Jump to content

[ROM] NIKPAPAKOS ICS 4.0.4 XWLPU


nikpapakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νικόλα μου συγχαρητήρια κι απο μενα για όλη σου την προσπάθεια αλλά εχω μια απορία με την ανανέωση στον speedmode που εκανες.Νομίζω ότι δεν υπάρχει το CWM σε αυτή ενώ στην προηγούμενη υπήρχε.Ισως κάνω κάτι λάθος εγώ αλλά δεν το βλέπω κι είναι πιστεύω χρήσιμο.Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρω και πάλι συγχαρητήρια για την υπέροχη δουλειά σου!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 228
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το CWM συνοδεύει τους cf kernel δεν το έχουν οι υπόλοιποι...η ρομ με τον cf δεν έχει κάποιο κάποια πρόβλημα επαναλαμβάνω αλλά επειδή διαβάζοντας τα threads είδα κάποια πρόβληματα στο φλασαρισμα aosp ,aokp ,miui rom και για να προστατεύσω αυτούς που ίσως να κάνουν κάτι τέτοιο και ίσως να έχουν πρόβλημα γιαυτό και ανέβασα κατευθείαν τη ρομ με τον speedmod...

Εγώ προσωπικα πριν ανεβάσω οποιαδήποτε ρομ τη δοκιμάζω στο κινητό τη δουλεύω στα βασικα της την κάνω wipe και την ξαναπερναω για επανελεγχο να και μετά μοιραζομαι το χομπυ μου με οποιονδήποτε θέλει κάτι ανάλογο,κάτι που να δουλεύει. Γιαυτό και δοκιμάσα με τον cf ξανά και ξανά με wipe από τη recovery χωρίς προβληματα,αλλά μιας και έστω αναφέρθηκαν κάπου οφείλω να το αλλάξω και να ενημερώσω.:)

noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Εδω είναι η CWM 3.15 http://dl.dropbox.com/u/69498394/CWM_3.15.zip την περνάμε από recovery κανονικά όπως όλα τα mods
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Το CWM συνοδεύει τους cf kernel δεν το έχουν οι υπόλοιποι...η ρομ με τον cf δεν έχει κάποιο κάποια πρόβλημα επαναλαμβάνω αλλά επειδή διαβάζοντας τα threads είδα κάποια πρόβληματα στο φλασαρισμα aosp ,aokp ,miui rom και για να προστατεύσω αυτούς που ίσως να κάνουν κάτι τέτοιο και ίσως να έχουν πρόβλημα γιαυτό και ανέβασα κατευθείαν τη ρομ με τον speedmod...

Εγώ προσωπικα πριν ανεβάσω οποιαδήποτε ρομ τη δοκιμάζω στο κινητό τη δουλεύω στα βασικα της την κάνω wipe και την ξαναπερναω για επανελεγχο να και μετά μοιραζομαι το χομπυ μου με οποιονδήποτε θέλει κάτι ανάλογο,κάτι που να δουλεύει. Γιαυτό και δοκιμάσα με τον cf ξανά και ξανά με wipe από τη recovery χωρίς προβληματα,αλλά μιας και έστω αναφέρθηκαν κάπου οφείλω να το αλλάξω και να ενημερώσω.:)

 

φίλε Νικόλα τι προβλήματα ακριβώς δημιουργούνται στα wipes?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με τον speedmod είχα θέματα. Πχ δεν δούλευε το igo primo. Με τον CF είμαι πιο σούπερ από σούπερ...

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

φίλε Νικόλα τι προβλήματα ακριβώς δημιουργούνται στα wipes?

 

Αναφέρθηκαν softbricks νομίζω...και ήταν αποκλειστικά από sammy Rom σε aosp,miui και aokp δεν ξέρω γιατί...εγώ πάντως με τον cf και wipe έκανα για να ξαναπερασω τη ρομ τουλάχιστον δύο φορες και δεν είχα θέμα..εγώ με τον cf παραμένω..

noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Τρεχω την pulse rom . Να περασω οφισιαλ 4.0.4. και μετα ποια ρομ ;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περάσεις οποία ρομ θέλεις κάνοντας τα γνωστα τρία wipe από τη recovery.
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περάσεις οποία ρομ θέλεις κάνοντας τα γνωστα τρία wipe από τη recovery.

