Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια χαρά τιμή είναι για γνήσια μπαταρία και μη ξεχνάτε πως περιλαμβάνει και εργασία όπως και τυχών μεταφορικά που τα καλύπτει η htc αν δεν κάνω λάθος.

Παλιά για μια μπαταρία Nokia θέλαμε 35-40€ και λέγαμε κι ευχαριστώ.

 

όπως το'πες.. παλιά.. και ξαναλέω, η αλλαγή, δεν τους παίρνει παραπάνω από 1 εργατοώρα.. όπως επίσης και μου είπαν εγώ να πάω το κινητό.. άρα 0 μεταφορικά..

 

RIP HOX. Το κινητό έκλεισε από μπαταρία και δεν ξανά άνοιξε ποτέ.... :/ έβγαλε 2 χρόνια ζωής. Το έχω πάνω στην πρίζα 4 μέρες και δεν ανάβει καν λαμπάκι φόρτισης. Όσο έζησε έζησε. Και το κακό είναι ότι πάνε τόσα δεδομένα.

 

ε μήπως αν αλλάξεις μπαταρία ξανανάψει;;; Δε μπορεί να έσβησε έτσι απλά.. στη τελική και η πλακέτα να χάλασε, μέσα η sd είναι άθικτη..

Δεν έχασες τα δεδομένα! Στείλε το ήδη arvato να μην χάνεις χρόνο..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όπως το'πες.. παλιά.. και ξαναλέω, η αλλαγή, δεν τους παίρνει παραπάνω από 1 εργατοώρα.. όπως επίσης και μου είπαν εγώ να πάω το κινητό.. άρα 0 μεταφορικά..

 

 

 

ε μήπως αν αλλάξεις μπαταρία ξανανάψει;;; Δε μπορεί να έσβησε έτσι απλά.. στη τελική και η πλακέτα να χάλασε, μέσα η sd είναι άθικτη..

Δεν έχασες τα δεδομένα! Στείλε το ήδη arvato να μην χάνεις χρόνο..

 

Αλλαγμένη είναι. Μου το έκανε και παλιά. Αλλά νερά από καμιά μέρα το πολύ άνοιγε. Αλλά είχε προβλήματα και στην φόρτιση. Το έβαζα να φορτίσει και κάποιες φορές ξεφορτιζε ακόμα και κλειστό. Η έλεγε ότι καταναλώνω περισσότερο ρεύμα από τον φορτιστή. Η sd δεν είναι onboard; πως θα ύλην βγαλουν;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγμένη είναι. Μου το έκανε και παλιά. Αλλά νερά από καμιά μέρα το πολύ άνοιγε. Αλλά είχε προβλήματα και στην φόρτιση. Το έβαζα να φορτίσει και κάποιες φορές ξεφορτιζε ακόμα και κλειστό. Η έλεγε ότι καταναλώνω περισσότερο ρεύμα από τον φορτιστή. Η sd δεν είναι onboard; πως θα ύλην βγαλουν;

 

Onboard είναι, αλλά αν ανοίξει, μπορείς ακόμα και μέσω recovery να πάρεις ότι θες.. θεωρητικά.

Αν στο έκανε από παλιά ή μετά από service τους, τότε μπορείς να προφασισθείς κακή "επιδιόρθωση" της συσκευής.. αν το έχεις 2 χρόνια, έχει και εγγύηση, τι στο καλό; Για μίλα μαζί τους..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τη βοήθειά σας, πριν δύο μέρες έχασα το κινητό μου, από χαζομάρα δικιά μου, δυστυχώς... Επειδή έχω μπερδευτεί με το τι μπορώ να κάνω με τον αριθμό IMEI του κινητού, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Μπορώ να μπλοκάρω το κινητό έτσι ώστε να μην μπορεί να συνδεθεί με άλλα δίκτυα;
Link to comment
Share on other sites

Onboard είναι, αλλά αν ανοίξει, μπορείς ακόμα και μέσω recovery να πάρεις ότι θες.. θεωρητικά.

Αν στο έκανε από παλιά ή μετά από service τους, τότε μπορείς να προφασισθείς κακή "επιδιόρθωση" της συσκευής.. αν το έχεις 2 χρόνια, έχει και εγγύηση, τι στο καλό; Για μίλα μαζί τους..

