Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά το τελευταίο update (3.18.401.1) νομίζω ότι άλλαξε κάπως το brightness της οθόνης. Το είχα βάλει κάπου γύρω στο 30+% και παρατηρώ ότι στο ίδιο ποσοστό πλέον η φωτεινότητα της οθόνης είναι σαφώς χαμηλότερη σε σχέση με πριν. Δεν συντρέχει πρόβλημα ή λόγος ανυσηχίας, απλά το παρατήρησα. Το επιβεβαιώνει κάποιος άλλος?

 

ναι ισχυει κατι εκαναν και η φωτεινοτητα εχει πεσει πολυ....

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ σήμερα πήρα αυτό απο κατάστημα στα 33 ευρώ.Θα το δοκιμάσω και θα σας πώ.Είναι λίγο χοντρό αλλα πανάλαφρο.

 

Από ποιο μαγαζί ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από ποιο μαγαζί ?

 

Ωχ sorry, είμαι εξωτερικό.(Κωνσταντινούπολη).Θα σου πω σε μερικές μ'ερες αν είναι καλό.Το πήρα για ταξίδια κυρίως να βλέπω κανά 2 ταινιούλες γιατί ταξιδεύω συνέχεια.

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει καποιος τροπος να προστατευουμε την καμερα απο γρατζουνιες σε με καποια θηκη η μεβρανη η οτιδηποτε αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει καποιος τροπος να προστατευουμε την καμερα απο γρατζουνιες σε με καποια θηκη η μεβρανη η οτιδηποτε αλλο?

 

Εγώ έχω αυτή τη θήκη και όπου και αν το ακουμπήσω δεν ακουμπάει η κάμερα κάτω, την προστατεύει η θήκη, οπότε το παρατάω όπου να' ναι..

Και στο X αλλά και στο X+ που έχω τώρα δεν έχω δει το παραμικρό σημάδι στην κάμερα :wink::up:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Απο τα παδια που εχουν το One X+ ποια εκδοση λογισμικου εχει το τηλεφωνο official;

Πηρατε καποια αναβαθμηση εσεις ή μονο το One X πηρε;

Link to comment
Share on other sites

Απο τα παδια που εχουν το One X+ ποια εκδοση λογισμικου εχει το τηλεφωνο official;

Πηρατε καποια αναβαθμηση εσεις ή μονο το One X πηρε;

 

1.17.401.1 έχει και δεν έχει πάρει καμία major αναβάθμιση.. Μια μικρή πήρε λίγο μετά την κυκλοφορία του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

Είμαι ανάμεσα στο HOX+ και το S3. Τείνω προς το + κυρίως λόγω sense, αλλά το μόνο πράγμα που με «ανησυχεί» είναι το 1GB RAM σε σχέση με τα 2GB που έχει το i9305.

 

Με το Sensation τώρα (ICS, ARHD, Sense 3.6) λόγω του ότι το έχω φορτωμένο με εφαρμογές, πολλές από τις οποίες τρέχουν services στο παρασκήνιο (whatsapp, viber, facebook, twittter, g+, messenger, κ.λπ.) η ελεύθερη μνήμη μου κυμαίνεται από 80 έως 110mb. Για να τρέξω βαριές εφαρμογές ή παιχνίδια ούτε λόγος, σέρνονται (google earth) ή κρασάρουν/δεν τρέχουν καθόλου (real racing 3). Το τελευταίο βέβαια συμβαίνει λόγω του ότι πέρασα συγκεκριμένη μόντα (στα DarkForest tweaks) για να μην κλείνει το sense κάθε λίγο και λιγάκι, οπότε προς το παρόν συμβιβάζομαι. Στην επόμενη συσκευή μου όμως μπορώ να πω πως τα θέλω όλα. :p

 

Με εξίσου «σκληρή» χρήση, έχει παρατηρήσει κανείς προβλήματα μειωμένης μνήμης στο HOX+; Θα με καλύψει ή θα καταλήξω να τρέχω κάποιο μνημοβόρο παιχνίδι και να τραβάει restart το sense ενώ θα μου κλείνει οτιδήποτε τρέχει στο παρασκήνιο;

 

Πληροφοριακά η rom που θα χρησιμοποιώ αν τελικά καταλήξω στο HOX+ θα είναι η ViperX+.

 

Ευχαριστώ!

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν περιμένεις δέκα μέρες να δεις και το s4?
Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς θα περιμένω, αλλά δύσκολα θα πάρω το 4, έχω την τάση να είμαι πάντα 1-2 γενιές πιο πίσω :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

εχει παρατηρησει κανεις μετα την τελευταια αναβαθμιση να εχει προβλημα με το wifi ; Εχω παρατηρησει οτι εχει που δειχνει οτι εχει καλη καλυψη ξαφνικα πεφτει στο ελαχιστο ενω δεν εχω μετακινηθει και καποιες φορες μαλιστα με πεταει και εκτος δικτυου και φευγει και το εικονιδιο απο επανω , επειτα μονο του επανερχεται.

Μου το εχει κανει 1-2 φορες μετα την μικρη τελευταια αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

1.17.401.1 έχει και δεν έχει πάρει καμία major αναβάθμιση.. Μια μικρή πήρε λίγο μετά την κυκλοφορία του.

 

Εγω εχω ακομα 1.14.401.16 :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

 

Μια ερωτιση.Εχω βαλει αλλη rom στο τηλ..του mike πως μπορω να το κανω οπως ηταν απο την μανα του.