 

Ποια προτεινεις; :-)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι παρά πολύ ευχαριστημένος από τη Xwlpu τουλάχιστον δύο εβδομάδες που τη δουλεύω είναι υπεροχή...:D
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι παρά πολύ ευχαριστημένος από τη Xwlpu τουλάχιστον δύο εβδομάδες που τη δουλεύω είναι υπεροχή...:D

 

Σχεδόν 44 ώρες λειτουργίας μέσα σε 70 ώρες, χωρίς να καταπιεστώ (αρκετό mobile data surfing, και 10% της μπαταρίας στα Angry Birds Space!) >> μια χαρά η ROM!!

 

... Για τους φίλους που την έχουν μέρες και έχουν εικόνα για την αυτονομία της XWLPU...

Αν μπορείτε/θέλετε, δοκιμάστε να "παγώσετε" με τον δωρεάν Anttek app manager τα εξής:

- Εντοπισμός κινητού

- DSMForwarding

- DSMLawmo

- MAPServiceSamsung

...και μοιραστείτε στο θρεντ τις εντυπώσεις σας - έχω την εντύπωση ότι μόλις κλείσουν αυτά παίζει μεγάλη αύξηση στην αυτονομία (πάνω από 50% για μένα!), ενώ δεν χάνουμε τίποτε από λειτουργικότητα.

 

...Και 1 ερώτηση: το update του SuperSU από το Play το κάνουμε άφοβα, ή παίζει να προκύψει θέμα?

Edited by spyros88
SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας φόβος να κάνουμε update τον su απλά καμία φορά όπως ξέρουμε όλοι ακόμη και τα update έχουν bugs...:rolleyes:
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

...Και 1 ερώτηση: το update του SuperSU από το Play το κάνουμε άφοβα, ή παίζει να προκύψει θέμα?

 

Δεν υπάρχει κανένας φόβος να κάνουμε update τον su απλά καμία φορά όπως ξέρουμε όλοι ακόμη και τα update έχουν bugs...:rolleyes:

 

Έχω δοκιμάσει να κάνω όλα τα updates του, χωρίς κανένα πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν 44 ώρες λειτουργίας μέσα σε 70 ώρες, χωρίς να καταπιεστώ (αρκετό mobile data surfing, και 10% της μπαταρίας στα Angry Birds Space!) >> μια χαρά η ROM!!

 

... Για τους φίλους που την έχουν μέρες και έχουν εικόνα για την αυτονομία της XWLPU...

Αν μπορείτε/θέλετε, δοκιμάστε να "παγώσετε" με τον δωρεάν Anttek app manager τα εξής:

- Εντοπισμός κινητού

- DSMForwarding

- DSMLawmo

- MAPServiceSamsung

...και μοιραστείτε στο θρεντ τις εντυπώσεις σας - έχω την εντύπωση ότι μόλις κλείσουν αυτά παίζει μεγάλη αύξηση στην αυτονομία (πάνω από 50% για μένα!), ενώ δεν χάνουμε τίποτε από λειτουργικότητα.

 

...Και 1 ερώτηση: το update του SuperSU από το Play το κάνουμε άφοβα, ή παίζει να προκύψει θέμα?

 

Θα το δοκιμάσω και θα σου πω!!

noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

με έχεις τρομοκρατήσει λίγο με το soft / hard brick. Τι κάνω σε καινούριο τηλέφωνο με 4.0.3? Να κάνω root και μετά να φλασαρω την ROM σου ή παίζει θέμα?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

με έχεις τρομοκρατήσει λίγο με το soft / hard brick. Τι κάνω σε καινούριο τηλέφωνο με 4.0.3? Να κάνω root και μετά να φλασαρω την ROM σου ή παίζει θέμα?

