Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@fanatikos Φιλε μου το θεμα της μπαταριας ειναι απαραδεκτο.Δεν με ενδιαφερει αν το τηλεφωνο εχει 4 η 24 πυρηνες.Δεν θα το παω για τεστ σε συγκεντρωση χακεραδων.Οι λειτουργιες που το χρειαζομαι ειναι πολυ απλες και πιστεψε με πως στο θεμα της μπαταριας ειναι αχρηστο μπροστα στα iphone.Τι να τους κανω τους 24 πυρηνες αν χρειαζεται να κουβαλαω τον φορτιστη παντα μαζι μου για να βγαλει την μια μερα?

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερει καποιος αν αγορα απο expansys ισχυει για Ελλαδα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

@fanatikos Φιλε μου το θεμα της μπαταριας ειναι απαραδεκτο.Δεν με ενδιαφερει αν το τηλεφωνο εχει 4 η 24 πυρηνες.Δεν θα το παω για τεστ σε συγκεντρωση χακεραδων.Οι λειτουργιες που το χρειαζομαι ειναι πολυ απλες και πιστεψε με πως στο θεμα της μπαταριας ειναι αχρηστο μπροστα στα iphone.Τι να τους κανω τους 24 πυρηνες αν χρειαζεται να κουβαλαω τον φορτιστη παντα μαζι μου για να βγαλει την μια μερα?

 

εμένα μου βγαζει 3-4 ωρες screen on με τουλαχιστον 24 ωρες χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά να έχουμε παιδιά. Υγεία και δουλειά για όλους, να έχει!

 

Πως και; Ένα sgs3 είχες πάρει πριν λιγες μερες. Τι έγινε και τόσο σύντομα το ξανασκεφτεσε να έρθεις προς τα εδώ; (Παρακολουθώ πολύ στενά και το νήμα του sgs3). Είδα το ποστ σου, αλλά το λινκ δεν ανοίγει. Τι συνέβη?

 

.

 

Θεωρω τα HTC πολυ πιο ευχρηστα...Ο μονος λογος που πηγα σε samsung ειναι οτι τα μεγαλα HTC εχουν την μπαταρια μεσα και οχι προσβασιμη και δεν μου αρεσε αυτο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ολο και πιο μπαχαλο με το τηλεφωνο.Στελνω μειλ απο τον ενα λογαριασμο μου στον αλλο και βγαινει ειδοποιηση απο το Calendar που το εχω απενεργοποιημενο.Πως γινεται αυτο.Να προσθεσω πως εχω ενεροποιησει την οθονη να ερχονται τα notification.

 

Ναι μπορεις να αγορασεις. Βεβαια ακριβηνε την τιμη την τελευταια εβδομαδα αλλα το τηλεφωνο ειναι τρομερο.Τα αξιζει τα λεφτα του.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ολο και πιο μπαχαλο με το τηλεφωνο.Στελνω μειλ απο τον ενα λογαριασμο μου στον αλλο και βγαινει ειδοποιηση απο το Calendar που το εχω απενεργοποιημενο.Πως γινεται αυτο.Να προσθεσω πως εχω ενεροποιησει την οθονη να ερχονται τα notification.

Φιλε μου εισαι απο τους λιγους, αν οχι ο μονος, που αντιμετωπιζει τοσο μεγαλο θεμα με μπαταρια και αλλα κολληματακια του software. Εχεις βαλει τη τελευταια αναβαθμιση (αν και με τη προηγουμενη παλι τελειο ηταν); Εκανες factory reset; Εχεις σεταρει σωστα το κινητο σου; Εισαι ροοτ; Πες καποιες λεπτομερεις και ισως βοηθηθεις απο μενα ή αλλους πιο εμπειρους εδω περα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εισαι απο τους λιγους, αν οχι ο μονος, που αντιμετωπιζει τοσο μεγαλο θεμα με μπαταρια και αλλα κολληματακια του software. Εχεις βαλει τη τελευταια αναβαθμιση (αν και με τη προηγουμενη παλι τελειο ηταν); Εκανες factory reset; Εχεις σεταρει σωστα το κινητο σου; Εισαι ροοτ; Πες καποιες λεπτομερεις και ισως βοηθηθεις απο μενα ή αλλους πιο εμπειρους εδω περα.

