Jump to content

[ROM] NIKPAPAKOS ICS 4.0.4 XWLPU


nikpapakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...:: Οι εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει ::...

Adobe Flash Player 11.1

Angry Birds

Angry Birds Backup (by Sergio Patricio)

Angry Birds Rio

Angry Birds Seasons

Angry Birds Space

AntTek App Manager (system apps freezer - κολλάει κάποιες φορές)

App Arbiter (task manager)

ColorNote (notes organizer)

Dolphin Browser

Desktop Toggles (Dolphin Browser add-in)

Get Altitude (GPS coords finder)

Micro Numeric Clock (clock widget)

MyAppsList (user apps cataloguer)

MySettings (shortcuts manager)

Opera Mini browser

Polaris Office

Simplest Compass

SNTP Client (local time info)

Software Data Cable (sync manager)

Super Backup (**must** contacts/sms/call-logs manager)

tCalendarWidget (calendar widget)

 

...:: Οι εφαρμογές συστήματος που έχω παγώσει με τον AntTek App Manager ::...

Accuweather Weather Daemon

AccuWeather.com

AllShare

Ap Mobile

ChocoEUKor

com.samsung.app.playreadyui

DSMForwarding

DSMLawmo

Email

Enterprise VPN Services

Face Unlock

Game Hub

Google+

Helv Neue S

Kies μέσω Wi-Fi

Kobo

MAPServiceSamsung

Mini paper

PressReader

Readers Hub

RoseEUKor

Samsung Apps

Samsung TTS

SamsungAppsUNA2

SNS

SNSAccountFb

SNSAccountLi

SNSAccountMs

SNSAccountTw

SnsImageCache

Social Hub

Social Hub

Street View

Talk

TalkBack

VpnDialogs

Wi-Fi sharing manager

wssyncmlnps

Yahoo! Finance

Zinio

Αποποίηση ευθυνών SNS

Ας δοκιμάσουμε τη λειτουργία μετατόπισης

Διπλό ρολόι

Ειδήσεις και καιρός

Εκτύπωση εν κινήσει

Ενημέρωση λογισμικού

Ενημέρωση λογισμικού

Εντοπισμος κινητου

Επιλογέας ζωντανής ταπετσαρίας

Εποπτεία εφαρμογής

Εργασία

Ζωντανές ταπετσαρίες στο Android

Ημέρες

Ημερολόγιο

Κοινή χρήση Wi-Fi

Λογαριασμός Samsung

Μηχανή κείμενο σε ομιλία της Google

Μικρόβια

Μίνι ημερολόγιο

Πληκτρολόγιο Android

Ρολόι

Σημείωση

Συγχρονισμός Επαφών Google

Συγχρονισμός Ημερολογίου Google

Υπηρεσίες Exchange

Φωνητική αναζήτηση

Ψηφιακό ρολόι

______________________________

 

Μου κάνει κάποια κολληματάκια, αλλά φταίει μάλλον ότι έκανα όταν δεν έπρεπε hard reset.

______________________________

 

Περί μπαταρίας ::..

Το έχω φορτίσει την Κυριακή το μεσημέρι - αυτή τη στιγμή έχει δουλέψει 32 ωρες και έχω μπαταρία 46%!

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 228
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μήπως έχεις παγώσει το μισό android και σου κάνει κοληματάκια?εγώ τριά πράγματα έχω παγώσει και η μπαταρία δεν διαφοροποιήθηκε με πριν, το ίδιο καλά είναι.

και από λειτουργία ρολόι

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις παγώσει το μισό android και σου κάνει κοληματάκια?εγώ τριά πράγματα έχω παγώσει και η μπαταρία δεν διαφοροποιήθηκε με πριν, το ίδιο καλά είναι.

και από λειτουργία ρολόι

 

Ολα τα παραπάνω τα έχω βρει σε safe lists - είναι ζήτημα άν έχω παγώσει 5 system apps μετά από δικές μου δοκιμές. Αν κάνεις μια αναζήτηση θα βρεις πολύ πράμα.

 

Από αυτές τις λίστες ξεκίνησα να ασχολούμαι...

