Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Placebo effect ή μήπως είναι super smooth? :D

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω παντος εδω κ μια βδομαδα που εχω jb ολα τα αισθανομαι πιο smooth. Επισης καλυτερη διαχειριση ραμ αισθανομαι. Battery 4 ωρες περιπου screen on μου βγαζει μια μερα πανω κατω.
Link to comment
Share on other sites

Back up τους χάρτες από το sygic μπορυμε να τους πάρουμε; έτσι ώστε μετά την αναβάθμιση να μη κατεβάζω από την αρχή
Link to comment
Share on other sites

Back up τους χάρτες από το sygic μπορυμε να τους πάρουμε; έτσι ώστε μετά την αναβάθμιση να μη κατεβάζω από την αρχή

 

Στην εσωτερικη sd σου θα δεις ενα φακελο sygic η aura,αναλογα την εκδοση του sygic που εχεις.Ολα ειναι εκει,παρε αντιγραφο αυτον και εοαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Παντως το update εχει ανοιξει και σε αλλες χωρες συμφωνα με το xda. Καποιοι εχουν παρει και με CID HTC_001 σαν εμενα. αντε να δουμε
Link to comment
Share on other sites

όσοι αναβαθμιστήκατε σε JB, τρέξτε και κανά benchmark (antutu και quadrant)
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

όσοι αναβαθμιστήκατε σε JB, τρέξτε και κανά benchmark (antutu και quadrant)
Για να βγει καλη μετρηση (το κατα δυναμη δηλαδη :p ) στο hox,θελει <ψιλοζεσταματακι> ο tegra.Οσο τον ζοριζεις τοσο περισσοτερα βγαζει. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

ξερετε κανενα μαγαζι στο εξωτερικο για αγορα του one x σε καλυτερη τιμη?η αν παρω απο ebay ξερετε αν θε ειναι κλειδωμενο?

ευχαριστω

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Όταν με το καλό ερθει η αναβάθμιση θα δείξει ειδοποίηση η συσκευή η θα πρέπει να ψάξω εγώ με κάποιον τρόπο τον οποίο δεν έχω ανακαλύψει; (είμαι καινούριος σχετικά κατοχος).
Link to comment
Share on other sites

Για να βγει καλη μετρηση (το κατα δυναμη δηλαδη :P ) στο hox,θελει <ψιλοζεσταματακι> ο tegra.Οσο τον ζοριζεις τοσο περισσοτερα βγαζει.

 

Δεν ισχυει κατι τετοιο :p

Link to comment
Share on other sites

Για να βγει καλη μετρηση (το κατα δυναμη δηλαδη :P ) στο hox,θελει <ψιλοζεσταματακι> ο tegra.Οσο τον ζοριζεις τοσο περισσοτερα βγαζει.

 

Βάλτο σε κουβερτούλα πάνω στο σώμα του καλοριφέρ και τρέξτο.

Χωρίς πλάκα πάντως ισχύει το αντίθετο , εδώ απορούσαν με το NEXUS4 που έβγαζε τόσο χαμηλά scores και ανακάλυψαν ότι (απο λάθος) ήταν ρυθμισμένο πολύ ευαίσθητο στην θερμοκρασία και με την παραμικρή θερμοκρασία που ανέβαζε , έριχνε τον επεξεργαστή του .

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει κατι τετοιο :p

 

Βάλτο σε κουβερτούλα πάνω στο σώμα του καλοριφέρ και τρέξτο.

Χωρίς πλάκα πάντως ισχύει το αντίθετο , εδώ απορούσαν με το NEXUS4 που έβγαζε τόσο χαμηλά scores και ανακάλυψαν ότι (απο λάθος) ήταν ρυθμισμένο πολύ ευαίσθητο στην θερμοκρασία και με την παραμικρή θερμοκρασία που ανέβαζε , έριχνε τον επεξεργαστή του .

Δεν ισχυει???...:lol:..τι λετε για τα παρακατω??Τα βλεπω συνεχεια μετα απο ζορισμα ;) ...εσεις που τα εχετε στο aircondition (πλακιτσα :p )τα εχετε δει πολλες φορες αυτα?? Ο tegra δεν ειναι nexus,το καθενα εχει τα δικα του χαρακτηριστικα και τις δικες του ιδιομορφιες (και για να σας προλαβω,ειμαι καραστοκ,locked) Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Το one x+ βγάζει κοντά 7500 στο quadrant...:blink:

Αναρωτιέμαι στην πράξη τι να σημαίνουν αυτά. Μάλλον όχι πολλά πράγματα..

