Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

One X έχω! Εκτός κι αν συνήθισα σε τέτοιες εντάσεις αλλα ειλικρινά μου φαίνεται αρκετά καλό το ηχείο του.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο εφαρμογές μόνο facebook,chrome και instagram. Συνέχεια ανοιχτό το wifi και όπου δεν είχα τοτε άνοιγα το 3G!
Αν ησουν ωρα με τον chrome και 3g,επομενο ειναι να σε παει εκει

 

One X έχω! Εκτός κι αν συνήθισα σε τέτοιες εντάσεις αλλα ειλικρινά μου φαίνεται αρκετά καλό το ηχείο του.
+1 μια χαρα ειναι το ηχειο του
Link to comment
Share on other sites

ετυχε και γω να δω ενα one x που δεν ειχε καθολου ενταση το ηχειο του, συσκρητικα με το δικο μου μερα με τη νυχτα, ισως και αυτο να χει καποιο προβλημα στο ηχειο του, παρε την htc και ενημερωσε τους
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να διαβασω ολλες τις σελιδες αλλα μετα απο ενα ελαχιστο διαλειμα απο HTC λεω να ξαναρθω σε αυτο....Καλο σε γενικες γραμμες ?Ειχα το One S

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=353327

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 ολοκληρες μερες με το HOX εχω να σας αναφερω μερικα πραγματα.

ΘΕΤΙΚΑ

1.Οθονη καταπληκτικη.Τι retina μου λετε και iphone.

2.Tαχυτητα απιστευτη

3.Μεγεθος μεγαλο και βολικο για τα δικα μου γουστα.

4.Συγχρονισμος επαφων σε δευτερολεπτα μεσω του Gmail

5.Απιστευτη φωτογραφικη μηχανη.(ο λογος που το αγορασα)

 

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

6.Το χειροτερο smartphone που ειχα ποτε απο θεμα μπαταριας.Το μοναδικο τηλ.που μ'αφησε χθες συξυλο.Η χρηση που το εκανα ηταν η ιδια με αυτην του Iphone4 που ειχα πριν και θα ξοδευε ισως το 50% της μπαταριας του.

 

Το τηλεφωνο ειναι unrooted και με την προηγουμενη εκδοση,οχι την jb.

 

Συντομα θα σας πω κι αλλα νεα.

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κι εμένα το HOX που είχα μου είχε κάνει τα αυτιά τηγανίτες για να μπορώ να ακούω τον συνομιλητή κι επίσης και το ηχείο του ήταν πολύ χαμηλό σε σημείο να ζορίζομαι να ακούω τις κλήσεις. Δεν ξέρω άν ήταν τελικά κάποια κομμάτια έτσι ή εγώ κι ο φίλος παραπάνω είμαστε ψιλοκουφοί , αλλά άν γενικώς δεν υπήρχε θέμα, στο plus δεν θα είχαν ενισχύσει ακουστικό και ηχείο.

Αυτό και η μπαταρία ήταν τα μόνα μείον που είχα βρει στην εν λόγω συσκευή. Το wifi που μου έκατσε είναι άλλη ιστορία και δεν έχει να κάνει με την χρήση του τηλεφώνου όπως η ένταση .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 ολοκληρες μερες με το HOX εχω να σας αναφερω μερικα πραγματα.

ΘΕΤΙΚΑ

1.Οθονη καταπληκτικη.Τι retina μου λετε και iphone.

2.Tαχυτητα απιστευτη

3.Μεγεθος μεγαλο και βολικο για τα δικα μου γουστα.

4.Συγχρονισμος επαφων σε δευτερολεπτα μεσω του Gmail

5.Απιστευτη φωτογραφικη μηχανη.(ο λογος που το αγορασα)

 

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

6.Το χειροτερο smartphone που ειχα ποτε απο θεμα μπαταριας.Το μοναδικο τηλ.που μ'αφησε χθες συξυλο.Η χρηση που το εκανα ηταν η ιδια με αυτην του Iphone4 που ειχα πριν και θα ξοδευε ισως το 50% της μπαταριας του.

 

Το τηλεφωνο ειναι unrooted και με την προηγουμενη εκδοση,οχι την jb.

 

Συντομα θα σας πω κι αλλα νεα.

