Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας,

 

Τις τελευταιες μερες (νομιζω μετα την αναβαθμιση σε 4.04) το τηλεφωνο δεν ανταποκρινεται οταν το γuριζω σε

landscape σε εφαρμογες οπως browser και gallery απο την αλλη συμπεριφερεται ενταξει στο youtube. Υπαρχει καμμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει?

 

EDIT:

τελικα μολις εστειλα το μυνημα το διορθωσα :) το display->settings>autorate ηταν για καποιο λογο unchecked

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε το κουμπί "τροποποίηση" εναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας,

 

Τις τελευταιες μερες (νομιζω μετα την αναβαθμιση σε 4.04) το τηλεφωνο δεν ανταποκρινεται οταν το γuριζω σε

landscape σε εφαρμογες οπως browser και gallery απο την αλλη συμπεριφερεται ενταξει στο youtube. Υπαρχει καμμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει?

Αν δεν έκανες μετα την αναβάθμιση hard reset κανε τώρα .Ειναι κατι που πρέπει να γίνεται μετά απο κάθε μεγάλο update

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες τωρα που το θυμηθηκα....

 

Για μια κανονικου μεγεθους μπαταρια 2200 MAh που ειχε γραφτει πριν καποιους μηνες οτι θα εβγαζε η Mugen, κυκλοφορησε κατι τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες τωρα που το θυμηθηκα....

 

Για μια κανονικου μεγεθους μπαταρια 2200 MAh που ειχε γραφτει πριν καποιους μηνες οτι θα εβγαζε η Mugen, κυκλοφορησε κατι τελικα?

 

Χωρίς να ξέρω, κανονική μπαταρία πώς να κυκλοφορήσει αφού η συσκευή δεν ανοίγει. Μόνο με battery cases μπορούμε να κάνουμε δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει καποιος τετοια θηκη? Πρεπει να κανει παντοφλα το τηλ...

 

Φαινεται οτι το κανει παντοφλα αλλα αν κανει δουλεια πιστευω οτι

αξιζει και δεν ειναι ακριβο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα ότι κάηκε ένα πιξελ!Με ενοχλεί λίγο που είναι εκεί όταν το παρατηρώ!Μπορώ να ζητήσω να μου αλλάξουν οθόνη?Από την εγγύηση και καλά :p
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα το κανει πιο παχυ και πιο βαρυ. Πιστευω ομως οτι για την 2200mAh, θα ειναι σε υποφερτα ορια.

 

Και βλεπω οτι υπαρχει πια και σε μαυρη. Μαλλον θα τσιμπισω και εγω μια απο ebay Αγγλιας ομως.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

μέχρι και 65% ελεγμένα η 2200mAh το φορτιζει. οι ποιο μεγαλες δεν ξερω!

 

http://img.inkfrog.com/click_enlarge1.php?image=2_039.jpg&username=ecbid&aid=449407496

 

 

laz37283 16 στην πηρα!

Edited by harisalex
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείτε ότι το φορτίζει μέχρι 65%; δλδ δεν την φορτίζει την μπαταρία ολόκληρη;;

 

Ρωτάω γιατί αγόρασα μια μπαταρία 2200 Turbo X και δεν μου φορτίζει το κινητό πάνω από 50% και σκέφτομαι να την γυρίσω πίσω

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείτε ότι το φορτίζει μέχρι 65%; δλδ δεν την φορτίζει την μπαταρία ολόκληρη;;

 

Ρωτάω γιατί αγόρασα μια μπαταρία 2200 Turbo X και δεν μου φορτίζει το κινητό πάνω από 50% και σκέφτομαι να την γυρίσω πίσω

 

όχι δεν το φορτίζει ολόκληρο αλλά αξίζει μέχρι δεκάρας.

για την turboχ δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείτε ότι το φορτίζει μέχρι 65%; δλδ δεν την φορτίζει την μπαταρία ολόκληρη;;

 

Ρωτάω γιατί αγόρασα μια μπαταρία 2200 Turbo X και δεν μου φορτίζει το κινητό πάνω από 50% και σκέφτομαι να την γυρίσω πίσω

 

Όλοι οι φθηνοι external φροντιστές κάπως έτσι λειτουργούν. Έχω κι εγω ένα των 10ευρω που λέει 2500 mAh αλλα το Sii το πήγαινε μέχρι 70%. Το Siii δεν το έχω δοκιμάσει.

