Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα που περιγράφεις το ειχα πάθει σε ένα παλιότερο κινητό, μετα απο μια τουμπα δεν υπηρχε θεμα με καποια εφαρμογη να το εχει συνεχεια "awake". Ειχε διαρροή ρευματος, και το προβλημα ηταν το ιδιο με 3 διαφορετικες original μπαταρίες που δοκίμασα. Hardware προβλημα δηλαδη, δυσεπίλυτο. Ισως καποια απροσεξία του τεχνικου, χάλασε κατι.

 

Το βλέπω αρκετά πιθανό γιατί σήμερα έχω γυρίσει τη συσκευή σε ασφαλή λειτουργία. Δηλαδή τρέχει μόνο τις εργοστασιακες εφαρμογές. Το bloatware συνεχίζεται.

Τι αλλά τεστ μου προτείνετε να κάνω πριν το ξαναστειλω στο σέρβις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ταπεινή μου γνώμη είναι να το στείλεις άμεσα πίσω. Θα έπρεπε να το έχουν τσεκάρει πριν στο στείλουν. Και από ότι φαίνεται, δεν είναι κάτι softwarικό μα μάλλον διαρροή.. :( θα έπρεπε να ντρέπονται εκεί στο σέρβις τελικά! :mad:
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

τι εγινε με το wifi bug μας γραψανε τελειως???

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θελω να γυρισω το One X μου σε στοκ ρομ... εχω φαει το διαδικτυο και δεν βρισκω κανενα Nandroid Back up για HTC_304 που ειναι τα ελληνοισπανικα One x

version-main 3.20.401.1

Εχει κανεις καμια ιδεα πως να γυρισω σε Stok η εχει κανεις να μου δωσει το back up Του?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θελω να γυρισω το One X μου σε στοκ ρομ... εχω φαει το διαδικτυο και δεν βρισκω κανενα Nandroid Back up για HTC_304 που ειναι τα ελληνοισπανικα One x

version-main 3.20.401.1

Εχει κανεις καμια ιδεα πως να γυρισω σε Stok η εχει κανεις να μου δωσει το back up Του?

Ευχαριστω

 

βασικα πηγαινε στο xda και κοιταξε στο one x forum

συγουρα υπαρχει η στοκ ρομ εκει

καλα μην περιμενεις να σου δωσει κανεις το back up του γιατι μπορει να περιεχουν και προσωπικα δεδομενα(κωδικοι κτλ)

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θελω να γυρισω το One X μου σε στοκ ρομ... εχω φαει το διαδικτυο και δεν βρισκω κανενα Nandroid Back up για HTC_304 που ειναι τα ελληνοισπανικα One x

version-main 3.20.401.1

Εχει κανεις καμια ιδεα πως να γυρισω σε Stok η εχει κανεις να μου δωσει το back up Του?

Ευχαριστω

Εδώ θα βρεις την stock rom μαζί με stock kernel και recovery.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

τελευταία το τηλέφωνο χάνει το σήμα της τηλεφωνίας και επανέρχεται μετά από επανεκκίνηση

ξέρει κανείς τι παίζει; επίσης κάτι έχω κάνει και πριν ξεκλειδώσω μου βγαίνει κατευθείαν facebook

πως βγαίνει αυτό;

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

τελευταία το τηλέφωνο χάνει το σήμα της τηλεφωνίας και επανέρχεται μετά από επανεκκίνηση

ξέρει κανείς τι παίζει; επίσης κάτι έχω κάνει και πριν ξεκλειδώσω μου βγαίνει κατευθείαν facebook

πως βγαίνει αυτό;

ευχαριστώ.

 

 

Για το σήμα που χάνει δοκίμασε να βγάλεις και να ξαναβάλεις την SIM. Το ίδιο έπαθε και το δικό μου , και εβγαλα την SIM την καθάρισα λίγο , την έβαλα πάλι και όλα καλα!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το htc one x+ και μερικες φορες μου σβηνει και επανερχεται στην διαδικασια να βαλω τον κωδικο pin μηπως ξερει κανεις τι συμβαινει? το κανει μια φορα στις δυο εβδομαδες περιπου και δεν το εχω φορτωμενο με πολλα προγραμματα
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει νεότερο σχετικά με πιθανή αναβάθμιση μπας και βελτιωθεί η μπαταρία και η θερμοκρασία του κινητού, τα οποία χειροτέρεψαν μετά την αναβάθμιση σε 4.2.2 και sense 5;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει νεότερο σχετικά με πιθανή αναβάθμιση μπας και βελτιωθεί η μπαταρία και η θερμοκρασία του κινητού, τα οποία χειροτέρεψαν μετά την αναβάθμιση σε 4.2.2 και sense 5;
και τα wifi χαλια
HTC ONE X :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

και τα wifi χαλια

 

Η αλήθεια είναι ότι το wifi το είχα ξεχάσει (βλέπεις εμένα δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα μετά την αναβάθμιση), επειδή όμως έχει παρατηρηθεί από πολλούς τότε σίγουρα θα λάβουμε τουλάχιστον κάποια διορθωτική ενημέρωση, η οποία ας ελπίσουμε ότι θα διορθώσει και τα τρία θεματάκια που έχουμε και ας μην πάρουμε 4.3.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το wifi το είχα ξεχάσει (βλέπεις εμένα δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα μετά την αναβάθμιση), επειδή όμως έχει παρατηρηθεί από πολλούς τότε σίγουρα θα λάβουμε τουλάχιστον κάποια διορθωτική ενημέρωση, η οποία ας ελπίσουμε ότι θα διορθώσει και τα τρία θεματάκια που έχουμε και ας μην πάρουμε 4.3.