 

Λοιπον παιδια το τηλεφωνο δεν τομεχω κανει root και ουτε θα το κανω.Το εστησα απο την αρχη.Το μονο πραγμα που εγινε ευκολα ηταν να συγχρονισει τις επαφες μου απο το gmail.Ολα τα υπολοιπα θελουν πολυ κοπο και χρονο.

Στην αρχη δεν ερχοταν κανενα notification και ηθελε συγχρονισμο των apps.Οκ εγινε.

Μετα το προβλημα με τον λογαριασμο του yahoo mail παραμενει.Δεν ενεργοποιητε με τιποτα.

Προβλημα με notification απο Calendar για γενεθλια ενω ολα ειναι απενεργοποιημενα.

Μπαταρια τραγικη.Ασε που βγαινει ενα μνμ στο 18% περιπου και ενα ακομη στο 6% αν θυμαμαι καλα,Απο τηνστιγμη που δειχνει το 6 σε 5 λεπτα το τηλ ειναι off.

Δεν παιζω παιχνιδια και δεν εχω κατεβασει απειρες εφαρμογες.

viber,whats up,weather chanel,snapseed,flipboard κλπ.

Σε συνθηκες συγκρισης με iphone δεν θα μπορεσω αυριο να δω 2 ταινιες στο ταξειδι που θα κανω και να εχει αλλο 20%.

Αυτα σε γενικες γραμμες.

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το τηλεφωνο δεν τομεχω κανει root και ουτε θα το κανω.Το εστησα απο την αρχη.Το μονο πραγμα που εγινε ευκολα ηταν να συγχρονισει τις επαφες μου απο το gmail.Ολα τα υπολοιπα θελουν πολυ κοπο και χρονο.

Στην αρχη δεν ερχοταν κανενα notification και ηθελε συγχρονισμο των apps.Οκ εγινε.

Μετα το προβλημα με τον λογαριασμο του yahoo mail παραμενει.Δεν ενεργοποιητε με τιποτα.

Προβλημα με notification απο Calendar για γενεθλια ενω ολα ειναι απενεργοποιημενα.

Μπαταρια τραγικη.Ασε που βγαινει ενα μνμ στο 18% περιπου και ενα ακομη στο 6% αν θυμαμαι καλα,Απο τηνστιγμη που δειχνει το 6 σε 5 λεπτα το τηλ ειναι off.

Δεν παιζω παιχνιδια και δεν εχω κατεβασει απειρες εφαρμογες.

viber,whats up,weather chanel,snapseed,flipboard κλπ.

Σε συνθηκες συγκρισης με iphone δεν θα μπορεσω αυριο να δω 2 ταινιες στο ταξειδι που θα κανω και να εχει αλλο 20%.

Αυτα σε γενικες γραμμες.

 

φιλε κατι εχεις βαλει και σου ρουφαει την μπαταρια...σβησε τα ολα .βαλε τα βασικα ,fb,email, music . και δες πως θα ανταποκριθεί..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

φιλε κατι εχεις βαλει και σου ρουφαει την μπαταρια...σβησε τα ολα .βαλε τα βασικα ,fb,email, music . και δες πως θα ανταποκριθεί..

Tι μου ρουφαει την μπαταρια οταν εχω μονο τα βασικα? Ουτε καν facebook δεν εχω.

Σου τα γραφω ολα.

twitter,viber,skype,instagram(not registered) shazam,flipboard,gmail,yahoo(not working)whats up messanger,snapseed,pixlr-o-matic,the weather channel,dmd panorama.

Τιποτε αλλο.

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Tι μου ρουφαει την μπαταρια οταν εχω μονο τα βασικα? Ουτε καν facebook δεν εχω.