 

Ο kernel που έχει βάλει ο νικ είναι "safe", μην ανησυχείς :)

Αν και απ' όσο γνωρίζω, μόνο ο μαμά δεν είναι safe πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Ο kernel που έχει βάλει ο νικ είναι "safe", μην ανησυχείς :)

Αν και απ' όσο γνωρίζω, μόνο ο μαμά δεν είναι safe πλέον.

 

Ευχαριστώ :)

 

Απλά εγώ, ενώ έχω την έκδοση του NIKPAPAKOS ICS 4.0.4 XWLPU, την έχω με τον CF Kernel που ... θεωρητικά είναι μαμά. Να κατεβάσω καλύτερα την νέα που ανέβασε προ 3 ημερών με τον kernel speedmod? (γενικά θέλω να αποφύγω custom kernels στης αδερφής μου το τηλέφωνο....)

 

Ότι είναι πιο safe, please advice

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω ακόμη τον cf kernel δεν εχω αλλάξει γιατί δεν πρόκειται να περάσω κάποια aosp,aokp ,miui rom και μια χαρά δουλεύει το κινητό και παει σφαίρα και wipe εχω κάνει χωρίς πρόβλημα αλλά δεν μπορώ να ξέρω τι θέλει ο καθένας από το κινητό του οπότε γιαυτό ανέβασα τη Rom με τον speedmod που είναι απολύτως safe και είναι οτι πιο κοντινό στον cf χωρίς αλλά bugs:)

 

Επίσης θεωρώ ότι η ενημερωση και η άμεση απομάκρυνση της προηγούμενης ρομ και η άμεση αντικατάσταση της σκοπό είχαν την προστασία κι όχι την τρομοκράτία όσον την χρησιμοποιούν γιατί νιώθω υπεύθυνος και θα ήθελα και εγώ να εχω την ίδια ενημερωση αντίστοιχα...:)

Edited by nikpapakos
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

 

Απλά εγώ, ενώ έχω την έκδοση του NIKPAPAKOS ICS 4.0.4 XWLPU, την έχω με τον CF Kernel που ... θεωρητικά είναι μαμά. Να κατεβάσω καλύτερα την νέα που ανέβασε προ 3 ημερών με τον kernel speedmod? (γενικά θέλω να αποφύγω custom kernels στης αδερφής μου το τηλέφωνο....)

 

Ότι είναι πιο safe, please advice

 

κ εγώ με τον μαμά είμαι, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, αν τυχόν κάποια στιγμή θελήσω να περάσω aosp θα φλασάρω τον speedmod για σιγουρια.

 

Πάντως ο μαμά κερνελ είναι σουπερ απο μπαταρία. Για τον speedmod τι παιζει με μπαταρία, κάποιος που τον έχει δοκιμάσει για μέρες?

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

κ εγώ με τον μαμά είμαι, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, αν τυχόν κάποια στιγμή θελήσω να περάσω aosp θα φλασάρω τον speedmod για σιγουρια.

 

Πάντως ο μαμά κερνελ είναι σουπερ απο μπαταρία. Για τον speedmod τι παιζει με μπαταρία, κάποιος που τον έχει δοκιμάσει για μέρες?

ειμαι με αυτη την ρομ εχω δοκιμασει ολους τους κερνελ αλλα παντα γυριζω στον απλα καλυτερο κερνελ για μπαταρια phenomenal 6.1 που ειναι ειναι speedmod

Link to comment
Share on other sites

ποιον εννοείς, normal, medium ή extreme?

 

για τον extreme λεω την ωρα 1.39% τρωει.Δες εδω και θα καταλαβεις http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1682765

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

να σου πω, με τον μαμά κέρνεςλ μετά από φόρτιση το άφησα στην αναμονή το κινητό και έπεσε στο 99% μετά από 4 ώρες...από κει και μετά πέφτει περίπου 1% σε πάνω απο 1.30 ώρα
Link to comment
Share on other sites

να σου πω, με τον μαμά κέρνεςλ μετά από φόρτιση το άφησα στην αναμονή το κινητό και έπεσε στο 99% μετά από 4 ώρες...από κει και μετά πέφτει περίπου 1% σε πάνω απο 1.30 ώρα

 

αν δεν εχεις παγωσει τιποτα διεργασιες με το titanium τοτε εισαι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...