Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και μετα ειμαι κομπλε.θα παρω και OTA αμα χρειαστει κτλ?κανω και ενα lock bootloader και ολα γυρνανε σε εργοστασιακη κατασταση? Τα Img τα περναω μεσω του One_X_All-In-One_Kit?

 

Ναι θα είσαι κομπλέ και θα παίρνεις και OTA. Το kit δεν το ξέρω, ούτε το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

Μέσω adb και fastboot δουλεύω εγώ (manual που λέμε)..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω αυτο εδω το προβλημα
...το κινητο χανει το σημα δικτυου οταν το ποιανω και γενικα οταν βρισκεται "καλυμμενη" η περιοχη που ειναι η κεραια το σημα ειναι αδυναμο..εχει καποιος παρομοιο προβλημα? θα το καλυψει η εγγυηση ? υπαρχει καποια λυση? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Έχω το HTC ONE X με android 4.1 . Θέλω να το αναβαθμίσω αλλά δεν έχω ιδέα πως γίνεται. Που πηγαίνω;

αν εισαι με official Rom θα σου έρθει η αναβάθμιση, ή μπορείς και από μόνος σου να πας στις ρυθμίσεις και να κάνεις έλεγχο αν υπάρχουν ενημερώσεις για τη συσκευή σου.

 

Καλησπερα, εχω αυτο εδω το προβλημα
...το κινητο χανει το σημα δικτυου οταν το ποιανω και γενικα οταν βρισκεται "καλυμμενη" η περιοχη που ειναι η κεραια το σημα ειναι αδυναμο..εχει καποιος παρομοιο προβλημα? θα το καλυψει η εγγυηση ? υπαρχει καποια λυση? ευχαριστω!

είναι ποκτ γνωστό αυτό τι πρόβλημα και το έχουμε αρκετοί. με ποια έκδοση είσαι; περιμένουμε κανένα update από την HTC μπας και στρώσει όπως είχε ξανά γίνει παλαιότερα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

αν εισαι με official Rom θα σου έρθει η αναβάθμιση, ή μπορείς και από μόνος σου να πας στις ρυθμίσεις και να κάνεις έλεγχο αν υπάρχουν ενημερώσεις για τη συσκευή σου.

 

Δεν μου βγάζει καν την επιλογή για να κάνω έλεγχο... :cry:

Link to comment
Share on other sites

εχω την 4.2.2 . ειχε λυθει αυτο το προβλημα ή το προβλημα με το wifi ή και τα 2? το κινητο το εχω πανω απο χρονο αλλα δεν θυμαμαι αν ειχε διορθωθει με καποιο update, παντα ειχα προβληματα με το σημα και νομιζα οτι ηταν θεμα της wind, τωρα που το εψαξα λιγο παραπανω βρηκα οτι ειναι θεμα κινητου τελικα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγάζει καν την επιλογή για να κάνω έλεγχο... :cry:

ρυθμίσεις/πληροφορίες/ενημέρωση λογισμικού

 

εχω την 4.2.2 . ειχε λυθει αυτο το προβλημα ή το προβλημα με το wifi ή και τα 2? το κινητο το εχω πανω απο χρονο αλλα δεν θυμαμαι αν ειχε διορθωθει με καποιο update, παντα ειχα προβληματα με το σημα και νομιζα οτι ηταν θεμα της wind, τωρα που το εψαξα λιγο παραπανω βρηκα οτι ειναι θεμα κινητου τελικα.

 

νόμιζα ότι εννοούσες για τι WiFi. τι WiFi στο πρόβλημα λογισμικού είχε διορθωθεί με κάποιο update αλλά τώρα υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που πάλι έχουμε πρόβλημα. έχει αναφερθεί όμως και θέμα hardware με την κεραία στις πρώτες παρτίδες με το WiFi. για το θέμα σήματος δικτύου δεν ξέρω κάτι.δεν είχα ποτέ πρόβλημα εγώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει το "ενημέρωση λογισμικού" . :wacko:

 

πώς γίνεται αυτό; σίγουρα έχεις official Rom; θα πρέπει να βρεις το αρχείο να το.περάσεις μέσα από recovery τότε ή το ruu.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

πώς γίνεται αυτό; σίγουρα έχεις official Rom; θα πρέπει να βρεις το αρχείο να το.περάσεις μέσα από recovery τότε ή το ruu.