Το θέμα είναι ότι όταν μου το είχε πρωτοκάνει θεώρησα ότι είναι η μπαταρία. Οπότε και την άλλαξα μόνος μου για να μην πληρώνω... ήταν και ήδη παραγόμενο rom kernel και δεν έπαιζε να έχω εγγύηση. Οπότε αν είναι μητρική τώρα θα πρέπει να πληρώσω και θα είναι μεγάλο το κόστος πιστεύω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τη βοήθειά σας, πριν δύο μέρες έχασα το κινητό μου, από χαζομάρα δικιά μου, δυστυχώς... Επειδή έχω μπερδευτεί με το τι μπορώ να κάνω με τον αριθμό IMEI του κινητού, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Μπορώ να μπλοκάρω το κινητό έτσι ώστε να μην μπορεί να συνδεθεί με άλλα δίκτυα;

 

Πρέπει αυτός που το βρήκε να το πάει σε επίσημη αντιπροσωπεια, αφού εσύ θα έχεις πάρει τηλ να ακυρώσεις τη συσκευή δίνοντας το imei. Με λιγα λόγια είναι σχεδόν απίθανο να το πάει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά ξαφνικά αποδυναμοθηκε το ηχείο του κινητού τον ήχο τον έχω στο τερμα. Ξέρεις κανείς τι παίζει; ούτε μου έπεσε ούτε τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαφνικά αποδυναμοθηκε το ηχείο του κινητού τον ήχο τον έχω στο τερμα. Ξέρεις κανείς τι παίζει; ούτε μου έπεσε ούτε τίποτα

 

Του κεντρικού ηχείου πίσω εννοείς η το μπροστά; συνήθως βουλώνουν οι τρύπες με σκόνη και πέφτει αρκετά η ένταση. Το καθάριζα συχνά εγώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Του κεντρικού ηχείου πίσω εννοείς η το μπροστά; συνήθως βουλώνουν οι τρύπες με σκόνη και πέφτει αρκετά η ένταση. Το καθάριζα συχνά εγώ.

 

Το πίσω ναι. Οι τρύπες δε φαίνονται βουλομενες μήπως ήταν η ώρα του να το πάθει; :-P αλλα αν ήταν έτσι δε θα ακουγόταν και καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Το πίσω ναι. Οι τρύπες δε φαίνονται βουλομενες μήπως ήταν η ώρα του να το πάθει; :-P αλλα αν ήταν έτσι δε θα ακουγόταν και καθόλου

 

Εμένα όποτε μου βουλωνε το μπροστά απλά ακουγόταν αρκετά σιγά. Δοκίμασε μήπως το ανοίξεις να το δεις. Με το που βγει το πίσω καπάκι φαίνεται.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Εχώ ένα 32άρι One X. Δούλευε άψογα μέχρι την Τρίτη το μεσημέρι. Εκεί που έπαιζα ένα παιχνίδι, κόλλησε εντελώς το τηλέφωνο, έκλεισε μόνο του την ώρα που η μπαταρία ήταν 30%. Από κείνη τη μέρα δεν ξανάνοιξε ότι και αν του έκανα. Το βαλα σε μπρίζα, σε PC αλλά δεν... Που και που αναβοσβήνει το λαμπάκι που δείχνει ότι φορτίζει. Με volume down + on/off button μπαίνει σε boot mode και είτε πατήσω reboot, reboot bootloader ή hard reset κλείνει και δεν κάνει τίποτα. Λέτε να είναι μπαταρία ή κάτι άλλο?

 

Ένα άλλο θέμα του είναι πως δεν λειτουργούν τα pin της φόρτισης στην πίσω μεριά, πήρα power bank και δεν φορτίζει δηλαδή. Φτιάχνετε εύκολα αυτό?

 

Σχεδόν 3 μήνες μετά έβγαλα άκρη!

Το έστειλα ξανά πίσω στον πωλητή που το πήρα (aliexpress) 5 Μαίου.

Μετά από πολύ πίεση το έστειλε τελικά μέσα Ιουνίου. Οπότε το περιμένω αυτές τις μέρες... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Παίδες έκανα μεταφορά επαφών κλπ σε ένα sony αλλά τα μηνύματα δεν μεταφέρθηκαν παρότι το υποστηρίζει το εργαλείο HTC που μεταφέρει σε άλλο κινητό τα πάντα, ημερολόγιο πάντως οκ, επειδή έχω συγχρονισμό με gmail. Πάντως τα sms πως θα τα μεταφέρω?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα μεταφορά επαφών κλπ σε ένα sony αλλά τα μηνύματα δεν μεταφέρθηκαν παρότι το υποστηρίζει το εργαλείο HTC που μεταφέρει σε άλλο κινητό τα πάντα, ημερολόγιο πάντως οκ, επειδή έχω συγχρονισμό με gmail. Πάντως τα sms πως θα τα μεταφέρω?