Σου τα γραφω ολα.

twitter,viber,skype,instagram(not registered) shazam,flipboard,gmail,yahoo(not working)whats up messanger,snapseed,pixlr-o-matic,the weather channel,dmd panorama.

Τιποτε αλλο.

το τηλεφωνο το πηρες καινουριο? τι cid εχει(αυτο θα το βρεις με το cid getter) απο το market. το δικο μου με τη χρηση που λες βγαζει ανετα 2.5 με 3 μερες. με παιχνιδια και ιντερνετ 3g ανετα μια μερα. βαλε και το gsam battery να δουμε τι γινεται

Edited by sak11000
Link to comment
Share on other sites

@fanatikos Φιλε μου το θεμα της μπαταριας ειναι απαραδεκτο.Δεν με ενδιαφερει αν το τηλεφωνο εχει 4 η 24 πυρηνες.Δεν θα το παω για τεστ σε συγκεντρωση χακεραδων.Οι λειτουργιες που το χρειαζομαι ειναι πολυ απλες και πιστεψε με πως στο θεμα της μπαταριας ειναι αχρηστο μπροστα στα iphone.Τι να τους κανω τους 24 πυρηνες αν χρειαζεται να κουβαλαω τον φορτιστη παντα μαζι μου για να βγαλει την μια μερα?

 

 

 

Έχεις απόλυτο δίκιο φιλε μου. Iphone5 νομίζω ότι θα σου έρθει κουτί. Είναι όμως πολύ ακριβο οπότε γιατί δεν κοιτάς για κανένα 4s. Είναι διπύρηνο, έχει μπαταρία, οπότε είσαι κομπλέ.

 

Στο εντωμεταξύ όσο αναφορά το θέμα με το yahoo, είχα δει να υπάρχουν κάποια θέματα, ακόμα και με την επίσημη εφαρμογη της yahoo από το μάρκετ, όταν το account σου είναι στο .gr Κάποιο μπέρδεμα γίνεται και δεν έρχονταΙ τα μέηλ. Για δοκίμασε να τα δεις από το .com. Εγώ έχω account στο .com και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ακόμα και το αρχικό σεταρισμα γίνεται αυτόματα, με το που βάζω user name και password. Δοκίμασε το, μόνος σου με ένα account στο yahoo.com.

Ενδεικτικά να σου πω ότι έχω (και παρακολουθω) πέραν από το gmail, 1 λογαριασμό εταιρικό (exchange server, outlook δηλαδή), έναν yahoo και έναν hotmail. Όλοι σεταριστηκαν αυτόματα αρχικά, και όλοι δουλεύουν άψογα. Απλά στα λέω όλα αυτά για να σου δείξω ότι δεν υπάρχει κανένα μα κανένα απολύτως θέμα με τα μέηλ. Ψάξε ακόμα και σε όλες τις σελίδες πίσω του νήματος. Δεν θα βρεις τίποτα, γιατί πραγματικά δουλεύει άψογα στους client.

 

 

 

Θεωρω τα HTC πολυ πιο ευχρηστα...Ο μονος λογος που πηγα σε samsung ειναι οτι τα μεγαλα HTC εχουν την μπαταρια μεσα και οχι προσβασιμη και δεν μου αρεσε αυτο.

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Αλλά έχω την αίσθηση ότι όλοι προς τα εκεί πηγαίνουν. Νομίζω ότι σε λίγο όλες οι ναυαρχίδες (τουλάχιστον) των εταιρειών δεν θα έχουν αποσπομενες μπαταρίες.