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το one x+ βγάζει κοντά 7500 στο quadrant...:blink:

Αναρωτιέμαι στην πράξη τι να σημαίνουν αυτά. Μάλλον όχι πολλά πράγματα..

Μια γενικη εικονα για την συμπεριφορα του κινητου παιρνεις και τιποτα περισσοτερο,μην το ψαχνεις.Περιμενω να παρω εικονα και απο το hox με την jb,πιστευω να παιξει στα +/- 7000.Θα δειξει.. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

one x+

quadrant

 

Το Ι/Ο που είναι πολύ μεγάλο στο HOX+ τι είναι;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

μετα απο χρονια ενασχολησης με android Κινητα μπορω να πω οτι τα benchmarks απο μονα τους δεν αποκαλυπτουν τα παντα.

το καλυτερο τεστ, ειναι η καθημερινη ενασχοληση με το κινητο και αν τελικα η αισθηση που σου αφηνει στο τελςο ειναι κατι το ιδιαιτερο.

 

οταν μεταπηδησα απο desire σε gs2 η αισθηση που ειαχ ηταν απιστευτη παρολο που μου ελειπε ο sense. ολα γινοντουσαν γρηγορα ανετα χωρις κοπο και κυριως ενιωες τηνς ελευθερια να κανεις οτι θες.

 

οταν αλλαξα απο gs2 σε hox η αισθηση που ειχα ηταν οτι το κινητο βαρυνε στα ματια μου καπως. το λειτουργικο ηταν πιο βαρυ, λογικο βεβαια λογο του sense αλλα στη καθημερινοτητα μου εγινε ακομα πιο βολικο καθως η οθονη ειχε αυτη την αναλυση που δε σε κουραζει και περιεργως μεχρι προτεινως πιστευα οτι δεν παιζει ρολο το ppi μεγαλ λαθος κατ'εμε. απο εκει και περα η διαφορα με το gs2 ειναι οτι καθως ημουν παντα σε stock rom τα κολημματα του το gs2 τα ειχε και καμαι φορα ηθελε επανεκκινηση κατι που με το hox εχω ξεχασει να κανω. ειναι σταθεροτατο παρολο πιο βαρυ στην αισθηση

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

 

Το Ι/Ο που είναι πολύ μεγάλο στο HOX+ τι είναι;

Ταχυτητα αναγνωσης-εγγραφης.Επισης μην ξεχναμε οτι στο plus εκτος το οτι εχετε την jb,παιζετε μπαλα με τριαρι κερνελ ενω εμεις ειμαστε ακομη με την στρακαστρουκα :p:lol:

 

@georpapa +1 το τελικο αποτελεσμα και η αισθηση χρησης ειναι αυτο που μετραει

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ταχυτητα αναγνωσης-εγγραφης.Επισης μην ξεχναμε οτι στο plus εκτος το οτι εχετε την jb,παιζετε μπαλα με τριαρι κερνελ ενω εμεις ειμαστε ακομη με την στρακαστρουκα :p:lol:

 

καλα και το ΗΟΧ με JB δεν 8α έχει το 3αρι κερνελ;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

καλα και το ΗΟΧ με JB δεν 8α έχει το 3αρι κερνελ;
Φυσικα και θα τον εχει,αλλα ως στιγμης με την 4.0.4 ειμαστε με ..τον τενεκε
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει???...:lol:..τι λετε για τα παρακατω??Τα βλεπω συνεχεια μετα απο ζορισμα ;) ...εσεις που τα εχετε στο aircondition (πλακιτσα :p )τα εχετε δει πολλες φορες αυτα?? Ο tegra δεν ειναι nexus,το καθενα εχει τα δικα του χαρακτηριστικα και τις δικες του ιδιομορφιες (και για να σας προλαβω,ειμαι καραστοκ,locked)

 

Την διαφορα της ταξεως 200 score σε ενα αποτελεσμα benchmark το οποιο ειναι παντα αμφιβολο την αποδιδεις στο οτι η CPU σου μετα απο 1 λεπτο που τρεχεις το προηγουμενο bench "τρεχει" καλυτερα? χαχαχα. αν ειναι δυνατον. Καταρχην το πραγμα που παρουσιαζεις ονομαζετε Caching. Search it a little bit :D. Δεν ισχυει κατι τετοιο που λες. 15 φορες να τρεξεις το benchmark μπορει μια να σου φερει 6600 μια 6550 μια 6661 μια 6499 κτλ.