 

Το προβλημα με το wifi το ειχα και γω με τη 4.2.2 αλλα με το που εκανα επαναφορα το τηλεφωνο εστρωσε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...Μου έχει έρθει μια αναβάθμιση λογισμικού 4.2.2 με sense 5...Να την κάνω γιατί ακούω πολλά...4.1.1 είμαι με sense 4+ νομίζω τώρα...Βοήθεια κανείς??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...Μου έχει έρθει μια αναβάθμιση λογισμικού 4.2.2 με sense 5...Να την κάνω γιατί ακούω πολλά...4.1.1 είμαι με sense 4+ νομίζω τώρα...Βοήθεια κανείς??

 

Η πρόταση η δική μου είναι να την κάνεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...Μου έχει έρθει μια αναβάθμιση λογισμικού 4.2.2 με sense 5...Να την κάνω γιατί ακούω πολλά...4.1.1 είμαι με sense 4+ νομίζω τώρα...Βοήθεια κανείς??

Ναι ρε φίλε, εννοείται!!! Το τηλέφωνο πετάει. Κάποιο θεματάκι με το WiFi τώρα σε άλλους υπάρχει σε άλλους όχι. Κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει γιατι δε γνωρίζουμε αυτοί που έχουν το πρόβλημα σε τι κατάσταση ειναι το τηλέφωνο τους, αν έγινε σωστά το update κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αλλάξω το X με το X+ (λόγω του μαύρου και των 64gb), πρέπει να κοιτάξω κάτι σε περίπτωση που το πάρω μεταχειρισμένο ή δεν έχει τα προβλήματα των αρχικών παρτίδων του X?
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε τιποτα για 4.3 (ή πιο αισιόδοξα, για 4.4) στο one x;

 

μπορειτε να μου βρειτε καποιον οδηγο για root ενημερωμενο για να δουλευει στην τελευταια εκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 4.2.2, όπως έχω ήδη αναφέρει, παρατηρώ χειροτέρευση της μπαταρίας και αύξηση της θερμοκρασίας λειτουργίας.Χθες το βράδυ από 01:00 μέχρι 8:00 το πρωι είχε χάσει γύρω στο 7%, ενώ με την 4.1.1 ζήτημα να έχανε 1-2%. Συμβαίνει και σε εσάς το ίδιο;

Υπότίθεται ότι σε stand by κατάσταση δουλεύει ο πέμπτος πυρήνας του επεξεργαστή με ιδιαίτερα αποτελέσματα στην αυτονομία, κάνω κάπου λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 4.2.2, όπως έχω ήδη αναφέρει, παρατηρώ χειροτέρευση της μπαταρίας και αύξηση της θερμοκρασίας λειτουργίας.Χθες το βράδυ από 01:00 μέχρι 8:00 το πρωι είχε χάσει γύρω στο 7%, ενώ με την 4.1.1 ζήτημα να έχανε 1-2%. Συμβαίνει και σε εσάς το ίδιο;

Υπότίθεται ότι σε stand by κατάσταση δουλεύει ο πέμπτος πυρήνας του επεξεργαστή με ιδιαίτερα αποτελέσματα στην αυτονομία, κάνω κάπου λάθος;

Όπως τα λες είναι, η μπαταρία πέφτει πολύ πιο γρήγορα πλέον. Σε μένα πλέον με το ζόρι βγάζει 1 ώρα screen time και δεν έχω αλλάξει τίποτα σε σχέση με πριν. Ίσως το factory reset να σώσει την κατάσταση αλλά δεν είναι δυνατόν σε κάθε update να πρέπει να κάνεις όλη τη διαδικασία και το στήσιμο από την αρχή ώστε η συσκευή να λειτουργεί όπως θα έπρεπε.

Για πέμπτο επεξεργαστή δεν γνωρίζω κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα, επειδη το τηλεφωνο ηταν απο περσι ενα μικρο απωθημενο μου, αξιζει τωρα η αγορα του με μικρο κοστος(~100€ με επιδοτηση). Απο ενημερωσεις τι ακουγεται, θα υποστηριχθει; εναλλακτικα σκεφτομαι και το s3, αλλα εκτιμω οτι το one x θα ειναι πιο αξιοπιστο..

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...