Με εφαρμογή θα σου πρότεινα. SMS Backup & Restore θα σου πρότεινα εγώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά και έχασε ελληνικά, έβαλα το more lovpcake2 κσι πήγα να κάνω την εντολή για τομadbshell αλλα δεν γίνεται, οποτε πως θα περάσω ελληνικά? θέλει για τα windows8 κσι τίποτα άλλο?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα! Εχω θεμα με την μπαταρία του κινητού μου...σε σημείο που κάποιες φορές ενώ του κάνω πλήρη φόρτιση...μέσα λίγες ώρες με σβηστη οθονη,data και τα συναφή μιας και ήταν ώρα ύπνου... Μέσα σε 4 ώρες είχε κλεισει από μπαταρία!! Με εξ ολοκλήρου κατανάλωση από το λογισμικό του!! 99% συγκεκριμένα εγραφε!! Ξέρει κανεις τι συμβαίνει;; έχει συμβεί κ σε άλλους αυτό;; Edited by natpass
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει καμια εφαρμογή που να δουλευει σωστά και να κάνει backup των επαφών ή και ολόκληρου του κινητού; Για original rom.

ευχαριστώ!

Nokia 8310, Nokia 6270, HTC TyTn II, HTC One X, HTC One M9
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμια εφαρμογή που να δουλευει σωστά και να κάνει backup των επαφών ή και ολόκληρου του κινητού; Για original rom.

ευχαριστώ!

Αν είσαι root βάλε το titanium back up.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Για ολόκληρη τη rom μόνο με custom recovery. Για τις επαφές πας Επαφές->Διαχείριση επαφών->Εισαγωγή/Εξαγωγή και μετά τις εξάγεις όπου θέλεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμια εφαρμογή που να δουλευει σωστά και να κάνει backup των επαφών ή και ολόκληρου του κινητού; Για original rom.

ευχαριστώ!

 

Επαφές -> google

εφαρμογές -> Helium (δουλεύει και σε non rooted κινητό)

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας παιδια.εχει ο αδερφος μου το htc one x το εχω κανει unlck bootloader και ροοτ μεσωτο site της htc τωρα θελω να του αλλαξω ρομ.εχω και cwm πειτε μια καλη ρομ σταθερη και γρηγορη.και απο οτι ειδα δεν εχουν το ιδιο τροπο install οπως μετα τα αλλα κινητα.δωστε τα φωτα σας
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενας φιλος δινει το htc one x αλλα δεν ξερει ποσο να το δωσει μεταχειρισμενο? ποσο πιανει? ειναι 32 gb
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενας φιλος δινει το htc one x αλλα δεν ξερει ποσο να το δωσει μεταχειρισμενο? ποσο πιανει? ειναι 32 gb

 

Ανάλογα με την κατάσταση και το αν έχει ακόμα εγγύηση 100-150 ευρώ πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.εχει ο αδερφος μου το htc one x το εχω κανει unlck bootloader και ροοτ μεσωτο site της htc τωρα θελω να του αλλαξω ρομ.εχω και cwm πειτε μια καλη ρομ σταθερη και γρηγορη.και απο οτι ειδα δεν εχουν το ιδιο τροπο install οπως μετα τα αλλα κινητα.δωστε τα φωτα σας

 

ViperX πολύ καλή και πολλές παραμετροποιήσεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.εχει ο αδερφος μου το htc one x το εχω κανει unlck bootloader και ροοτ μεσωτο site της htc τωρα θελω να του αλλαξω ρομ.εχω και cwm πειτε μια καλη ρομ σταθερη και γρηγορη.και απο οτι ειδα δεν εχουν το ιδιο τροπο install οπως μετα τα αλλα κινητα.δωστε τα φωτα σας

 

Θα σου πρότεινα να δεις και την Android Revolution HD...

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για την viper lev alla exv uema me to pvw pernav κερνελ λεω αλλα εχω θεμα πως περναω κερνελ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...