Αν σε ενθουσιασε με την 4.0.4 θα μεινεις αφωνος με την jb ;) Η μπαταρια ναι μεν εχει βελτιωση μετα το update αλλα εξαρταται απο το τι κανεις.

 

Αληθεια,γιατι δεν εχεις παρει ακομη jb?

 

 

 

 

Παίδες κι εμένα το HOX που είχα μου είχε κάνει τα αυτιά τηγανίτες για να μπορώ να ακούω τον συνομιλητή κι επίσης και το ηχείο του ήταν πολύ χαμηλό σε σημείο να ζορίζομαι να ακούω τις κλήσεις. Δεν ξέρω άν ήταν τελικά κάποια κομμάτια έτσι ή εγώ κι ο φίλος παραπάνω είμαστε ψιλοκουφοί , αλλά άν γενικώς δεν υπήρχε θέμα, στο plus δεν θα είχαν ενισχύσει ακουστικό και ηχείο.

Αυτό και η μπαταρία ήταν τα μόνα μείον που είχα βρει στην εν λόγω συσκευή. Το wifi που μου έκατσε είναι άλλη ιστορία και δεν έχει να κάνει με την χρήση του τηλεφώνου όπως η ένταση .

Η αληθεια ειναι οτι στο πρωτο hox μου δεν εβλεπα και τοσο δυνατο το ακουστικο,οχι ομως οτι ειχα καποιο προβλημα.Οταν μου αλλαξαν πλακετα και στη συνεχεια μου το αντικατεστησαν με καινουριο,ειδα και στις δυο περιπτωσεις οτι ειχε διπλασιαστει σχεδον η ενταση στο ακουστικο.Οταν κανω κληση δεν το ακουμπαω πλεον στο αυτι,το κραταω σε αποσταση,ειναι πολυ δυνατο.Για το ηχειο,ουδεν σχολιο,οπως ειναι και στα αλλα που εχω ειναι και σε αυτο,καθαρο και δυνατο.Ισως να υπηρξαν καποια κομματια με προβλημα οπως υπηρχε ενα αντιστοιχο θεμα με το μικροφωνο στο s3
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα και καλή χρονιά,να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος....τα 3 κουμπιά αφής πού έχει το κινητό έχουν δόνηση??

 

Καλημέρα και καλή χρόνια. Ναι έχουν δόνηση, αν έχεις ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας δεν εχουν

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα και καλή χρονιά,να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος....τα 3 κουμπιά αφής πού έχει το κινητό έχουν δόνηση??

 

Μπορεις να ενεργοποιησεις και το vibration feedback απο τα settings για να εχουν δονηση, αν ειναι απενεργοποιημενο ηδη.

Link to comment
Share on other sites

@truckman Δεν την κατεβασα ακομη την αναβαθμιση.Θελω λιγι να δω τι παιζει και θα το κανω.Θελω κανα μηνα να το στρωσω το τηλεφωνο και μετα.

@giannis12a Με τον ηχο ολα καλα κανενα προβλημα.

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

@truckman Δεν την κατεβασα ακομη την αναβαθμιση.Θελω λιγι να δω τι παιζει και θα το κανω.Θελω κανα μηνα να το στρωσω το τηλεφωνο και μετα.

Εμεις παρακαλουσαμε τοσο καιρο να μας την δωσουν κι εσυ δεν την περνας?Official update της htc ειναι,τι φοβασαι?αερα παει πλεον το κινητακι!!
Link to comment
Share on other sites

Ok δεν ειναι οτι φοβαμαι αλλα ολη μερα προσπαθω να σεταρω το τηλ και ειναι πολυ μπερδεμα.Αραγε γιατι δεν μπορω να βαλω τον Yahoo λογαριασμο μου?Ουτε στο Yahoo app τον παιρνει.Εφαγα το νετ και τιποτα.Εχετε καμια ιδεα?