 

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0AnO2-4y6yE1gdDJRekl4QmkyNmIzUmRvX2h3UDVkQXc&output=html

 

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0Ag43oj7rLQP4dENZcmhGN0ZUa3pHSENVeXlqUm5vV0E&single=true&gid=0&output=html

 

...και αυτές τις βρήκα τώρα:

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1275214&d=1345627484

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1204160&d=1342528216

 

Υπόψη ότι δεν είναι απαραίτητο να τα παγώσεις όλα. Προσωπικά επικεντρώθηκα στις εφαρμογές που έβλεπα ότι έτρεχαν χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι για να κλείσουν - έλεγχα τί ακριβώς κάνουν - ανάλογα με το τί έβρισκα είτε τις πάγωνα είτε τις άφηνα όπως είναι. Παραπάνω δεν έχω δώσει όνομα εφαρμογής που δεν είμαι σίγουρος ότι δεν δημιουργεί θέμα το πάγωμά της.

Edited by spyros88
προσθήκη links
SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

απο ωμεγα 15 για να περασω στην rom σου τι ακριβως πρεπει να κάνω?

φλασαρω απο cwm την ρομ αφου κανω wipe data, dalvik, και cache?

 

αν παρω backup απο titanium μπορω να επαναφερω στην δικια σου?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

απο ωμεγα 15 για να περασω στην rom σου τι ακριβως πρεπει να κάνω?

φλασαρω απο cwm την ρομ αφου κανω wipe data, dalvik, και cache?

 

αν παρω backup απο titanium μπορω να επαναφερω στην δικια σου?

 

ευχαριστω

 

Σε όλα ναι.Το factory reset κάντο αφού βάλεις τη ρομ του νικ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απλά αν κάνεις factory reset μετά το φλασαρισμα οι εφαρμογές που είναι στο data part όπως swype, photo retuting...κλπ δε θα τις ξαναπερασει πρέπει να ξαναφλασαρεις τη ρομ...
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απλά αν κάνεις factory reset οι εφαρμογές που είναι στο data part όπως swype, photo retuting...κλπ δε θα τις ξαναπερασει πρέπει...

 

Απλή λύση.Μόλις κάνεις factory reset, περνάς ξανά από πάνω τη ρομ :)

Link to comment
Share on other sites

Απλή λύση.Μόλις κάνεις factory reset, περνάς ξανά από πάνω τη ρομ :)

 

Με πρόλαβες !!! Χαχαχα :D

noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

μισο λεπτο βρε παιδια, απο cwm αν κανω wipe data δεν κανει και factory reset? Το αλλο του τηλεφωνου εσβηνε και την εσωτερικη μνημη απο οτι θυμαμαι.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι κάνει factory reset απλά καμία φορά για να λόγους έξτρα καθαριότητας ή ξαναπερνας τη ρομ η κάνεις ένα νέο factory reset μετά το φλασαρισμα ...χωρίς βέβαια να είναι απαραίτητο...επίσης με το factory reset από το τηλ δε σβήνει η εσωτερική μνήμη παρα μόνο αν το επιλέξουμε.
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

51 ώρες λειτουργίας για το S2 μέσα σε 93 ώρες (από την ώρα που βγήκε από τον φορτιστή μέχρι την ώρα που έκλεισε μόνο του).

 

... Δύσκολα θα ξαναβάλω μπροστά το Ace ... :rolleyes:

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

51 ώρες λειτουργίας για το S2 μέσα σε 93 ώρες (από την ώρα που βγήκε από τον φορτιστή μέχρι την ώρα που έκλεισε μόνο του).

 

... Δύσκολα θα ξαναβάλω μπροστά το Ace ... :rolleyes:

 

Δηλαδή τι χρήση του κάνεις και εγω φορτίζω 2 φορές την μέρα; Το έχεις για να λες ότι έχεις smartphone ;

Link to comment
Share on other sites

51 ώρες λειτουργίας για το S2 μέσα σε 93 ώρες (από την ώρα που βγήκε από τον φορτιστή μέχρι την ώρα που έκλεισε μόνο του).

 

... Δύσκολα θα ξαναβάλω μπροστά το Ace ... :rolleyes:

 

Δηλαδή τι χρήση του κάνεις και εγω φορτίζω 2 φορές την μέρα; Το έχεις για να λες ότι έχεις smartphone ;

 

Μην ξεχνάτε ότι πρέπει να εξετάζουμε και το που είναι ο καθένας διότι αν είσαι στο σπίτι με wifi μπορεί να κρατάει περισσότερο, ενώ αν είσαι σε γραφείο με κακό σήμα το τηλέφωνο αγωνίζεται, συνεπώς τρώει μπαταρία.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι χρήση του κάνεις και εγω φορτίζω 2 φορές την μέρα;

 

- Πολύ σερφάρισμα με wifi και mobile data, αλλά δεν τα αφήνω να τρέχουν όταν δεν τα χρησιμοποιώ.

