Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας παιδιά

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, ετοιμάζω ένα αεροπορικό ταξίδι, με αποτελεζμα να φοβαμε υπερβολικά με με το θέμα της μπαταρίασ.

Eρώτηση, κατά τη γνώμη σας custom room η στοκ ροομ να χρησιμοπήσω ?

ια να έχω καλύτερη διάρκια ζωής κε να μην ψάχνομε ια πρίζες :)

Αυτή ιτ στιγμή έχω CyanogenMod 10 Nightlies, παρά πόλη καλό, αλά μπαταρία δεν με εντυπυσιαζή....

 

Δηλαδη δεν θα παρεις φορτιστη μαζι σου; Ειναι δυνατον; Το βραδυ δεν θα εισαι σε ξενοδοχειο; Δεν βλεπω που ειναι το προβλημα. Μιλας τοσο πολυ που δεν σου βγαζει μερα; Αν ναι, τοτε γυρισε το σε 2G και καθαρισες.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από hard reset το λαμπάκι από τον αισθητήρα φωτός είναι συνέχεια αναμμένο!Έχω φάει σκάλωμα και δεν μπορώ να θυμηθώ από ποια ρύθμιση είναι!Μπορεί κανείς να μου θυμίσει πως γίνεται? :p:X

Απ'ότι έχω διαβάσει, υπάρχει ένα θέμα με την τελευταία έκδοση του viber κι έχουν (έχουμε) όλοι το ίδιο πρόβλημα με τον proximity sensor. Δοκίμασε να κλείσεις το viber (αν το έχεις) και πες μου ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως η μερα ξεκινησε πολυ ασχημα....μου επεσε το κινητο και εσπασε η οθονη....το θεμα ειναι οτι απ' έξω δεν εχει παθει το παραμικρο ουτε το γυαλι επσασε ομως το προβλημα ειναι απο μεσα

 

μηπως ξερει καποιος ποσο στοιχιζει η αλλαγη οθονης?ετυχε σε καποιο κατι παρομοιο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως η μερα ξεκινησε πολυ ασχημα....μου επεσε το κινητο και εσπασε η οθονη....το θεμα ειναι οτι απ' έξω δεν εχει παθει το παραμικρο ουτε το γυαλι επσασε ομως το προβλημα ειναι απο μεσα

 

μηπως ξερει καποιος ποσο στοιχιζει η αλλαγη οθονης?ετυχε σε καποιο κατι παρομοιο?

ευχαριστω

 

εχω ψωνίσει πολλες οθονες απο δω http://www.ebay.com/itm/HTC-ONE-X-LCD-DISPLAY-DIGITIZER-TOUCH-SCREEN-ORIGINAL-GENUINE-UNIVERSAL-FAST-UK-/200820845844?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item2ec1daed14

Link to comment
Share on other sites

 

και την αντικατεστησες μονος σου?

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες μερες εχω προβλημα με το κινητο...σε ενα σημειο της οθονης η αφή εχει "νεκρωσει" καπως και αντιδράει καποιες φορες...του εκανα hard reset αλλα και παλι τα ιδια...τι μπορει να παιζει?εχει καποιος αλλοσ παρομοιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες μερες εχω προβλημα με το κινητο...σε ενα σημειο της οθονης η αφή εχει "νεκρωσει" καπως και αντιδράει καποιες φορες...του εκανα hard reset αλλα και παλι τα ιδια...τι μπορει να παιζει?εχει καποιος αλλοσ παρομοιο προβλημα?

Απο την στιγμή που δεν έφτιαξε με factory reset μάλλον για service το βλεπω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

πφφφ..το εχω παρει με επιδοτηση απο wind ...θα πρεπει να το παω στο ιδιο καταστημα ή δεν παιζει σημασια ?θα πρεπει να εχω αποδειξη και τετοια για να μου το καλυψει η εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι έχω διαβάσει, υπάρχει ένα θέμα με την τελευταία έκδοση του viber κι έχουν (έχουμε) όλοι το ίδιο πρόβλημα με τον proximity sensor. Δοκίμασε να κλείσεις το viber (αν το έχεις) και πες μου ;)

Ναι όντως αυτό ήταν!Ευτυχώς που μου το είπες γιατί είχα αρχίσει να αγχώνομαι! :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 3 μήνες που έχω τη συσκευή παρουσίασε η οθόνη πάνω δεξιά δύο έντονες-μακρόστενες κίτρινες κηλίδες. Είναι πολύ ενοχλητικό και σκέφτομαι να το πάω στο service. Υπάρχει περίπτωση να τους ζητήσω να μου την αντικαταστήσουν με λευκή συσκευή αντί για την καφέ που έχω τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 3 μήνες που έχω τη συσκευή παρουσίασε η οθόνη πάνω δεξιά δύο έντονες-μακρόστενες κίτρινες κηλίδες. Είναι πολύ ενοχλητικό και σκέφτομαι να το πάω στο service. Υπάρχει περίπτωση να τους ζητήσω να μου την αντικαταστήσουν με λευκή συσκευή αντί για την καφέ που έχω τώρα;

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει αυτό που λες. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι, μιας και αν γίνει αλλαγή οθόνης η συσκευή θα ανοιχτεί, να ζητήσεις να σου παραγγείλουν το λευκό καλλυμα (θα πρέπει να το πληρώσεις όμως) και να το βάλουν αυτοί κι έτσι θα έχεις το λευκό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

πφφφ..το εχω παρει με επιδοτηση απο wind ...θα πρεπει να το παω στο ιδιο καταστημα ή δεν παιζει σημασια ?θα πρεπει να εχω αποδειξη και τετοια για να μου το καλυψει η εγγυηση?