[sIGPIC][/sIGPIC]KTM DUKE....!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ακομα 1.14.401.16 :O

 

Εμενα φοραει την 1.17.401.1 και οντως πηρε μια πολυ μικρη αναβαθμηση..... αλλα πολυ μικρη...είναι ομως για το One X+ ετσι; μην μπερδευτης με το One X γιατι και εγω εκει ψιλομπερδευτηκα με την αβαθμηση που περνει το One Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

εχει παρατηρησει κανεις μετα την τελευταια αναβαθμιση να εχει προβλημα με το wifi ; Εχω παρατηρησει οτι εχει που δειχνει οτι εχει καλη καλυψη ξαφνικα πεφτει στο ελαχιστο ενω δεν εχω μετακινηθει και καποιες φορες μαλιστα με πεταει και εκτος δικτυου και φευγει και το εικονιδιο απο επανω , επειτα μονο του επανερχεται.

Μου το εχει κανει 1-2 φορες μετα την μικρη τελευταια αναβαθμιση.

 

Μια από τα ίδια σε εκνευριστικό βαθμό κιόλας...Δεν συνδέεται με τίποτα και αν το καταφέρει κάθε λεπτό με πετάει και ξανά από την αρχή!!Μιλάμε για οικιακά δίκτυα 5 μέτρα από το router!!!δεν μιλάμε για κοινόχρηστα!!Μπορεί να είναι από την πρώτη ελλατωματική παρτίδα αλλά 1 χρόνο τώρα δεν το έκανε αυτό!!Και όχι 1-2 φορές αλλά συνέχεια!!! Κάποιο bug???

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια σε εκνευριστικό βαθμό κιόλας...Δεν συνδέεται με τίποτα και αν το καταφέρει κάθε λεπτό με πετάει και ξανά από την αρχή!!Μιλάμε για οικιακά δίκτυα 5 μέτρα από το router!!!δεν μιλάμε για κοινόχρηστα!!Μπορεί να είναι από την πρώτη ελλατωματική παρτίδα αλλά 1 χρόνο τώρα δεν το έκανε αυτό!!Και όχι 1-2 φορές αλλά συνέχεια!!! Κάποιο bug???

 

Εγώ δεν έχω κανένα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια σε εκνευριστικό βαθμό κιόλας...Δεν συνδέεται με τίποτα και αν το καταφέρει κάθε λεπτό με πετάει και ξανά από την αρχή!!Μιλάμε για οικιακά δίκτυα 5 μέτρα από το router!!!δεν μιλάμε για κοινόχρηστα!!Μπορεί να είναι από την πρώτη ελλατωματική παρτίδα αλλά 1 χρόνο τώρα δεν το έκανε αυτό!!Και όχι 1-2 φορές αλλά συνέχεια!!! Κάποιο bug???

 

Αρκετοί που προχώρησαν με την αναβάθμιση αναφέρουν το πρόβλημα.Υπάρχουν βέβαια κάποιοι που δεν αντιμετώπισαν το παραμικρό όμως και λένε ότι το κινητό έγινε πιο γρήγορο και πιο σταθερό.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί που προχώρησαν με την αναβάθμιση αναφέρουν το πρόβλημα.Υπάρχουν βέβαια κάποιοι που δεν αντιμετώπισαν το παραμικρό όμως και λένε ότι το κινητό έγινε πιο γρήγορο και πιο σταθερό.

Το τηλεφωνο πιο γρηγορο δεν εγινε σε καμια περιπτωση.Το ιδιο ειναι.Οσο για το wifi νομιζω πως κανει σε μεγαλυτερο βαθμο αυτο που εκανε και πριν δηλαδη να αποσυνδεεται απο μονο του και να συνδεετεαι ξανα παλι απο μονο του.Στην πραξη οταν χρησιμοποιω μια εφαρμογη που χρειαζεται wifi δεν καταλαβαινεις τιποτα.Μονο το συμβολο του wifi αναβει και σβηνει.Οσο για την νυχτα που μπαινει σε ναρκη μια χαρα ερχονται τα notifications.Το πρωι εκει ειναι.

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που συνδεω το κινητο με το pc για να δω το εσωτερικο χωρο αποθηκευσης παει να μου εγκαταστησει το HTC manager

 

Μπορω να το κανω να μην ...μου κανει τετοια ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι αν συνδεθείς για 5 λεπτά να κάνεις κάτι με το wifi σου σπάει τα νεύρα και θες να σπάσεις τα κινητό..Μιλάμε ούτε 30" συνεχούς σύνδεσης...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι αν συνδεθείς για 5 λεπτά να κάνεις κάτι με το wifi σου σπάει τα νεύρα και θες να σπάσεις τα κινητό..Μιλάμε ούτε 30" συνεχούς σύνδεσης...

 

Αυτο δε θα πρεπε να το κανει. Κοιταξε τις advanced ρυθμισεις του wifi σου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω ετοιμη την εμπειρια με την εξωτερικη μπαταρια θηκη Power Bank για το ΗΟΧ 2200mah.Την φορτισα φουλ κι οταν επεσε η μπαταρια του τηλεφωνου στο 17% τοτε την ανοιξα να το φορτισει.Δεν το χρησιμοποιησα καθολου και η εξωτερικη μπαταρια καταφερε να το φορτισει μεχρι το 75% πριν πεθανει.Αρα, αν και ειναι 2200 mah δεν μπορεσε να το φορτισει πληρως.Θα την δουλεψω λιγο να παρει τα πανω της η μπαταρια μετα απο 4-5 φορτισεις και θα σας ενημερωσω.Θα κανω ακομη μια δοκιμη να την ανοιξω με φουλ μπαταρια στο κινητο δουλευοντας την να δω ποση ωρα θα κρατησει.

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...