες κ τις ρυθμισεις στη νεα ρομ,

απ τη στιγμη που υποτιθεται ειναι ολα αποθηκευμενα στην google? (μονο οι επαφες επανηλθαν)

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου μόνο όσα πράγματα αφορούν αυτα που η google αποθηκεύει ..κσι είναι μόνο οι επαφές, αυτό που λες γίνεται μέσα από εξειδικευμένα προγράμματα όπως το titanium backup η το έχουν ενσωματωμένο κάποιες aosp,aokp,miui roms.

Τώρα για να αλλάξεις kernel αν είσαι με cf που είναι ο στοκ με κάποιες προσθήκες δεν χρειάζεται το clean script γιατί δεν έχει κάποια tweaks αλλά δεν κάνει κακό κιολας...

noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Τώρα για να αλλάξεις kernel αν είσαι με cf που είναι ο στοκ

τη δικη σου ρομ εχω (NIKPAPAKOS ICS 4.0.4 XWLPU)...εχθες την εβαλα...οπότε να δοκιμασω απο πανω τον κερνελ ή να σβησω τον παλιο με clean?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βάλτον από πάνω αυτόν που θες χωρίς τίποτα άλλο

λεω να περασω τον siyah 4.1 rc1 που ηταν αψογος οσο ειχα την Ωμεγα 15.1.

τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστως, αλλα δε θα τεκμηριωσεις την αποψη σου?

 

Είναι ο πιο σταθερός και πιο σίγουρος και παίζουν τα πάντα.Τι άλλο θες δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο πιο σταθερός και πιο σίγουρος και παίζουν τα πάντα.Τι άλλο θες δηλαδή.

ωραια τοτε... οχι, δεν θελω τιποτα αλλο!!!

σ'ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο πιο σταθερός και πιο σίγουρος και παίζουν τα πάντα.Τι άλλο θες δηλαδή.

 

Θα συμφωνήσω και εγώ με τον Στράτο και γιαυτό πάντα χρησιμοποιω τους cf , βέβαια εμεινα παρά πολύ ικανοποιημένος και με τον speedmod k3-31 ο οποίος δεν με πρόδωσε ούτε μια στιγμή για όποιον θέλει κάτι άλλο αλλά δεν θα δει και καμία διαφορά.

Παρεπιπτόντως με τον cf XWLPU είδα από τα μεγαλύτερα σκορ σε cf bench και antutu benchmark...:D

noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ με τον Στράτο και γιαυτό πάντα χρησιμοποιω τους cf , βέβαια εμεινα παρά πολύ ικανοποιημένος και με τον speedmod k3-31 ο οποίος δεν με πρόδωσε ούτε μια στιγμή για όποιον θέλει κάτι άλλο αλλά δεν θα δει και καμία διαφορά.

Παρεπιπτόντως με τον cf XWLPU είδα από τα μεγαλύτερα σκορ σε cf bench και antutu benchmark...:D

 

σημερα εκανα την πρωτη μου εξωτερικη ηχογραφηση η οποια εχει μεν περισσοτερη ενταση απο πριν αλλα κακιστη ποιοτητα στην λεπτομερεια. Προφανως εχουν πειραξει τον τροπο ληψης κωδικα για να εξαλειψουν το "φυσημα" και αυξομοιωνει μονη της η ενταση αναλογα με το ποσο φωναζεις αλλα ειναι σα να ρουφαει τις σιγανες εντασεις, χωρια τα "κλικ" που ακουω ανα τακτα διαστηματα. η δουλεια μου ειναι ηχοληψια κ τραγουδι. Οποτε να ξερετε πως αυτα που λεω ειναι λογια βασιμα κ οχι ανακριβειες. Εχω κανει απειρες ηχογραφησεις στο παρελθον με την ιδια συσκευη και συγκρινω τα αποτελεσματα...σας παραθετω κ μια προχειρη ηχογραφηση που μολις εκανα στο δωματιο μου..