 

Βρες το τηλέφωνο της arvato και πάρε τους τηλέφωνο να συνενοηθειτε για το πως και το τι χρειάζεται να το στείλεις,γιατι αν πας μέσω wind θα μπλέξεις άσχημα ;) Μια φορά το έκανα το λάθος αυτό κι εφαγα μεγάλη πίκρα :banghead:

Edited by T_man
Link to comment
Share on other sites

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το ταξίδι θα είναι Πολλαπλοί προορισμοί, δηλαδή θα είμαι στο αεροδρόμιο σαραντα οκτω ωρες περιπου. και επειδη ο χρονοσ θα ειναι τσιμα τσιμα δεν προλαβαινω ουτε για νερακι να πιω. επειδη ειναι επαγγελματικο ταξιδι δεν μπορο να ρισκαρο και να μιν εχω τιλ. Αν πηγαινα βολτα δεν θα με ένοιαζε καν.

Βattery bank μαλλον ειναι η λυση μου (οποσ ιπε και ο φιλοσ μασ ο Delijohn)

Εχει αγορασει καποιος και ποια ειναι ι γνομι του ?

Επισης εκτος απο Revolution HD και Team Venom viperX μου εχει ξεφυγει τιποτα καλυτερο ?

HitechDoctor Service and Shopping Gadgets
Link to comment
Share on other sites

πωωω ολοκληρη διαδικασια δηλαδη ...θα παρω τηλ απο δευτερα και θα παω και απο wind να δω τι θα μου πουνε..ευχαριστω για την βοηθεια :)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα του το κινητό και αφού πήρα και backup , μου βγάζει το εξής μήνυμα : This phone just recovered from an abnormal reset.would you like to send an error report to HTC? γιατί μου το βγάζει αυτό? Έγινε καμιά βλακεία ή είναι normal? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα του το κινητό και αφού πήρα και backup , μου βγάζει το εξής μήνυμα : This phone just recovered from an abnormal reset.would you like to send an error report to HTC? γιατί μου το βγάζει αυτό? Έγινε καμιά βλακεία ή είναι normal? :worry:
Mη δινεις σημασια μου το εκανε κι εμενα μια φορα οταν πηγα να μπω στο μενου του recovery κι εκανα βλακεια φαινεται στον συνδιασμο.Νo problem
Link to comment
Share on other sites

και την αντικατεστησες μονος σου?

Πως γινεται η οθονη απεξω να ειναι αθικτη και απο μεσα σπασμενη...μηπως ειναι κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλοι ξέρουμε ότι η πιο πιθανή ημερομηνία διάθεσης jb κ HTC sense 4.5 είναι στα κοντά πιο συγκεκριμένα λίγο πιο μετά από τον Οκτώβρη για τις ξεκλειδωτες συσκευές κ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν ξεκλειδωσω τον bootloader θα πάρω την αναβάθμιση ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mη δινεις σημασια μου το εκανε κι εμενα μια φορα οταν πηγα να μπω στο μενου του recovery κι εκανα βλακεια φαινεται στον συνδιασμο.Νo problem

Πάλι καλά.

Ξέρει κανείς για τη UOT Kitchen αν μπορώ να φτιάξω για το κινητό κάποιο ψεύτοθεματάκι?Κυρίως με ενδιαφέρει να αλλάξω της statusbar τα εικονίδια , και στο xda δεν βρήκα κάτι ενδιαφέρον... :P

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται η οθονη απεξω να ειναι αθικτη και απο μεσα σπασμενη...μηπως ειναι κατι αλλο?

 

Εμεινε αθικτο το touch (μαλλον λογω gorilla glass) αλλα εσπασε η οθονη απο μεσα ειναι μια λογικη εξηγηση .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλοι ξέρουμε ότι η πιο πιθανή ημερομηνία διάθεσης jb κ HTC sense 4.5 είναι στα κοντά πιο συγκεκριμένα λίγο πιο μετά από τον Οκτώβρη για τις ξεκλειδωτες συσκευές κ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν ξεκλειδωσω τον bootloader θα πάρω την αναβάθμιση ?

 

Αυτό από που το ξέρουμε?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Υπέθεσα ότι αφού όλοι περιμένουμε με ανυπομονησία το update να ψάξαμε στο google σχετικά με το update κ να κάνουν αναφορά για το update σε unlocked συσκευές στις αρχές του Οκτώβρη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τα παιδιά που έχουν πρόβλημα με το proximity sensor στο viber, βγήκε καινούργια έκδοση που διορθώνει το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...