 

Το κινητό το πήρα με ανταλλαγή πριν πάααααρα πολύ καιρό. Αν ξέρεις τι πρέπει να κάνω please βοήθησε με...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα με ανταλλαγή πριν πάααααρα πολύ καιρό. Αν ξέρεις τι πρέπει να κάνω please βοήθησε με...

 

από που το πηρες; μπορείς να κανεις μια επανεκκίνηση και να μπεις σε fastboot; επανεκκίνηση κρατώντας πατημένο το πλήκτρο sound - . βγάλε ένα screen shot και ανέβασε το να δούμε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

από που το πηρες; μπορείς να κανεις μια επανεκκίνηση και να μπεις σε fastboot; επανεκκίνηση κρατώντας πατημένο το πλήκτρο sound - . βγάλε ένα screen shot και ανέβασε το να δούμε.

 

Από ένα παιδί που κάναμε την ανταλλαγή μέσα από άλλο site. Έχει και απόδειξη από birdsphone.

 

Σε fastboot δεν ξέρω πως πάω. 'Εκανα αυτό που είπες αλλά πηγαίνει σε κανονική επανεκκίνηση.

 

Τράβηξα τι βγάζει στις πληροφορίες και στις πληροφορίες λογισμικού (μήπως βγάλεις κάποιαν άκρη..)

 

http://techtv.gr/htc1.png

 

http://techtv.gr/htc2.png

Link to comment
Share on other sites

κράτα πατημένο το πλήκτρο της έντασης πριν σβήσει η οθόνη. όχι όταν ξανά ανοίξει. δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σου βγάζει αυτή την επιλογή.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

κράτα πατημένο το πλήκτρο της έντασης πριν σβήσει η οθόνη. όχι όταν ξανά ανοίξει. δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σου βγάζει αυτή την επιλογή.

 

Ωραία το βρήκα. ScreenShot πως βγάζω;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία το βρήκα. ScreenShot πως βγάζω;

 

δεν θυμάμαι. :-P βγάλε μια φωτογραφία.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Γενικά ήμουν υπερ των stock ROMS γιατί απλά δεν με ενδιέφεραν και τόσο τα adaway και titanium backup.

 

Από τότε που αναβάθμισα όμως το HOX σε 4.2.2 έχω χαζό-προβληματάκια και κυριότερο και μεγάλο πρόβλημα αυτό του wifi.

 

Οπότε σκέφτηκα μπας και κάνω root το κινητό.

 

Τι μου προτείνετε? Κάποια έκδοση του Cyanogen ή κάποια έκδοση του Team VENOM ViperX.

 

Γενικά μου αρέσει το SENSE 5 σαν menu και το προτιμώ από το default της google ή από Galaxy S κλπ.... τι μου προτείνετε?

 

Η τελευταία έκδοση του VIPERX είναι JB 4.2.2 ή 4.3?

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που αναβάθμισα όμως το HOX σε 4.2.2 έχω χαζό-προβληματάκια και κυριότερο και μεγάλο πρόβλημα αυτό του wifi.

 

Τι προβλήματα σου παρουσιάζει, hard reset έκανες μετά την αναβάθμιση?

Το θέμα σου με το WiFi είσαι σίγουρος ότι δεν είναι hardware, έχεις πρόβλημα με όλα τα modems, εσύ ποιο modem έχεις?

Πάντως το δικό μου μετά την 4.2.2 δεν ήταν ποτέ καλύτερο σε όλους τους τομείς...

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

Τι προβλήματα σου παρουσιάζει, hard reset έκανες μετά την αναβάθμιση?