Εμένα πάλι αρχικά δεν με είχε ενοχλήσει αυτό, αλλά η έλλειψη sd κάρτας. Είχα συνηθίσει την πρακτική, βγάζω την sd την κοτσαρω σ' ένα reader, στο pc και μεταφέρω ότι να είναι. Ούτε να έχω καλώδια ούτε τίποτα. Στην πορεία βέβαια βρήκα το airdroid και ξεμπερδεψα και με αυτό. Οπότε όλα κομπλέ πλέον. Και πραγματικά πλέον το θεωρώ σαν το πιο πλήρες κινητό που υπάρχει αυτή την στιγμή.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Tι μου ρουφαει την μπαταρια οταν εχω μονο τα βασικα? Ουτε καν facebook δεν εχω.

Σου τα γραφω ολα.

twitter,viber,skype,instagram(not registered) shazam,flipboard,gmail,yahoo(not working)whats up messanger,snapseed,pixlr-o-matic,the weather channel,dmd panorama.

Τιποτε αλλο.

Kαι φανταζομαι τα εχεις ολα ανοικτα να συγχρονιζουν και να τα χρησιμοποιεις,ετσι δεν ειναι?Και τι αλλο?Φωτο,βιντεο,σερφαρισμα,ταινιες κλπ...Το hox δεν σε αφηνει στα καλα καθουμενα απο μπαταρια,ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ,η εσυ το σκιζεις κανονικα,η εχεις βαλει να τρεχει η σαρα και η μαρα απο πισω επι μονιμου βασεως και σε ριχνει,γιατι ολα αυτα που λες απλα ΔΕΝ ΣΤΕΚΟΥΝ!! Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ που ήμουν me unlock bootloader αλλά έχω περάσει τον οφίσιαλ για να περάσω το update τώρα που χρειάζομαι όμως το ρουτ πως το κάνω?Το superuser υπάρχει αλλά σε κάποια προγράμματα μου βγάζει ότι δεν έχω ρουτ.
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο το πηρες καινουριο? τι cid εχει(αυτο θα το βρεις με το cid getter) απο το market. το δικο μου με τη χρηση που λες βγαζει ανετα 2.5 με 3 μερες. με παιχνιδια και ιντερνετ 3g ανετα μια μερα. βαλε και το gsam battery να δουμε τι γινεται

 

Ρε παιδιά το χεσατε μην μας κοροϊδεύετε μέσα στην μούρη μας !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το χεσατε μην μας κοροϊδεύετε μέσα στην μούρη μας !
Αν εχεις εσυ καποιο θεμα δε σημαινει οτι θα το εχουμε και οι υπολοιποι
Link to comment
Share on other sites

battery gurus?? :lol::lol: Λοιπον,περα απο την πλακα,εξαρταται στο app usage τι εχεις χρησιμοποιησει.Αν εχεις τρεξει πχ παιχνιδια η κατι βαρυ ειναι λογικο να σε παει εκει και κατα περιπτωση μπορει να ειναι και πολυ καλα μαλιστα.Ολα εξαρτωνται απο τις εφαρμογες που τρεξαμε.Εδω διαβαζα σημερα στο νημα του note2,το οποιο εχει και μια μπαταρια μπαουλο,οτι το σκεφτονται να παιξουν καποιο πιο βαρυ παιχνιδι αν δεν ειναι κοντα σε φορτιστη!!Δυστυχως ολα τα smarthones ανεξαιρετως,μολις τα ζορισεις αρχινουν και καταπινουν την μπαταρια,αυτη ειναι η πραγματικοτητα.

 

Καλή Χρονιά παιδιά.

Μια και το έγραψα εγώ αυτό το δεν τολμώ να παίξω βαριά παιχνίδια μακριά απο πρίζα, θα ήθελα να το αιτιολογήσω.

Είναι καθαρά τρόπος του λέγειν και αφορά περιπτώσεις όπως ένα πολύωρο ταξίδι όπου μ ενδιαφέρει πρωτίστως να έχω μπαταρία για να κάνω την δουλειά μου χωρίς να ρισκάρω. Μπορώ να περασω τον χρόνο μου κάνοντας αλλά πράγματα στο κινητό μου η παίζοντας παιχνίδια που καταναλώνουν λιγότερη ενέργεια.