- Το Gmail το ελέγχω όποτε το χρειάζομαι.

- Ομιλία και sms δεν μπορώ να υπολογίσω - παίζουν όμως αρκετά λόγω δουλειάς.

- Δοκιμάζω συνεχώς καινούργιες εφαρμογές, αλλά δεν αφήνω εγκατεστημένες εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ (π.χ. το καλοκαίρι πέρασα το marine traffic αλλά τώρα το έχω βγάλει). Από παιχνίδια έχω μόνο τις 4 εκδόσεις των Angry birds (...κόλλησα πριν 2 χρόνια...).

- Δεν αφήνω ανοιχτά bluetooth, gps όταν δεν τα χρησιμοποιώ.

- Ευκαιριακά φωτογραφίες και βίντεο.

- Δεν το χρησιμοποιώ για ράδιο και mp3 - έχω mp4-player γι' αυτά.

- Εχω παγώσει όσες system apps τρέχουν χωρίς να τις χρειάζομαι.

- Εχω ένα εντελώς μαύρο φόντο για desktop.

- Την φωτεινότητα την έχω στο 0 και την ανεβάζω μόνο όταν την χρειάζομαι.

- Εχω κάνει διάφορες ρυθμίσεις που βαριέμαι να αναφέρω ώστε να μην κάνει άσχετες εργασίες το τηλ - ενδεικτικά αναφέρω ότι έχω κόψει τον εντοπισμό θέσης από τις φωτογραφίες και τους browsers, ενώ έχω επιλέξει πολύ λίγα πράγματα στις Ρυθμίσεις της Αναζήτησης.

 

To S2 είναι το 3ο Galaxy που βάζω σε χρήση μετά το 3 και το Ace. Η αυτονομία για μένα είναι το πιο σημαντικό θέμα, γι' αυτό και ψάχνομαι. Βλέπω και στη δουλειά συναδέλφους που έχουν μόνιμα ανοιχτά gps, data και ΒΤ χωρίς να τα χρησιμοποιούν, και μετά παραπονιούνται ότι δεν κρατάει η μπαταρία. Μα, το root το κάνεις για να μπορέσεις να ελαφρύνεις το τηλ από όσα θεωρείς περιττά, αλλιώς τί νόημα έχει?

 

Το έχεις για να λες ότι έχεις smartphone ;

 

Δηλαδή άμα φορτίζεις 3 φορές τη μέρα επειδή δεν ελέγχεις το τηλέφωνό σου είσαι power-user, ενώ άμα το έχεις κουρδίσει για να μην σου κλείνει όποτε θέλει αυτό (...οπότε σου κρατάει και 2-3 μέρες...) είσαι φιγουρατζής? Αν ναι, τότε είμαι φιγουρατζής, αλλά επίσης είμαι αυτός που τεκμηριώνει σε όποιον τα έχει σκάσει για να πάρει το S2 ότι δεν πρέπει να μείνει π.χ. με την μαμά-rom 2.3.5 της Vodafone, αλλά να περάσει την 4.0.4 του Nik για να δει τί τηλέφωνο αγόρασε!

Στην τελική, άμα θέλεις να κάνεις φιγούρα παίρνεις το αναγνωρίσιμο και χιλιοκλειδωμένο iphone και όχι το S2... Θα το φορτίζεις και 2 φορές τη μέρα, οπότε περνάς άνετα για power-user, ενώ απλά ταλαιπωρείς τον εαυτό σου με το itunes.

Edited by spyros88
SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα μου ανοίγει σε άσχετα σημεία χωρίς να κάνω κάτι το ράδιο. Πείτε καμία ιδέα γιατί δεν θέλω να αλλάξω ρομ.
Link to comment
Share on other sites

κοίτα αν έχεις εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή τελευταία και μπορεί να σου κάνει την ζημιά, αλλιώς τράβα του ένα factory reset και ξανά από την αρχή αν δεν βαριέσαι

 

spuros88

 

εγώ με πολύ σερφάρισμα με wifi και ειδικά data ζήτημα είναι αν θα βγάλω μισή μέρα, εσύ πως το καταφέρνεις?

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

spuros88

 

εγώ με πολύ σερφάρισμα με wifi και ειδικά data ζήτημα είναι αν θα βγάλω μισή μέρα, εσύ πως το καταφέρνεις?

 

Εχω δωσει ολο το feedback παραπανω. Αυτο που κανω πλεον απο συνηθειο ειναι οτι δεν αφηνω να τρεχει τιποτε που δεν χρειαζομαι, ειτε user- ειτε system-app.