Το θέμα σου με το WiFi είσαι σίγουρος ότι δεν είναι hardware, έχεις πρόβλημα με όλα τα modems, εσύ ποιο modem έχεις?

Πάντως το δικό μου μετά την 4.2.2 δεν ήταν ποτέ καλύτερο σε όλους τους τομείς...

 

Ειναι θεμα της αναβαθμισης διοτι σε μερη που παλιοτερα υπηρχε σημα, εστω και ασθενες, τωρα δεν συνδεεται καν. Τουλαχιστον σε μενα. Αλλα και στα υπολοιπα παιδια αυτο συμβαινει νομιζω.

 

Αλλωστε ειχε αναφερθει και στο xda για τις custom roms που γινονται με βαση την 4.2.2, αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

'Ελεος πια με αυτό το wifi!

Με την 4.2.2 "έχασε" τη διόρθωση που είχε γίνει με την προηγούμενη, μικρή, αναβάθμιση!

Πως μπορούμε να τους ενημερώσουμε επίσημα και να διαμαρτυρηθούμε?

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλήματα σου παρουσιάζει, hard reset έκανες μετά την αναβάθμιση?

Το θέμα σου με το WiFi είσαι σίγουρος ότι δεν είναι hardware, έχεις πρόβλημα με όλα τα modems, εσύ ποιο modem έχεις?

Πάντως το δικό μου μετά την 4.2.2 δεν ήταν ποτέ καλύτερο σε όλους τους τομείς...

 

 

Γενικά το κινητό νομίζω ότι φτάνει ευκολότερα στα όριά του και παύει να είναι τόσο smooth... πρέπει να τρέχω πιο συχνά το cleanmaster.

Το βασικότερο πρόβλημα είναι βέβαια το WIFI που πριν το update δούλευα ακόμα και 2 ορόφους μακρυά από το rooter. Το wifi που είχα ήταν υποδειγματικό.... καλύτερο και το iPhone που είχα κλπ.

Μετά την αναβάθμιση σε 4.2.2. Το κινητό με το ζόρι πιάνει στα απέναντι δωμάτια.... Πολλές φορές έχω σήμα όπως και παλιά.... αλλά δεν το κρατάει... εκεί που με μία γραμμή έβλεπα και video stream.... τώρα απλά χάνει το σήμα και κάνει 5 ώρες connect... Πολλές φορές με μία γραμμή μου λέει και το κουλό ότι δεν έχω βάλει σωστά το WEP Key !!!

Όταν λες "hard reset".....εννοείς να κάνω backup τα πάντα και να κάνω reset το κινητό στο μηδέν? ή να κάνω reset πατώντας Power + Volume?

Edited by solaris
Link to comment
Share on other sites

'Ελεος πια με αυτό το wifi!

Με την 4.2.2 "έχασε" τη διόρθωση που είχε γίνει με την προηγούμενη, μικρή, αναβάθμιση!

Πως μπορούμε να τους ενημερώσουμε επίσημα και να διαμαρτυρηθούμε?

 

http://www.htc.com/gr/contact/phone/

 

Όταν λες "hard reset".....εννοείς να κάνω backup τα πάντα και να κάνω reset το κινητό στο μηδέν? ή να κάνω reset πατώντας Power + Volume?

 

Ναι στο μηδέν.

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Ναι στο μηδέν.

 

Πω πωωωω... μου έβαλες δουλειά για το Σαββατοκύριακο...:)

Yπάρχει κανείς που να είχε επιτυχία όσον αφορά το Wifi με Hard reset?

 

Υπάρχει κανένας καλός τρόπος να σώσουμε τα contacts τουλάχιστον χωρίς να χρειάζεται να κάνω sync με outlook?

Υπάρχει καμία καλή εφαρμογή που να το κάνει σε cloud π.χ? Πλάκα... πλάκα... το κινητό έχει κάτι για backup μέσα... να το κάνω ή δεν ενδείκνυται για hard reset μην τυχόν και περάσει σαβούρα ξανά...

 

Δυστυχώς το κινητό μου δεν είναι rooted να είχα μέσα το titanium backup

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...