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να την περάσεις προς στήσεις το κινητό γτ μετά καλό είναι να κάνεις factory reset και θα στήνεις από την αρχη
Link to comment
Share on other sites

την δόνηση κατά το πάτημα των κουμπιών την έχει απενεργοποιημένη και δεν με αφήνει να την ενεργοποιήσω!!έχετε καμία γνώμη για κανένα application για την μπαταριά???κάποιο πού να μην μπαίνει στο ιντερνέτ!
Link to comment
Share on other sites

την δόνηση κατά το πάτημα των κουμπιών την έχει απενεργοποιημένη και δεν με αφήνει να την ενεργοποιήσω!!έχετε καμία γνώμη για κανένα application για την μπαταριά???κάποιο πού να μην μπαίνει στο ιντερνέτ!

 

Gsam battery monitor

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

την δόνηση κατά το πάτημα των κουμπιών την έχει απενεργοποιημένη και δεν με αφήνει να την ενεργοποιήσω!!έχετε καμία γνώμη για κανένα application για την μπαταριά???κάποιο πού να μην μπαίνει στο ιντερνέτ!
Την τελευται επιλογη στο screenshot,στην εχει απενεργοποιημενη?? Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά και από μένα. Επειδη κάποιοι μπαίνουν και διαβάζουν για να αγοράσουν το κινητό θα ήθελα να πω ότι η αίσθηση του κινητού ειναι υποκειμενική. Σίγουρα και γω θα πω ότι ειναι συναρπαστική αλλά αν δεν το δεις μόνος σου δεν κάνεις τίποτα. Για το θέμα της μπαταρίας πρέπει να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους. Η μπαταρία του δεν ξεφεύγει πέρα από όρια τόσο προς τη θετική κατεύθυνση όσο και προς αρνητική κατεύθυνση. Δηλαδή η μπαταρία του ειναι ότι ακριβώς συμβαίνει συνήθως σε ένα smartphone. Οπότε σχόλια του τύπου η μπαταρία ειναι χάλια ή η μπαταρία είναι τρομερή κι βγάζει 2-3 μέρες ειναι ΑΚΡΩΣ υποκειμενικές. Εξαρτάται από παρά πολλούς παράγοντες η αντοχή της. Ακόμα και από τη περιοχή που μένεις ή κι το δωμάτιο που εισαι...μέχρι το ποιες εφαρμογές τρέχουν ή τι λειτουργικό φοράς. Οπότε θα έλεγα απλά ότι η μπαταρία του...ούτε σε τρελαινει από χαρά αλλά ούτε σε απογοητεύει. Όσοι ξέρουν γενικά από smartphones καταλαβαίνουν τι πρέπει να περιμένουν από το HOX. Όσοι δε γνωρίζουν από smartphones θα πρέπει πρώτα να διαβσουν λιγο περί αυτού του θέματος (μπαταρια). Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

την δόνηση κατά το πάτημα των κουμπιών την έχει απενεργοποιημένη και δεν με αφήνει να την ενεργοποιήσω!!έχετε καμία γνώμη για κανένα application για την μπαταριά???κάποιο πού να μην μπαίνει στο ιντερνέτ!

 

Μηπως εχεις ανοιχτη την εξοικονομηση ενεργειας?

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Αραγε γιατι δεν μπορω να βαλω τον Yahoo λογαριασμο μου?Ουτε στο Yahoo app τον παιρνει.Εφαγα το νετ και τιποτα.Εχετε καμια ιδεα?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726&page=515

Για δοκίμασε και αυτό, post #7713.

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά να έχουμε παιδιά. Υγεία και δουλειά για όλους, να έχει!

 

 

 

Δεν μπορω να διαβασω ολλες τις σελιδες αλλα μετα απο ενα ελαχιστο διαλειμα απο HTC λεω να ξαναρθω σε αυτο....Καλο σε γενικες γραμμες ?Ειχα το One S

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=353327

 

 

Πως και; Ένα sgs3 είχες πάρει πριν λιγες μερες. Τι έγινε και τόσο σύντομα το ξανασκεφτεσε να έρθεις προς τα εδώ; (Παρακολουθώ πολύ στενά και το νήμα του sgs3). Είδα το ποστ σου, αλλά το λινκ δεν ανοίγει. Τι συνέβη?

 

 

 

 

Μετα απο 2 ολοκληρες μερες με το HOX εχω να σας αναφερω μερικα πραγματα.

ΘΕΤΙΚΑ

1.Οθονη καταπληκτικη.Τι retina μου λετε και iphone.