Παρόλα αυτά η τεράστια μπαταρία αλλά και γενικά η συσκευη δίνουν απίστευτους χρόνους. http://db.tt/B2z1o63o

 

Για μένα το HOX έπρεπε να έχει μπαταρία τουλάχιστον 2300 mAh. Με 4 ώρες max χρήση οθόνης και μάλιστα με wifi, δεν μπορείς να αξιοποιήσεις τις μεγάλες δυνατότητες της συσκευής αυτής.

Ας προσθέσουν λίγα χιλιοστά πάχος για να βάζουν μπαταρίες που δεν περιορίζουν τις συσκευές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως να βάλουμε wallpaper μια φωτο και να σκρολάρει δεξιά αριστερά σύμφωνα με τις οθόνες widget που έχουμε;

Όταν βάζω σταθερή εικόνα για wallpaper μένει ακίνητη.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως να βάλουμε wallpaper μια φωτο και να σκρολάρει δεξιά αριστερά σύμφωνα με τις οθόνες widget που έχουμε;

Όταν βάζω σταθερή εικόνα για wallpaper μένει ακίνητη.

 

Μαλλον ο Rosie δεν εχει τετοια επιλογη. Με apex/nova παιζει κανονικα το wallpaper scrolling.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως να βάλουμε wallpaper μια φωτο και να σκρολάρει δεξιά αριστερά σύμφωνα με τις οθόνες widget που έχουμε;

Όταν βάζω σταθερή εικόνα για wallpaper μένει ακίνητη.

 

Με την τελευταία αναβάθμιση (jb), το ξεχνάς. Απλά ΔΕΝ. Αν το θέλεις οπωσδήποτε φεύγεις από το sense και πας σε άλλο launcher.

 

 

Καλή Χρονιά παιδιά.

Μια και το έγραψα εγώ αυτό το δεν τολμώ να παίξω βαριά παιχνίδια μακριά απο πρίζα, θα ήθελα να το αιτιολογήσω.

Είναι καθαρά τρόπος του λέγειν και αφορά περιπτώσεις όπως ένα πολύωρο ταξίδι όπου μ ενδιαφέρει πρωτίστως να έχω μπαταρία για να κάνω την δουλειά μου χωρίς να ρισκάρω. Μπορώ να περασω τον χρόνο μου κάνοντας αλλά πράγματα στο κινητό μου η παίζοντας παιχνίδια που καταναλώνουν λιγότερη ενέργεια.

Παρόλα αυτά η τεράστια μπαταρία αλλά και γενικά η συσκευη δίνουν απίστευτους χρόνους. http://db.tt/B2z1o63o

 

Για μένα το HOX έπρεπε να έχει μπαταρία τουλάχιστον 2300 mAh. Με 4 ώρες max χρήση οθόνης και μάλιστα με wifi, δεν μπορείς να αξιοποιήσεις τις μεγάλες δυνατότητες της συσκευής αυτής.

Ας προσθέσουν λίγα χιλιοστά πάχος για να βάζουν μπαταρίες που δεν περιορίζουν τις συσκευές.

 

Σωστές οι παρατηρήσεις σου.

Το ιδανικό θα είναι να μπει η μπαταρία του hox+, στο hox. Και πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα το κάνω. Όχι βέβαια τώρα, γιατί ουσιαστικός λόγος για μένα δεν υπάρχει. Η φύση της δουλειάς μου είναι τέτοια που σχεδόν πάντα είμαι κοντά σε κάποια μπριζα, επομένως δεν ζοριζομαι. Αλλά θα το κάνω σίγουρα, αν δω σημάδια ότι η μπαταρία του πάει να χαιρετήσει. Απλά και μόνο γιατί το τηλέφωνο αυτό με έχει εντυπωσιάσει με την αρτιότητά του και θελω να το δω πραγματικα ολοκληρομενο (α ρε htc!!!!).