Μηπως ομως πρεπει να ρωτησουμε και τον Νικ πώς το κανει? Στο screenshot που ειχε δωσει παραπισω φαινοντουσαν και σε κεινον 2+ μερες χρησης.

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

- Πολύ σερφάρισμα με wifi και mobile data, αλλά δεν τα αφήνω να τρέχουν όταν δεν τα χρησιμοποιώ.

- Το Gmail το ελέγχω όποτε το χρειάζομαι.

- Ομιλία και sms δεν μπορώ να υπολογίσω - παίζουν όμως αρκετά λόγω δουλειάς.

- Δοκιμάζω συνεχώς καινούργιες εφαρμογές, αλλά δεν αφήνω εγκατεστημένες εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ (π.χ. το καλοκαίρι πέρασα το marine traffic αλλά τώρα το έχω βγάλει). Από παιχνίδια έχω μόνο τις 4 εκδόσεις των Angry birds (...κόλλησα πριν 2 χρόνια...).

- Δεν αφήνω ανοιχτά bluetooth, gps όταν δεν τα χρησιμοποιώ.

- Ευκαιριακά φωτογραφίες και βίντεο.

- Δεν το χρησιμοποιώ για ράδιο και mp3 - έχω mp4-player γι' αυτά.

- Εχω παγώσει όσες system apps τρέχουν χωρίς να τις χρειάζομαι.

- Εχω ένα εντελώς μαύρο φόντο για desktop.

- Την φωτεινότητα την έχω στο 0 και την ανεβάζω μόνο όταν την χρειάζομαι.

- Εχω κάνει διάφορες ρυθμίσεις που βαριέμαι να αναφέρω ώστε να μην κάνει άσχετες εργασίες το τηλ - ενδεικτικά αναφέρω ότι έχω κόψει τον εντοπισμό θέσης από τις φωτογραφίες και τους browsers, ενώ έχω επιλέξει πολύ λίγα πράγματα στις Ρυθμίσεις της Αναζήτησης.

 

To S2 είναι το 3ο Galaxy που βάζω σε χρήση μετά το 3 και το Ace. Η αυτονομία για μένα είναι το πιο σημαντικό θέμα, γι' αυτό και ψάχνομαι. Βλέπω και στη δουλειά συναδέλφους που έχουν μόνιμα ανοιχτά gps, data και ΒΤ χωρίς να τα χρησιμοποιούν, και μετά παραπονιούνται ότι δεν κρατάει η μπαταρία. Μα, το root το κάνεις για να μπορέσεις να ελαφρύνεις το τηλ από όσα θεωρείς περιττά, αλλιώς τί νόημα έχει?

 

 

 

Δηλαδή άμα φορτίζεις 3 φορές τη μέρα επειδή δεν ελέγχεις το τηλέφωνό σου είσαι power-user, ενώ άμα το έχεις κουρδίσει για να μην σου κλείνει όποτε θέλει αυτό (...οπότε σου κρατάει και 2-3 μέρες...) είσαι φιγουρατζής? Αν ναι, τότε είμαι φιγουρατζής, αλλά επίσης είμαι αυτός που τεκμηριώνει σε όποιον τα έχει σκάσει για να πάρει το S2 ότι δεν πρέπει να μείνει π.χ. με την μαμά-rom 2.3.5 της Vodafone, αλλά να περάσει την 4.0.4 του Nik για να δει τί τηλέφωνο αγόρασε!

Στην τελική, άμα θέλεις να κάνεις φιγούρα παίρνεις το αναγνωρίσιμο και χιλιοκλειδωμένο iphone και όχι το S2... Θα το φορτίζεις και 2 φορές τη μέρα, οπότε περνάς άνετα για power-user, ενώ απλά ταλαιπωρείς τον εαυτό σου με το itunes.

 

Ούτε εγώ είμαι φιγουρατζής και το χρειάζομαι στην δουλειά μου. Είμαι root φοράω 4.0.4 cm9 αλλά δεν έχω καταφέρει να βγάλω τα system apps. Τώρα σε παραδέχομαι που έχεις τόσο μεγάλη αυτονομία αν και διακρίνω κάποιο τόνο στο μήνυμα σου που δεν το είχα σκοπό αν νομίζεις ότι σε προσέβαλα

Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα μου ανοίγει σε άσχετα σημεία χωρίς να κάνω κάτι το ράδιο. Πείτε καμία ιδέα γιατί δεν θέλω να αλλάξω ρομ.