2.Tαχυτητα απιστευτη

3.Μεγεθος μεγαλο και βολικο για τα δικα μου γουστα.

4.Συγχρονισμος επαφων σε δευτερολεπτα μεσω του Gmail

5.Απιστευτη φωτογραφικη μηχανη.(ο λογος που το αγορασα)

 

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

6.Το χειροτερο smartphone που ειχα ποτε απο θεμα μπαταριας.Το μοναδικο τηλ.που μ'αφησε χθες συξυλο.Η χρηση που το εκανα ηταν η ιδια με αυτην του Iphone4 που ειχα πριν και θα ξοδευε ισως το 50% της μπαταριας του.

 

Το τηλεφωνο ειναι unrooted και με την προηγουμενη εκδοση,οχι την jb.

 

Συντομα θα σας πω κι αλλα νεα.

 

 

 

 

Δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει σύγκριση με το ip4 σε κανένα επίπεδο. Αν ειδικά εννοείς και το απλό (όχι το s) που είναι και μονοπυρινο.... Εδώ έχεις την διπλάσια σχεδόν οθόνη και +3 πυρήνες που τρέχουν σε +50% μεγαλύτερη συχνότητα. Και να μην συνεχίσω και σε άλλα. Για σκέψου το αναλογικά και θα καταλάβεις τι λέω.

 

 

 

 

Παίδες κι εμένα το HOX που είχα μου είχε κάνει τα αυτιά τηγανίτες για να μπορώ να ακούω τον συνομιλητή κι επίσης και το ηχείο του ήταν πολύ χαμηλό σε σημείο να ζορίζομαι να ακούω τις κλήσεις. Δεν ξέρω άν ήταν τελικά κάποια κομμάτια έτσι ή εγώ κι ο φίλος παραπάνω είμαστε ψιλοκουφοί , αλλά άν γενικώς δεν υπήρχε θέμα, στο plus δεν θα είχαν ενισχύσει ακουστικό και ηχείο.

Αυτό και η μπαταρία ήταν τα μόνα μείον που είχα βρει στην εν λόγω συσκευή. Το wifi που μου έκατσε είναι άλλη ιστορία και δεν έχει να κάνει με την χρήση του τηλεφώνου όπως η ένταση .

 

 

 

 

Μια χαρά είναι το ακουστικό του. Εγώ μάλιστα το έχω και ένα κλικ πιο χαμηλά γιατί με ενοχλεί στο τέρμα. Έχω όμως ξανακούσει αυτό το θέμα. Και μάλιστα πακέτο. Δηλαδή ακουστικό και μεγαφωνακι μαζί. Ίσως να βγήκαν κάποιες προβληματικές συσκευές. Το αξιοπρόσεκτο είναι ότι όλες τους είχαν θέμα ταυτόχρονα και στα δύο.

 

 

 

 

καλήμερα και καλή χρονιά,να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος....τα 3 κουμπιά αφής πού έχει το κινητό έχουν δόνηση??

 

 

 

 

Έχουν, ΑΝ ΔΕΝ έχεις ενεργή την εξοικονόμηση ενέργειας.

 

 

 

 

@truckman Δεν την κατεβασα ακομη την αναβαθμιση.Θελω λιγι να δω τι παιζει και θα το κανω.Θελω κανα μηνα να το στρωσω το τηλεφωνο και μετα.

@giannis12a Με τον ηχο ολα καλα κανενα προβλημα.

 

 

 

Μαζοχιστης είσαι? Αφού μετά την αναβαθμιση, θα είναι καλό να κάνεις factory reset! Οπότε θα πρέπει να ξαναστηνεις μετά!