 

Quadrant JB InsertCoin v13.2

Edited by Brolly
Link to comment
Share on other sites

Την διαφορα της ταξεως 200 score σε ενα αποτελεσμα benchmark το οποιο ειναι παντα αμφιβολο την αποδιδεις στο οτι η CPU σου μετα απο 1 λεπτο που τρεχεις το προηγουμενο bench "τρεχει" καλυτερα? χαχαχα. αν ειναι δυνατον. Καταρχην το πραγμα που παρουσιαζεις ονομαζετε Caching. Search it a little bit :D. Δεν ισχυει κατι τετοιο που λες. 15 φορες να τρεξεις το benchmark μπορει μια να σου φερει 6600 μια 6550 μια 6661 μια 6499 κτλ.

 

Quadrant JB InsertCoin v13.2

Αγαπητε μου,σχεδον ολα τα smartphones μετα απο ζορισματα,καποιο βαρια παιχνιδια,εφαρμογες κλπ σηκωνουν τα χερια ψηλα και κοβουν,αλλα μαλον εισαι νεος στην κατηγορια αυτη και δεν το γνωριζεις.Στον tegra λοιπον συμβαινει το αντιθετο,οσο τον ζοριζεις τοσο δινει.Οσο ειναι χαλαρο ακομη και μετα απο επανεκινηση δεν παει πανω απο 6100 ;). Αυτο ειπα παραπανω και αυτο εδειξα,νομιζω οτι ημουν σαφης και το εγραψα σε καθαρα ελληνικα. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Όταν με το καλό ερθει η αναβάθμιση θα δείξει ειδοποίηση η συσκευή η θα πρέπει να ψάξω εγώ με κάποιον τρόπο τον οποίο δεν έχω ανακαλύψει; (είμαι καινούριος σχετικά κατοχος).

 

Ναι στο βγαζει στην μπαρα ειδοποιησεων. Αν θελεις μπορεις ομως να ψαξεις πηγαινοντας στα settings/About/software updates

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε μου,σχεδον ολα τα smartphones μετα απο ζορισματα,καποιο βαρια παιχνιδια,εφαρμογες κλπ σηκωνουν τα χερια ψηλα και κοβουν,αλλα μαλον εισαι νεος στο android και δεν το γνωριζεις.Στον tegra λοιπον συμβαινει το αντιθετο,οσο τον ζοριζεις τοσο δινει.Αυτο ειπα παραπανω και αυτο εδειξα,νομιζω οτι ημουν σαφης και το εγραψα σε καθαρα ελληνικα.

 

4 Χρονια εχω Android κινητa εχω φτιαξει αρκετα Android Apps με JAVA/C# και γενικα ασχολουμε χρονια με το *NIX (Αndroid=Linux) οποτε πιστεψεμε ξερω παραπανω πραγματα απο εσενα απλα δεν μπορει να καταλαβεις αυτα που λεω. το φενομενο που περιγραφεις (παλι ακυρο) σε αυτο το post σου οφειλετε στο thermal throttling. Στο προηγουμενο post σου, σου εξηγησα οτι οφειλετε στο Caching των εφαρμογων. Ψαξε πρωτα για τα φαινομετα που σου περιγραφω και μετα κρινε μονος σου αυτα που ειπες :)

Link to comment
Share on other sites

4 Χρονια εχω Android κινητa εχω φτιαξει αρκετα Android Apps με JAVA/C# και γενικα ασχολουμε χρονια με το *NIX (Αndroid=Linux)

 

έχεις καμιά εφαρμογή στο google play επι πληρωμή να σε στηρίξουμε ? ή εστω δωρεάν να κατεβάσουμε. Τους Ελληνες developers πάντα τους στηρίζω.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...