Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει καμιά εφαρμογή η mod που να μας επιτρέπει να ορίζουμε μετά από πόση ώρα θα σβήνουν τα capacitive buttons σε Sense ROMs (4.1.1, Sense 4+);

 

Προσοχή, δεν εννοώ ρύθμιση φωτεινότητας, εννοώ π.χ. να σβήνουν εντελώς μετά από ένα λεπτό. Όπως συμβαίνει (νομίζω) σε κάποιες AOSP ROMS.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα

μέσα στις τελευταίες δέκα ημέρες δύο με τρεις φορές μου έχει παρουσιάσει κάτι σαν flicker στη notification bar και χθές για μερικά δευτερόλεπτα σε όλη την οθόνη κάτι σαν και

.

Έχει συμβεί σε κάποιον;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

μέσα στις τελευταίες δέκα ημέρες δύο με τρεις φορές μου έχει παρουσιάσει κάτι σαν flicker στη notification bar και χθές για μερικά δευτερόλεπτα σε όλη την οθόνη κάτι σαν και

.

Έχει συμβεί σε κάποιον;

 

Φίλε μ,έχω one x+ και σε άτακτα χρονικά διαστήματα τρεμοπαιζει ελαφρά αλλά εμφανώς είτε το πάνω μέρος της οθόνης,είτε ολόκληρη,αυτο μ το έκανε και με τη 4.1.1 μάλλον πρόβλημα στο hardware....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα συμβαίνει το εξής κουφό με το HTC one X που έχω. Ενώ η μπαταρία του είναι. ..ας πούμε στο 60%....σβήνω το κινητό (shutdown) και μόλις το ανοίξω, μετά από 4-5 ωρες, η μπαταρία γράφει ότι πήγε στο 3%. Αυτό το έχει κάνει από χθες δύο φορές. Τι συμβαινει; Υπάρχει καμία ιδέα; Το κινητό το έχω ένα χρόνο με απροβλημάτιστη λειτουργία και official rom πάντα. Τι να κανω;;; Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα συμβαίνει το εξής κουφό με το HTC one X που έχω. Ενώ η μπαταρία του είναι. ..ας πούμε στο 60%....σβήνω το κινητό (shutdown) και μόλις το ανοίξω, μετά από 4-5 ωρες, η μπαταρία γράφει ότι πήγε στο 3%. Αυτό το έχει κάνει από χθες δύο φορές. Τι συμβαινει; Υπάρχει καμία ιδέα; Το κινητό το έχω ένα χρόνο με απροβλημάτιστη λειτουργία και official rom πάντα. Τι να κανω;;;

Εγώ έχω το HOX+, το κάνει και σε εμένα αυτό και το είχα παρατηρήσει όταν το έβαζα για φόρτιση το βράδυ και το άνοιγα το πρωί και μου έδειχνε 98-97% περίπου...Δεν θυμάμαι αν μου το έκανε από την αρχή αυτό. πάντως όταν το κλείνω και το ανοίγω μου τρώει και εμένα 3-4%...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το παρακάνει όμως. Με κλειστό κινητο, πως διάολο πάει η μπαταρία από 70% στο 5%;;;
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τα εχουν παίξει οι μπαταρίες μας. εγώ περιμένω από eBay μια μπαταρία από hox+ να την βάλω στο hox μου. τυχαίνει συχνά να το βάζω να φορτίσει και η μπαταρία συνεχίζει να πέφτει και μάλιστα γρήγορα.... βγάζει και μήνυμα στην οθόνη ότι καταναλώνω περισσότερη ενέργεια από αυτή της φόρτισης. οτι να ναι.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τα εχουν παίξει οι μπαταρίες μας. εγώ περιμένω από eBay μια μπαταρία από hox+ να την βάλω στο hox μου. τυχαίνει συχνά να το βάζω να φορτίσει και η μπαταρία συνεχίζει να πέφτει και μάλιστα γρήγορα.... βγάζει και μήνυμα στην οθόνη ότι καταναλώνω περισσότερη ενέργεια από αυτή της φόρτισης. οτι να ναι.

 

Σε κάνονικη χρήση εκτός φορτιστή πως πάει η μπαταρία; Μπορει να έχεις πρόβλημα διαρροής. Εχει φάει καμια καλή τουμπα;

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Σε κανονική χρήση και όταν το βάζω σε flight mode η συμπεριφορά της μπαταρίας είναι ιδανική. Μόνο όταν το σβήνω κάνει αυτό το κουφό. Όχι δεν έχει φάει τούμπα. Μάλιστα είναι σε κορυφαία κατάσταση. Ούτε χτύπημα. ....
Link to comment
Share on other sites

Σε κανονική χρήση και όταν το βάζω σε flight mode η συμπεριφορά της μπαταρίας είναι ιδανική. Μόνο όταν το σβήνω κάνει αυτό το κουφό. Όχι δεν έχει φάει τούμπα. Μάλιστα είναι σε κορυφαία κατάσταση. Ούτε χτύπημα. ....