Κάνει τα πάντα όπως πρέπει να γίνονται, γρήγορα και αδιαμαρτύρητα. Δεν κολλάει, δεν κάνει restart, δεν μου παρουσιάζει ασυμβατότητες και περιέργειες, τουλάχιστον σ' αυτά που εγώ δουλεύω.

Ειναι το μονο τηλεφωνο που δεν θελω να το ρουταρω. Πραγματικά πιστεύω ότι δεν έχω να κερδίσω τίποτα. Το sense είναι άρτιο και χαζομάρες περί σπιρταδας, λεμοναδας, πορτοκαλαδας κλπ, τις ακούω βερεσέ. Το αν θα μου ανοίξει την τάδε εφαρμογή 30 χιλιοστά του δευτερολεπτου γρηγορότερα ή αργότερα, νομίζω ότι μόνο σε κομπλεξικους ταιριάζει.

Οπότε δύσκολα βλέπω να αλλάζω συσκευή, γιατί επί του παρόντος δεν βλέπω κάποια καλύτερη. Ισάξια ίσως, αλλά δεν υπάρχει λόγος να φύγω παρά μόνο για να πάω σε κάτι καλύτερο.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά παιδιά.

Μια και το έγραψα εγώ αυτό το δεν τολμώ να παίξω βαριά παιχνίδια μακριά απο πρίζα, θα ήθελα να το αιτιολογήσω.

Είναι καθαρά τρόπος του λέγειν και αφορά περιπτώσεις όπως ένα πολύωρο ταξίδι όπου μ ενδιαφέρει πρωτίστως να έχω μπαταρία για να κάνω την δουλειά μου χωρίς να ρισκάρω. Μπορώ να περασω τον χρόνο μου κάνοντας αλλά πράγματα στο κινητό μου η παίζοντας παιχνίδια που καταναλώνουν λιγότερη ενέργεια.

Παρόλα αυτά η τεράστια μπαταρία αλλά και γενικά η συσκευη δίνουν απίστευτους χρόνους. http://db.tt/B2z1o63o

 

Για μένα το HOX έπρεπε να έχει μπαταρία τουλάχιστον 2300 mAh. Με 4 ώρες max χρήση οθόνης και μάλιστα με wifi, δεν μπορείς να αξιοποιήσεις τις μεγάλες δυνατότητες της συσκευής αυτής.

Ας προσθέσουν λίγα χιλιοστά πάχος για να βάζουν μπαταρίες που δεν περιορίζουν τις συσκευές.