Υπάρχουν κάποιοι γύρω στα 35-50€ αλλα είναι ογκωδεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, για να καταλάβω λίγο το πως λειτουργεί η συγκεκριμένη θήκη.

Έχει κουμπί ΟΝ-OFF και την ανοίγεις όταν θέλεις να το φορτήσεις? Ή την έχεις μόνιμα ανοικτή για να σου κρατάει την μπαταρία όσο μπορεί φορτισμένη?

 

Αν δουλεύει με τον πρώτο τρόπο τότε δεν χρειάζεται να την έχεις μόνιμα επάνω. Θα την βάζεις όταν ξεμένεις.;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

αν είναι έτσι, τότε ο turbo x είναι μια χαρά. 30 ευρώ το πήρα και το καλό είναι το μέγεθος του που είναι σαν.. Γυναικείο lipstick.

 

Χρησιμοποιοντας το τρεις τέσσερις φορές, είδα ότι περίπου φορτίζει το κινητό περίπου 50 %

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, για να καταλάβω λίγο το πως λειτουργεί η συγκεκριμένη θήκη.

Έχει κουμπί ΟΝ-OFF και την ανοίγεις όταν θέλεις να το φορτήσεις? Ή την έχεις μόνιμα ανοικτή για να σου κρατάει την μπαταρία όσο μπορεί φορτισμένη?

 

Αν δουλεύει με τον πρώτο τρόπο τότε δεν χρειάζεται να την έχεις μόνιμα επάνω. Θα την βάζεις όταν ξεμένεις.;)

 

έχει κουμπί ον οφ και φορτίζει από τις πίσω υποδοχές του one x/

έχει και εντυπωσιακά led ενδείξης φόρτισης αποφόρτισης της μπαταρίας-θήκης

Link to comment
Share on other sites

καλα βρε παιδια δεν υπαρχει μια ρυθμιση να γραφει στα ελληνικα τις λεξεις κατευθειαν στα μυνηματα?

μηπως δεν εχω ρυθμισει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Στα πληκτρολόγιο των επαφών , έξυπνες κλήσεις, κατάφερε κανεις να βάλει ελληνινκα:

 

ακομα κατι, υπάρχει εφαρμογή πλήρους ελέγχου του κινητου; υπαρχει απ οτι ειδα για σ3 ενα team viewer αλλα δεν ειναι συμβατο με τη συσκευή μαςhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.teamviewer.quicksupport.market.samsung&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLnRlYW12aWV3ZXIucXVpY2tzdXBwb3J0Lm1hcmtldC5zYW1zdW5nIl0.

Edited by artant
Link to comment
Share on other sites

Στα πληκτρολόγιο των επαφών , έξυπνες κλήσεις, κατάφερε κανεις να βάλει ελληνινκα:

 

ακομα κατι, υπάρχει εφαρμογή πλήρους ελέγχου του κινητου; υπαρχει απ οτι ειδα για σ3 ενα team viewer αλλα δεν ειναι συμβατο με τη συσκευή μαςhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.teamviewer.quicksupport.market.samsung&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLnRlYW12aWV3ZXIucXVpY2tzdXBwb3J0Lm1hcmtldC5zYW1zdW5nIl0.

Δοκιμασες το team viewer κσι δεν σου δουλεψε?? Δεν βρισκω το λογο να μη δουλεψει στο hox
Link to comment
Share on other sites

Το team viewer δουλευει μια χαρα στο hox.

 

Aυτο που κοιτας ειναι το quick support. Το κανονικο ειναι αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teamviewer.teamviewer.market.mobile&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLnRlYW12aWV3ZXIudGVhbXZpZXdlci5tYXJrZXQubW9iaWxlIl0.. Δεν ξερω την διαφορα.