 

Το ίδιο ακριβως έχω πάθει και εγω σε nexus, και δεν έχω βγάλει άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάνονικη χρήση εκτός φορτιστή πως πάει η μπαταρία; Μπορει να έχεις πρόβλημα διαρροής. Εχει φάει καμια καλή τουμπα;

 

δεν νομίζω γιατί δεν το κάνει πάντα. γενικά πέφτει πιο γρήγορα η μπαταρία από την αρχή αλλά λογικό μου φαίνεται μετά από τόσες φορτίσεις. αυτό το ξεκινησε να το παρουσιάζει μια μέρα που έσβησε από μπαταρία και προσαθουσα να το ξανα ανοίξω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!θελω να αλλαξω το τζαμακι της καμερας σε οneX+.εχει αλλαξει μηπως καποιος για να μου πει τιμη?
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβως έχω πάθει και εγω σε nexus, και δεν έχω βγάλει άκρη.

 

Μη το σβήνετε τότε. Δεν υπάρχει λόγος άλλωστε.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει περάσει τη τελευταία venom Rom να μας πει εντυπώσεις τα υπέρ και τα κατά?και γενικά πια είναι η καλύτερη Rom για να βάλουμε με android 4.3
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του προβλήματος που έχω (distorted pixels, flickering, αλλά και σπανιότερα πάγωμα της οθόνης) και για ενημέρωση σας, σχετικά με Arvato και HTC.

Το πήγα 30/01 στην Arvato και το πήρα πίσω την επομένη με αλλαγή οθόνης (είναι ανταλλακτικό που αλλάζουν ανεξαρτήτως προέλευσης του κινητού), έπαιξε για μισή μέρα και ξεκίνησαν τα συμπτώματα ακόμα χειρότερα, οπότε σήμερα το άφησα ξανά, οπότε και τώρα αρχίζουν τα δύσκολα μιας και η συσκευή είναι γερμανική και λόγω πολιτικής της HTC υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να μπω αναμονή για 4-6 εβδομάδες...

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του προβλήματος που έχω (distorted pixels, flickering, αλλά και σπανιότερα πάγωμα της οθόνης) και για ενημέρωση σας, σχετικά με Arvato και HTC.

Το πήγα 30/01 στην Arvato και το πήρα πίσω την επομένη με αλλαγή οθόνης (είναι ανταλλακτικό που αλλάζουν ανεξαρτήτως προέλευσης του κινητού), έπαιξε για μισή μέρα και ξεκίνησαν τα συμπτώματα ακόμα χειρότερα, οπότε σήμερα το άφησα ξανά, οπότε και τώρα αρχίζουν τα δύσκολα μιας και η συσκευή είναι γερμανική και λόγω πολιτικής της HTC υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να μπω αναμονή για 4-6 εβδομάδες...

 

welcome to the club :(

κουράγιο κι υπομονή...

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει περάσει τη τελευταία venom Rom να μας πει εντυπώσεις τα υπέρ και τα κατά?και γενικά πια είναι η καλύτερη Rom για να βάλουμε με android 4.3

 

Την έχω εδώ και μήνες. Ευχαριστημένος και έχει πολλές παραμέτρους να ρυθμίσεις. ΑΛλά είναι 4.2.2 όχι 4.3

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Μου ήρθε το meenova εδώ και 5 μέρες περίπου αλλά δεν μου δουλεύει όπως πρέπει.

Όταν το σύνδεσα για πρώτη φορά το έκανε mount κανονικά και διάβαζε την sd. Αλλά δεν μπορούσα να το κάνω unmount με τίποτα. Οπότε απλά το έβγαλα από την usb. Και όταν το ξαναέβαλα δεν το διάβαζε. Το είχε σαν κενό τον φάκελο Usb στον ES file explorer.

Δοκίμασα και το Stick mount από το playstore αλλά δεν βοήθησε δυστυχώς.