 

Έχεις εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή μήπως, που χρησιμοποιεί το ράδιο ως ξυπνητήρι;

Π.χ. AppAlarm,AlarmDroid;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα συμφωνήσω με τον φιλο που σου απάντησε, επειδή είναι η πρώτη φορά που ακούω να συμβαίνει κάτι τέτοιο αν δεν είναι κάποια εφαρμογή που το κανει αυτό (το οποίο θεωρώ ως πιο πιθανό) τότε ίσως να χρειαστεί να ξεναπερασεις τη ρομ για να λυθεί.. Εχω έρθει και εγώ αντιμέτωπος παλαιότερα με ανάλογα θέματα και στο s2 και στο desire hd, sensation που είχα...και συνήθως επειδή δεν μπορούσα να ανακαλύψω τι έφταιγε έπαιρνα ένα καλό backup τις εφαρμογες και ξαναπερναγα τη ρομ...:(
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είμαι φιγουρατζής και το χρειάζομαι στην δουλειά μου. Είμαι root φοράω 4.0.4 cm9 αλλά δεν έχω καταφέρει να βγάλω τα system apps. Τώρα σε παραδέχομαι που έχεις τόσο μεγάλη αυτονομία αν και διακρίνω κάποιο τόνο στο μήνυμα σου που δεν το είχα σκοπό αν νομίζεις ότι σε προσέβαλα

 

Κάτσε καλά ρε συ! Ολοι την άκρη μας προσπαθούμε να βρούμε ώστε να γίνεται πιο εύκολη η ζωή μας - σιγά μην πλακωθούμε κιόλας για τα κινητά!

(...αν και -μεταξύ μας- άν έκανες κάποιο ανάλογο ποστ στο xda θα διασκέδαζες πάρα πολύ με τους καμένους που πλακώνονται στα flames για το τίποτα...)

 

Πάντως, άν σε ενδιαφέρει, το ίδιο κούρδισμα είχα κάνει και στην 2.3.5 και στην 4.0.3 της Vodafone, αλλά τα αποτελέσματα δεν ήταν καλά. *Τρελά* battery drains στην 4.0.3 (δεν την άφησα ούτε 5ωρο), ενώ και η 2.3.5 δεν ήταν της προκοπής - το αποκορύφωμα ήταν που με πήγε μέσα σε 10 λεπτά από το 14% μπαταρίας στο 0% σε φάση που το είχα απόλυτη ανάγκη. Αν δεν είχα την υποψία ότι και ο φίλος μας ο Στράτος έχει αφήσει στην άκρη την Pulse για τα κάλλη της 4.0.4, θα έμπαινα στον πειρασμό να δοκιμάσω την παραμετροποίησή μου και στην Pulse :whistle:

Δεν έχω δει CM rom οπότε δεν έχω άποψη, αλλά αφού μάλλον το κατέχεις το άθλημα γιατί δεν δοκιμάζεις την 4.0.4 του Nik? Ακόμα κι άν δεν βρεις άκρη, το συγκριτικό feedback που θα δώσεις θα φανεί χρήσιμο σε όλους μας.

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κλείνω σε λίγο μήνα με την XWLPU 4.0.4 CF Kernel & την ROM του Nik. Όπως έχω ξαναπει έχω αφαιρέσει αρκετά apk (έχω λίστα σε προηγούμενο μήνυμα). Έχω το brithness πάντα 100%, FD disabled & πάντα τα data ανοιχτά. Όχι συγχρονισμό στις επαφές, αλλά ναι στο gmail.

 

Με απλή χρήση (λίγα mail, κλήσεις, whatsapp) κρατάει για πλάκα 2 μέρες. Με δυνατή χρήση (Internet, whatsapp, wheres my water, angry birds, gps κλπ) και συνεχώς σκάλισμα (τρώει πολύ μπαταρία η οθόνη) μου κρατάει άνετα 17 ώρες (δηλαδή το βράδυ πριν κοιμηθώ το βάζω να φορτίσει σβηστό μέχρι το πρωί).

 

Για μένα λοιπόν το κινητό μου είναι 100% safe, καθώς ξέρω πως ΟΤΙ χρήση και αν του κάνω, θα με κρατήσει μέχρι το βράδυ πριν τον ύπνο. Αυτό είναι πολύ σημαντικό. Βέβαια είμαι και με την 2000mah μπαταρία, αλλά έχοντας περάσει από 3-4 rom, ομολογώ πως αυτή μου δίνει την καλύτερη απόδοση.

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...