Καλημερα και καλη χρονια Κωστα.Δεν εκανα συγκριτικο αναμεσα στις μπαταριες των δυο συσκευων,το note με το τεραστιο μεγεθος του ειναι αυτονοητο οτι θα εχει και χωρο για μεγαλυτερη μπαταρια.Αυτο που ειπα ειναι οτι ολα τα smartphones οταν τα ζορισεις καταπινουν τις μπαταριες και νομιζω οτι θα συμφωνησεις μαζι μου.Απο εκει και περα,στηριζεσαι σε μια λαθος εικονα που εχεις για το hox.Το 4 ωρες max,δεν ισχυει.Οταν ειχες το κινητο αυτο βρισκοσουν σε μια προβληματικη εκδοση λειτουργικου (4.0.3) ΚΑΙ το κινητο σου φιλε μου ειχε ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ.Επειδη στις αρχες ψαχνομουν με την μπαταρια,ετυχε να μιλησουμε καποιες φορες με την κοπελα που της το ειχες πουλησει.Μετα απο καποιες μετρησεις που τις ειχα πει να κανει ειδα οτι το κινητο αυτο δεν ανεβαινε σε πληρη φορτιση πανω απο τα 4000.mA την στιγμη που ολα παιζουν στα +/-4200!!!Το hox με σχετικα ελαφρια χρηση οπως κανεις εσυ μου βγαζει ανετα τις 5,5 ωρες (και πολυ παραπανω πολλες φορες) πραγμα που σημαινει οτι δεν αντιμετωπιζω κανενα μα κανενα προβλημα με την μπαταρια του.Απο εκει περα ολα ειναι θεμα στησιματος και χρησης εφαρμογων.Το οτι θα επρεπε ολα αυτα τα κινητα να τα εβγαζαν με καποιο τροπο με μεγαλυτερες μπαταριες ωστε να απολαυσουμε ακομη περισσοτερο τις δυνατοτητες τους με βρισκει απολυτως συμφωνο και το εχω γραψει πολλες φορες,ΟΜΩΣ σε καμια περιπτωση δεν θα ηθελα να θυσιαστουν οι διαστασεις και η εμφανιση του hox,αν ηταν μεγαλυτερο απλα δεν θα το αγοραζα!!! Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια Κωστα.Δεν εκανα συγκριτικο αναμεσα στις μπαταριες των δυο συσκευων,το note με το τεραστιο μεγεθος του ειναι αυτονοητο οτι θα εχει και χωρο για μεγαλυτερη μπαταρια.Αυτο που ειπα ειναι οτι ολα τα smartphones οταν τα ζορισεις καταπινουν τις μπαταριες και νομιζω οτι θα συμφωνησεις μαζι μου.Απο εκει και περα,στηριζεσαι σε μια λαθος εικονα που εχεις για το hox.Το 4 ωρες max,δεν ισχυει.Οταν ειχες το κινητο αυτο βρισκοσουν σε μια προβληματικη εκδοση λειτουργικου (4.0.3) ΚΑΙ το κινητο σου φιλε μου ειχε ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ.Επειδη στις αρχες ψαχνομουν με την μπαταρια,ετυχε να μιλησουμε καποιες φορες με την κοπελα που της το ειχες πουλησει.Μετα απο καποιες μετρησεις που τις ειχα πει να κανει ειδα οτι το κινητο αυτο δεν ανεβαινε σε πληρη φορτιση πανω απο τα 4000.mA την στιγμη που ολα παιζουν στα +/-4200!!!Το hox με σχετικα ελαφρια χρηση οπως κανεις εσυ μου βγαζει ανετα τις 5,5 ωρες (και πολυ παραπανω πολλες φορες) πραγμα που σημαινει οτι δεν αντιμετωπιζω κανενα μα κανενα προβλημα με την μπαταρια του.Απο εκει περα ολα ειναι θεμα στησιματος και χρησης εφαρμογων.Το οτι θα επρεπε ολα αυτα τα κινητα να τα εβγαζαν με καποιο τροπο με μεγαλυτερες μπαταριες ωστε να απολαυσουμε ακομη περισσοτερο τις δυνατοτητες τους με βρισκει απολυτως συμφωνο και το εχω γραψει πολλες φορες,ΟΜΩΣ σε καμια περιπτωση δεν θα ηθελα να θυσιαστουν οι διαστασεις και η εμφανιση του hox,αν ηταν μεγαλυτερο απλα δεν θα το αγοραζα!!!

 

Τελος πάντων εγω συνεχίζω να έχω τις αμφιβολίες μου κρίνοντας απ οσα διαβάζω απο το συνολο των κατόχων.

Επίσης η Evelin δεν μου ανέφερε ποτε πρόβλημα μπαταρίας. Δεν ξέρω τι έγινε αλλά κάποια στιγμή λίγο καιρό μετα την αγορά, η συσκευή της κλάπηκε και της επεστράφη απο την αστυνομία αργότερα οταν συνέλαβε τον κλεφτη. Δεν μπορώ να ξέρω τι μπορεί να έγινε.