 

 

 

 

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά και από μένα. Επειδη κάποιοι μπαίνουν και διαβάζουν για να αγοράσουν το κινητό θα ήθελα να πω ότι η αίσθηση του κινητού ειναι υποκειμενική. Σίγουρα και γω θα πω ότι ειναι συναρπαστική αλλά αν δεν το δεις μόνος σου δεν κάνεις τίποτα. Για το θέμα της μπαταρίας πρέπει να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους. Η μπαταρία του δεν ξεφεύγει πέρα από όρια τόσο προς τη θετική κατεύθυνση όσο και προς αρνητική κατεύθυνση. Δηλαδή η μπαταρία του ειναι ότι ακριβώς συμβαίνει συνήθως σε ένα smartphone. Οπότε σχόλια του τύπου η μπαταρία ειναι χάλια ή η μπαταρία είναι τρομερή κι βγάζει 2-3 μέρες ειναι ΑΚΡΩΣ υποκειμενικές. Εξαρτάται από παρά πολλούς παράγοντες η αντοχή της. Ακόμα και από τη περιοχή που μένεις ή κι το δωμάτιο που εισαι...μέχρι το ποιες εφαρμογές τρέχουν ή τι λειτουργικό φοράς. Οπότε θα έλεγα απλά ότι η μπαταρία του...ούτε σε τρελαινει από χαρά αλλά ούτε σε απογοητεύει. Όσοι ξέρουν γενικά από smartphones καταλαβαίνουν τι πρέπει να περιμένουν από το HOX. Όσοι δε γνωρίζουν από smartphones θα πρέπει πρώτα να διαβσουν λιγο περί αυτού του θέματος (μπαταρια).

 

 

+1.

 

Στην μέση είναι. Ούτε χάλι μαύρο (Lg 4X) ούτε και τέρας αυτονομίας. Ενδεικτικά να πω, αυτές τις μέρες εκμεταλλευτικα μια προσφορά και πήρα το note 10.1. Οπότε καταλαβαίνετε, το hox βρήκε για λίγο την ησυχία του. Λοιπόν έχει ΑΝΕΤΑ τις 3 μέρες αυτονομία και πάει και για 4η. Στο standby, η τεχνολογία του 5ου πυρήνα κάνει την διαφορά. Και να διευκρινίσω ότι είναι ΌΛΑ ΜΑ ΌΛΑ ανοιχτά. Συχρονισμοι όλοι ελεύθεροι, είτε από wifi είτε από hspa.

 

 

Και πάλι χρόνια πολλά σε όλους.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ οτι το ακουστικό έχει επαρκή ένταση, το έχω στο Φουλ μόνο σε εξωτερικούς χορούς και με το ηχείο δεν έχω πρόβλημα μάλιστα έχω την αίσθηση οτι μετά το τελευταίο update έχει αυξηθεί η ένταση του.

Όσο αναφορά για την μπαταρία να συμφωνήσω με τους προηγούμενους και να πω οτι μου βγάζει άνετα μια ημέρα έως και δύο ανάλογα την χρήση.

Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά σε όλους.

 

έχουμε κανένα νέο αν βγήκε hboot για VODAP104; Είμαι ακόμα με την viperx 4.0.4

 

Και άλλη μια ερώτηση. όταν βγάζουν ypdate σε custom Rom, μπορεί να κάνει και μετάβαση από ice cream σε jb και να περάσει και το hboot από μόνο του;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αντίστοιχα για Yahoo mail

 

Εισερχόμενα e-mail:

Όνομα χρήστη: xxxx

Κωδικός πρόσβασης: xxxxxxxx

Διακομιστής εισερχόμενων μηνυμάτων: pop.mail.yahoo.gr

Σημείο πρόσβασης σε χρήση: Ερώτηση πάντα

Όνομα γραμματοκιβωτίου: <ό,τι εσύ θέλεις>

Τύπος γραμματοκιβωτίου: POP3

Ασφάλεια (θύρες): Απενεργοποιημ

Θύρα: Προεπιλεγμένη

Ασφαλής σύνδεση APOP: Απενεργοποιημένη

Εξερχόμενα μηνύματα:

Η διευθυνσή e-mail μου: xxxx@yahoo.gr

Όνομα χρήστη: xxxx

Κωδικός πρόσβασης: xxxxxxxx

Διακομιστής εισερχόμενων μηνυμάτων: smtp.mail.yahoo.gr

Σημείο πρόσβασης σε χρήση: Ερώτηση πάντα

Ασφάλεια (θύρες): Απενεργοποιημένη

Θύρα: Προεπιλ

 

Στο τηλ στην δημιουργια new account εχει μονο τα εξης

protocol

 

email address

 

username

 

password

 

imap server

 

security type

 

Δεν υπαρχει τιποτα αλλο.

 

 

server port

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...