 

KATEBAΣΤΕ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΦΑΚΕΛΟ OΛA TA PARTS ΚΑΙ ΞΕΖΙΠΑΡΕΤΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ

[ATTACH]26586[/ATTACH]

[ATTACH]26587[/ATTACH]

[ATTACH]26588[/ATTACH]

[ATTACH]26589[/ATTACH]

Παρατηρηστε και το "κλικ" στη λεξη "κι άλμπουρο" (επανω στο Α)

Edited by singer
Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως πιο γρήγορη, πιο σταθερή και πολύ καλύτερη μπαταρία. Με λίγη χρήση είμαι στις 25 ώρες και 55% (έχω σερφάρει, έχω διαβάσει Mails έχω τραβήξει βίντεο, έχω μιλήσει 13 λεπτά, έχω ακούσει μουσική από το ηχείο του κινητού μισή ωρα και έχω παίξει AB 10 λεπτά). Τέτοια μπαταρία έχω καιρό να δω....

 

Επίσης μεγάλο + η αλλαγή του superuser με το super su. Το πρώτο δημιουργούσε θέματα.

 

Είμαι πλέον πολύ ευχαριστημένος. Αψογη rom, χαίρομαι που άλλαξα την XWLPT με speedmod σε αυτήν XWLPU

 

Τελος, επειδή ένας φίλος μόλις πήρε το S2, θέλω να του βάλω την τελευταία rom σου και ήθελα να σε ρωτήσω πιο root method να χρησιμοποιήσω πριν το φλασάρισμα. Την πρώτη απλή μέθοδο ή με τροποποιημένο kernel (cfroot)???

Edited by STELSTEL

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω με τους φίλους παραπάνω για τον cf kernel, δεν χρειάζεται να πειραχτεί τίποτα, όλα λειτουργούν ομαλά και απροβλημάτιστα.

έχοντας και το παλιό desire με φορτωμένη custom gb πειραματίστηκα στο άνοιγμα ίδιων εφαρμογών μεταξύ των δύο κινητών....

το gb πετάει φωτιές (παρόλο και σε ασθενέστερη συσκευή) και στο άνοιγμα μερικών εφαρμογών είναι ελάχιστα ταχύτερο από το galaxy 2 (να πούμε και μερικές αλήθειες:p).

Dυστυχώς δεν μπορώ να συγκρίνω δύο galaxy με διαφορετικό os

Αλλά και η 4.0.4 έχει φτάσει σε ικανοποιητικότατο επίπεδο για το όνομα της με πολύ καλή μπαταρία αφού φορτιστεί κανά δυό φορές

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

...

Τελος, επειδή ένας φίλος μόλις πήρε το S2, θέλω να του βάλω την τελευταία rom σου και ήθελα να σε ρωτήσω πιο root method να χρησιμοποιήσω πριν το φλασάρισμα. Την πρώτη απλή μέθοδο ή με τροποποιημένο kernel (cfroot)???

...

 

Παρόμοια ερώτηση και από μένα: έχει συνάδελφος την τελευταία ICS 4.0.3 που δίνει η Cosmote. Την έχω κάνει root με τον τρόπο του 1ου ποστ στο link που δίνει ο φίλος παραπάνω. Μπορώ να περάσω την rom σου τρέχοντας πρώτα το ίδιο cwm.zip που έτρεξα για να την κάνω root?

 

Επίσης, μέσα στην βδομάδα -εκτός συγκλονιστικού απροόπτου- θα περάσω κι εγώ στο S2 με την δική σου rom (...να δούμε μήπως αυτή τη φορά "ξεκουράσω" μόνιμα το Ace μου...). Την είδα αρκετά, είδα και την Pulse του φίλου μας του Στράτου, και τελικά κλίνω προς την δική σου υλοποίηση λόγω της λειτουργικότητας που βλέπω στην 4.0.4 - άν τώρα μου προκύψει και αυτονομία 3-4 ημερών όπως στο Ace θα είμαι πολύ-πολύ χαρούμενος!

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...