 

Οπως είπα δεν κρίνω απ αυτα που είχα δει οσο το είχα αλλά απο αυτα που γράφονται εδω αλλά και σε άλλα φορουμ. Τέλος το off topic.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες πολυ καιρο?...Με 4.0.4 εισαι ακομη??..any way,κατεβασε το mybackup και παρε αντιγραφο τις εφαρμογες σου (δεν παιρνει αντιγραφο τα δεδομενα αφου δεν εισαι ρουτ).Αντιγραψε στο pc φακελους με τραγουδια και φωτο και αν εχεις παιχνιδια και θελεις να τα επαναφερεις οπως ειναι τωρα,αυτα δημιουργουν συνηθως φακελους ειτε στον κεντρικο καταλογο της sd,ειτε στα Android/data και Android/obb.Αντιγραφεις τον αναλογο φακελο και μετα το reset τον κανεις επικοληση παλι εκει που ηταν πριν και εχεις κανονικα τα saves σου.

 

Ενω εχω βρει ολα τα apps που θελω να κρατησω μπακαπ ενα συγκεκριμενο το jetpack joyride δεν μπορω να το βρω πουθενα και ειναι ο λογος που καθυστερω το update καμια ιδεα για το πως να το ξετρυπωσω εκει που ειναι χωμενο ???

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Τελος πάντων εγω συνεχίζω να έχω τις αμφιβολίες μου κρίνοντας απ οσα διαβάζω απο το συνολο των κατόχων.

Επίσης η Evelin δεν μου ανέφερε ποτε πρόβλημα μπαταρίας. Δεν ξέρω τι έγινε αλλά κάποια στιγμή λίγο καιρό μετα την αγορά, η συσκευή της κλάπηκε και της επεστράφη απο την αστυνομία αργότερα οταν συνέλαβε τον κλεφτη. Δεν μπορώ να ξέρω τι μπορεί να έγινε.

 

Οπως είπα δεν κρίνω απ αυτα που είχα δει οσο το είχα αλλά απο αυτα που γράφονται εδω αλλά και σε άλλα φορουμ. Τέλος το off topic.

Δεν νομιζω να ειναι off topic η κουβεντα για την μπαταρια του hox στο συγκεκριμενο νημα αλλα τελος παντων.Απλα καποια ποστ βασιζομενα σε αναφορες κατα το δοκουν φτανουν στα ορια της παραπληροφορησης.Anyway,ο καθενας εχει τις αποψεις του...

 

 

Ενω εχω βρει ολα τα apps που θελω να κρατησω μπακαπ ενα συγκεκριμενο το jetpack joyride δεν μπορω να το βρω πουθενα και ειναι ο λογος που καθυστερω το update καμια ιδεα για το πως να το ξετρυπωσω εκει που ειναι χωμενο ???
Το mybackup δεν στο βρισκει για να δεις την διαδρομη για το που βρισκεται?
Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS μου πεταει καθε 15'' ενα error απο το android.process.acore οτι σταματησε κτλ κτλ...οτι και να δοκιμασα που βρηκα απ το νετ δεν επιασε please help:worry:

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και καλη χρονια!

σκεφτομαι να αγορασω το one x+ θα ηθελα να ρωτησω κυριως οσους ειναι κατοχοι της συγκεκριμενης συσκευης!

 

1.απο θεμα μπαταριας; η αυτονομια της ειναι σχετικα καλη; (με νορμαλ χρηση)

2.το wifi της συσκευης βρισκεται σε καλα επιπεδα;

3.υπαρχει καποιο "θεμα" οθονης;οπως πχ στις οθονες super amoled που στο μαυρο και στο σκοταδι συσκεκριμενα φαινοντε στην οθονη "μαυρες κυλιδες" ;

4.να υποθεσω αφου ειναι 4πυρινη συσκευη δεν υπαρχουν μικροκολλιματα κτλπ οπως πχ σε (εφαρμογες,παιχνιδια και scrolling) ;

5.καποιο προβλημα η ελλατωμα της συσκευης γενικα υπαρχει;

6.εχει παρει αναβαθμιση σε jelly bean; (απο περιεργια και μονο)

7.τελος θα ηθελα να μου πειτε απλα την γνωμη σας εαν αξιζει να κανω την αγορα του one x+ η του galaxy s3.

 

οποιος μπορει ας μου απαντησει!και συγνωμη για τις αρκετες ερωτησεις!

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...