Έχετε να προτείνεται κάποια λύση;

 

υγ. Στο νοκια Ε7 μου ή σε S3 πχ, δουλεύει κανονικά, το βάζω και το βγάζω χωρίς πρόβλημα και το διαβάζει κανονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Την έχω εδώ και μήνες. Ευχαριστημένος και έχει πολλές παραμέτρους να ρυθμίσεις. ΑΛλά είναι 4.2.2 όχι 4.3

 

Ευχαριστώ φιλε για την απάντηση. Θα κοιτάξω για cyanogen τότε γιατί θέλω να πάω σε 4.3 και πανω

Link to comment
Share on other sites

Το δικό σου τι πρόβλημα έχει (ευρωπαϊκό; ) και τι σου είπαν σχετικά;

 

Ήταν αγγλικό και άρχισε με παραμορφώσεις στην οθόνη μέχρι και πολύχρωμα χιόνια.. έχω ανεβάσει screenshots παλαιότερα.

Αλλαγή οθόνης κ digitizer μου το έστειλαν και στη μια ώρα πάλι τα ίδια κ περίμενα για αλλαγή πλακέτας.. συνολική αναμονή μέχρι να το πάρω πίσω έτοιμο, περίπου 3 μήνες.. μπορεί κ πάρα πάνω :cry:

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Εδώ και καιρό σκέφτομαι την αλλαγή μετά από τόσον καιρό του Desire μου.

Βέβαια η χρήση που κάνω είναι η βασική και περισσότερο το θέλω σαν ανανέωση και για μια μεγαλύτερη οθόνη παρά από κάποια άλλη ουσιαστική ανάγκη.

Σκέφτομαι να πάρω το Htc One X 32GB μεταχειρισμένο, γιατί δεν θέλω να αφήσω το Sense το οποίο έχω λατρέψει από την εταιρεία.

Αξίζει να το πάρω τώρα αυτό το τηλέφωνο, δεδομένης και της ηλικίας του? Υπάρχει άλλη πρόταση στις 4,7 έως 5,0" και σε χρήματα μέχρι 200 ~ 220,00€ ?

Περισσότερο με ενδιαφέρει να δουλεύει άψογα το gps του και να είναι απροβλημάτιστο στη χρήση του. Και το Desire δεν το έχω πειράξει, μια αλλαγή ΡΟΜ του έκανα όλη και όλη για να του αυξήσω τη μνήμη. Μετά δεν το ξαναπείραξα και μέχρι τώρα δουλεύει άψογα.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ήταν αγγλικό και άρχισε με παραμορφώσεις στην οθόνη μέχρι και πολύχρωμα χιόνια.. έχω ανεβάσει screenshots παλαιότερα.

Αλλαγή οθόνης κ digitizer μου το έστειλαν και στη μια ώρα πάλι τα ίδια κ περίμενα για αλλαγή πλακέτας.. συνολική αναμονή μέχρι να το πάρω πίσω έτοιμο, περίπου 3 μήνες.. μπορεί κ πάρα πάνω :cry:

 

Ωραία τα ίδια ακριβώς και σε μένα, ας ελπίσουμε ότι θα σε "νικήσω" σε χρόνο αναμονής.

Τουλάχιστον όλα καλά μετά την επισκευή, γιατί το έχω ένα άγχος και αυτό.

Σε κάθε περίπτωση 3 μήνες πάντως είναι πραγματικά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Πολύ καλό το τηλέφωνο αλλά να έχουμε πληρώσει τόσα λεφτά και για μία βλάβη και μάλιστα εντός εγγύησης να μένουμε χωρίς υπηρεσίες (όχι μόνο τηλέφωνο, αλλά και GPS, email, κωδικούς κ.α.) τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα δημιουργούνται σοβαρά ερωτηματικά για την HTC!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα ίδια ακριβώς και σε μένα, ας ελπίσουμε ότι θα σε "νικήσω" σε χρόνο αναμονής.

Τουλάχιστον όλα καλά μετά την επισκευή, γιατί το έχω ένα άγχος και αυτό.

Σε κάθε περίπτωση 3 μήνες πάντως είναι πραγματικά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Πολύ καλό το τηλέφωνο αλλά να έχουμε πληρώσει τόσα λεφτά και για μία βλάβη και μάλιστα εντός εγγύησης να μένουμε χωρίς υπηρεσίες (όχι μόνο τηλέφωνο, αλλά και GPS, email, κωδικούς κ.α.) τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα δημιουργούνται σοβαρά ερωτηματικά για την HTC!!

 

Τότε κυνήγησα θεούς και δαίμονες, δεν κατάφερα τίποτα. Με είπαν κι απαιτητικό επειδή βιαζόμουν. Απλά πήρα απόφαση να μην ξαναπάρω htc. Η χειρότερη εμπειρία μου έβερ. Γκάτζετ 700€, που μένουν στα χέρια μας 1-2 χρόνια και να χαλάνε κ να μένουμε χωρίς αυτά 3 μήνες.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...