 

Παντως και αυτο που λεει ασυμβατο πιθανοτατα θα δουλευει αν το βαλεις εκτος του market.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να έρθει η αναβάθμιση για μας τους έχοντες 001

 

Πάντως μην ανησυχείτε, θα σας πω εγώ πότε θα έρθει. Επι της ευκαιρίας πάρτε μια ιστορία :

Η κοπέλα μου ότι λέει γίνεται. Πχ της λέω, θα πάω να ξαναπιασω το muay thai και πρέπει να περάσω ένα stage, μου λέει "Ηρακλή δεν θα πας, φοβάμαι ότι θα χτυπήσεις. Είσαι υπερβολική της λέω." πότε είναι το stage " μου λέει;; " Παρασκευή ". Για να μην σας τα πολυλογώ, την Πέμπτη χτύπησα το πόδι μου στην μπάλα και δεν πήγα, ενώ την επόμενη φορά που πήγα να δοκιμάσω, είχαν απεργία τα μεταφορικά και δεν ήρθε ο δάσκαλος.. Τελικά για να πάω και να κάνω το stage δεν της είπα την ημερομηνία, και έτσι τα κατάφερα.

 

Στο θέμα μας τώρα. Της είπα για το φοβερό update που βγήκε για το κινητό και ότι σε μεγάλα update χρειάζεται ένα hard reset. Μου λέει λοιπόν: " Ηρακλή, μην το κάνεις τώρα το update, γιατί το κινητό το χρειαζόμαστε ( GPS, φωτογραφικη, μουσική κλπ). Μην γίνει καμιά στραβή και δεν έχεις το κομπιούτερ σου. ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ το κάνεις, οκ? "

 

Αγαπητοί φίλοι του hox. Μην περιμένετε άδικα. Μην πατάτε 10 φορές την ημέρα το update. Θα σας πω εγώ τι θα γίνει. Μόλις πατήσω Ρώμη, μπω στο σπίτι, τακτοποιήσω τις φέτες στο ψυγείο και συνδεθώ στο wifi του σπιτιού, θα βγει η αναβάθμιση και για εμάς...

Edited by vlachaquito
Link to comment
Share on other sites

Το team viewer δουλευει μια χαρα στο hox.

 

Aυτο που κοιτας ειναι το quick support. Το κανονικο ειναι αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teamviewer.teamviewer.market.mobile&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLnRlYW12aWV3ZXIudGVhbXZpZXdlci5tYXJrZXQubW9iaWxlIl0.. Δεν ξερω την διαφορα.

 

Παντως και αυτο που λεει ασυμβατο πιθανοτατα θα δουλευει αν το βαλεις εκτος του market.

 

Αυτο που λέω ελεγχεις το κινητο απο υπολογιστη. Το αλλο κάνει το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Αν ούτως η άλλως θα κάνεις hard reset και θα γίνει wiped το κινητό σου, γιατί δεν περνάς το RUU 2.17.401.2 που έχω δώσει ήδη.???
Link to comment
Share on other sites

Το team viewer δουλευει μια χαρα στο hox.

 

Aυτο που κοιτας ειναι το quick support. Το κανονικο ειναι αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teamviewer.teamviewer.market.mobile&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLnRlYW12aWV3ZXIudGVhbXZpZXdlci5tYXJrZXQubW9iaWxlIl0.. Δεν ξερω την διαφορα.

 

Παντως και αυτο που λεει ασυμβατο πιθανοτατα θα δουλευει αν το βαλεις εκτος του market.

H διαφορά μεταξύ του κανονικού teamviewer και του quick support, είναι ότι το πρώτο χρησιμοποιείται για τον έλεγχο υπολογιστών από το κινητό, ενώ το δεύτερο χρησιμοποιείται για τον έλεγχο SAMSUNG (πρός το παρόν μόνο samsung) συσκευών μέσω υπολογιστή ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σημερα μου έστειλαν μαιλ από την arvato : << η συσκευή σας έχει ελεγχθεί και έχει ολοκληρωθεί. Αναμένουμε να περάσει το Final Test με επιτυχία για να σας αποσταλεί. >> τωρα τι θέλουνε να πουνε ότι μου άλλαξαν την οθόνη ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...